θελει πολυ δυναμη και υπομονη για να μενουμε υγειες - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 103
  1. #46
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αυτό ακριβώς γίνεται με ανθρώπους που ειναι σε αγωγή, ενώ έχουν κάνει τα πάντα δυστηχως ο οργανισμός τους δεν είναι Σ θέση Ν παράγει κάποιες συγκεκριμένες ορμόνες όπως η σεροτονίνη κ. αλλες με αποτέλεσμα να μην μπορεί να "πολεμήσει " την κατάθλιψη το άγχος .....Είναι πάνω κάτω μου είχε πει ο ψυχολόγος μου σαν να έχεις θυρεοειδή ενα πράγμα ,ο οργανισμός σταματά να παράγει την θυροξηνη Γι αυτό πέρνεις το χαπάκι σου για όσο χρειαστεί μέχρι να μπορέσει να ρυθμιστει και να μπουν όλα σε μια σειρά....
    Γιατί δηλαδή αυτούς τους ανθρώπους ,που πλέον δεν είναι και λίγοι ,τους αποδεχόμαστε χωρίς ταμπου και τους ανθρώπους που είναι με καταθλιπτική αγωγή πρέπει να τους στιγματιζουμε ......
    Θέμα βιωμάτων είναι και όχι ορμονών του οργανισμού. Οι ορμόνες διαταράσσονται λόγω των αρνητικών βιωμάτων.

    Άμα κάποια πράγματα σου πάνε στραβά ή κάποιοι σου προκαλέσουν βλάβη ή έχεις αποτυχίες στη ζωή σου, με μια λέξη αρνητικά βιώματα, τότε, από τα βιώματα αυτά η σκέψη πλάθει το μαράζι, θυμό, άγχος. Επακόλουθα, ως συγκοινωνούντα δοχεία, διαταράσσεται η οργανική ισορροπία. Κι αυτές είναι οι σεροτονίνη, ο θυρεοειδής, η καρδία, το στομάχι και άλλα! Η έντονη αρνητική σκέψη δηλαδή (μαράζι, θλίψη, νεύρα, άγχος, απογοήτευση κλπ) δημιουργεί συνέπειες στην οργανική δομή κι εσύ νομίζεις ότι σου ρθε κατάθλιψη ή αγχώδης διαταραχή από οργανικά αίτια.

    Και άμα το πρόβλημα γίνει προφανές στους γύρω, ως συμπεριφορά, έρχεται ο στιγματισμός, όπου οι μεν θα σε βλέπουν και θα θέλε βρε τον καημένο και θα σου κάνουν ελεημοσύνη οι δε θα σε αποφεύγουν ή θα σε χλευάζουν. Κάπου τότε θα έχεις πειστεί ότι αντιμετωπίζεις οργανικό πρόβλημα και θα γυρεύεις το γιατρό και τα φάρμακα όπως τα γυρεύεις για τα προβλήματα υγείας που έχουν γενεσιουργά αίτια καθαρά οργανικά.
    γιάννης

  2. #47
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εσύ είσαι πολύ φίλος μου τελικά γιατί ούτε εγώ θέλω να πεθάνω και έχω ορκιστεί να μην κάνω ποτέ καμία "βλακεια"

    Εγώ.. Είμαι μια χαρά και 5 τρομαρες.. Έχω κατάθλιψη χρόνια τώρα. Έχω κάνει ψυχοθεραπεία, μετά την σταμάτησα. Παντρεύτηκα, έκανα 2 παιδιά αλλά η κατάθλιψη εκεί, σταθερή αξία.. Ο ψυχολόγος που πήγαινα τότε έλεγε ότι έχω την "χαμογελαστή" κατάθλιψη επειδή γελάω όλη μέρα και κανείς δεν καταλαβαίνει τι γίνεται μέσα μου..
    Και τώρα επειδή έφτασα στο απροχώρητο, ξεκίνησα πάλι ψυχοθεραπεία.. Αυτά με λίγα λόγια..
    Κράτησε τα ψυχολογικά σου μακριά από τα παιδιά σου! Στο λέω υπεύθυνα, διότι αν δεν το κάνεις, στο μέλλον θα φορτωθείς και με άλλα ψυχολογικά, δηλαδή τον πόνο που θα νιώθεις βλέποντας τα παιδια σου να βασανίζονται από ψυχολογικά τα οποία εσύ θα τους έχει ξεκινήσει ή κληρονομήσει.

    Τα παιδιά σου είναι η μεγάλη σου επιτυχία στη ζωή! Αυτό να σκέφτεσαι συνεχώς κι αυτό να σε κατευθύνει στις σχέσεις σου μαζί τους και στην ανατροφή που τους δίνεις. Κι απ αυτα θα πάρεις χαρές στο μέλλον οι οποίες θα αναπληρώσουν τις χαρές που δεν ένιωσες.

    Όσο για το γάμο πάει τελείωσε, μην αφήνεις τη σκέψη σου να αναμοχλεύει το τι έφταιε και το τι συνέβη για να χωρίσεις. Αυτό βρίσκεται στο παρελθόν είτε σ αρέσει είτε όχι.
    γιάννης

  3. #48
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Είναι αυτό που είπα.. Τόσα χρόνια εγώ λέω ότι με ενοχλεί εκείνη τη στιγμή.. Και ζω μέσα στην αδιαφορία (τουλάχιστον αυτό έχω εισπράξει εγώ).. Και μόλις σταμάτησα να δίνω σημασία έπεσε το σπίτι σε μια τρομακτική ηρεμία, ο καθένας για πάρτη του.. Και τα άκουσα όλα μαζεμένα και τελικά μας βγήκε ότι φταίω εγώ που έδειχνε αδιαφορία και που λείπει τόσες ώρες.. Αυτό έχει εισπράξει, ότι τον αποφεύγω από πάντα όχι τώρα.. Και περίμενε τόσα χρόνια για να το πει, (και κάτι δεν μου αρέσει εδώ αλλά δεν ξέρω τι) με πολύ ωραίο τρόπο, μόνο που δεν με έδειρε..
    Μερίδιο ευθύνης δηλαδή αυτός δεν έχει για όλο αυτό που συμβαίνει????.Έτσι σηκώθηκες μια μέρα και είπες εγώ θα τα παρατησω ολα και δεν με νοιαζει τι θα γινεται εσεις ?
    Καμία φορά όταν δεν μπορούμε να εξηγήσουμε ή να δικαιολογησουμε την δική μας κακή συμπεριφορά ριχνουμε την ευθυνη στους αλλους για να δικαιολογήσουμε τον ευατο μας .....
    Και σιγά μην σε δείρει κιόλας ,ούτε κίνηση να μην σκεφτεί να κάνει και να του το δείξεις με τον τρόπο σου και τα λόγια σου.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Μερίδιο ευθύνης δηλαδή αυτός δεν έχει για όλο αυτό που συμβαίνει????.Έτσι σηκώθηκες μια μέρα και είπες εγώ θα τα παρατησω ολα και δεν με νοιαζει τι θα γινεται εσεις ?
    Καμία φορά όταν δεν μπορούμε να εξηγήσουμε ή να δικαιολογησουμε την δική μας κακή συμπεριφορά ριχνουμε την ευθυνη στους αλλους για να δικαιολογήσουμε τον ευατο μας .....
    Και σιγά μην σε δείρει κιόλας ,ούτε κίνηση να μην σκεφτεί να κάνει και να του το δείξεις με τον τρόπο σου και τα λόγια σου.
    Με τα λεγόμενά του εγώ έχω την ευθύνη γιατί όπως λέει... Δεν ήταν μαλ...ς και παντρεύτηκε τόσο νέος αλλά το έκανε γιατί δεν ήθελε να με χάσει. Για μένα άφησε τη νύχτα και τον ανάγκασα να ξαναγυρίσει αφού ήμουν απόμακρη και ήμουν πάντα η μισή μαζί του (δεν τόλμησα να ρωτήσω που ήμουν η άλλη μισή) σε όλα.. Και από το να με βλέπει εδώ και εγώ να είμαι "αλλού" και να σκέφτομαι μόνο το μαύρο μου σύννεφο (που δεν μπήκε καν στον κόπο να ψάξει τι είναι κατάθλιψη) προτίμησε να μου αφήσει όλο το χρόνο και το χώρο.. Και μου εξήγησε επίσης το λόγο που μου είπε κάτι πολύ βαρύ πριν από 1 χρόνο,το οποίο ήταν και η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι και από τότε εγώ τον ξεγραψα. Το έκανε λέει γιατί τρώει απόρριψη τόσα χρόνια και ήθελε να με "ταρακουνήσει".. Δεν μου είπε ποτέ όχι σε τίποτα (αυτό είναι αλήθεια).. Αυτά είναι τα λόγια του και άλλα πολλά που αν τα γράψω θέλω μισή μέρα και χαλάω και το θέμα του Γιώργου.. Γιώργο συγγνώμη!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #50
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Με τα λεγόμενά του εγώ έχω την ευθύνη γιατί όπως λέει... Δεν ήταν μαλ...ς και παντρεύτηκε τόσο νέος αλλά το έκανε γιατί δεν ήθελε να με χάσει. Για μένα άφησε τη νύχτα και τον ανάγκασα να ξαναγυρίσει αφού ήμουν απόμακρη και ήμουν πάντα η μισή μαζί του (δεν τόλμησα να ρωτήσω που ήμουν η άλλη μισή) σε όλα.. Και από το να με βλέπει εδώ και εγώ να είμαι "αλλού" και να σκέφτομαι μόνο το μαύρο μου σύννεφο (που δεν μπήκε καν στον κόπο να ψάξει τι είναι κατάθλιψη) προτίμησε να μου αφήσει όλο το χρόνο και το χώρο.. Και μου εξήγησε επίσης το λόγο που μου είπε κάτι πολύ βαρύ πριν από 1 χρόνο,το οποίο ήταν και η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι και από τότε εγώ τον ξεγραψα. Το έκανε λέει γιατί τρώει απόρριψη τόσα χρόνια και ήθελε να με "ταρακουνήσει".. Δεν μου είπε ποτέ όχι σε τίποτα (αυτό είναι αλήθεια).. Αυτά είναι τα λόγια του και άλλα πολλά που αν τα γράψω θέλω μισή μέρα και χαλάω και το θέμα του Γιώργου.. Γιώργο συγγνώμη!
    Να κάνω λιγάκι τον συνήγορο του διαβόλου?
    Μήπως σε κάποια θέματα έχει δίκιο?Μήπως εσύ μέσα από το δικό σου λαβύρινθο που βρισκόσουν και μη μπορώντας να ξεφύγεις άθελά σου έκανες κάποια πράγματα χωρίς να το θες ?
    Ξέρω πολύ καλά ότι όταν μπεις στο λούκι της κατάθλιψης ασχολείσαι πολύ περισσότερο με το δικό σου θέμα και πως θα το λύσεις παρά με το τι γίνεται γύρω σου.
    Τι ήταν αυτό το βαρύ που έγινε πριν 1 χρόνο δεν κατάλαβα....
    Αν θες πάντως Ν το συζητήσουμε και να ανοιχτεί κι άλλο άνοιξε ένα δικό σου θέμα να μην χαλαμε και το θέμα του Γιώργου....

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Ναι ntinti θα ανοίξω άλλο θέμα γι αυτό.. Αυτό εδώ το θέμα το έχει ανοίξει ο Γιώργος αφού του το ζήτησα εγώ, για να μπορούμε να μιλήσουμε για την πορεία του και να τον βοηθήσουμε να μην ξανά κυλήσει στα παλιά..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Θελει δυναμη ! θελει παθος!! θελει αγαπη και προσπαθεια ατελειωτη για να μενουμε ψυχολογικα υγειες , μια στιγμη να αφεθεις! λιγα λεπτα να αφησεις το μυαλο σου να παρει αυτο "το τιμονι" θα ειναι σαν να ειναι σε ιστιοφορο με πανια ανοιγμενα αλλα τα ιστοια ελευθερα και ο ανεμος οδηγος και πλοηγος! να σε πηγαινει ταξιδι στο αγνωστο! αυτος ο ανεμος σε εμας λεγετε το υποσυνειδητο.
    Η φαρμακολογια εχει κανει τεραστια προοδος τα τελευταια χρονια, τοση ωστε να εχουν βγει φαρμακα οπου μπορουν πλεον να επιρεασουν την επιθυμια μας! Δεν ξερω αν τα περιγραφω σωστα αλλα καπως ετσι μου τα ειχε πει τον Δεκεβρη ο γιατρος μου. Περιμενω πως κι πως να τον ξανα δω για να του ζητησω να μου τα γραψει! και να μην κυκλοφορουν ειμαι διατεθυμενος να παω ως πειραματικη δοκιμασια να τα χωρηγιθω!! χαχαχα.
    Υ.Γ. Θα ηθελα να πω κατις για το φορουμ καοι για το αγχος μερικων συμφορμητων ,αγχος σχετικα με το μην χαλασουμε την θεματολογια σε καποιο θεμα καποιου συμφορμητη! Δεν υπαρχει καποιος κανονας στο συγκεκριμενο φορουμ οπου να αναφερει ριτακαι καταφατικα οτι υποχρεουτω να γινετε αναφορΑ ΜΟΝΑΧΑ σε οτι εχει να κανει με το θεμα και αυστηρα μονον με αυτο!! και μπορω να πω οτι εκει ειναι η ομοφια αυτου του φορουμ οπου αφηνει ελευθερια εκφρασης και δεν λογοκρινει την φαντασια των χρηστων του! μειτε την δημιουργηκοτητα των σκεψεων .Εξαλου και πρακτικα να το δει κανεις θα ηταν δυσκολο και ανεφαρμοστο καθε φορα που καποιος θελει να παει στις"παρηφες" του νοηματος της θεματολογιας του θεματοθετη , η καποιος να θελει να αναφερει κατις σε καποιον συγκεκριμενο και οπου ειναι δεκα λεψεις! δεν θα ηταν ασκοπο να κατσει να ανοιξει νεο θεμα για δεκα λεψεις?
    Τα παραπανω τα λεω μετα απο εμπειρια χρονων και οπως θα εχετε δει, η δεν εχετε δει ας το δειτε ειμαι ο πιο παλλιως χρηστης του φορουμ !χαχαχα

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    σημερα νιωθω τοσο χαλια οσο πωτες τους τελευταιος μηνες! δεν ηξερα την μερα! εχω κλεισει τα μπστζουρια ωστε να μην διακρινω την μερα απο τη νυχτα! δεν πειρα τα φαρμακαμου! εκανα χρηση ηρωνης! νομιζω οτι ο μονος λογος που με κρατα σε κατις λογικο ειναι η αγαπη της μητεραςμου και το οτι δεν θελω να την ξανα πικρανω σαν καταλαβει οτι εχω "πεσει" παλυ! Απο την αλλη ομως γνωριζω οτι αυτο δεν ειναι κινητρο ωστε να παραμενω στην προσπαθεια για μια υγειες ζωη!
    βαρεθηκα!! βαρεθηκα! μειτε τον λογο που τα γραφω αυτα ξερω? οι φιλοι μου ζουνε σε ενα ψεμα ,τους λεω οτι ειμαι αρρωτος η οτι εχω πολλες δουλειες ωστε να μην ερθουν σπιτι μου, δεν τροω! δεν με ενδιαφερει το αισθημα της πεινας αφου η ηρωινη μπορει να το καληπτει!
    Ποιος ο λογος ν προσπαθω? και για ποιο λογο? τι ειναι αυτο που θα υπαρξει ωστε να μου δωσει κινητρο? αληθεια ποιος ο λογος? εδω κι μερικες ωρες σπαω το κεφαλι μου να βρω εστω μια αφορμη ωστε να κυνηγω ξανα την υγεια μου!!
    ισως ο Θεος? αλλα κι εκει τα πραματα ειναι μπερδεμενα, αφου η φιλαρεσκια ειναι αμαρτια! αρα? παιδια ανηλικα δεν εχω ωστε να εξαρτιετε καποιος απο εμενα , μειτε εχω σκυλακι πλεον ωστε να υπαρχει υποχρεωσει απο εμενα προς κατι αλλο! ειμαι ελευθερος να μην υπαρχω δλδ!! το μονο που θα του λειψω εμπρακτος ειναι το κρατος για εφοριακους λογους!!
    κοινωνιολογικα δεν ειμαι καπου ενταγμενος πλεον! αρα ουτες εκει υπαρχει καποια αφορμη η υπαρξη μου!!
    ακομα και εδω, στο φορουμ, ποιος ο λογος της παρεμβασεως μου στα θεματα σας? δεν μπορω να βοηθησω κανενασας! ακομα και αυτο το εγωιστικο μεν συναισθημα οτι με τα λογια μου εδινα ιδεες η παρακινουσα καποια καποιον οπου ειχε προβλημα ψυχολογικο και μεσα απο αυτο βοηθουσα, ακομα και αυτο εαν το δει κανεις εμπρακτα δεν ισχυει τοσο πολυ οσο νομιζα! αρα??? τι κανω εδω? στο φορουμ?

  9. #54
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    σημερα νιωθω τοσο χαλια οσο πωτες τους τελευταιος μηνες! δεν ηξερα την μερα! εχω κλεισει τα μπστζουρια ωστε να μην διακρινω την μερα απο τη νυχτα! δεν πειρα τα φαρμακαμου! εκανα χρηση ηρωνης! νομιζω οτι ο μονος λογος που με κρατα σε κατις λογικο ειναι η αγαπη της μητεραςμου και το οτι δεν θελω να την ξανα πικρανω σαν καταλαβει οτι εχω "πεσει" παλυ! Απο την αλλη ομως γνωριζω οτι αυτο δεν ειναι κινητρο ωστε να παραμενω στην προσπαθεια για μια υγειες ζωη!
    βαρεθηκα!! βαρεθηκα! μειτε τον λογο που τα γραφω αυτα ξερω? οι φιλοι μου ζουνε σε ενα ψεμα ,τους λεω οτι ειμαι αρρωτος η οτι εχω πολλες δουλειες ωστε να μην ερθουν σπιτι μου, δεν τροω! δεν με ενδιαφερει το αισθημα της πεινας αφου η ηρωινη μπορει να το καληπτει!
    Ποιος ο λογος ν προσπαθω? και για ποιο λογο? τι ειναι αυτο που θα υπαρξει ωστε να μου δωσει κινητρο? αληθεια ποιος ο λογος? εδω κι μερικες ωρες σπαω το κεφαλι μου να βρω εστω μια αφορμη ωστε να κυνηγω ξανα την υγεια μου!!
    ισως ο Θεος? αλλα κι εκει τα πραματα ειναι μπερδεμενα, αφου η φιλαρεσκια ειναι αμαρτια! αρα? παιδια ανηλικα δεν εχω ωστε να εξαρτιετε καποιος απο εμενα , μειτε εχω σκυλακι πλεον ωστε να υπαρχει υποχρεωσει απο εμενα προς κατι αλλο! ειμαι ελευθερος να μην υπαρχω δλδ!! το μονο που θα του λειψω εμπρακτος ειναι το κρατος για εφοριακους λογους!!
    κοινωνιολογικα δεν ειμαι καπου ενταγμενος πλεον! αρα ουτες εκει υπαρχει καποια αφορμη η υπαρξη μου!!
    ακομα και εδω, στο φορουμ, ποιος ο λογος της παρεμβασεως μου στα θεματα σας? δεν μπορω να βοηθησω κανενασας! ακομα και αυτο το εγωιστικο μεν συναισθημα οτι με τα λογια μου εδινα ιδεες η παρακινουσα καποια καποιον οπου ειχε προβλημα ψυχολογικο και μεσα απο αυτο βοηθουσα, ακομα και αυτο εαν το δει κανεις εμπρακτα δεν ισχυει τοσο πολυ οσο νομιζα! αρα??? τι κανω εδω? στο φορουμ?
    Ρε φίλε μου.. Δεν σκέφτεσαι καθόλου τον κόπο σου?? Έρχεσαι εδώ λες τόσα πράγματα.. Είσαι αποφασισμένος.. Και μετά τι? Αν είναι να περπατάς με το κεφάλι προς τα πίσω. Καλύτερα μείνε ακίνητος και μη κοροϊδεύεις τον εαυτό σου..
    Που είναι το πείσμα σου; Όλα αυτά που ελεγες? Ή δεν τα πίστευες? Κάθε φορά που λυγίζεις πας στο μηδέν. Το θέμα δεν είναι τι κάνουμε όταν είμαστε καλά. Αλλά τι κάνουμε όταν δεν μπορούμε άλλο.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    σημερα νιωθω τοσο χαλια οσο πωτες τους τελευταιος μηνες! δεν ηξερα την μερα! εχω κλεισει τα μπστζουρια ωστε να μην διακρινω την μερα απο τη νυχτα! δεν πειρα τα φαρμακαμου! εκανα χρηση ηρωνης! νομιζω οτι ο μονος λογος που με κρατα σε κατις λογικο ειναι η αγαπη της μητεραςμου και το οτι δεν θελω να την ξανα πικρανω σαν καταλαβει οτι εχω "πεσει" παλυ! Απο την αλλη ομως γνωριζω οτι αυτο δεν ειναι κινητρο ωστε να παραμενω στην προσπαθεια για μια υγειες ζωη!
    βαρεθηκα!! βαρεθηκα! μειτε τον λογο που τα γραφω αυτα ξερω? οι φιλοι μου ζουνε σε ενα ψεμα ,τους λεω οτι ειμαι αρρωτος η οτι εχω πολλες δουλειες ωστε να μην ερθουν σπιτι μου, δεν τροω! δεν με ενδιαφερει το αισθημα της πεινας αφου η ηρωινη μπορει να το καληπτει!
    Ποιος ο λογος ν προσπαθω? και για ποιο λογο? τι ειναι αυτο που θα υπαρξει ωστε να μου δωσει κινητρο? αληθεια ποιος ο λογος? εδω κι μερικες ωρες σπαω το κεφαλι μου να βρω εστω μια αφορμη ωστε να κυνηγω ξανα την υγεια μου!!
    ισως ο Θεος? αλλα κι εκει τα πραματα ειναι μπερδεμενα, αφου η φιλαρεσκια ειναι αμαρτια! αρα? παιδια ανηλικα δεν εχω ωστε να εξαρτιετε καποιος απο εμενα , μειτε εχω σκυλακι πλεον ωστε να υπαρχει υποχρεωσει απο εμενα προς κατι αλλο! ειμαι ελευθερος να μην υπαρχω δλδ!! το μονο που θα του λειψω εμπρακτος ειναι το κρατος για εφοριακους λογους!!
    κοινωνιολογικα δεν ειμαι καπου ενταγμενος πλεον! αρα ουτες εκει υπαρχει καποια αφορμη η υπαρξη μου!!
    ακομα και εδω, στο φορουμ, ποιος ο λογος της παρεμβασεως μου στα θεματα σας? δεν μπορω να βοηθησω κανενασας! ακομα και αυτο το εγωιστικο μεν συναισθημα οτι με τα λογια μου εδινα ιδεες η παρακινουσα καποια καποιον οπου ειχε προβλημα ψυχολογικο και μεσα απο αυτο βοηθουσα, ακομα και αυτο εαν το δει κανεις εμπρακτα δεν ισχυει τοσο πολυ οσο νομιζα! αρα??? τι κανω εδω? στο φορουμ?
    Γιώργο.. Εμένα προχθές μου είπες ότι αντεξες.. Ότι η ψυχολόγος σου υπερβάλει.. Μιλάγαμε μια ώρα και έλεγες αντέχω,είμαι μια χαρά.. Τι έγινε ;;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ειστε τα μονα ατομα αυτην την στιγμη οπου αναφερω την απολυτη αληθεια μου! ο λογος ειναι οτι ειμαστε αγνωστοι αρα δεν εχω καποιο φοβο !
    ξερω οτι ο εαυτος μου στα ματια σας εχει "ξεπεσει" , λογικο αφου γενικος εχω "πεσει" ΝΑΙ! ειμουν καλητερα, αλλα απο εχθες το βραδυ μου ηρθε αυτη η συνεχομενη απορια! για ποιο λογο να μαχομαι? να κουραζομαι? αυριο για παραδηγμα εχω ραντεβου με την ψυχολογομου,μαλιστα εχω και ντραγκ τεστ! και σημερα πηγα και εκανα χρηση! εχω φαει μονο δυο μιλα και ψωμι! πιναω, αλλα δεν θελω ν φαω διοτις θελω να τιμορησω το σωμα μου! ,το μεσημερι με ενα μαχερι τρυπισα το δερμαμου στο ποδι μου! ο πονος ηταν μεγαλος αλλα ενιωσα οτι μου αξιζει! οτι πρεπει καποιος να μ τιμορησει! δεν υπαρχει λογος αυτο το κορμι να ευελπιστει σε ενα υγειες μελον, δεν βρησκω τον λογο εδω κι ωρες σπαω το κεφαλι μου να βρω αφορμες για να το κανω!!
    Γνωριζω οτι ακομα και εσεις ,και φυσικο εδω εγω με σηχαθικα, θα εχετε πλασει μια ασχημη εικονα για το προσωπο μου και τον χαρακτηραμου, ενας πρεζακιας οπου δεν μπορει να κρατηθει, οπου τεμπελιαζει σπιτι του, οπου καθετε σπιτι του και δεν κανει τυποτα! μαλον θα εχετε δικιο να πειτε κατις τετοιο και για αυτο κι εγω νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να πολεμω για το αντιθετο!!
    υπαρχει?

  12. #57
    george1520
    Guest
    Για σένα παλεύεις..
    Δεν τρως για να τιμωρήσεις τον εαυτό σου. Πως? Κανείς την μια χαζομάρα και μετά κάνεις και δεύτερη από πάνω για τιμωρία? Πήγαινε φάε σαν άνθρωπος. Και στάσου στα πόδια σου.. Τον κλάψαμε τον μακαρίτη. Αρκετά.. Όταν θα πέφτεις.. Θα πεισμωνεις.. Αν το κάνεις μια φορά, η επόμενη φορά θα είναι πιο εύκολη. Γιατί θα ξέρεις ήδη ότι μπορείς.. Πάρε την ζωή στα χέρια σου όσο είσαι νέος. Και μην μου πεις ότι δεν είσαι..
    Last edited by george1520; 25-01-2020 at 12:19.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ειστε τα μονα ατομα αυτην την στιγμη οπου αναφερω την απολυτη αληθεια μου! ο λογος ειναι οτι ειμαστε αγνωστοι αρα δεν εχω καποιο φοβο !
    ξερω οτι ο εαυτος μου στα ματια σας εχει "ξεπεσει" , λογικο αφου γενικος εχω "πεσει" ΝΑΙ! ειμουν καλητερα, αλλα απο εχθες το βραδυ μου ηρθε αυτη η συνεχομενη απορια! για ποιο λογο να μαχομαι? να κουραζομαι? αυριο για παραδηγμα εχω ραντεβου με την ψυχολογομου,μαλιστα εχω και ντραγκ τεστ! και σημερα πηγα και εκανα χρηση! εχω φαει μονο δυο μιλα και ψωμι! πιναω, αλλα δεν θελω ν φαω διοτις θελω να τιμορησω το σωμα μου! ,το μεσημερι με ενα μαχερι τρυπισα το δερμαμου στο ποδι μου! ο πονος ηταν μεγαλος αλλα ενιωσα οτι μου αξιζει! οτι πρεπει καποιος να μ τιμορησει! δεν υπαρχει λογος αυτο το κορμι να ευελπιστει σε ενα υγειες μελον, δεν βρησκω τον λογο εδω κι ωρες σπαω το κεφαλι μου να βρω αφορμες για να το κανω!!
    Γνωριζω οτι ακομα και εσεις ,και φυσικο εδω εγω με σηχαθικα, θα εχετε πλασει μια ασχημη εικονα για το προσωπο μου και τον χαρακτηραμου, ενας πρεζακιας οπου δεν μπορει να κρατηθει, οπου τεμπελιαζει σπιτι του, οπου καθετε σπιτι του και δεν κανει τυποτα! μαλον θα εχετε δικιο να πειτε κατις τετοιο και για αυτο κι εγω νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να πολεμω για το αντιθετο!!
    υπαρχει?
    Μαζί είπαμε ότι βρήκες φάρμακα μέχρι να έρθει ο μαλ...ς ο γιατρός σου! Και ότι υπερβαλαμε και εγώ και η ψυχολόγος.. Γιώργο... Πες τι έγινε γιατί από προχθές έλεγες διάφορα τέτοια. Με ρώτησες κιόλας κάτι και μετά ούτε που μου απάντησες. Γιατί δεν τρως.. Γιατί να τιμωρεις τον εαυτό σου; Και τώρα ότι έγινε έγινε.. Από δω και πέρα τι είναι αυτά που λες;;;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αντα, σκεφτομαι οτι η απολυτη ελευθερια! δλδ το να αφευθω και να νιωσω χωρις περιορισμους ειναι αυτο!!! ειναι να πινω οτι πιο θανατηφορο ναρκωντικο υπαρχει ,που να με παει σε οσο πιο βαθια ληθη γινετε τοσο ωστε οι χτυποι της καρδιας μου να μειωθουν!! Αυτο το συναισθημα μοιαζει γιαεμενα η καλητερη συναισθηματικη κατασταση αυτην την στιγμη!! οπως ενιωθα πριν ,την ευχαριστηση του να δημιουργω, η να βρω μια δημιουργηκη δουλεια, οπως να γνωρισω μια αξιπρεπες κι χαμογελαστη κοπελιτσα! η οπως η ευχαρηστηση του να δω μια ομορφη ταινια, η να διαβασω ενα βιβλιο! η μια βολτα! ακριβως τα ιδια συναισθηματα θα προκιψουν σημερα απο το να "τιμορισω" το κορμι μου, απο το να σκησω τις σαρκες μου!! απο το να παρω οσο πιο θανατηφορα ναρκωντια! αυτο νιωθω τωρα!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αντα, σκεφτομαι οτι η απολυτη ελευθερια! δλδ το να αφευθω και να νιωσω χωρις περιορισμους ειναι αυτο!!! ειναι να πινω οτι πιο θανατηφορο ναρκωντικο υπαρχει ,που να με παει σε οσο πιο βαθια ληθη γινετε τοσο ωστε οι χτυποι της καρδιας μου να μειωθουν!! Αυτο το συναισθημα μοιαζει γιαεμενα η καλητερη συναισθηματικη κατασταση αυτην την στιγμη!! οπως ενιωθα πριν ,την ευχαριστηση του να δημιουργω, η να βρω μια δημιουργηκη δουλεια, οπως να γνωρισω μια αξιπρεπες κι χαμογελαστη κοπελιτσα! η οπως η ευχαρηστηση του να δω μια ομορφη ταινια, η να διαβασω ενα βιβλιο! η μια βολτα! ακριβως τα ιδια συναισθηματα θα προκιψουν σημερα απο το να "τιμορισω" το κορμι μου, απο το να σκησω τις σαρκες μου!! απο το να παρω οσο πιο θανατηφορα ναρκωντια! αυτο νιωθω τωρα!
    Και τώρα τι θες να ακούσεις;; Μπραβο;; Τώρα εσύ είσαι αυτός που μου έδινες γνώμη;; Δεν νομίζω..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να γιατί μένουμε μόνοι!
    By 85Eon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 23-03-2017, 22:46
  2. Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2015, 09:56
  3. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 30-07-2014, 23:26
  4. Γιατί μένουμε σε τελειωμένες καταστάσεις;;;
    By pinkwoman in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 25-07-2011, 14:26
  5. πολυ δυναμη
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 11-09-2010, 01:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •