18 χρόνια παντρεμένη,36 ετών κ εξωσυζυγική σχ. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 75
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    ο φιλος σου σε τι οικογενειακη κατασταση βρισκεται; ειναι παντρεμενος; με παιδια; ελευθερος;
    εκεινος τι προτεινει; να συνεχισετε ετσι;

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Η παράνομη σχέση δεν ξέρω αν θα κρατήσει,σας είπα και πριν ότι είναι όλα ιδανικά αυτή την στιγμή!
    Θα ήθελα όμως να μας δω μαζί.
    Ο άντρας μου δεν προσπαθεί ιδιαίτερα ή καλύτερα να πω ότι προσπαθεί λάθος, δεν κάνει αποτελεσματικές κινήσεις επειδή φοβάται,δεν έχει κεφάλαιο,τον εχει πάρει γενικά από κάτω.Η τελευταία σοβαρή κουβέντα που κάναμε παντα από δικιά μου προτροπή κατέληξε στο να λέμε τα ίδια, προς γκρεμός και πίσω ρέμα.Επίσης δεν μπορώ να πάρω απόφαση γ αυτόν για το επάγγελμά του αν και είναι ξεκάθαρο ότι πρέπει να αλλάξει επάγγελμα γιατί είναι σε μια τοξική επιχείρηση.

  3. #18
    george1520
    Guest
    Αν ποτέ αποφασίσεις να φύγεις από τον γάμο σου.. Να το κάνεις για σένα και όχι γιατι θα είσαι με άλλον.. Αν η άλλη σχέση αποτύχει θα μετανιώνεις.. Φεύγουμε από μια κατάσταση επειδή δεν μας ταιριάζει και όχι για να τρέξουμε αλλού..

    Τώρα όσο αφορά τον άντρα σου. Τι περιμένεις; Θα μείνεις μια ζωή δίπλα του επειδή τον λυπάσαι; Αυτό είναι άσχημο για σένα αλλα κυρίως γιαυτόν. Όταν ένας άνθρωπος εχει ένα σημαντικό πρόβλημα που τον απασχολεί δεν κοιτάει γύρω του. Εσύ μπορεί να έχεις ανάγκες ενώ αυτός να πνίγεται στα προβλήματα και να μην βλέπει τι θες εσύ.. Δεν λέω ότι είναι σωστό.. Ούτε σε μένα θα άρεσε..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Εσύ δεν φεύγεις όντως για όλα αυτά που λες; Ή φοβάσαι ότι με τον άλλον δεν θα "σοβαρεψει" το πράγμα και κάθεσαι για να είσαι "στα σίγουρα" ;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Αυτό που είναι ξεκάθαρο είναι ότι δεν υπάρχει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον προς το σύζυγό μου,ότι η σχέση μας έχει υποστεί φθορά και κούραση λόγω των πολλών χρόνων γάμου κι οτι δεν αντέχω άλλο να του ζητάω να ανανεωθούμε,να έχουμε πιο συχνές επαφές να έίμαστε και λίγο ανέμελοι κι όχι σε μια μόνιμη κατήφια!
    Έχω παραιτηθεί να τα ζητάω και να τα συζητάω όλα αυτά εδώ και κάποια χρόνια μαζί του και μ εκνευρίζει αφάνταστα που δεν με βάζει κάτω να με ρωτήσει τί συμβαίνει και να συζητήσει κι αυτός μια φορά για τη σχεση μας.Είναι σαν να προσπαθούσα μόνο εγώ να βελτιωθεί κάτι και μόλις σταμάτησα να το κάνω έγινε αυτό που έγινε.Δεν το αντέχω όμως άλλο κάθε μέρα παρακαλάω να βρω κουράγιο να σταματήσω κάτι από τα 2 ή και τα 2 αλλά δεν έχω τη δύναμη.
    Με την άλλη σχέση αυτή τη στιγμή ζω κάτι πολύ όμορφο αλλά δεν ξέρω αν είναι ρεαλιστικό γιατί σε μια παράνομη σχέση δεν έχεις μια ξεκάθαρη εικόνα , όλα είναι ιδανικά!
    συγνωμη..
    αν σε βαλει κατω να σε ρωτησει τι συμβαινει με την σχεση σας, θα του πεις οτι εχεις εξωσυζυγικη σχεση;; γιατι αν δεν το πεις, τι συζητηση θελεις να κανετε; να του λες ψεματα;

    την κουραση και την φθορα σε μια σχεση με παιδια, την καταλαβαινω, αλλα εσυ καθεσαι και συγκρινεις την σχεση με τον ανδρα σου που περασατε τοσα και κανατε και 2 παιδια, με μια σχεση που ειναι στην πουδρα και εχει μονο σεξ και κρυφες συναντησεις.
    αν δλδ στην θεση του ανδρα σου ηταν οε ραστης σου, εισαι βεβαιη οτι δεν θα τον ειχες βαρεθει;

    ωραια ολα αυτα που λες, αλλα την οποια προσπαθεια για να σωσεις την σχεση, την κανεις ΠΡΙΝ βρεισ εραστη. μετα τον εραστη, τι δυνατοτητες δινεις δηλαδη σε μια κουρασμενη σχεση να ορθοποδησει με την συγκριση που θα κανεις; αυτο ειναι γκολ απο τα αποδυτηρια. αν θες απλα να επιβεβαιωσεις τον εαυτο σου οτι η σχεση σου δεν σωζεται, καντο και πηγαινε παρακατω ξεκαθαρα. με το να φερνεις εναν εραστη μεσα στον γαμο σου και να παραμυθιαζεσαι οτι θελεις να σωσεις τον γαμο σου, κοροιδευεις πρωτα τον εαυτο σου και μετα τον ανδρα σου.
    και του ριχνεις και ευθυνες οτι δεν κανει κατι για τον γαμο σας!!! εσυ δηλαδη, αυτο που βρηκες να κανεις για να βοηθησεις τον γαμο, ειναι να βρεις εραστη;

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Δεν θέλω να φύγω για το τρίτο πρόσωπο αλλά επειδή ο γάμος μου έχει αποτύχει.
    Η σχέση που έχω είναι όπως ανέφερα και στο αρχικό πόστ με το πρώτο μου αγόρι σαν έφηβη,έχουμε 4 χρόνια διαφορά και είναι ελεύθερος, η τελευταία του σχέση ήταν λίγους μηνες πριν ξεκινήσει η δική μας.Θέλει πολύ να είμαστε μαζί,το θέλει σαν τρελός ζεί γ αυτήν την στιγμή,ωστόσο έχει κουραστεί και το βλέπω.Είναι 40 χρονών και από τα 35 του που είμαστε μαζί έχει κάνει την απίστευτη υπομονή

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Δεν θέλω να φύγω για το τρίτο πρόσωπο αλλά επειδή ο γάμος μου έχει αποτύχει.
    Η σχέση που έχω είναι όπως ανέφερα και στο αρχικό πόστ με το πρώτο μου αγόρι σαν έφηβη,έχουμε 4 χρόνια διαφορά και είναι ελεύθερος, η τελευταία του σχέση ήταν λίγους μηνες πριν ξεκινήσει η δική μας.Θέλει πολύ να είμαστε μαζί,το θέλει σαν τρελός ζεί γ αυτήν την στιγμή,ωστόσο έχει κουραστεί και το βλέπω.Είναι 40 χρονών και από τα 35 του που είμαστε μαζί έχει κάνει την απίστευτη υπομονή
    αν δεν ηθελε να κανει υπομονη, να επελεγε ελευθερη...
    σιγα μην τον λυπηθουμε για την υπομονη που εκανε ο καημενος.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Δεν θέλω να φύγω για το τρίτο πρόσωπο αλλά επειδή ο γάμος μου έχει αποτύχει.
    Η σχέση που έχω είναι όπως ανέφερα και στο αρχικό πόστ με το πρώτο μου αγόρι σαν έφηβη,έχουμε 4 χρόνια διαφορά και είναι ελεύθερος, η τελευταία του σχέση ήταν λίγους μηνες πριν ξεκινήσει η δική μας.Θέλει πολύ να είμαστε μαζί,το θέλει σαν τρελός ζεί γ αυτήν την στιγμή,ωστόσο έχει κουραστεί και το βλέπω.Είναι 40 χρονών και από τα 35 του που είμαστε μαζί έχει κάνει την απίστευτη υπομονή
    Αν είναι το πρόβλημα καθαρά μέσα στο γάμο σου (και θα υπήρχε το ίδιο πρόβλημα και αν δεν υπήρχε τρίτο πρόσωπο) τότε είναι μάλλον άδικο να μένεις. Άδικο και για σένα και για τον άντρα σου ο οποίος μπορεί να είναι αδιάφορος όπως τον περιγράφεις αλλά έχει δικαίωμα να δει τα πράγματα όπως είναι. Αφού δεν υπάρχει καμία επαφή μεταξύ σας είναι καλύτερα να φύγεις, άσχετα από το τι θα γίνει με την άλλη σου σχέση..
    Όταν θα είσαι μόνη σου και θα δεις τα πράγματα πιο καθαρά τότε θα ξερεις τι να κάνεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #24
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Δεν θέλω να φύγω για το τρίτο πρόσωπο αλλά επειδή ο γάμος μου έχει αποτύχει.
    Η σχέση που έχω είναι όπως ανέφερα και στο αρχικό πόστ με το πρώτο μου αγόρι σαν έφηβη,έχουμε 4 χρόνια διαφορά και είναι ελεύθερος, η τελευταία του σχέση ήταν λίγους μηνες πριν ξεκινήσει η δική μας.Θέλει πολύ να είμαστε μαζί,το θέλει σαν τρελός ζεί γ αυτήν την στιγμή,ωστόσο έχει κουραστεί και το βλέπω.Είναι 40 χρονών και από τα 35 του που είμαστε μαζί έχει κάνει την απίστευτη υπομονή
    Εγώ βλέπω και ενα άλλο μεγάλο θέμα......
    Έχεις εγκλωβίσει ένα ακόμα άνθρωπο και του δίνεις μάλλον ελπίδες ότι θα χωρισεις από τον άντρα σου και θα είστε μαζί.
    Γιατί δεν νομίζω ότι θα καθόταν και θα ανεχόταν όλη αυτή την κατάσταση αν ήξερε πως εσύ ποτέ δεν θα χαλούσες το σπίτι σου γι αυτόν...
    Και κάτι ακόμα ,εσύ έχεις καταρχήν αποφασίσει τι θέλεις από την ζωή σου ?
    Είσαι διαθετημενη να καθησεις κάτω και να λύσετε τα προβλήματα που έχετε με τον άντρα σου ?
    Έχεις σκεφτεί πως είστε σε μια φάση που πλέον τα παιδιά σας είναι μεγάλα και χρειάζονται στήριξη από εδώ και πέρα για να χτίσουν ένα δυνατό μέλλον γι αυτά και την χρειάζονται και από τους δυο σας.....
    Όλα τα ζευγάρια μετά από χρόνια δεν ζουν τον μήνα του μέλιτος και όχι όλη η ζωή τους δεν περιστρέφεται γύρω από τις προσωπικές τους ευχαριστίες...
    Με το περασμα τον χρονών μπαίνουν λιγάκι στην άκρη τα δικά μας θέλω και κοιτάμε με τον άνθρωπο που ειμαστε μαζί να λύνουμε τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε μεταξύ μας για να μπορούμε να είμαστε δίπλα στα παιδιά μιας και να ονειρευόμαστε πως θα απο κοινού θα είναι το μέλλον τους...

    Κάτσε αναλογισου τι ακριβώς θέλεις από την ζωή σου πραγματικά και πάρε μια αποφαση γιατί είναι κρίμα να κοροϊδεύεις δυο ανθρώπους...

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Οι προσπάθειες και οι συζητήσεις που έκανα διήρκησαν 13 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα, ο εραστής ήρθε μετά όταν σταμάτησα να ασχολούμαι.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Συμφωνώ απόλυτα σε ο,τι λετε και έχω κάνει μεγάλα λάθη και εγκλώβισα 2 ανθρώπους,αλλά πείτε μου χωρίς να θες ο άλλος να σε αγγίζει κρατιέται γάμος;Πώς αλλάζει αυτό;Κάτι που προσπάθησα 14 χρόνια να διορθώσω κάποια στιγμή λες απλά οτι φτάνει ο αλλος είναι τοίχος δεν καταλαβαίνει!
    Έτσι λοιπον εκεί που ζητούσα να έχουμε περισσοτερη σωματική επαφή κοινή κοινωνική ζωή κτλ τώρα ούτε που θέλω κάτι απ αυτά!Κλείδωσα και σας το λέω με κάθε ειλικρίνεια αυτό συνέβη πριν κάνω παράνομη σχεση

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    κουκλιτσα μου γλυκεια παρε το χαμπαρι και μην το κουραζεισ ο αντρασ σου καταστραφηκε του σβησαν ολο το παρελθον και του φτιαξαν αλλο αφου αυτο θελατε ολοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    οι αμερικανοι αυτο καναν τοσο καιρο οι συμμαχοι του καμενου και θα τον παρακολουθουν παντα γιατι εσεισ ολοι αυτο θελετε
    πριγκιπασ ουιλιαμ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    δεν εισαι παντρεμενη δε φαινεται πουθενα δε φαινεται να εχει παιδια κανε οτι γουσταρεισ οτι οτι γουσταρεισ αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Συμφωνώ απόλυτα σε ο,τι λετε και έχω κάνει μεγάλα λάθη και εγκλώβισα 2 ανθρώπους,αλλά πείτε μου χωρίς να θες ο άλλος να σε αγγίζει κρατιέται γάμος;Πώς αλλάζει αυτό;Κάτι που προσπάθησα 14 χρόνια να διορθώσω κάποια στιγμή λες απλά οτι φτάνει ο αλλος είναι τοίχος δεν καταλαβαίνει!
    Έτσι λοιπον εκεί που ζητούσα να έχουμε περισσοτερη σωματική επαφή κοινή κοινωνική ζωή κτλ τώρα ούτε που θέλω κάτι απ αυτά!Κλείδωσα και σας το λέω με κάθε ειλικρίνεια αυτό συνέβη πριν κάνω παράνομη σχεση
    "χωρίς να θες ο άλλος να σε αγγίζει κρατιέται γάμος" ; Όχι, έχεις ήδη φύγει και δεν το έχεις καταλάβει..
    "πώς αλλάζει αυτό" ; Δεν αλλάζει..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. 18 χρόνια παντρεμένη ,36 ετών κ εξωσυζυγική σχ.
    By Levanderstar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-2020, 18:49
  2. Σχέση με παντρεμένη
    By OpThor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 20-05-2019, 20:09
  3. Ερωτευμένος με μια παντρεμένη
    By Thod0ris in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 18-03-2019, 09:20
  4. Σχέση με παντρεμένη
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-04-2013, 00:44
  5. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 01:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •