Την αγαπώ ακόμα - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 104 of 104
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Βρε Anthen , ολοι ταχουμε περασει αυτα , οχι τοσο βαρια εγω , αλλα μετα απο 8 χρονια δεσμο, στην ηλικια σου , μουρθε βαρυ να φυγει η κοπελα , ιδιως επειδη την θεωρουσα δεδομενη και την ειχα παραμελησει...............οταν φτασεις στην ηλικια μου , σχεδον 59, η και νωριτερα πολυ πιθανοτερο , θα το σκεφτεσαι αυτο που επαθες , και θα λες , εγω ημουν ετσι ? δεν θα το πιστευεις , οπως κι εγω δεν πιστευω οτι μου κοστισε τοσο πολυ η απωλεια της κοπελας , αν και μετα εκανα αλλους 4 δεσμους με ελκυστικοτατες κοπελες ....................... τωρα μονος ειμαι, απο το 2002 , λογω μακροχρονης κτθλψης , πανε 18 χρονια , δεν πειραζει ομως , αισιοδοξια να υπαρχει .............. δλδ. ειμαι στην νιοτη του γηρατος , η στα γεραματα της νιοτης , και παρολα αυτα , δεν με θεωρω καθολου μεγαλο για να συνεχισω την ζωη μου, και να κανω καινουριο δεσμο, κι εσυ θεωρεις εαυτον μεγαλο ? οχι, βρε , μικρος εισαι, με οποιοδηποτε κριτηριο...... αλλα καταλαβαινω πως αισθανεσαι, τοχω νιωσει, ασχημη φαση .............. μην εχεις αυτην την ηττοπαθεια , καμμια κοπελα δεν ελκεται απο εναν ηττοπαθη, ακτινοβολει η εντυπωση/γνωμη/αποψη που εχεις για τον εαυτο σου , στις κοπελες παρα πολυ , απωθει , δεν παιζει τοσο ρολο αν εχεις μεγαλο εισοδημα/καλη δουλεια , κανεις δεν εχει πλεον , η αυτοπεποιθηση μετραει .......... cheer up, φτιαξτα με καμμια αλλη , και θα δεις τα πραματα με αλλο ματι ...... καποια στιγμη θα με θυμηθεις ...... λεω εγω ηθελα αυτην ? τι την ηθελα , αφου δεν θα κολλαγαμε .......
    Πες τα! Συμφωνώ σε όλα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Πες τα! Συμφωνώ σε όλα..


    Συμφωνεις γιατι εισαι ωριμη, οι γυναικες ειναι αρκετα ωριμες στην ηλικια σου , συν το οτι εισαι παντρεμενη, και αυτο προσδιδει καποια ωριμοτητα ......... στα 34 την ηλικια του θεματοθετη , ημουν πολυ τρα-λα-λα , τρια πουλακια καθονταν , τωρα πιστευω οτι σκεπτομαι/γραφω αντικειμενικα .....

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Συμφωνεις γιατι εισαι ωριμη, οι γυναικες ειναι αρκετα ωριμες στην ηλικια σου , συν το οτι εισαι παντρεμενη, και αυτο προσδιδει καποια ωριμοτητα ......... στα 34 την ηλικια του θεματοθετη , ημουν πολυ τρα-λα-λα , τρια πουλακια καθονταν , τωρα πιστευω οτι σκεπτομαι/γραφω αντικειμενικα .....
    Γι αυτό ακριβώς του είπα τόσα. Ποια ηττοπάθεια στα 34 του; Πάντα πίστευα ότι η ηλικία στις γυναίκες φέρνει ρυτίδες και στους άντρες γοητεία...

    Εκτός από την ωριμότητα που λες..

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Γι αυτό ακριβώς του είπα τόσα. Ποια ηττοπάθεια στα 34 του; Πάντα πίστευα ότι η ηλικία στις γυναίκες φέρνει ρυτίδες και στους άντρες γοητεία...

    Εκτός από την ωριμότητα που λες..
    Σωστα επισημαινεις οτι στα 34 δεν μπορεις νασαι ηττοπαθης , λογω ηλικιας βεβαια ............. η ηττοπαθεια , δεν εχει ηλικια , και οι ανθρωποι δεν αλλαζουν, πιστευω, ειτε 30 ειναι, ειτε 130 ........ οι καιροι αλλαζουν , οχι οι ανθρωποι, ουτε η σοφια αποκταται με τα χρονια ........ τωρα στα σχεδον 59 μου , ανακαλυπτω οτι ξερω πολυ λιγοτερα απο οσα νομιζα νεωτερος οτι ηξερα ................ αν προσεχεις τον εαυτο σου, ειτε γυναικα εισαι, ειτε αντρας , ' κρατιεσαι ' σε καλυτερη κατασταση , αν και η νεοτητα βρισκεται στον τροπο σκεψης σου ...... για μενα ωριμοτητα = βλεπω ψυχρα κι αντικειμενικα τα πραματα, οχι πιο σοφα .......

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σωστα επισημαινεις οτι στα 34 δεν μπορεις νασαι ηττοπαθης , λογω ηλικιας βεβαια ............. η ηττοπαθεια , δεν εχει ηλικια , και οι ανθρωποι δεν αλλαζουν, πιστευω, ειτε 30 ειναι, ειτε 130 ........ οι καιροι αλλαζουν , οχι οι ανθρωποι, ουτε η σοφια αποκταται με τα χρονια ........ τωρα στα σχεδον 59 μου , ανακαλυπτω οτι ξερω πολυ λιγοτερα απο οσα νομιζα νεωτερος οτι ηξερα ................ αν προσεχεις τον εαυτο σου, ειτε γυναικα εισαι, ειτε αντρας , ' κρατιεσαι ' σε καλυτερη κατασταση , αν και η νεοτητα βρισκεται στον τροπο σκεψης σου ...... για μενα ωριμοτητα = βλεπω ψυχρα κι αντικειμενικα τα πραματα, οχι πιο σοφα .......
    Σωστά.. Όλα είναι τρόπος σκέψης.. Γι αυτό λένε "είσαι όσο νιώθεις"..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Σωστά.. Όλα είναι τρόπος σκέψης.. Γι αυτό λένε "είσαι όσο νιώθεις"..

    Ενταξει, δεν ειναι ακριβως ετσι, ο χρονος ειναι αμειλικτος , οχι να σου γινει κι εμμονη να δειχνεις νεος ..... οπως πολυ συχνα γινεται ...... εξ ου και οι ' αντιγηραντικες ' μεθοδοι ( και επεμβασεις κυριως ) , εχουν την τιμητικη τους .....
    συμφωνεις οτι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν ?

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ενταξει, δεν ειναι ακριβως ετσι, ο χρονος ειναι αμειλικτος , οχι να σου γινει κι εμμονη να δειχνεις νεος ..... οπως πολυ συχνα γινεται ...... εξ ου και οι ' αντιγηραντικες ' μεθοδοι ( και επεμβασεις κυριως ) , εχουν την τιμητικη τους .....
    συμφωνεις οτι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν ?
    Δεν νομίζω.. Μπορεί σε γενικές γραμμές να μην αλλάζει ο χαρακτήρας αλλά σίγουρα με τα χρόνια αλλάζει ο τρόπος σκέψης, η υπομονή και γενικά το πώς βλέπουμε τον κόσμο.. Πιο μικρή ήμουν πιο "εν βρασμό" και πάλευα ευθέως για το δίκιο μου.. Τώρα αφήνω πολλά να "περνάνε", δεν προσπαθώ τόσο να περάσω την λογική μου σε άλλους.. Και δεν θέλω πια να κάνω έρευνα του τύπου "να ανακαλύψω" τα ψέματα που μπορεί να ακούσω. Πολλές φορές κάνω ότι τα πιστεύω.. Και εννοείται ότι έχω κάνει πέρα πολλούς ανθρώπους. Έχουν μείνει ελάχιστοι και καλοί..

    Με την αντιγηραντικη δεν έγινα ποτέ φίλη η αλήθεια είναι. Πιστεύω ότι είναι σαν να κρύβω τον εαυτό μου κάτω από μια μάσκα.. Θέλω να γεράσω φυσιολογικά και αυτό το λέω τώρα που είμαι 33..Ελπίζω να μην αλλάξω γνώμη..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οντως , αλλαζει ο τροπος σκεψης , και η οπτικη γωνια με τα χρονια , η υπομονη δεν ξερω ........ τα βασικα χαρακτηριστικα εννοουσα, αυτα δεν αλλαζουν , πιστευω .....ισως τα ελατωμματα μεγενθυνονται στο γηρας ......... λεω γω ...... εμ, στα 33 , εισαι νεωτατη , τι αντιγηρανση να ασχοληθεις ...... κατσε να μεγαλωσεις καμμια 20αρια χρονια , και αμα αλλαξεις γνωμη, η επιστημη θαχει προχωρησει πολυ στον τομεα αυτον, και ξαναγινεσαι νεα ..... αμα σουρθη παντα .....
    φυσιολογικο νασαι νεωτερη ' εν βρασμω ' , και ποιος δεν ηταν , αν και οχι ολοι , σε 2η σκεψη ................. να μην προσπαθεις να ' περασεις ' τις αποψεις σου, ειναι θεμα χαρακτηρος , οχι ηλικιας ...... το να κανεις περα ανθρωπους , ειναι δειγμα ωριμοτητας , μπραβο που το κανεις τοσο νεα ...... πολυ καλη κινηση να μεινεις με λιγους και καλους...... βλεπω οτι ηδη φυσηξε ο αερας , και πηρε ολα σου τα σκουπιδια !!

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οντως , αλλαζει ο τροπος σκεψης , και η οπτικη γωνια με τα χρονια , η υπομονη δεν ξερω ........ τα βασικα χαρακτηριστικα εννοουσα, αυτα δεν αλλαζουν , πιστευω .....ισως τα ελατωμματα μεγενθυνονται στο γηρας ......... λεω γω ...... εμ, στα 33 , εισαι νεωτατη , τι αντιγηρανση να ασχοληθεις ...... κατσε να μεγαλωσεις καμμια 20αρια χρονια , και αμα αλλαξεις γνωμη, η επιστημη θαχει προχωρησει πολυ στον τομεα αυτον, και ξαναγινεσαι νεα ..... αμα σουρθη παντα .....
    φυσιολογικο νασαι νεωτερη ' εν βρασμω ' , και ποιος δεν ηταν , αν και οχι ολοι , σε 2η σκεψη ................. να μην προσπαθεις να ' περασεις ' τις αποψεις σου, ειναι θεμα χαρακτηρος , οχι ηλικιας ...... το να κανεις περα ανθρωπους , ειναι δειγμα ωριμοτητας , μπραβο που το κανεις τοσο νεα ...... πολυ καλη κινηση να μεινεις με λιγους και καλους...... βλεπω οτι ηδη φυσηξε ο αερας , και πηρε ολα σου τα σκουπιδια !!
    Χαχα όχι ο αερας αργεί ακόμα.. Γι αυτούς που έδιωξα πάντως δεν μετανιώνω γιατί στην ουσία, έμμεσα ήταν δική τους επιλογή.. Απλά μου άνοιξαν τα μάτια να κάνω την κίνηση..

    Και ναι τα βασικά δεν αλλάζουν στον άνθρωπο..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Χαχα όχι ο αερας αργεί ακόμα.. Γι αυτούς που έδιωξα πάντως δεν μετανιώνω γιατί στην ουσία, έμμεσα ήταν δική τους επιλογή.. Απλά μου άνοιξαν τα μάτια να κάνω την κίνηση..
    ..

    Εσυ ξερεις τι αλλο θελει ναπαρει ο αερας ......... δικη σου η δικη τους , πολυ νωρις εκανες την κινηση να τους απομακρυνεις ......εγω απεδειχθην βλαξ , και αργησα πολυ να απομακρυνω ' φιλους ' .................

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εσυ ξερεις τι αλλο θελει ναπαρει ο αερας ......... δικη σου η δικη τους , πολυ νωρις εκανες την κινηση να τους απομακρυνεις ......εγω απεδειχθην βλαξ , και αργησα πολυ να απομακρυνω ' φιλους ' .................
    Ήταν άνθρωποι που με "πυροβολουσαν" από παιδί... Πόσες πληγές πια να επιτρέψω.. Δεν είχα πια χώρο για σφαίρες..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ήταν άνθρωποι που με "πυροβολουσαν" από παιδί... Πόσες πληγές πια να επιτρέψω.. Δεν είχα πια χώρο για σφαίρες..

    Εμεις οι αθρωποι παιρνουμε μαθηματα μονο απο τα ' στραπατσα ' που μας συμβανουν ( και παλι αν ) .....σε καιρο ειρηνης δεν μαθαινουμε κατι, μονο στις αντιξοοτητες και τα δυσκολα κατι μαθαινουμε , και παλι ' αν ' εχουμε την αντιληψη να το καταλαβουμε/αξιολογησουμε .....

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εμεις οι αθρωποι παιρνουμε μαθηματα μονο απο τα ' στραπατσα ' που μας συμβανουν ( και παλι αν ) .....σε καιρο ειρηνης δεν μαθαινουμε κατι, μονο στις αντιξοοτητες και τα δυσκολα κατι μαθαινουμε , και παλι ' αν ' εχουμε την αντιληψη να το καταλαβουμε/αξιολογησουμε .....
    Καταλαβαίνουμε στα δύσκολα απλά τα δύσκολα δεν μας αφήνουν περιθώριο για να κάνουμε ξεκαθαρισματα.. Και όλο αναβάλλεται..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Κακώς την μπλόκαρες. Βέβαια παράλογο που δεν ήθελε να πας μαζί της, ίσως δεν σε εμπιστευόταν ακόμα. Όπως και να έχει, τελείωσε.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Πώς να ξεπεράσω την πρώην που την αγαπώ ακομα
    By HimuraKenshin in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2019, 05:09
  2. Replies: 7
    Last Post: 23-06-2015, 22:48
  3. Αγαπώ Τον Εαυτό Μου, Αγαπώ Το Σώμα Μου....
    By ria_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 27
    Last Post: 18-04-2014, 00:10
  4. Δευτέρα σ'αγαπώ
    By ΗΛΙΑΝΝΑ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-01-2013, 17:38
  5. κατι να αγαπω
    By researcher in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 05-08-2009, 16:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •