Την αγαπώ ακόμα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 104
  1. #76
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    34
    Ά ρε παιδιά. Ο καθένας εδώ μέσα έχει τα προβλήματα του, αλλά η ανταπόκριση σας είναι άμεση.
    Αισθάνομαι κάπως καλύτερα απο χθες. Δεν το ξεπέρασα ακόμα, αλλά σίγουρα κάπως καλύτερα.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Anten85 View Post
    Ά ρε παιδιά. Ο καθένας εδώ μέσα έχει τα προβλήματα του, αλλά η ανταπόκριση σας είναι άμεση.
    Αισθάνομαι κάπως καλύτερα απο χθες. Δεν το ξεπέρασα ακόμα, αλλά σίγουρα κάπως καλύτερα.
    Και αν βγεις επιτέλους από το σπίτι και δουλεύεις με τον εαυτό σου γενικά θα είσαι ακόμα καλύτερα.. Και αν σταματήσεις να πιστεύεις ότι γέρασες..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #78
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Και αν βγεις επιτέλους από το σπίτι και δουλεύεις με τον εαυτό σου γενικά θα είσαι ακόμα καλύτερα.. Και αν σταματήσεις να πιστεύεις ότι γέρασες..
    Εντάξει, δεν γέρασα ακόμα. Αλλά ένας άνθρωπος 35 χρονών δεν είναι μεγάλος για έρωτες κλπ.;

  4. #79
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Anten85 View Post
    Εντάξει, δεν γέρασα ακόμα. Αλλά ένας άνθρωπος 35 χρονών δεν είναι μεγάλος για έρωτες κλπ.;
    Αν είσαι 35 ακριβώς τότε πρέπει να γίνεις μοναχος. Αν είσαι λίγο πριν γίνεις 35 έχεις μια πιθανότητα να βρεις τον έρωτα της ζωής σου. Εν είσαι πάνω από 35.. Τότε πρέπει να μείνεις μόνος σε ένα βουνό..

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Anten85 View Post
    Εντάξει, δεν γέρασα ακόμα. Αλλά ένας άνθρωπος 35 χρονών δεν είναι μεγάλος για έρωτες κλπ.;
    Ααα μόνη μου μιλάω 24 ώρες τώρα;; Αυτό που σου είπα χθες το θυμάσαι; ο άνθρωπος ήταν 37 χρονών ΌΤΑΝ ΤΟΝ ΓΝΏΡΙΣΑ! Και άλλα δύο που ήμασταν μαζί γιατί τόσο άντεξα εγώ τα κόμπλεξ μου και τους φόβους.. Εσύ τώρα είσαι μεγάλος;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ναι είναι αυτός λόγος για να μη σε αγαπάει κάποιος.. Όταν εγώ δεν έχω λύσει τα δικά μου θέματα, είτε είναι αυτά παιδικά τραύματα ή οτιδήποτε άλλο δεν είμαι ο εαυτός μου.. Είμαι αυτό που "έφτιαξαν" άλλοι με τις συμπεριφορές τους,σκληρή, απόμακρη κτλ.. Οπότε ούτε εγώ θα του φερθω σωστά.. Γι αυτό το σωστό είναι να βρεις πρώτα τον εαυτό σου γιατί η σχέση ή ο γάμος δεν σε βοηθάνε στο να φτιάξεις την ψυχολογική σου κατάσταση..
    Ορίστε ρε παλιόπαιδα που την φάγατε την κοπέλα να χωρίσει στο Thread ''Τι κάνουμε τώρα;'' Και βρίζατε και τον σύζυγό της! Σας το λέει ξεκάθαρα πως ''Δεν αγάπησα ποτέ τον εαυτό μου πραγματικά , ως εκ τούτου δεν μπορώ να φερθώ σωστά και κατ'επέκταση δεν μου φέρεται και εκείνος σωστά''. Με απλά λόγια.

    Πάντα όταν ακούς την μία πλευρά και χωρίς να έχει περάσει χρόνος αρκετός ,τα συμπεράσματα που εξάγονται είναι λανθασμένα έως και διαστρεβλωμένα!

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Ορίστε ρε παλιόπαιδα που την φάγατε την κοπέλα να χωρίσει στο Thread ''Τι κάνουμε τώρα;'' Και βρίζατε και τον σύζυγό της! Σας το λέει ξεκάθαρα πως ''Δεν αγάπησα ποτέ τον εαυτό μου πραγματικά , ως εκ τούτου δεν μπορώ να φερθώ σωστά και κατ'επέκταση δεν μου φέρεται και εκείνος σωστά''. Με απλά λόγια.

    Πάντα όταν ακούς την μία πλευρά και χωρίς να έχει περάσει χρόνος αρκετός ,τα συμπεράσματα που εξάγονται είναι λανθασμένα έως και διαστρεβλωμένα!
    Σταύρο να σε ρωτήσω κάτι άσχετο... Πότε είναι η σοβαρή σου ώρα; Γιατί τόσο γέλιο σήμερα φοβάμαι πως δεν θα μου βγει σε καλό :)

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Πάντως το τελευταίο μου Post ανήκει στην ''σοβαρή μου ώρα''! Δεν νομίζω πως είπα κάτι κακό! Μην παρεξηγείσαι τόσο εύκολα!!!

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Πάντως το τελευταίο μου Post ανήκει στην ''σοβαρή μου ώρα''! Δεν νομίζω πως είπα κάτι κακό! Μην παρεξηγείσαι τόσο εύκολα!!!
    Δεν παρεξηγήθηκα. Απλά δεν είναι δικό μου το συγκεκριμένο θέμα. Του έφερα ένα παράδειγμα για να τον κάνω να σκεφτεί ότι οι ευθύνες είναι σε μας και όχι απαραίτητα στο άλλο πρόσωπο..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Μίλησες συγκεριμένα για εσένα και πάνω σε αυτό απάντησα! Ανέφερες πως κι εσύ έχεις κάποια θέματα δικά σου τα οποία δεν έχεις λύσει και μπορεί να φαίνεσαι σκληρή και απόμακρη. Και απάντησα πως αν ''πατήσω'' πάνω σε αυτήν την παραδοχή σου, κατανοώ και την αντίδραση του συζύγου! Αν εντέλει δεν κατάλαβα καλά,μάλλον θα είναι λόγω γεράματος....!

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Μίλησες συγκεριμένα για εσένα και πάνω σε αυτό απάντησα! Ανέφερες πως κι εσύ έχεις κάποια θέματα δικά σου τα οποία δεν έχεις λύσει και μπορεί να φαίνεσαι σκληρή και απόμακρη. Και απάντησα πως αν ''πατήσω'' πάνω σε αυτήν την παραδοχή σου, κατανοώ και την αντίδραση του συζύγου! Αν εντέλει δεν κατάλαβα καλά,μάλλον θα είναι λόγω γεράματος....!
    Καλά κατάλαβες αλλά τα είπα για να τον "ταρακουνησω" απλά. Όχι για να μπούμε στο δικό μου θέμα..
    Αυτό με τα γεράματα πραγματικά μη το ξαναπείτε (και οι δύο) γιατί έχω απαντήσει 2 φορές.. Την 3η δεν ξέρω τι θα ακούσετε!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #87
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Καλά κατάλαβες αλλά τα είπα για να τον "ταρακουνησω" απλά. Όχι για να μπούμε στο δικό μου θέμα..
    Αυτό με τα γεράματα πραγματικά μη το ξαναπείτε (και οι δύο) γιατί έχω απαντήσει 2 φορές.. Την 3η δεν ξέρω τι θα ακούσετε!
    Καλό είναι να σεβόμαστε το ποστ ενός μέλους και να μην κάνουμε σπαμ στο θέμα γράφοντας τα δικά μας εκτός της υπόθεσης....

    Αν θέλετε να πάρετε συμβουλές για άλλο θέμα μπορείτε να ανοίξετε αντίστοιχο ποστ η να μιλήστε με προσωπικά μηνυματα

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Καλό είναι να σεβόμαστε το ποστ ενός μέλους και να μην κάνουμε σπαμ στο θέμα γράφοντας τα δικά μας εκτός της υπόθεσης....

    Αν θέλετε να πάρετε συμβουλές για άλλο θέμα μπορείτε να ανοίξετε αντίστοιχο ποστ η να μιλήστε με προσωπικά μηνυματα
    Αυτό ακριβώς λέω πιο πάνω.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Ναι αλλά αρκετά πιο πάνω το αξιόλογο μέλος Mrs Άντα, κατά την διάρκεια του ''ταρακουνήματος'' του Αnten85, ανέφερε και κάποιες δικές του πληροφορίεςς σημαντικές !! Και πάνω σε αυτές τις πληροφορίες παρασύρθηκα και απάντησα κι εγώ γιατί με ενδιαφέρει λιγάκι παραπάνω αυτό το αξιότιμο μέλος συγκριτικά με τον Anten85!
    Άρα η ευθύνη 70% δική μου και 30% της Άντα_Στε87! Aλλά κάπου εδώ πρέπει να φάνω Gentleman και να αναλάβω όλο το μερίδιο της ευθύνης!

    * Η ανάληψη της ευθύνης πραγματοποιήθηκε, παρακαλούμε ας συνεχιστεί η ροή του θέματος χωρίς αναταράξεις!

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Βρε Anthen , ολοι ταχουμε περασει αυτα , οχι τοσο βαρια εγω , αλλα μετα απο 8 χρονια δεσμο, στην ηλικια σου , μουρθε βαρυ να φυγει η κοπελα , ιδιως επειδη την θεωρουσα δεδομενη και την ειχα παραμελησει...............οταν φτασεις στην ηλικια μου , σχεδον 59, η και νωριτερα πολυ πιθανοτερο , θα το σκεφτεσαι αυτο που επαθες , και θα λες , εγω ημουν ετσι ? δεν θα το πιστευεις , οπως κι εγω δεν πιστευω οτι μου κοστισε τοσο πολυ η απωλεια της κοπελας , αν και μετα εκανα αλλους 4 δεσμους με ελκυστικοτατες κοπελες ....................... τωρα μονος ειμαι, απο το 2002 , λογω μακροχρονης κτθλψης , πανε 18 χρονια , δεν πειραζει ομως , αισιοδοξια να υπαρχει .............. δλδ. ειμαι στην νιοτη του γηρατος , η στα γεραματα της νιοτης , και παρολα αυτα , δεν με θεωρω καθολου μεγαλο για να συνεχισω την ζωη μου, και να κανω καινουριο δεσμο, κι εσυ θεωρεις εαυτον μεγαλο ? οχι, βρε , μικρος εισαι, με οποιοδηποτε κριτηριο...... αλλα καταλαβαινω πως αισθανεσαι, τοχω νιωσει, ασχημη φαση .............. μην εχεις αυτην την ηττοπαθεια , καμμια κοπελα δεν ελκεται απο εναν ηττοπαθη, ακτινοβολει η εντυπωση/γνωμη/αποψη που εχεις για τον εαυτο σου , στις κοπελες παρα πολυ , απωθει , δεν παιζει τοσο ρολο αν εχεις μεγαλο εισοδημα/καλη δουλεια , κανεις δεν εχει πλεον , η αυτοπεποιθηση μετραει .......... cheer up, φτιαξτα με καμμια αλλη , και θα δεις τα πραματα με αλλο ματι ...... καποια στιγμη θα με θυμηθεις ...... λεω εγω ηθελα αυτην ? τι την ηθελα , αφου δεν θα κολλαγαμε .......

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς να ξεπεράσω την πρώην που την αγαπώ ακομα
    By HimuraKenshin in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2019, 05:09
  2. Replies: 7
    Last Post: 23-06-2015, 22:48
  3. Αγαπώ Τον Εαυτό Μου, Αγαπώ Το Σώμα Μου....
    By ria_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 27
    Last Post: 18-04-2014, 00:10
  4. Δευτέρα σ'αγαπώ
    By ΗΛΙΑΝΝΑ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-01-2013, 17:38
  5. κατι να αγαπω
    By researcher in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 05-08-2009, 16:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •