18 χρόνια παντρεμένη,36 ετών κ εξωσυζυγική σχ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17

    18 χρόνια παντρεμένη,36 ετών κ εξωσυζυγική σχ.

    Γειά σας, μπαίνω κατευθείαν στο θέμα αφού πρώτα συστηθώ.Είμαι γυναίκα 36 ετών,έχω παντρευτεί από τα 18 και η διαφορά ηλικίας με τον σύζυγό μου είναι 14 έτη και έχουμε 2 παιδιά ηλικίας 17 και 11 ετών.
    Σε γενικές γραμμές είχα προβλήματα στα πρώτα χρόνια του γάμου, διότι όσο παράδοξο κ αν σας ακουστεί ο σύζυγός μου είχε φοβερό στρες λογω οικονομικών δυσκολιών τα πρώτα χρόνια του γάμου,όλη του η ζωή κινούνταν γύρω από τη δουλειά τον υπολογιστή,ως χόμπυ στο σπίτι για να παίζει παιχνίδια και καθόλου φίλους,διασκέδαση,περιορισ μένη σεξουαλική ζωή.Εγώ δν μπορούσα να εργαστώ δυστυχώς γιατί είχα γεννήσει το πρώτο παιδί μας και ήμουνα στο πανεπιστήμιο διότι δεν ήθελα να το παρατήσω!
    Τότε δεν καταλάβαινα τί ακριβώς γινόταν,ήμουν πολύ ανώριμη.Πίστευα πως έτσι είναι οι γάμοι.Έλεγα στον εαυτό μου να κάνει υπομονή.
    Ώσπου άρχισα ΕΓΩ να προσπαθώ να τον συμβουλεύω για τα επαγγελματικά εμψυχώνοντάς τον να κάνει δική του επιχείρηση κ να μην είναι πια υπάλληλος.Τότε τα πράγματα άλλαξαν αρκετά ως προς τα οικονομικά ωστόσο η κοινωνική ζωή αφανίστηκε από τη ζωή μας γιατί δν ήθελε να αφήσει τον έλεγχο της επιχείρησης σε υπαλλήλους κ όσον αφορά στην ερωτική ζωή σταθερά 1 φορά το μήνα 2 σπανιότερα,γενικά άνθρωπος ήσυχος,υπέροχος πατέρας,με σέβεται απεριόριστα,αλλά όλα άλλαξαν μέσα μία στιγμή.
    Οταν έφερα στον κόσμο το δεύτερο παιδί μου.Στην ιδ.κλινική που γέννησα συνάντησα μέσα στο προσωπικό τον παιδικό μου έρωτα(του γυμνασίου να φανταστείτε)Αυτό ήταν,άλλαξε όλος μου ο κόσμος είχε κολλήσει το μυαλό μου σ εκείνον.Ώσπου τον βρήκα μετά από 3 χρόνια στο fb και αρχίσαμε να μιλάμε να βρισκόμαστε να κάνουμε σχέση η οποία κρατά 5 χρόνια!
    Ο σύζυγος δν έχει καταλάβει κάτι συν οτι έχει πλέον εξαφανιστέί η όποια επαφή,μιλάμε για 1 φορά το χρονο γιατί μου έίπε πως έχει θέματα οργανικά δυσλειτουργέί....κάτι που φυσικά θα λύναμε αν εγώ είχα ενδιαφέρον προς αυτόν όμως ερωτικά δεν υπάρχει απο τη μεριά μου κανένα ενδιαφέρον.Απλά τον σέβομαι απεριοριστα και δυσκολέύομαι να του πω να χωρίσουμε γιατί τον λυπάμαι για πολλούς λόγους.Επειδή είναι πλέον 50χρονών....έχει σοβαρά οικονομικά προβλήματα με τη δουλειά του γενικά ποτέ δεν είχε φίλους σας μιλάω ειλικρινά ούτε έναν!Η οικογένειά του είναι σκορπισμένη και θεωρώ από τη μεριά μου οτι καταστρέφω έναν άνθρωπο τελειωτικά.Εννοείται οτι σκέφτομαι και τα παιδιά μας αλλά περισσότερο εκείνον.Επίσης να πω οτι εγω έχω δική μου δουλειά και βγάζω ικανοποιητικά χρήματα(για στοιχειώδη αξιοπρεπή ζωή)
    Το άλλο πρόσωπο είναι 4 χρονια μεγαλύτερος τον εχω χωρίσει άπειρες φορές αυτά τα 5 χρόνια αλλά κάθε φορά ο χωρισμός κρατάει λίγο και μετά ξαναγυρίζω ποτε εγώ ποτε εκείνος!Υπάρχει τρελό παθος μεταξύ μας εχουμε πολλά κοινά ενδιαφέροντα πατάω βέβαια στη γη γιατί ξέρω οτι θα ξεθωριάσει ολο αυτο αν μείνω μαζί του αλλά όπως κ να χει ο γάμος μου υπάρχει καθαρά λόγω λύπησης προς το σύζυγό μου συν οτι κατηγορώ τον εαυτό μου οτι έιναι σαν να του έχω ριμάξει όλη τη ζωή
    Έχω λοιπον το προφανές δίλλημα να μείνω στο γάμο θυσιάζοντας τη δική μου ζωή ή να φύγω και να καταστρέψω τρείς;Του συζύγου κ των παιδιών;
    Θα εκτιμούσα πολύ τις γνώμες σας γιατί είμαι σε άσχημη κατάσταση .Ευχαριστώ!
    Last edited by Levanderstar; 18-01-2020 at 17:42.

  2. #2
    george1520
    Guest
    Μένεις με ένα άνθρωπο επειδή τον λυπάσαι.. Χμμμμ... Εγώ πιστεύω ότι δεν θες να φύγεις από τον γάμο σου γιατί θα χαλάσει η μαγιά που έχεις με την άλλη σχέση που έχεις. Το έχεις αναφέρει και η ίδια πως όταν και αν μείνετε μαζί θα χαλάσει όλο αυτό το "ωραίο" που ζεις μαζί του. Μένεις στον γάμο σου γιατί είναι κάτι που ξέρεις. Σου είναι γνώριμο και φοβάσαι να ρισκάρεις για να γνωρίσεις καλύτερα ένα άλλον άνθρωπο. Πως είναι γενικά σε μια πιο σοβαρή σχέση. Θες να φύγεις αλλά φοβάσαι..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    εχει κ παιδια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Να χαίρεσαι τα παιδια σας. Καλυτερα να απευθυνθεις σε ειδικο ψυχικης υγειας. Μια ψυχοθεραπευτρια σύμβουλος γαμων μπορει να σε βοηθησει περισσότερο απο μια γνωμη. Ειμαι γυναικα και εχω ακουσει αρκετες φορες αυτο το διλλημα. Εχεις κοινα βιώματα με τον σύζυγο και την οικογένεια που δημιουργησατε. Τα παιδια σίγουρα θα σε ρωτήσουν τι προκυψε και φευγεις. Εκείνος μπορει και να εχει καταλαβει οτι εισαι αλλού αλλά λογω φόβου να μην μιλά. Κανείς δεν έχει τη σωστη απάντηση. Η ίδια θα την βρεις μαζι με ειδικό. Προτεινω ειδικο γιατι θα προστατευτείς εσυ. Θα καταλαβεις ακριβώς ποια ήσουν και εισαι στο τωρα. Χωρις επικρίσεις κατακρισεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ο λογος που κοβεται το κειμενο σου, ειναι το οτι χρησιμοποιεις αποσιωπητικα για να χωριζεις τις προτασεις, αντι για κοματακαι τελειες με κενα ενδιαμεσα.
    ετσι υπαρχει ενα κειμενο που το συστημα το καταλαβαινεις σαν μια ενιαια λεξη (δλδ τρολαρισμα) κι ετσι το κοβει.
    κανε μια επεξεργασια στο κειμενο σου, χρησιμοποιησε τελείες οταν τελειωνει η φραση καιμετα ενα ΚΕΝΑΟ. μην κολλας τελειες και λεξεις μαζι. μετα απο καθε κομα, βαζε επισης ενα κενο.
    συμβουλες, δεν εχω να δωσω..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Γειά σας, μπαίνω κατευθείαν στο θέμα αφού πρώτα συστηθώ.Είμαι γυναίκα 36 ετών,έχω παντρευτεί από τα 18 και η διαφορά ηλικίας με τον σύζυγό μου είναι 14 έτη και έχουμε 2 παιδιά ηλικίας 17 και 11 ετών.
    Σε γενικές γραμμές είχα προβλήματα στα πρώτα χρόνια του γάμου, διότι όσο παράδοξο κ αν σας ακουστεί ο σύζυγός μου είχε φοβερό στρες λογω οικονομικών δυσκολιών τα πρώτα χρόνια του γάμου,όλη του η ζωή κινούνταν γύρω από τη δουλειά.....τον υπολογιστή,ως χόμπυ στο σπίτι για να παίζει παιχνίδια και καθόλου φίλους....διασκέδαση.....περι� �ρισμένη σεξουαλική ζωή.Εγώ δν μπορούσα να εργαστώ δυστυχώς γιατί είχα γεννήσει το πρώτο παιδί μας και ήμουνα στο πανεπιστήμιο διότι δεν ήθελα να το παρατήσω!
    Τότε δεν καταλάβαινα τί ακριβώς γινόταν....ήμουν πολύ ανώριμη.Πίστευα πως έτσι είναι οι γάμοι...έλεγα στον εαυτό μου να κάνει υπομονή....
    Ώσπου άρχισα ΕΓΩ να προσπαθώ να τον συμβουλεύω για τα επαγγελματικά εμψυχώνοντάς τον να κάνει δική του επιχείρηση κ να μην είναι πια υπάλληλος.Τότε τα πράγματα άλλαξαν αρκετά ως προς τα οικονομικά ωστόσο η κοινωνική ζωή αφανίστηκε από τη ζωή μας γιατί δν ήθελε να αφήσει τον έλεγχο της επιχείρησης σε υπαλλήλους κ όσον αφορά στην ερωτική ζωή σταθερά....1 φορά το μήνα....2 σπανιότερα....Γενικά άνθρωπος ήσυχος,υπέροχος πατέρας,με σέβεται απεριόριστα.....αλλά......όλα άλλαξαν μέσα μία στιγμή.
    Οταν έφερα στον κόσμο το δεύτερο παιδί μου.....στην ιδ.κλινική που γέννησα συνάντησα μέσα στο προσωπικό τον παιδικό μου έρωτα(του γυμνασίου να φανταστείτε)Αυτό ήταν.....άλλαξε όλος μου ο κόσμος.....είχε κολλήσει το μυαλό μου σ εκείνον......Ώσπου τον βρήκα μετά από 3 χρόνια στο fb και αρχίσαμε να μιλάμε.....να βρισκόμαστε.....να κάνουμε σχέση.....η οποία κρατά 5 χρόνια....
    Ο σύζυγος δν έχει καταλάβει κάτι.....συν οτι έχει πλέον εξαφανιστέί η όποια επαφή....μιλάμε για 1 φορά το χρονο γιατί μου έίπε πως έχει θέματα οργανικά....δυσλειτουργέί.... κάτι που φυσικά θα λύναμε αν εγώ είχα ενδιαφέρον προς αυτόν....όμως ερωτικά δεν υπάρχει απο τη μεριά μου κανένα ενδιαφέρον.Απλά τον σέβομαι απεριοριστα.....και δυσκολέύομαι να του πω να χωρίσουμε γιατί τον λυπάμαι για πολλούς λόγους.Επειδή είναι πλέον 50χρονών....έχει σοβαρά οικονομικά προβλήματα με τη δουλειά του......γενικά ποτέ δεν είχε φίλους.....σας μιλάω ειλικρινά ούτε έναν.....η οικογένειά του είναι σκορπισμένη....και θεωρώ από τη μεριά μου οτι καταστρέφω έναν άνθρωπο τελειωτικά.Εννοείται οτι σκέφτομαι και τα παιδιά μας αλλά περισσότερο εκείνον.Επίσης να πω οτι εγω έχω δική μου δουλειά και βγάζω ικανοποιητικά χρήματα(για στοιχειώδη αξιοπρεπή ζωή)
    Το άλλο πρόσωπο είναι 4 χρονια μεγαλύτερος....τον εχω χωρίσει άπειρες φορές αυτά τα 5 χρόνια....αλλά κάθε φορά ο χωρισμός κρατάει λίγο και μετά ξαναγυρίζω ποτε εγώ ποτε εκείνος!Υπάρχει τρελό παθος μεταξύ μας....έχουμε πολλά κοινά ενδιαφέροντα....πατάω βέβαια στη γη γιατί ξέρω οτι θα ξεθωριάσει ολο αυτο αν μείνω μαζί του......αλλά όπως κ να χει ο γάμος μου υπάρχει καθαρά λόγω λύπησης προς το σύζυγό μου συν οτι κατηγορώ τον εαυτό μου οτι έιναι σαν να του έχω ριμάξει όλη τη ζωή.......
    Έχω λοιπον το προφανές δίλλημα.....να μείνω στο γάμο θυσιάζοντας τη δική μου ζωή ή να φύγω και να καταστρέψω τρείς;Του συζύγου κ των παιδιών;
    Θα εκτιμούσα πολύ τις γνώμες σας.....γιατί είμαι σε άσχημη κατάσταση....Ευχαριστώ!
    Τι παιχνιδια παιζει;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Γειά σας, μπαίνω κατευθείαν στο θέμα αφού πρώτα συστηθώ. Είμαι γυναίκα 36 ετών, έχω παντρευτεί από τα 18 και η διαφορά ηλικίας με τον σύζυγό μου είναι 14 έτη και έχουμε 2 παιδιά ηλικίας 17 και 11 ετών.
    Σε γενικές γραμμές είχα προβλήματα στα πρώτα χρόνια του γάμου, διότι όσο παράδοξο κ αν σας ακουστεί ο σύζυγός μου είχε φοβερό στρες λογω οικονομικών δυσκολιών τα πρώτα χρόνια του γάμου,όλη του η ζωή κινούνταν γύρω από τη δουλειά, τον υπολογιστή ως χόμπυ στο σπίτι για να παίζει παιχνίδια και καθόλου φίλους- διασκέδαση. περιορισμένη σεξουαλική ζωή.
    Εγώ δν μπορούσα να εργαστώ δυστυχώς γιατί είχα γεννήσει το πρώτο παιδί μας και ήμουνα στο πανεπιστήμιο διότι δεν ήθελα να το παρατήσω!
    Τότε δεν καταλάβαινα τί ακριβώς γινόταν. ήμουν πολύ ανώριμη. Πίστευα πως έτσι είναι οι γάμοι. έλεγα στον εαυτό μου να κάνει υπομονή.
    Ώσπου άρχισα ΕΓΩ να προσπαθώ να τον συμβουλεύω για τα επαγγελματικά εμψυχώνοντάς τον να κάνει δική του επιχείρηση κ να μην είναι πια υπάλληλος. Τότε τα πράγματα άλλαξαν αρκετά ως προς τα οικονομικά ωστόσο η κοινωνική ζωή αφανίστηκε από τη ζωή μας γιατί δν ήθελε να αφήσει τον έλεγχο της επιχείρησης σε υπαλλήλους κ όσον αφορά στην ερωτική ζωή, σταθερά 1 φορά το μήνα, 2 σπανιότερα.
    Γενικά άνθρωπος ήσυχος, υπέροχος πατέρας, με σέβεται απεριόριστα. αλλά... όλα άλλαξαν μέσα μία στιγμή.
    Οταν έφερα στον κόσμο το δεύτερο παιδί μου στην ιδ. κλινική που γέννησα συνάντησα μέσα στο προσωπικό τον παιδικό μου έρωτα (του γυμνασίου να φανταστείτε). Αυτο ηταν. άλλαξε όλος μου ο κόσμος.. είχε κολλήσει το μυαλό μου σ εκείνον. Ώσπου τον βρήκα μετά από 3 χρόνια στο fb και αρχίσαμε να μιλάμε, να βρισκόμαστε, να κάνουμε σχέση.. η οποία κρατά 5 χρόνια.
    Ο σύζυγος δν έχει καταλάβει κάτι, συν οτι έχει πλέον εξαφανιστέί η όποια επαφή. μιλάμε για 1 φορά το χρονο γιατί μου έίπε πως έχει θέματα οργανικά. δυσλειτουργέί... κάτι που φυσικά θα λύναμε αν εγώ είχα ενδιαφέρον προς αυτόν. όμως ερωτικά δεν υπάρχει απο τη μεριά μου κανένα ενδιαφέρον. Απλά τον σέβομαι απεριοριστα και δυσκολέύομαι να του πω να χωρίσουμε, γιατί τον λυπάμαι για πολλούς λόγους. Επειδή είναι πλέον 50χρονών, έχει σοβαρά οικονομικά προβλήματα με τη δουλειά του, γενικά ποτέ δεν είχε φίλους. σας μιλάω ειλικρινά, ούτε έναν. η οικογένειά του είναι σκορπισμένη και θεωρώ από τη μεριά μου οτι καταστρέφω έναν άνθρωπο τελειωτικά. Εννοείται οτι σκέφτομαι και τα παιδιά μας αλλά περισσότερο εκείνον. Επίσης να πω οτι εγω έχω δική μου δουλειά και βγάζω ικανοποιητικά χρήματα (για στοιχειώδη αξιοπρεπή ζωή).
    Το άλλο πρόσωπο είναι 4 χρονια μεγαλύτερος. τον εχω χωρίσει άπειρες φορές αυτά τα 5 χρόνια. αλλά κάθε φορά ο χωρισμός κρατάει λίγο και μετά ξαναγυρίζω ποτε εγώ ποτε εκείνος! Υπάρχει τρελό παθος μεταξύ μας. έχουμε πολλά κοινά ενδιαφέροντα. πατάω βέβαια στη γη γιατί ξέρω οτι θα ξεθωριάσει ολο αυτο αν μείνω μαζί του. αλλά όπως κ να χει ο γάμος μου υπάρχει καθαρά λόγω λύπησης προς το σύζυγό μου συν οτι κατηγορώ τον εαυτό μου οτι έιναι σαν να του έχω ριμάξει όλη τη ζωή.
    Έχω λοιπον το προφανές δίλλημα. να μείνω στο γάμο θυσιάζοντας τη δική μου ζωή ή να φύγω και να καταστρέψω τρείς; Του συζύγου κ των παιδιών;
    Θα εκτιμούσα πολύ τις γνώμες σας. γιατί είμαι σε άσχημη κατάσταση. Ευχαριστώ!
    ... με κουραζετε ... ... ...
    βαλε σημεια στιξης καλη μου, οπως μας εμαθαν στο δημοτικο. τα αποσιωπητικα δεν ειναι κενα μεταξυ των λεξεων. σπουδασες κιολας .... ...

    δεν θα σου πω τι να κανεις.
    βλεπω ξεκαθαρα ομως οτι ο,τι κανεις το κανεις για τον εαυτουλη σου και μονο. τα παιδια σου δεν θα παθουν τπτ σοβαρο, δεν ειναι τοσο μικρα. χειροτερο κακο θα παθουν οταν μαθουν την εξαπατηση που εκανες σε ολο τον γαμο σου.
    ο συζυγος, σιγουρα θα παθει. αλλα το μεγαλο κακο δεν θα το παθει απο τον χωρισμο, αλλα απο την γνωση οτι ολα τα χρονια του γαμου σας ηταν μια κοροιδια.
    και ενταξει, τωρα τον λυπασαι. την σχεση σου ομως την ξεκινησες σχεδον στην αρχη του γαμου σας.
    ποιον λυποσουν τοτε;;; γιατι δεν τουε δωσες την ευκαιρια τοτε που ηταν νεωτερος και πριν χρεωκοπησει να βρει μια γυναικα να ερωτευθει κι εκεινος;
    τωρα που βρεθηκε σε αδυναμια θυμηθηκες να προβληματιστεις;

    μηπως να μιλησεις ειλικρινα στον εαυτο σου και να παραδεχτεις οτι κανεναν δεν λυπασαι, απλα εισαι βολεματιας;;;
    λεω εγω τωρα...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Ευχαριστώ πολύ,πράγματι χρησιμοποίησα πολλά αποσιωποιητικά,το κείμενο το έγραψα "νερό" και δεν το κατάλαβα!
    Φαίνεται ότι είμαι παρτάκιας το ξέρω,μπορεί και να ισχύει σε έναν βαθμό, αλλά νιώθω τόσο χάλια πιστέψτε με έχει διαταραχτεί άσχημα η ζωή μου,έχω σοβαρές αυπνίες εδώ και χρόνια και απλά νιώθω γύρω μου την κατάσταση ένα κουβάρι.Επισκέφτηκα μια ψυχολόγο για βοήθεια αλλά δεν ένιωσα καλύτερα κι έτσι δεν το ξαναπροσπάθησα να κάνω κάτι τέτοιο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Levanderstar View Post
    Ευχαριστώ πολύ,πράγματι χρησιμοποίησα πολλά αποσιωποιητικά,το κείμενο το έγραψα "νερό" και δεν το κατάλαβα!
    Φαίνεται ότι είμαι παρτάκιας το ξέρω,μπορεί και να ισχύει σε έναν βαθμό, αλλά νιώθω τόσο χάλια πιστέψτε με έχει διαταραχτεί άσχημα η ζωή μου,έχω σοβαρές αυπνίες εδώ και χρόνια και απλά νιώθω γύρω μου την κατάσταση ένα κουβάρι.Επισκέφτηκα μια ψυχολόγο για βοήθεια αλλά δεν ένιωσα καλύτερα κι έτσι δεν το ξαναπροσπάθησα να κάνω κάτι τέτοιο.
    Καλησπέρα
    Τι σκεφτόσουν όταν πήγες στην ψυχολόγο; Θέλω να πω, σκέφτηκες "θα πάω να μιλήσω στην ψυχολόγο για να.....; "
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Όταν πήγα τότε, ήθελα να με βοηθήσει να καταφέρω να πάρω μια απόφαση και να τελειώσω την εξωσυζ.σχέση,γιατί ούτε αυτό μπορούσα να κάνω ,απλά δεχόμουν το άτομο αυτό ξανά πίσω με την πρώτη ευκαιρία ή γυρνούσα σ αυτόν εγώ.Γενικότερα δεν είχα τη δύναμη να το σταματήσω αυτό.

  11. #11
    george1520
    Guest
    πρωτα πρεπει να ξεκαθαρίσεις για ποιον λόγο εισαι με αυτον τον άνθρωπο.. και για τους δυο.. μετα να δεις τα θελω σου. μια ζωη την εχουμε οποτε ας την ζήσουμε οσο πιο καλα γίνεται.. χωρις ομως να ξεχναμε οτι οι γύρω μας εχουν συναισθήματα αρα δεν τα πατάμε.
    Μένεις με τον άντρα σου επειδή τον λυπάσαι ή βολεύτηκες εκει και φοβάσαι;
    Εισαι με τον αλλον γιατι όντως εισαι ερωτευμένη ή απλα σε κανει να ξεφεύγεις από την καθημερινότητα σου;
    Ειναι όντως τοσο μπερδεμένα τα πράγματα ή εσύ φοβασαι να παρεις μια απόφαση;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Αυτό που είναι ξεκάθαρο είναι ότι δεν υπάρχει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον προς το σύζυγό μου,ότι η σχέση μας έχει υποστεί φθορά και κούραση λόγω των πολλών χρόνων γάμου κι οτι δεν αντέχω άλλο να του ζητάω να ανανεωθούμε,να έχουμε πιο συχνές επαφές να έίμαστε και λίγο ανέμελοι κι όχι σε μια μόνιμη κατήφια!
    Έχω παραιτηθεί να τα ζητάω και να τα συζητάω όλα αυτά εδώ και κάποια χρόνια μαζί του και μ εκνευρίζει αφάνταστα που δεν με βάζει κάτω να με ρωτήσει τί συμβαίνει και να συζητήσει κι αυτός μια φορά για τη σχεση μας.Είναι σαν να προσπαθούσα μόνο εγώ να βελτιωθεί κάτι και μόλις σταμάτησα να το κάνω έγινε αυτό που έγινε.Δεν το αντέχω όμως άλλο κάθε μέρα παρακαλάω να βρω κουράγιο να σταματήσω κάτι από τα 2 ή και τα 2 αλλά δεν έχω τη δύναμη.
    Με την άλλη σχέση αυτή τη στιγμή ζω κάτι πολύ όμορφο αλλά δεν ξέρω αν είναι ρεαλιστικό γιατί σε μια παράνομη σχέση δεν έχεις μια ξεκάθαρη εικόνα , όλα είναι ιδανικά!

  13. #13
    george1520
    Guest
    Δεν σε ρώτησα αν είναι όμορφο. Φαντάζομαι ότι το "παράνομο" είναι αυτό που κρατάει την σχέση.. Σε ρωτάω αν τον επιλέγεις γιατί όντως αυτός ο άνθρωπος είναι αυτός που θες ή σε κάνει να ξεφεύγεις από τον "νεκρό" σου γάμο.

    Οσο αφορά τον γάμο σου. Όταν ανέχεσαι κάτι το οποίο σε ενοχλεί έχασες το παιχνίδι.. Δεν αφήνουμε ποτέ τα θέλω μας και τις ανάγκες μας στην άκρη. Αν ο άλλος όντως έχει θέμα και χρειάζεται χρόνο τότε οκ για λίγο μπορείς να συμβιβαστείς.

    Ποιο είναι το ιδανικότερο σενάριο για σένα;Και μη μου πεις δεν ξέρω. Συζητάς εδώ με άγνωστους. Είσαι ο εαυτός σου.. Δεν θα σε κρίνει κανένας. Αλλά και να το κάνει..δεν σε επηρεάζει.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    17
    Με τον άλλον ναι είμαι ερωτευμένη!
    Το ιδανικότερο σενάριο θα ταν να ήταν ο άντρας μου αυτή τη στιγμή πιο δυνατός οικονομικά και συναισθηματικά (γιατί τώρα είναι στα χειρότερά του) ώστε να μπορούσα να του πω ένα τέλος.
    Τώρα είμαι το στήριγμά του, όσο κ αν φαίνεται παράδοξο,τον στηρίζω οικονομικά όσο μπορώ(δεν εννοώ τα αυτονόητα για την οικογένεια,αλλά χρέη της επιχειρήσής του).Γενικά έχουμε μια καλή καθημερινή σχέση απλά χωρίς καμία σωματική επαφή.Στο σπίτι επικρατεί μια ανησυχητική ησυχία ή τουλάχιστον έτσι το νιώθω εγώ.Αν αυτήν τη στιγμή εξαφανιζόταν το τρίτο πρόσωπο δεν θα άλλαζε απολύτως τίποτα αυτό που νιώθω για τον άντρα μου.

  15. #15
    george1520
    Guest
    Αν η παράνομη σχέση.. Γίνει κανονική σχέση.. Θα αντέξει;; Τι την κρατάει πιστεύεις;

    Οσο αφορά το οικονομικό κομμάτι με τον αντρα σου. Έχετε συζητήσει;; Θα σταθεί ποτέ οικονομικά; Κάνει κάτι γιαυτό ο ίδιος;

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. 18 χρόνια παντρεμένη ,36 ετών κ εξωσυζυγική σχ.
    By Levanderstar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-2020, 19:49
  2. Σχέση με παντρεμένη
    By OpThor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 20-05-2019, 21:09
  3. Ερωτευμένος με μια παντρεμένη
    By Thod0ris in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 18-03-2019, 10:20
  4. Σχέση με παντρεμένη
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-04-2013, 01:44
  5. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 02:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •