Ζηλεια αρρωστημενων διαστασεων! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Καλημερα μυσπ. Εγραψες πως εχεις Πτυχιο Χρημα Κοινωνικο κυκλο. Αυτα δεν ειναι λιγα. Λειπει η υπαρξη οικογενειας. Καταλαβαινω οσο μπορω οτι νιώθεις τεραστια έλλειψη και τεραστια επιθυμια. Καταρχας δεν τα εχουμε ολοι ολα. Οι μαμαδες ή οι οικογενειες που βλεπεις στιγμιαια εξω και μέσα σου φουντωνεις δεν γνωρίζεις ποσα ξενυχτια θυσιες κοπους εχουν βιωσει για ενα παιδι. Στεκεσαι στην εικονα. Καπου γραφεις πως βαρέθηκες να ψαχνεις ανδρα σωστο. Αν εχεις σκοπο να μπεις στη διαδικασία κυησης και μονογονεικης οικογενειας δουλεψε υπερβολικά πανω στα ζητήματα απροόπτου μη ελεγχου μη συγκρισης και μη αμεσης αποκτησης επιθυμητού αποτελέσματος. Το μωρακι ερχεται στη ζωη οπως θέλει εκεινο... Μπορει να ειναι καλοβολο μπορεί και οχι. Μπορεί να σε κανει να ξεχασεις και το ονομα σου λόγω του τρεξίματος. Για τεσσερα χρονια τουλάχιστον θα ειναι πρωτα η καλυψη των αναγκών του φαι υπομονή για πεψη αντιμετώπιση καθε θέματος υγειας
    ... Οικονομική καλυψη ολων των αναγκών και φυσικά ηρεμια!!! Χρειάζεται τουλάχιστον ακόμη ενα ατομο για να μπορείς το πρώτο διαστημα να πας τουαλέτα να κανεις ενα μπανιο και να φας ένα γεύμα. Δεν ειναι ευκολη η ανατροφή ενος πλασματος που παλευει να προσαρμοστεί εκτος μητρας. Αναπνευστικα παλευει. Να μαθει να φαει χωνέψει επισης. Οι ηχοι ; Επισης το ενοχλούν. Τα δοντακια;; Σε καποια ξεκινούν τα σαλια απο τεσσάρων μηνων. Παιδευται το μωρο και για αυτο εχει αναγκη απο φροντίδα τεραστια. Για μια εικόνα που σου φανταζει ονειρεμένη μη προβεις σε κινησεις που δεν έχουν γυρισμο. Εσυ πρεπει να προετοιμαστείς με εφόδια υπομονής επιμονης ανθεκτικοτητας ψυχικής.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ο μοναδικός σου στόχος δηλαδή είναι να κάνεις παιδιά; όλοι οι άλλοι άνθρωποι που δεν είχαν αποκλειστικά αυτό τον στόχο και ζούσαν την ζωή τους χωρίς να τρελαίνονται για ένα παιδί.. Πως κατάφεραν να κάνουν οικογένεια;
    ναι ειναι οντως για μενα ζητημα ζωης η θανατου η αποκτηση παιδιου

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλημερα μυσπ. Εγραψες πως εχεις Πτυχιο Χρημα Κοινωνικο κυκλο. Αυτα δεν ειναι λιγα. Λειπει η υπαρξη οικογενειας. Καταλαβαινω οσο μπορω οτι νιώθεις τεραστια έλλειψη και τεραστια επιθυμια. Καταρχας δεν τα εχουμε ολοι ολα. Οι μαμαδες ή οι οικογενειες που βλεπεις στιγμιαια εξω και μέσα σου φουντωνεις δεν γνωρίζεις ποσα ξενυχτια θυσιες κοπους εχουν βιωσει για ενα παιδι. Στεκεσαι στην εικονα. Καπου γραφεις πως βαρέθηκες να ψαχνεις ανδρα σωστο. Αν εχεις σκοπο να μπεις στη διαδικασία κυησης και μονογονεικης οικογενειας δουλεψε υπερβολικά πανω στα ζητήματα απροόπτου μη ελεγχου μη συγκρισης και μη αμεσης αποκτησης επιθυμητού αποτελέσματος. Το μωρακι ερχεται στη ζωη οπως θέλει εκεινο... Μπορει να ειναι καλοβολο μπορεί και οχι. Μπορεί να σε κανει να ξεχασεις και το ονομα σου λόγω του τρεξίματος. Για τεσσερα χρονια τουλάχιστον θα ειναι πρωτα η καλυψη των αναγκών του φαι υπομονή για πεψη αντιμετώπιση καθε θέματος υγειας
    ... Οικονομική καλυψη ολων των αναγκών και φυσικά ηρεμια!!! Χρειάζεται τουλάχιστον ακόμη ενα ατομο για να μπορείς το πρώτο διαστημα να πας τουαλέτα να κανεις ενα μπανιο και να φας ένα γεύμα. Δεν ειναι ευκολη η ανατροφή ενος πλασματος που παλευει να προσαρμοστεί εκτος μητρας. Αναπνευστικα παλευει. Να μαθει να φαει χωνέψει επισης. Οι ηχοι ; Επισης το ενοχλούν. Τα δοντακια;; Σε καποια ξεκινούν τα σαλια απο τεσσάρων μηνων. Παιδευται το μωρο και για αυτο εχει αναγκη απο φροντίδα τεραστια. Για μια εικόνα που σου φανταζει ονειρεμένη μη προβεις σε κινησεις που δεν έχουν γυρισμο. Εσυ πρεπει να προετοιμαστείς με εφόδια υπομονής επιμονης ανθεκτικοτητας ψυχικής.
    Εννοειται κ τα γνωριζω αυτα κ σε τραπεζα σπερματος να παω εχω μητερα αδερφο θειες ξαδερφες που με λατρευουν δεν θα χαθω λεφτα εχω κ σπιτια κ εχω κ πολυ ηρεμο περιβαλλον σπιτι μου

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ευχαριστω πολυ κοπελα μου ναι εχεις δικιο πρεπει να δουλεψω την ζηλεια παιδι θα αποκτησω με κκαθε τροπο ακομα κ με τραπεζα σπερματος αλλα ακομα ελπιζω μπας κ βρω εναν νορμαλ συζυγο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Ευχαριστω πολυ κοπελα μου ναι εχεις δικιο πρεπει να δουλεψω την ζηλεια παιδι θα αποκτησω με κκαθε τροπο ακομα κ με τραπεζα σπερματος αλλα ακομα ελπιζω μπας κ βρω εναν νορμαλ συζυγο
    Ξέρω και καταλαβαίνω πως βλέπεις τα πράγματα (λόγο της κόρης μου) απλά θα σου έλεγα να μη βιαστείς για τράπεζα σπέρματος πριν εξαντλήσεις ΌΤΙ μπορείς να καταφέρεις με τον ψυχολόγο σου..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #21
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Ευχαριστω πολυ κοπελα μου ναι εχεις δικιο πρεπει να δουλεψω την ζηλεια παιδι θα αποκτησω με κκαθε τροπο ακομα κ με τραπεζα σπερματος αλλα ακομα ελπιζω μπας κ βρω εναν νορμαλ συζυγο
    Η τράπεζα σπερματος είναι τόσο απλή διαδικασια όπως την λετε?εκεί δεν κάνουν ελεγχο αν η άλλη είναι υγιης σωματικα και ψυχικά? Δηλαδή κάνουν γονιμοποίηση σε οποιαδήποτε λέει θέλω παιδι?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Η τράπεζα σπερματος είναι τόσο απλή διαδικασια όπως την λετε?εκεί δεν κάνουν ελεγχο αν η άλλη είναι υγιης σωματικα και ψυχικά? Δηλαδή κάνουν γονιμοποίηση σε οποιαδήποτε λέει θέλω παιδι?
    Λίγο-πολύ ναι. Ελέγχουν τον δότη πιο πολύ, την λήπτρια όχι τόσο. Άλλωστε το νομοθετικό πλαίσιο είναι έτσι κι αλλιώς κουκουρούκου, πόσο μάλλον που στη χώρα μας κι αυστηρό να είναι το πλαίσιο σε κάποιον τομέα, πάντα υπάρχουν τρόποι και το προσπερνάς.

  8. #23
    Εμενα με τρομάζει το γεγονος οτι ειναι θεμα ζωης ή θανατου. Μηνυμα #17. Θα γινεις μανουλα. Αλλά ειναι κάπως δύσκολο να γινουν ολα τοσο γρηγορα. Δηλαδη να γνωρίσεις εναν αντρα που να θελει να κανει απογονο με εναν μηνα γνωριμιας ( οκ πες αυτό εγινε) στη μεταξύ σας σχεση ομως οσον αφορα το μωρο ;;; Ο κακος χαμος γίνεται για το πως πρεπει να μεγαλώσει συνηθως. Ο πατερας αισθάνεται συνηθως το ρολο αυτον κατοπιν γεννας και φυσικα επαφής. Σου εύχομαι αυτο που ποθεις να το ζησεις. Απλα μου βγαίνει αυθόρμητα να σου πω οτι υπάρχει αποσταση αναμεσα στο γνωριζω εγκεφαλικά κατι και στο βιωνω καθε μερα νυχτα. Ειναι ισοβια "δέσμευση" ενα παιδακι. Απο νωρίς ειχα και εγω έντονο το γονεικο ενστικτο. Στα γραφω καλοπροαίρετα. Ναι μεν ειχα ζησει μικρουλια στο περιβάλλον μου αλλά τελικά είναι τεράστια η διαφορα στο να μεγαλωνεις το δικο σου πλασματακι. Εξοπλισμο με ψυχικα εφοδια θελει σίγουρα. Μπορει να υπαρχουν ατομα να βοηθήσουν αλλα μπορεί πχ να μη σου αρεσει ο τροπος φροντισμου. Σε προβληματιζω οχι για να σου αλλαξω γνώμη απλα μεσω των εμπειριων μου. Κλεινω με τεραστια ευχή να δώσεις ολη σου την αγαπη με το καλο στο μωρακι που θα γεννησεις. Αγάπη μονο θέλουν. Αυτη ειναι η βαση. Ανιδιοτελής αγάπη διοτι τα μικρουλια δεν καταλαβαίνουν τι γίνεται. Συγνωμη εαν εγινα κουραστική. Καλη σου ημερα :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ξέρω και καταλαβαίνω πως βλέπεις τα πράγματα (λόγο της κόρης μου) απλά θα σου έλεγα να μη βιαστείς για τράπεζα σπέρματος πριν εξαντλήσεις ΌΤΙ μπορείς να καταφέρεις με τον ψυχολόγο σου..
    Ναι πρωτα απο ολα προσπαθω να δω εαν μπορω να βρω συζυγο κ μετα τραπεζα σπερματος

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Η τράπεζα σπερματος είναι τόσο απλή διαδικασια όπως την λετε?εκεί δεν κάνουν ελεγχο αν η άλλη είναι υγιης σωματικα και ψυχικά? Δηλαδή κάνουν γονιμοποίηση σε οποιαδήποτε λέει θέλω παιδι?
    Ευχαριστω για την πληροφορια παιδια ελπιζα μην υπαρχει καποιο κολλημα επειδη εχω ασπεργκερ

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Εμενα με τρομάζει το γεγονος οτι ειναι θεμα ζωης ή θανατου. Μηνυμα #17. Θα γινεις μανουλα. Αλλά ειναι κάπως δύσκολο να γινουν ολα τοσο γρηγορα. Δηλαδη να γνωρίσεις εναν αντρα που να θελει να κανει απογονο με εναν μηνα γνωριμιας ( οκ πες αυτό εγινε) στη μεταξύ σας σχεση ομως οσον αφορα το μωρο ;;; Ο κακος χαμος γίνεται για το πως πρεπει να μεγαλώσει συνηθως. Ο πατερας αισθάνεται συνηθως το ρολο αυτον κατοπιν γεννας και φυσικα επαφής. Σου εύχομαι αυτο που ποθεις να το ζησεις. Απλα μου βγαίνει αυθόρμητα να σου πω οτι υπάρχει αποσταση αναμεσα στο γνωριζω εγκεφαλικά κατι και στο βιωνω καθε μερα νυχτα. Ειναι ισοβια "δέσμευση" ενα παιδακι. Απο νωρίς ειχα και εγω έντονο το γονεικο ενστικτο. Στα γραφω καλοπροαίρετα. Ναι μεν ειχα ζησει μικρουλια στο περιβάλλον μου αλλά τελικά είναι τεράστια η διαφορα στο να μεγαλωνεις το δικο σου πλασματακι. Εξοπλισμο με ψυχικα εφοδια θελει σίγουρα. Μπορει να υπαρχουν ατομα να βοηθήσουν αλλα μπορεί πχ να μη σου αρεσει ο τροπος φροντισμου. Σε προβληματιζω οχι για να σου αλλαξω γνώμη απλα μεσω των εμπειριων μου. Κλεινω με τεραστια ευχή να δώσεις ολη σου την αγαπη με το καλο στο μωρακι που θα γεννησεις. Αγάπη μονο θέλουν. Αυτη ειναι η βαση. Ανιδιοτελής αγάπη διοτι τα μικρουλια δεν καταλαβαίνουν τι γίνεται. Συγνωμη εαν εγινα κουραστική. Καλη σου ημερα :)
    Οχι δεν εγινες κουραστικη ευχαριστω παρα πολυ απλα εχω ασπεργκερ κ εχω εμμονη με το θεμα παιδι πρεπει να αποκτησω παση θυσια το θεωρω την μονη ολοκληρωση σε αυτην την ζωη κ φυσικα μπορω να δωσω αγαπη κ ηρεμο περιβαλλον για μενα οποιος πεθαινει κ δεν αφηνει πισω του απογονους ειναι οτι πιο θλιβερο κ νομιζω οτι στερηθηκε οτι πιο σημαντικο κ δεν θελω να καταντησω ετσι Εννοειται εαν βρω συζυγο θα του ξεκαθαρισω οτι θελω να επισπευσουμε το θεμα παιδι αλλιως θα κανω την δουλεια μου μεσω τραπεζα σπερματος

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Ευχαριστω για την πληροφορια παιδια ελπιζα μην υπαρχει καποιο κολλημα επειδη εχω ασπεργκερ
    γιατι δεν ρωτας τον γιατρο σου; δεν σε ενδιαφερει να το μαθεις;

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    υπαρχει ενας συμφορμητης οπου συμφωνα με τα λεγομενα του "πεταει" στην τουαλετα καθε μερα ποσα "ατεκνα παιδακια",Παυλος19 καπως ετσι λεγετε! νομιζω οτι θα μπορουσε να σε βοηθησει!
    Συγνωμη για το προηγουμενο αστειο μου αν δεν σου εκανε, αλλα ειναι λιγακι προκλητικα τα οσα γραφεις! πως γινετε να "μησεις" αλλες μανουλες? πως γινετε η εικονα μιας μανας με το παιδακι της να σου βγαζει τετοιο συναισθημα οταν αυτη η εικονα χαλαρωνει ακομα και τους αιμοσταγεις δολοφωνους?? Πως θες εσυ να γινεις μανουλα οταν εχεις τετοια συναισθηματα? Συμφορμητησ θα πρεπει πρωτα απο ολα να θεραπευτεις [πνευματικα και ψυχικα αλλα και ηθικα μαλον! και μετα να επιδοιωξεις αποκτηση οικογενειας! πως θα κανεις οικογενεια με τετοια συναισθηματα μεσα σου? Προσωπικα καταλαβαινω απολυτα τον λογο που δεν εχει υπαρξει ανδρας μεχρι σημερα να γινει πατερας και συζηγος μαζι σου! συγνωμη που το λεω αλλα ειναι σοβαρη αποφαση κατι τετοιο και κανενας υγειες ανδρας , σοβαρος και λογικος δεν θα το εκανε αυτο το λαθος! οι σωστοι ανδρες αναζηταν λογικες και υγειες πνευματικα γυναικες!
    Ουτε τα λεφτα, ουτε τα σπιτια, ουτε η ηλικια σου και η φροντιδα που θα σου προσφερουν οι συγγενεις σου δεν μπορουν να προσπερασουν το κυριο προβλημα.Προσωπικα αν θα ηθελα να καμω οικογενεια κι οπωτες το επιδιοξα δεν με ενδιεφερε η οικονομικη κατασταση της γυναικας! εννοειτε οτι τα χρηματα ειναι ευπροσδεκτα, αλλα μπορω να σου πω οτι η εμπειρια μου μου εχει δειξει οτι οταν υπαρχουν αρκετα περιουιακα στοιχεια και ακοινιτα, τα πραματα συνηθως δεν ειναι τοσο καλα! διοτις παντα θα υπαρχει καποιος απο το περιβαλον της γυναικας που θα νομιζει ,και μου εχει συμβει να λενε οτι εμπλεξα μαζι της για τα λεφτα της! και να μην το πηστευει εν αρχη η γυναικα δυστυχως οταν υπαρξουν τσακομοι κι οταν καποιοι τις ψιλιζουν συνεχως στα αυτια οτι αυτος σε θελει για τα λεφτα σου δυστυχως το εχω ζησει το "μικροβοιο" ερχετε στην επιφανια! αρα το χρημα δεν ειναι οτι καλητερο . Οπως και εαν η γυναικα ειναι νευροσπαστη και εχει υστερια τωτες οσο ομορφη και αν ειναι δεν ξεπερνετε !! θα πρεπει να παιρνω πρεζα για να αντεξω ενα τετοιο γαμο!
    Αληθεια ,αν θες μπορω εγω να σου κανω δωρεα σπερματος με το αζημιοτο φυσηκα!,αφου το ντιενει μου ειναι πολλες γενεες ελληνικο ! χαχα . και πηστεψεμε δεν θα με ξαναδεις πωτες! αρα μπορεις να εισαι μια συγχρωνη σινγκ μαδερ! το θεμα ειναι εσυ μην με αναζητησεις.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Οχι δεν εγινες κουραστικη ευχαριστω παρα πολυ απλα εχω ασπεργκερ κ εχω εμμονη με το θεμα παιδι πρεπει να αποκτησω παση θυσια το θεωρω την μονη ολοκληρωση σε αυτην την ζωη κ φυσικα μπορω να δωσω αγαπη κ ηρεμο περιβαλλον για μενα οποιος πεθαινει κ δεν αφηνει πισω του απογονους ειναι οτι πιο θλιβερο κ νομιζω οτι στερηθηκε οτι πιο σημαντικο κ δεν θελω να καταντησω ετσι Εννοειται εαν βρω συζυγο θα του ξεκαθαρισω οτι θελω να επισπευσουμε το θεμα παιδι αλλιως θα κανω την δουλεια μου μεσω τραπεζα σπερματος
    Σεβαστές οι επιθυμίες σου, αλλά ο τρόπος σκέψης σου δεν είναι ισορροπημένος, για να μην πω ότι είναι προσβλητικός και απαράδεκτος. Αν δεν σκέφτεσαι η ίδια ισορροπημένα, πως θα βγει και το παιδί σου ισορροπημένο μεθαύριο; Δεν φταίνε σε τίποτα τα παιδιά να βγαίνουν με ψυχολογικά επειδή οι γονείς θέλουν παιδιά από εγωισμό ξέρεις. Δες κι εδώ στο φόρουμ πόσος κόσμος ταλαιπωριέται εξαιτίας των γονιών του!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Εγώ την καταλαβαίνω. Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να κάνουν οικογένεια στην ζωή τους. Να έχουν έναν καλό σύντροφο και παιδί. Δεν είναι παράλογο ούτε περίεργο που το κυνηγάει. Ειδικά όταν είσαι γυναίκα, ο χρόνος σε πιέζει, μετρημένα τα ωάριά σου.
    Σκέψου όμως αγαπητή, το θέμα είναι να βρεις καλό άντρα, και όχι έναν που θα κάνετε ένα παιδί, και 5-10 χρόνια μετά να παιδεύεστε με διαζύγια ή ακόμα και με απιστίες. Ασχολήσου με τον εαυτό σου, βγες με φίλους, ξεκίνα κάποιο χόμπι και θα έρθει και αυτό. Μην πάρεις όποιον να 'ναι, θα είναι χειρότερα!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ζηλεια αρρωστημενων διαστασεων!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 16-01-2020, 00:16
  2. Ζήλεια
    By kleaaaaa in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-02-2019, 19:22
  3. Ημερολογιο αποχης αρρωστημενων συνηθειων και αναπτυξη νεων καλων συνηθειων.
    By mikresmerides in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 07-02-2018, 15:14
  4. ΖΗΛΕΙΑ
    By lavie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 27-02-2012, 20:37
  5. ΖΗΛΕΙΑ
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 31-10-2011, 11:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •