Την αγαπώ ακόμα - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 104
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εσύ δεν θα ένιωθες ότι ήσουν σε μια βιτρίνα που πήγε να διαλέξει τι θα αγοράσει; Και καλά σε αγόρασε. Μετά δεν ένιωθε άνετα μαζί σου γιατί ναι είσαι ωραίο μοντέλο αλλά από αυτά που κρατάμε στην ντουλάπα και ξεχνάμε ότι υπάρχουν...
    Χορεύτρια + Ωραίο μοντέλο και ... μόλις 33 ετών! Άμα είναι να σε νευριάζουμε (επίτηδες) περισσότερο να μας λες κι άλλα τέτοια...!!!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Χορεύτρια + Ωραίο μοντέλο και ... μόλις 33 ετών! Άμα είναι να σε νευριάζουμε (επίτηδες) περισσότερο να μας λες κι άλλα τέτοια...!!!
    Χαχαχα Σταύρο δεν παίζεσαι. Το μοντέλο εννοούσα μοντέλο, ρούχο στην βιτρίνα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Χαχαχα Σταύρο δεν παίζεσαι. Το μοντέλο εννοούσα μοντέλο, ρούχο στην βιτρίνα..
    Το κατάλαβα, αλλά στάθηκα περισσότερο στο επίθετο ''ωραίο'' που χρησιμοποίησες παρά στο μοντέλο! Ακόμα και ρούχο στην βιτρίνα να είναι, αν είναι ωραίο...είναι ωραίο! Τι να λέμε τώρα!

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Το κατάλαβα, αλλά στάθηκα περισσότερο στο επίθετο ''ωραίο'' που χρησιμοποίησες παρά στο μοντέλο! Ακόμα και ρούχο στην βιτρίνα να είναι, αν είναι ωραίο...είναι ωραίο! Τι να λέμε τώρα!
    Αρκεί να μην το καταχωνιασεις στην ντουλάπα και ξεχάσεις να το φορέσεις όπως είπαμε..
    Και όποιος πάει να διαλέξει σαν σε "βιτρίνα" το ωραίο θα πάρει. Δεν θα πάρει κάτι που δεν του αρέσει..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #65
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εγώ δεν σε κρίνω, προσπαθώ να σε ταρακουνησω.. Αλήθεια εσύ τι θα έλεγες για ένα γάμο κοροϊδία; ε; Ναι να σε παντρευτεί για να "φτιάξει" την εικόνα του.. Να λέγεται οικογενειαρχης προς μίμηση. Αλλά να σου δείξει ότι σε "διάλεξε" γιατί ήθελε ακριβώς αυτό που έβλεπε.. Εσύ δεν θα ένιωθες ότι ήσουν σε μια βιτρίνα που πήγε να διαλέξει τι θα αγοράσει; Και καλά σε αγόρασε. Μετά δεν ένιωθε άνετα μαζί σου γιατί ναι είσαι ωραίο μοντέλο αλλά από αυτά που κρατάμε στην ντουλάπα και ξεχνάμε ότι υπάρχουν...
    Κράτα το παρελθόν στην πλάτη σου, κράτα τα παιδιά (το ένα με ιδιαιτεροτητα), κράτα τη μοναξιά σου, κράτα την κατάθλιψη, κράτα τα προσχήματα, και γενικά κράτα τα όλα όρθια! ΌΛΑ αυτά στα 33 σου και δεν τα είπα όλα, ούτε καν τα μισά..
    Κρινε με εσύ τώρα γιατί σου δίνω την άδεια..
    Δεν μπορώ να σε κρίνω.
    Ούτε συμβουλή μπορώ να σου δώσω γιατί έξω απ' τον χορό πολλά τραγούδια λέμε..
    Μακάρι να σου πάνε όλα καλά στο τέλος, τραβάς τέτοιο κανάλι και κάθεσαι εδώ να συμβουλεύεις όλους τους άλλους, είσαι καλός άνθρωπος.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Anten85 View Post
    Δεν μπορώ να σε κρίνω.
    Ούτε συμβουλή μπορώ να σου δώσω γιατί έξω απ' τον χορό πολλά τραγούδια λέμε..
    Μακάρι να σου πάνε όλα καλά στο τέλος, τραβάς τέτοιο κανάλι και κάθεσαι εδώ να συμβουλεύεις όλους τους άλλους, είσαι καλός άνθρωπος.
    Δεν στο είπα για συμβουλή αλλά για να καταλάβεις ότι ο γάμος ή ο "ένας άνθρωπος δίπλα σου" δεν είναι τίποτα όταν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #67
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    34
    Σκέφτομαι, μήπως υπάρχει μια περίπτωση να θεώρησα λάθος και να μην έκανα σωστά που διέκοψα χωρίς προειδοποίηση.
    Αλλά και εκείνη απ' την πλευρά της, μετά από ένα μήνα επέστρεψε Αθήνα για μερικές μέρες έμαθα, και δεν έψαξε ούτε να με βρει,
    για να μου ζητήσει τον λόγο γιατί σταμάτησα ούτε τίποτα. Απαξίωσε τελείως.

  8. #68
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Δεν στο είπα για συμβουλή αλλά για να καταλάβεις ότι ο γάμος ή ο "ένας άνθρωπος δίπλα σου" δεν είναι τίποτα όταν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου..
    Ναι, αλλά στην περίπτωση την δική σου μπορεί να μην ευθύνεσαι εσύ, αλλά η άλλη πλευρά.
    Γιατί δλδ, να φταίμε πάντοτε εμείς για ότι μας συμβαίνει; Οι άλλοι κάνουν ότι κάνουν και μας προσβάλλουν.

  9. #69
    george1520
    Guest
    Συγνώμη για αυτό αλλά αν δεν το έβαζα θα έσκαγα

    https://youtu.be/NL11Zr-9NPQ

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Anten85 View Post
    Ναι, αλλά στην περίπτωση την δική σου μπορεί να μην ευθύνεσαι εσύ, αλλά η άλλη πλευρά.
    Γιατί δλδ, να φταίμε πάντοτε εμείς για ότι μας συμβαίνει; Οι άλλοι κάνουν ότι κάνουν και μας προσβάλλουν.
    Όταν εγώ δεν αγαπάω τον εαυτό μου γιατί να με αγαπάει ο άλλος;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #71
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Όταν εγώ δεν αγαπάω τον εαυτό μου γιατί να με αγαπάει ο άλλος;
    Συγγνώμη, είναι αυτός λόγος επειδή δεν αγαπάς τον εαυτό σου να μην σε αγαπάει ο άλλος, αν εσύ του φαίρεσαι σωστά;
    Η αγάπη δεν είναι λόγια, είναι μια ολόκληρη γκάμα από πράγματα. Σεβασμός, κατανόηση, βοήθεια κλπ..
    Αλλιώς όταν στην αρχή σου λέει κάποιος ότι σε αγαπάει, αλλά σε μια δύσκολη στιγμή σου, σταματάει να σε στηρίζει,
    τότε πάει να πει ότι έλεγε ψέμματα όταν σου έλεγε ότι σε αγαπά.

  12. #72
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Anten85 View Post
    Σκέφτομαι, μήπως υπάρχει μια περίπτωση να θεώρησα λάθος και να μην έκανα σωστά που διέκοψα χωρίς προειδοποίηση.
    Αλλά και εκείνη απ' την πλευρά της, μετά από ένα μήνα επέστρεψε Αθήνα για μερικές μέρες έμαθα, και δεν έψαξε ούτε να με βρει,
    για να μου ζητήσει τον λόγο γιατί σταμάτησα ούτε τίποτα. Απαξίωσε τελείως.
    Κι εγώ φίλε μου αυτό θα έκανα. Δεν θα έψαχνα κάποια η οποία θα σταματούσε την επικοινωνία χωρίς να προηγηθεί κάτι πριν.. Αν την ήθελες πραγματικά θα παλεύες να την κρατήσεις στην ζωή σου. Πρέπει να είναι κάποιος πολύ χαζός να έχει κάτι στην ζωή του που του αρέσει και να μην κάνει κάτι για να μην το χάσει.. Για να το αφήσει να φύγει σημαίνει δεν ήταν τόσο σημαντικό για αυτόν..
    Για να έκανες ότι έκανες σημαίνει ότι αυτό θεωρούσες ότι ήταν το σωστό. Από εγωισμό; κανείς δεν ξέρει. Αναπολείς κάτι που τελείωσε γιατί τώρα δεν έχεις κάτι στην ζωή σου.. Άρα δεν σου λείπει αυτή η γυναίκα. Αλλά η σημασία και το δέσιμο που είχατε.

  13. #73
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Κι εγώ φίλε μου αυτό θα έκανα. Δεν θα έψαχνα κάποια η οποία θα σταματούσε την επικοινωνία χωρίς να προηγηθεί κάτι πριν.. Αν την ήθελες πραγματικά θα παλεύες να την κρατήσεις στην ζωή σου. Πρέπει να είναι κάποιος πολύ χαζός να έχει κάτι στην ζωή του που του αρέσει και να μην κάνει κάτι για να μην το χάσει.. Για να το αφήσει να φύγει σημαίνει δεν ήταν τόσο σημαντικό για αυτόν..
    Για να έκανες ότι έκανες σημαίνει ότι αυτό θεωρούσες ότι ήταν το σωστό. Από εγωισμό; κανείς δεν ξέρει. Αναπολείς κάτι που τελείωσε γιατί τώρα δεν έχεις κάτι στην ζωή σου.. Άρα δεν σου λείπει αυτή η γυναίκα. Αλλά η σημασία και το δέσιμο που είχατε.
    Μπορεί.
    Αλλά, αναρωτιέμαι, πόσο εύκολο είναι να πάω να μιλήσω σε μια άλλη κοπέλα, και πού να την γνωρίσω και τί να της πω για να βγουμε για έναν καφέ.
    Αυτή ήταν μια ερώτηση που με βασάνιζε πάντα.
    Δεν ξέρω την απάντηση, και αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω μέχρι να με πλησιάσει η επόμενη, και να παρακαλάω να μην τα ξανακάνω σκατά.
    Σκέφτομαι να πάω να ξεκινήσω γυμναστήριο.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Anten85 View Post
    Συγγνώμη, είναι αυτός λόγος επειδή δεν αγαπάς τον εαυτό σου να μην σε αγαπάει ο άλλος, αν εσύ του φαίρεσαι σωστά;
    Η αγάπη δεν είναι λόγια, είναι μια ολόκληρη γκάμα από πράγματα. Σεβασμός, κατανόηση, βοήθεια κλπ..
    Αλλιώς όταν στην αρχή σου λέει κάποιος ότι σε αγαπάει, αλλά σε μια δύσκολη στιγμή σου, σταματάει να σε στηρίζει,
    τότε πάει να πει ότι έλεγε ψέμματα όταν σου έλεγε ότι σε αγαπά.
    Ναι είναι αυτός λόγος για να μη σε αγαπάει κάποιος.. Όταν εγώ δεν έχω λύσει τα δικά μου θέματα, είτε είναι αυτά παιδικά τραύματα ή οτιδήποτε άλλο δεν είμαι ο εαυτός μου.. Είμαι αυτό που "έφτιαξαν" άλλοι με τις συμπεριφορές τους,σκληρή, απόμακρη κτλ.. Οπότε ούτε εγώ θα του φερθω σωστά.. Γι αυτό το σωστό είναι να βρεις πρώτα τον εαυτό σου γιατί η σχέση ή ο γάμος δεν σε βοηθάνε στο να φτιάξεις την ψυχολογική σου κατάσταση..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #75
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Anten85 View Post
    Μπορεί.
    Αλλά, αναρωτιέμαι, πόσο εύκολο είναι να πάω να μιλήσω σε μια άλλη κοπέλα, και πού να την γνωρίσω και τί να της πω για να βγουμε για έναν καφέ.
    Αυτή ήταν μια ερώτηση που με βασάνιζε πάντα.
    Δεν ξέρω την απάντηση, και αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω μέχρι να με πλησιάσει η επόμενη, και να παρακαλάω να μην τα ξανακάνω σκατά.
    Σκέφτομαι να πάω να ξεκινήσω γυμναστήριο.
    Πως;; Πρώτα από όλα να βγεις έξω από το σπίτι σου.. Εκτός και αν περιμένεις να μπει καμία από το παράθυρο σου και καθίσει δίπλα σου.. Να αρχίσεις διάφορες δραστηριότητες όπου θα συναναστρεφεσαι με άλλους ανθρώπους. Εκεί να ανοίγεις συζητήσεις... Να κάνεις νέες γνωριμίες και φίλους.. Να ανεβάσεις την αυτοπεποίθηση σου. Οι γυναίκες τα μυρίζονται αυτά.. Αλλά πιστεύω πρώτα ασχολήσου με το κομμάτι φιλιά.. Όπως σε κόβω αν κάνεις σχέση θα κολλήσεις πάνω της και θα την πνιγείς..

    Και το βασικό. Αγαπά τον εαυτό σου, όπως είναι.. Και αν έχεις την ανάγκη να γίνεις καλύτερος.. Τότε να το κάνεις.. Η μιζέρια δεν βοηθάει.. Και άμα βρεις καμία που σαρεσει. Στείλε μου μήνυμα να σε βοηθήσω..

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς να ξεπεράσω την πρώην που την αγαπώ ακομα
    By HimuraKenshin in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2019, 05:09
  2. Replies: 7
    Last Post: 23-06-2015, 22:48
  3. Αγαπώ Τον Εαυτό Μου, Αγαπώ Το Σώμα Μου....
    By ria_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 27
    Last Post: 18-04-2014, 00:10
  4. Δευτέρα σ'αγαπώ
    By ΗΛΙΑΝΝΑ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-01-2013, 17:38
  5. κατι να αγαπω
    By researcher in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 05-08-2009, 16:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •