18 χρόνια παντρεμένη,36 ετών κ εξωσυζυγική σχ. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 75
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Μια χαρά περνάει σου λέω Γιώργο... Αλοίμονο από τον άντρα της . Εκείνη έχει διέξοδο ανά πάσα στιγμή. Εκείνος έχει εγκλωβιστεί στα οικονομικά του προβλήματα, αφού τον συντηρεί η γυναίκα του!
    Σύντομα θα πάρει και την απόφασή της,θα μας την ανακοινώσει κι εδώ στο Forum και θα ξεμπερδέψει!Από το 2009 έχω δει άλλες 15 τουλάχιστον περιπτώσεις εδώ στο Forum και μπορώ να μαντέψω την κατάληξη....

  2. #47
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Μια χαρά περνάει σου λέω Γιώργο... Αλοίμονο από τον άντρα της . Εκείνη έχει διέξοδο ανά πάσα στιγμή. Εκείνος έχει εγκλωβιστεί στα οικονομικά του προβλήματα, αφού τον συντηρεί η γυναίκα του!
    Σύντομα θα πάρει και την απόφασή της,θα μας την ανακοινώσει κι εδώ στο Forum και θα ξεμπερδέψει!Από το 2009 έχω δει άλλες 15 τουλάχιστον περιπτώσεις εδώ στο Forum και μπορώ να μαντέψω την κατάληξη....
    Εγώ λέω για την θεματοθετρια ότι έχει εγκλωβιστει. Όχι ο άντρας της..

    Δεν ξέρω την εξέλιξη της ιστορίας. Η κάθε ιστορία είναι διαφορετικη γιατί είναι και διαφορετικοί οι πρωταγωνιστές.. Την γνώμη μου όσο αφορά αυτό το θέμα την έχω καταθέσει πιο πάνω..

    Πες του να παίξει το life of strange 2.. Το έχω παίξει πριν λίγο καιρό. Εσύ αποφασίζεις πως θα εξελιχθεί η ιστορία. Ίσως έτσι μάθει πως οι επιλογές μας καθορίζουν την εξέλιξη και την ποιότητα της ζωής μας.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Αυτό που είναι ξεκάθαρο είναι ότι δεν υπάρχει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον προς το σύζυγό μου,ότι η σχέση μας έχει υποστεί φθορά και κούραση λόγω των πολλών χρόνων γάμου κι οτι δεν αντέχω άλλο να του ζητάω να ανανεωθούμε,να έχουμε πιο συχνές επαφές να έίμαστε και λίγο ανέμελοι κι όχι σε μια μόνιμη κατήφια!
    Έχω παραιτηθεί να τα ζητάω και να τα συζητάω όλα αυτά εδώ και κάποια χρόνια μαζί του και μ εκνευρίζει αφάνταστα που δεν με βάζει κάτω να με ρωτήσει τί συμβαίνει και να συζητήσει κι αυτός μια φορά για τη σχεση μας.Είναι σαν να προσπαθούσα μόνο εγώ να βελτιωθεί κάτι και μόλις σταμάτησα να το κάνω έγινε αυτό που έγινε.Δεν το αντέχω όμως άλλο κάθε μέρα παρακαλάω να βρω κουράγιο να σταματήσω κάτι από τα 2 ή και τα 2 αλλά δεν έχω τη δύναμη.
    Με την άλλη σχέση αυτή τη στιγμή ζω κάτι πολύ όμορφο αλλά δεν ξέρω αν είναι ρεαλιστικό γιατί σε μια παράνομη σχέση δεν έχεις μια ξεκάθαρη εικόνα , όλα είναι ιδανικά!
    Σχετικά με αν περνάει καλά έχει σαφώς μια υπερβολή η λέξη αυτή αλλά τουλάχιστον εκείνη καλύπτει τα κενά του συζύγου της με τον Εραστή. Σίγουρα θα υπάρχουν τύψεις αλλά διακρίνω μία διάθεση δικαιολογησής των τύψεων αντιπαραβάλλοντας την ανυπαρξία του συζύγου της όπως αυτή αποτυπώνεται στο παραπάνω κείμενο της...Τον περιγράφει σαν όρθιο ξύλο που δεν κάνει τίποτα. Κοινωνική ζωή 0, Sex 0, Επικοινωνία 0.
    Στο τέλος θα κουραστεί να τον λυπάται και να τον στηρίζει οικονομικά και θα φύγει... Καλή μαγκιά αυτό με το Game!

  4. #49
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Σχετικά με αν περνάει καλά έχει σαφώς μια υπερβολή η λέξη αυτή αλλά τουλάχιστον εκείνη καλύπτει τα κενά του συζύγου της με τον Εραστή. Σίγουρα θα υπάρχουν τύψεις αλλά διακρίνω μία διάθεση δικαιολογησής των τύψεων αντιπαραβάλλοντας την ανυπαρξία του συζύγου της όπως αυτή αποτυπώνεται στο παραπάνω κείμενο της...Τον περιγράφει σαν όρθιο ξύλο που δεν κάνει τίποτα. Κοινωνική ζωή 0, Sex 0, Επικοινωνία 0.
    Στο τέλος θα κουραστεί να τον λυπάται και να τον στηρίζει οικονομικά και θα φύγει... Καλή μαγκιά αυτό με το Game!
    Ίσως στο τέλος αρχίσουν να παίζουν μαζί παιχνίδια στον υπολογιστή..

  5. #50
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Απλά έδωσα απάντηση σε μια ερώτηση μέλους, που ήταν οπως καταλάβατε ειρωνική προς εμένα,αν απ αυτό εξάγεται το συμπέρασμα ότι περνάω υπέροχα,όχι δεν περνάω!
    Πέρασα υπέροχα όταν πρωτοέκανα τη σχέση τους πρώτους μήνες, τώρα πραγματικά νιώθω εγκλωβισμένη.Στον μοναδικό άνθρωπο που μίλησα για τη ζωή μου ήταν η ψυχολόγος και το θέμα που άνοιξα σ αυτό το φόρουμ.

  6. #51
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Απλά έδωσα απάντηση σε μια ερώτηση μέλους, που ήταν οπως καταλάβατε ειρωνική προς εμένα,αν απ αυτό εξάγεται το συμπέρασμα ότι περνάω υπέροχα,όχι δεν περνάω!
    Πέρασα υπέροχα όταν πρωτοέκανα τη σχέση τους πρώτους μήνες, τώρα πραγματικά νιώθω εγκλωβισμένη.Στον μοναδικό άνθρωπο που μίλησα για τη ζωή μου ήταν η ψυχολόγος και το θέμα που άνοιξα σ αυτό το φόρουμ.
    Καλά έκανες.. Το να μιλάμε είναι το καλύτερο δώρο για εμάς. Το θέμα είναι να κάνεις αλλαγές.. Για σένα, τον άντρα σου και τα παιδιά σου.

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Θέλω να αλλάξω τα πράγματα να διώξω το τρίτο πρόσωπο αλλά δεν το καταφέρνω,απ τη μια η σχέση μου με τον άντρα μου δεν με καλύπτει ,κι απ την άλλη έχω τον άλλον άνθρωπο να με παίρνει τηλέφωνο ενώ του λέω τέλος ή και να τον παίρνω τηλ εγώ η ίδια γιατί νιώθω χάλια χωρίς αυτόν και να ξαναβρισκόμαστε.Το αποτέλεσμα πάντα το ίδιο ένα βήμα μπροστά και δέκα πίσω!Το μυαλό μου ένα χάος και κάθε μέρα ξενύχτι μέχρι πρωίας γιατί δεν σταματάνε οι σκέψεις και οι τύψεις!
    Αν δεν είχα απογοητευτέί απο τη ψυχολόγο θα είχα ήδη επισκεφτεί κάποιον άλλον όμως λόγω αυτης της εμπειρίας το αμελώ συνέχεια.Ίσως πολύ σημαντικό ρόλο παίζει κ οτι δεν μίλησα σε κάποιον δικό μου άνθρωπο όμως κατι τετοιο δεν πρόκειται να κάνω!
    Τώρα που τα γράφω όλ αυτά εδώ με βοηθάει πολύ γιατί βάζω λίγο τις σκέψεις σε σειρά ,είναι σαν να γράφω σκέψεις σε χαρτί,ευχαριστώ γ αυτό.

  8. #53
    george1520
    Guest
    Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι καλοί στο επάγγελμα τους. Δεν σημαίνει ότι δεν θα πέσεις σε καλό.. Δώσε ευκαιρία..

    Εισαι ανάμεσα στα πρέπει και στα θέλω σου.. Είσαι ανάμεσα στην πραγματικότητα και στην διέξοδο σου.. Το θέμα είναι αν αυτή η διέξοδος οδηγεί κάπου ή αν καταλήξει σε αδιέξοδο.. Ότι είναι να κάνεις θα το κάνεις με βάση το τι θες. Και όχι με ποιον θες να είσαι.. Τι είναι καλύτερο για σένα και τα παιδιά σου..

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Θέλω να αλλάξω τα πράγματα να διώξω το τρίτο πρόσωπο αλλά δεν το καταφέρνω,απ τη μια η σχέση μου με τον άντρα μου δεν με καλύπτει ,κι απ την άλλη έχω τον άλλον άνθρωπο να με παίρνει τηλέφωνο ενώ του λέω τέλος ή και να τον παίρνω τηλ εγώ η ίδια γιατί νιώθω χάλια χωρίς αυτόν και να ξαναβρισκόμαστε.Το αποτέλεσμα πάντα το ίδιο ένα βήμα μπροστά και δέκα πίσω!Το μυαλό μου ένα χάος και κάθε μέρα ξενύχτι μέχρι πρωίας γιατί δεν σταματάνε οι σκέψεις και οι τύψεις!
    Αν δεν είχα απογοητευτέί απο τη ψυχολόγο θα είχα ήδη επισκεφτεί κάποιον άλλον όμως λόγω αυτης της εμπειρίας το αμελώ συνέχεια.Ίσως πολύ σημαντικό ρόλο παίζει κ οτι δεν μίλησα σε κάποιον δικό μου άνθρωπο όμως κατι τετοιο δεν πρόκειται να κάνω!
    Τώρα που τα γράφω όλ αυτά εδώ με βοηθάει πολύ γιατί βάζω λίγο τις σκέψεις σε σειρά ,είναι σαν να γράφω σκέψεις σε χαρτί,ευχαριστώ γ αυτό.
    Κλαησπερα κι απο εμενα, ηθελα να σε ρωτησω κατις, ο εραστης εχει δικη του οικογενεια?. και δευτερον ο νδρας σου , υπαρχει περιπτωση να εχει ερωμενη?
    Σχετικα με τις τυψεις σου οτι θα καταστρεψεις την ζωη της οικογενειας σου θα σου πω την αποψη μου.Οποιος σε αγαπαει θα σε θελει χαρουμενη, τα παιδακια σου οπου και σε αγαπανε ως μανα τους θα σε θελουν χαρουμενη και γεματη ζωη, εαν αυτο ρχετε απο τον ερωτα σου με τον παιδικο σου ερωτα θα σου ελεγα να μην τα χαλατε αλλα να δομισετε την σχεση σας σε γερα θεμελια και με οριζωντες για να την κανετε πιο σταθερη. Προσπαθησαι να βρεις το θαρρος να κουβεντιασεις με τον ανδρα σου θεματα του γαμου σας, και με τον εραστη σου να κουβεντιασετε το τι ωρια μπορειτε να βαλετε και το τι ενοχλει το καθε εναν σας, για παραδηγμα δεν τον ενοχλει το οτι εσυ κανεις ερωτα και με τον ανδρα σου?
    Τα παιδια σου πανω απο ολα κατα την γνωμη μου, αφου ο ενας ειναι σχεδον ενηλικας, μενει ο μικρος, οπου θα πρεπει να αρχισεις να του κουβεντιαζεις θεματα διαφορα ωστε νατον προετοιμαζεις για παν ενδεχομενο.
    Προσωπικα υπηρξα και προσφατα το "τριτο" πρσωπο οπως λες, παρα το οτι στην δικη μου περιπτωση δεν κοιμοντουσταν μαζι, δεν ειχαν σεξουαλικη σχεση και μαλιστα ειχαν γινει τα χαρτια για δυαζιγειο παρα ολα αυτα εγω ενιωθα ασχημα διοτις πολλες φωρες ο ανδρας της πηγαινε σπιτι με την δικαιολογια να δει τα παιδια του και την χουφτωνε κι γενικα της την επεφτε! εμενα ολο αυτο με εξοργιζε , μαλιστα υπηρξε και η φαση οπου μα παροτρηνε μια μερα ,υστερα απο ασκηση βια απο τον ανδρα της, την χαστουκισαι δυνατα- και πανω στα νευρα της μου ζητησε να την υπερασπιστω! ο ανδρας της ηταν γενικα βιαιος ανθρωπος και η δουλεια του (δουλεια της νυχτας για να μην λεω λεπτομερειες) ηταν τετοια οπου και σαν χαρακτηρας δεν θα μπορουσα με πολυτησμενο τροπο να του μηλησω παρα το οτι γνωριζε πως η γυναικα του ειχε σχεση μαζι μου! ετσι λοιπον θα επρεπε να φερθω κι εγω με βια η να ειμαι προετοιμασμενος για κατις τετοιο! σε αυτο με παροτρεινε και η συντροφο μου! Ευτηχως καταλαβα οτι ολο αυτο μονο σε κακο θα βγαινε και εγω θα ειμουν ο "κακος" της υποθεσης ως ο "πρεζακιας" οπου εμπλεξα με την πλουσια γυναικα του ( βλεπετε ηταν αρκετα ευκαταστατοι και συνεχως ο ανδρας της της ελεγε οτι εγω εμπλεξα μαζι της για να τους φαω τα λεφτα τους ) ετσι λοιπον και υστερα απο κουβεντες με φιλους μου αποφασησα να δοκιμασω κατι αλλο να τεσταρω τα οροια και την αντιδραση της σε δικη μου αδιαφορια! τελικα παρατηρησα οτι η κοπελα αυτη εψαχνε εναν ανδρα να την ξεμπλεξει απο αυτν τον ανδρα, αφου η οικογενεια της ηταν ηλιθια, και ελεγαν οτι ειναι ανδρας σου και να τον ανεχεσαι! παρεπηπτωντος ο ανδρας της την ειε τρελανει στο κερατο! παρολα αυτα οι γονεις της ως πουρητανοι της ελεγαν οτι επειδη εχεις παιδακια πρεπει να κανεις υπομονη! αυτη εψανε ανδρα να την ξεμπλεξει, κι ας μπλεξει ο ανδρας! Δεν νομιω οτι ηθελε εμενα να κανω εγκλημα σαν τις ταινειες, πηστευω οτι με αγαπουσε, αλλα θελω να καταλληξω οτι πολλες φορες εσεις οι γυναικες οπου ειστε σε γαμους που δεν θελετε αλλα ταυτοχρωνα δεν εχετε το θαρρος να χωρησετε πολλες φορες ψανετε απο τον εραστη σας να παρει τις απετουμενες αποφασεις, και να κανει τις κινησεις που θα σας απεγκλοβησουν και ας βγει αυτος χρεωμενος!
    αληθεια? εσυ σκεφτεσαι ετσι?

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Μια χαρά περνάει σου λέω Γιώργο... Αλοίμονο από τον άντρα της . Εκείνη έχει διέξοδο ανά πάσα στιγμή. Εκείνος έχει εγκλωβιστεί στα οικονομικά του προβλήματα, αφού τον συντηρεί η γυναίκα του!
    Σύντομα θα πάρει και την απόφασή της,θα μας την ανακοινώσει κι εδώ στο Forum και θα ξεμπερδέψει!Από το 2009 έχω δει άλλες 15 τουλάχιστον περιπτώσεις εδώ στο Forum και μπορώ να μαντέψω την κατάληξη....
    Οι γυναικες κοιτανε παντα το συμφερον τους. Εμεις οι αντρες αυτοκαταστρεφομαστε.

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ενταξι ρε παιδια δεν ειναι παντα ετσι, υπαρχουν οι γυναικες οπου μπλεκουν σε γαμους -παγηδες- και εαν υπαρξουν και παιδια στην μεση τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα μετα για αυτες, μην ξεχναμε οτι κοινωνικα στην χωρα μας εαν η γυναικα κανει κατις την λεμε - *******- ενω τον ανδρα -αγανακτησμενο συζηγο - δεν ειναι κανωνας οτι η γυναικα περνα καλητερα, μην ειμαστε αυστηροι.Επισης ο εραστης ανδρας ειναι, δεν κανει μονη της την απατη, υπαρχει και ανδρας στην υποθεση, εαν αυτος ηταν ηθικος θα επρεπε να της πει να χωρησει και μετα να ειναι μαζι.
    Απο την αλλη δυστυχως οι γυναικες εχουν απο την φυση τους την χειραγωγηση του ανδρα σε θεματα ερωτα, για αυτο κι ολα τα εγκληματα παθους εχουν ως ηθικο αυτουργο την γυναικα. Απο την αλλη ομως και αυτο προερχετε απο τα παιδικα χρονια της καθε γυναικας, εαν απο παιδακι εχει μαθει οτι οι ανδρες αναλαμβανουν τα δυσκολα, οτι εσυ εισαι για το σπιτι, εαν η γονεις της ηταν κακο παραδηγμα τωτες και αυτη θα καταληξει να ειναι κακο αποτελλεσμα, αρα δεν ειναι το ανδρας η γυναικα αλλα το οικογενειακο περιβαλον οπου υπαρχει και οπου γεννιεται το καθε προβλημα.
    Το φτεξιμο της καθε γυναικας και της συγκεκριμενης ειναι κατα την γνωμη μου στην αποφαση και στην επυλογη του συζηγου! εκει φταιει, διοτις ως ενηλικη θα επρεπε να παρει καποιον ανδρα οπου θα της εκανε καλητερα!! εναν ανδρα οπου θα τον ειχε ερωτευθει και εναν ανδρα οπου περιμενει να τον ερωτευθει μεσα στον γαμο ,εκει φταιει ,αλλα και παλυ θα σου πει οτι ηθελε πως και πως να απεγκλωβιστει απο το αρρωστο πατρικο της σπιτι και βρηκε τον πρωτο τυχοντα και παντρευτηκαι.

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Ειλικρινά στεναχωριέμαι να είστε προκατειλλημένοι σε τετοια θέματα οτι χειραγωγούν στον έρωτα οι γυναίκες τους άντρες κτλ
    Επίσης ο φίλος μου ξέρει οτι δεν έχω ερωτικές επαφές με τον άντρα μου πράγμα που ισχύει και όχι δεν περιμένω ουτε απο τον έναν ουτε από τον άλλον να κάνει κάτι για να με απεγκλωβίσει.Επίσης να τονίσω οτι δεν έχω οικονομικό συμφέρον από κανέναν και είναι κάτι που δεν με αφορά.Δεν έχω κάνει δλδ μια σχέση για να τρώω τα λεφτά κάποιου.Το πιο πιθανό είναι να χωρίσω με τη εξωσυγ.σχέση και να κάνω μια κουβέντα με τον άντρα μου που θα πονέσει δυστυχώς πολύ κ μετά νομίζω να καταλήξω κάπου.Όλ αυτά φυσικά αφού δώσει το παιδί μου πανελλήνιες γιατί αυτή τη στιγμή μόνο αυτό σκέφτομαι και είναι και ένας επιπλέον λόγος που αργώ έναν ψυχοθεραπευτή γιατί οικονομικά έχω ματώσει με τόσα έξοδα!

  13. #58
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ενταξι ρε παιδια δεν ειναι παντα ετσι, υπαρχουν οι γυναικες οπου μπλεκουν σε γαμους -παγηδες- και εαν υπαρξουν και παιδια στην μεση τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα μετα για αυτες, μην ξεχναμε οτι κοινωνικα στην χωρα μας εαν η γυναικα κανει κατις την λεμε - *******- ενω τον ανδρα -αγανακτησμενο συζηγο - δεν ειναι κανωνας οτι η γυναικα περνα καλητερα, μην ειμαστε αυστηροι.Επισης ο εραστης ανδρας ειναι, δεν κανει μονη της την απατη, υπαρχει και ανδρας στην υποθεση, εαν αυτος ηταν ηθικος θα επρεπε να της πει να χωρησει και μετα να ειναι μαζι.
    Απο την αλλη δυστυχως οι γυναικες εχουν απο την φυση τους την χειραγωγηση του ανδρα σε θεματα ερωτα, για αυτο κι ολα τα εγκληματα παθους εχουν ως ηθικο αυτουργο την γυναικα. Απο την αλλη ομως και αυτο προερχετε απο τα παιδικα χρονια της καθε γυναικας, εαν απο παιδακι εχει μαθει οτι οι ανδρες αναλαμβανουν τα δυσκολα, οτι εσυ εισαι για το σπιτι, εαν η γονεις της ηταν κακο παραδηγμα τωτες και αυτη θα καταληξει να ειναι κακο αποτελλεσμα, αρα δεν ειναι το ανδρας η γυναικα αλλα το οικογενειακο περιβαλον οπου υπαρχει και οπου γεννιεται το καθε προβλημα.
    Το φτεξιμο της καθε γυναικας και της συγκεκριμενης ειναι κατα την γνωμη μου στην αποφαση και στην επυλογη του συζηγου! εκει φταιει, διοτις ως ενηλικη θα επρεπε να παρει καποιον ανδρα οπου θα της εκανε καλητερα!! εναν ανδρα οπου θα τον ειχε ερωτευθει και εναν ανδρα οπου περιμενει να τον ερωτευθει μεσα στον γαμο ,εκει φταιει ,αλλα και παλυ θα σου πει οτι ηθελε πως και πως να απεγκλωβιστει απο το αρρωστο πατρικο της σπιτι και βρηκε τον πρωτο τυχοντα και παντρευτηκαι.
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ενταξι ρε παιδια δεν ειναι παντα ετσι, υπαρχουν οι γυναικες οπου μπλεκουν σε γαμους -παγηδες- και εαν υπαρξουν και παιδια στην μεση τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα μετα για αυτες, μην ξεχναμε οτι κοινωνικα στην χωρα μας εαν η γυναικα κανει κατις την λεμε - *******- ενω τον ανδρα -αγανακτησμενο συζηγο - δεν ειναι κανωνας οτι η γυναικα περνα καλητερα, μην ειμαστε αυστηροι.Επισης ο εραστης ανδρας ειναι, δεν κανει μονη της την απατη, υπαρχει και ανδρας στην υποθεση, εαν αυτος ηταν ηθικος θα επρεπε να της πει να χωρησει και μετα να ειναι μαζι.
    Απο την αλλη δυστυχως οι γυναικες εχουν απο την φυση τους την χειραγωγηση του ανδρα σε θεματα ερωτα, για αυτο κι ολα τα εγκληματα παθους εχουν ως ηθικο αυτουργο την γυναικα. Απο την αλλη ομως και αυτο προερχετε απο τα παιδικα χρονια της καθε γυναικας, εαν απο παιδακι εχει μαθει οτι οι ανδρες αναλαμβανουν τα δυσκολα, οτι εσυ εισαι για το σπιτι, εαν η γονεις της ηταν κακο παραδηγμα τωτες και αυτη θα καταληξει να ειναι κακο αποτελλεσμα, αρα δεν ειναι το ανδρας η γυναικα αλλα το οικογενειακο περιβαλον οπου υπαρχει και οπου γεννιεται το καθε προβλημα.
    Το φτεξιμο της καθε γυναικας και της συγκεκριμενης ειναι κατα την γνωμη μου στην αποφαση και στην επυλογη του συζηγου! εκει φταιει, διοτις ως ενηλικη θα επρεπε να παρει καποιον ανδρα οπου θα της εκανε καλητερα!! εναν ανδρα οπου θα τον ειχε ερωτευθει και εναν ανδρα οπου περιμενει να τον ερωτευθει μεσα στον γαμο ,εκει φταιει ,αλλα και παλυ θα σου πει οτι ηθελε πως και πως να απεγκλωβιστει απο το αρρωστο πατρικο της σπιτι και βρηκε τον πρωτο τυχοντα και παντρευτηκαι.
    Η αλήθεια είναι οτι προέρχομαι απο μία φούλ προβληματική οικογένεια κ αγκιστρώθηκα στον άντρα μου σχεδόν αμέσως γιατί είναι ένας πολύ καλός άνθρωπος και τον αγάπησα!Νομίζω οτι μόνο τέτοιες περιπτώσεις παιδιών θα παντρευόταν στα 18!Δεν είναι μια φυσιολογική κατάσταση.Εγώ με το γάμο ήθελα να φύγω από ένα νοσηρό περιβάλλον και επίσης υποσυνείδητα να στρέψω πάνω μου τους γονείς μου!Βέβαια τότε ένιωθα φουλ έτοιμη και ώριμη και ήμουν σε αρκετό βαθμό γιατί η μαμά μου από μικρή με αντιμετώπιζε σαν ενήλικα και φίλη της-συμβουλάτορα για τα θέματα που έίχε με τον πατέρα μου.Οπότε ναι έτσι είναι τα πράγματα,σωστά μάντεψες

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    λυπαμαι που ειναι ετσι τα πραματα, αλλα η ζωη μου και οσα εχω πετυχει, οσες δλδ κοπελες γνωρησ οπου ειχαν μια αναγκη να "δραπετευσουν" απο την οικογενεια τους το εκαναν με τοσο βιασυνη οπου στην αρχη δεν μπορουσα να καταλαβω τον λογο! με τον καιρο ομως παρατηρωντας καταλαβα οτι ολες αυτες οι κοπελες ειχαν πολυ σοβαρο λογο, και εσυ εισαι απο τις τυχερες σχετικα διοτις εχ γνωρισει και κοπελες οπου επρεπε να γλυτωσουν απο πατεραδες η μαναδες καθαρματα! οπου πωτες δεν καταλαβα το γιατι δεν τους καταγκελαν στην αστυνομια! το θεμα ειναι οτι ολα αυτα που ζει ενας εφηβος να υπαρξει τροπος να μην τα μεταφερει στην δικη του οικογενεια, να σπασει την αλυσιδα οπου λενε και οι ψυχαναλυτες!! διοτις πολλες φορες συμβαινει να μεταφεροντε τα προβληματα απο γενια σε γενια και δεν ειναι αναγκη να ειναι το ιδιο προβλημα , συνηθως υπαρχει το αλλο ακρο, απο εκει οπου ενας εφηβος η μια εφηβη εζησε την παραμεληση και την αδιαφορια γινετε υπερπροστατευτικη στα δικα της τα παιδια δλδ παλυπροβλημα κανει, παλυ διονιζει το κακο απλα σε αλλο ειδος.
    Οσον αφορα εσενα κοπελια, μπραβο σου οπουβαζεις πανω απο ολα τα παιδια σου, μπραβω σου που θα κουβεντιασεις με τον συζηγο τα της σχεσης σας! ειναι πολυ θαρραλεα ολα αυτα που κανεις! Ομως δεν ειναι κακο να κοιτας και την προσωπικη σου οικανοποιηση, δεν ειναι ντροπη να θελεις να περνας καλα! Βαση των οσων αναφερεις μεχρι τωρα δεν εχεις καμια σχεση με τις γυναικες οπου κοιταν να φωρτοσουν σε καποιο εραστη το δυαζηγιο τους, και να φανουν αυτες το θυμα! διοτις ειναι αρκετες αυτες οι γυναικες αλλα δυστυχως οπως ειπαμε προερχοντε απο οικογενειες οπου δεν ηταν υγειες!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Γειά σας, μπαίνω κατευθείαν στο θέμα αφού πρώτα συστηθώ.Είμαι γυναίκα 36 ετών,έχω παντρευτεί από τα 18 και η διαφορά ηλικίας με τον σύζυγό μου είναι 14 έτη και έχουμε 2 παιδιά ηλικίας 17 και 11 ετών.
    Σε γενικές γραμμές είχα προβλήματα στα πρώτα χρόνια του γάμου, διότι όσο παράδοξο κ αν σας ακουστεί ο σύζυγός μου είχε φοβερό στρες λογω οικονομικών δυσκολιών τα πρώτα χρόνια του γάμου,όλη του η ζωή κινούνταν γύρω από τη δουλειά τον υπολογιστή,ως χόμπυ στο σπίτι για να παίζει παιχνίδια και καθόλου φίλους,διασκέδαση,περιορισ μένη σεξουαλική ζωή.Εγώ δν μπορούσα να εργαστώ δυστυχώς γιατί είχα γεννήσει το πρώτο παιδί μας και ήμουνα στο πανεπιστήμιο διότι δεν ήθελα να το παρατήσω!
    Τότε δεν καταλάβαινα τί ακριβώς γινόταν,ήμουν πολύ ανώριμη.Πίστευα πως έτσι είναι οι γάμοι.Έλεγα στον εαυτό μου να κάνει υπομονή.
    Ώσπου άρχισα ΕΓΩ να προσπαθώ να τον συμβουλεύω για τα επαγγελματικά εμψυχώνοντάς τον να κάνει δική του επιχείρηση κ να μην είναι πια υπάλληλος.Τότε τα πράγματα άλλαξαν αρκετά ως προς τα οικονομικά ωστόσο η κοινωνική ζωή αφανίστηκε από τη ζωή μας γιατί δν ήθελε να αφήσει τον έλεγχο της επιχείρησης σε υπαλλήλους κ όσον αφορά στην ερωτική ζωή σταθερά 1 φορά το μήνα 2 σπανιότερα,γενικά άνθρωπος ήσυχος,υπέροχος πατέρας,με σέβεται απεριόριστα,αλλά όλα άλλαξαν μέσα μία στιγμή.
    Οταν έφερα στον κόσμο το δεύτερο παιδί μου.Στην ιδ.κλινική που γέννησα συνάντησα μέσα στο προσωπικό τον παιδικό μου έρωτα(του γυμνασίου να φανταστείτε)Αυτό ήταν,άλλαξε όλος μου ο κόσμος είχε κολλήσει το μυαλό μου σ εκείνον.Ώσπου τον βρήκα μετά από 3 χρόνια στο fb και αρχίσαμε να μιλάμε να βρισκόμαστε να κάνουμε σχέση η οποία κρατά 5 χρόνια!
    Ο σύζυγος δν έχει καταλάβει κάτι συν οτι έχει πλέον εξαφανιστέί η όποια επαφή,μιλάμε για 1 φορά το χρονο γιατί μου έίπε πως έχει θέματα οργανικά δυσλειτουργέί....κάτι που φυσικά θα λύναμε αν εγώ είχα ενδιαφέρον προς αυτόν όμως ερωτικά δεν υπάρχει απο τη μεριά μου κανένα ενδιαφέρον.Απλά τον σέβομαι απεριοριστα και δυσκολέύομαι να του πω να χωρίσουμε γιατί τον λυπάμαι για πολλούς λόγους.Επειδή είναι πλέον 50χρονών....έχει σοβαρά οικονομικά προβλήματα με τη δουλειά του γενικά ποτέ δεν είχε φίλους σας μιλάω ειλικρινά ούτε έναν!Η οικογένειά του είναι σκορπισμένη και θεωρώ από τη μεριά μου οτι καταστρέφω έναν άνθρωπο τελειωτικά.Εννοείται οτι σκέφτομαι και τα παιδιά μας αλλά περισσότερο εκείνον.Επίσης να πω οτι εγω έχω δική μου δουλειά και βγάζω ικανοποιητικά χρήματα(για στοιχειώδη αξιοπρεπή ζωή)
    Το άλλο πρόσωπο είναι 4 χρονια μεγαλύτερος τον εχω χωρίσει άπειρες φορές αυτά τα 5 χρόνια αλλά κάθε φορά ο χωρισμός κρατάει λίγο και μετά ξαναγυρίζω ποτε εγώ ποτε εκείνος!Υπάρχει τρελό παθος μεταξύ μας εχουμε πολλά κοινά ενδιαφέροντα πατάω βέβαια στη γη γιατί ξέρω οτι θα ξεθωριάσει ολο αυτο αν μείνω μαζί του αλλά όπως κ να χει ο γάμος μου υπάρχει καθαρά λόγω λύπησης προς το σύζυγό μου συν οτι κατηγορώ τον εαυτό μου οτι έιναι σαν να του έχω ριμάξει όλη τη ζωή
    Έχω λοιπον το προφανές δίλλημα να μείνω στο γάμο θυσιάζοντας τη δική μου ζωή ή να φύγω και να καταστρέψω τρείς;Του συζύγου κ των παιδιών;
    Θα εκτιμούσα πολύ τις γνώμες σας γιατί είμαι σε άσχημη κατάσταση .Ευχαριστώ!
    Γιατί δεν μετατρέπεις τη λυπηση σε αγάπη και ενδιαφέρον για το σύζυγό.???φταίει και εκείνος σε πολλά πράγματα...όταν παντρευόμαστε έχουμε υποχρεώσεις απέναντι στη γυναίκα μας...σε είχε στερημένη από σεξ και αγάπη τόσα χρόνια γι'αυτό σου βγήκε έτσι..και ο συμμαθητής σου να μην ήτανε θα ήταν κάποιος άλλος να είσαι σίγουρη γι'αυτό απλά έτυχε να είναι συμμαθητής έτσι έγινε πιο εύκολο να συνάψεις σχέση...
    Εγώ αν ειμουνα στη θέση σου σαν Γιώργος όπως πολύ σωστά έκανες τη κίνηση να τον ενθαρρύνεις να κάνει δικιά του επιχείρηση έτσι θα συνέχιζα να τον ενθαρρύνω στα επιχειρηματικά του καθήκοντα και σχέδια..όσο για τα οικονομικά να ξέρεις δεν είστε το μόνο ζευγάρι που έχει οικονομικά πρόβλημα να είσαι σίγουρη γι'αυτό 7 στα 10 ζευγάρια έχουν το ίδιο πρόβλημα..τα οικονομικά δεν μας εμποδίζουν να τρέφουμε αισθήματα για την /τον σύντροφό μας..
    Θα μπορούσες εσύ σαν γυναίκα του να βάλεις ένα πρόγραμμα στο μαγαζί σας και να προλαβενατε λίγο πολύ να έχετε χρόνο για παρέες και καφέδες έστω μια δυο φορές το μήνα...γενικά θέλει προσπαθειες και απτής δύο πλευρές ....το να διατηρης εξωσυζυγική σχέση σίγουρα δεν είναι σωστό και τίμιο.
    Λοιπόν εγώ αν ειμουν στη θέση σου..θα χώριζα απτό γκόμενο θα κρατούσα εννοείτε το πατέρα των παιδιών μου απλά θα επερνα εγώ τα γλέντια του μαγαζιού...τώρα πια τα παιδιά σου δεν είναι μικρά εντάξει το ένα είναι αλλά έχεις και έναν 17 χρόνο γιο που λίγο πολύ μπορεί να βοηθήσει ...τουλάχιστον να περνει τον αδερφό του απτό σχολείο...μπορεις να βάλεις σε ένα πρόγραμμα τη ζωή σας και να τη προχωρήσετε και να είστε ευτηχησμενοι όσο γίνεται...σιγά σιγά θα έρθουν και τα υπόλοιπα..κρίμα σε αυτό που λες ότι ο άνδρας σου έχει καποια οργανικά θέματα και ότι θα μπορούσε να τα ξεπερασει εάν του συμπαραστεκοσουν ... τουλάχιστον αυτό κατάλαβα αν κάνω λάθος διόρθωσε με...παίζει να μην κατάλαβα καλά..
    Γιατί δεν του σταθηκες ρε συ??πατέρας των παιδιών σου είναι..δεν ήθελε να κάνει θεραπεία???
    Πολύ σωστά είπες στο τέλος του κειμένου σου...εάν φύγεις απτό γάμο καταστρέφεις και τη ζωή των παιδιών σου και του άνδρα σου...γνώμη μου μείνε και πάλεψε..

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. 18 χρόνια παντρεμένη ,36 ετών κ εξωσυζυγική σχ.
    By Levanderstar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-2020, 18:49
  2. Σχέση με παντρεμένη
    By OpThor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 20-05-2019, 20:09
  3. Ερωτευμένος με μια παντρεμένη
    By Thod0ris in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 18-03-2019, 09:20
  4. Σχέση με παντρεμένη
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-04-2013, 00:44
  5. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 01:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •