Απελπισία.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13

    Απελπισία.

    Καλημέρα παιδια,
    Ειμαι καινούριο μέλος και χρειάζομαι τη βοήθειά σας.
    Ο σύντροφος μου εχει διπολική εδω και χρόνια. Παλεύει με θεραπείες και αγωγές απο μικρή ηλικία.
    Τον τελευταίο καιρό είναι παρα πολυ άσχημα, μου λεει πως δεν αντέχει αλλο και ειναι η πρώτη φορά που εχω φοβηθεί οτι θα κανει κακό στον εαυτό του.
    Χρήματα για θεραπεία δεν υπάρχουν αυτη τη στιγμή καθως είμαστε πολυ δύσκολα οικονομικά.
    Δε ξερω πλέον πως να τον βοηθήσω όταν τον ακούω να λεει πως δεν αντέχει να υπάρχει αλλο.
    Εχω φτάσει σε αδιέξοδο και εχω απελπιστεί για τον άνθρωπο που αγαπάω.
    Σας παρακαλώ, αν κάποιος μπορεί να με συμβουλέψει πάνω σε αυτό, θα ηταν πολύ χρήσιμο.
    Σας ευχαριστώ όλους!
    Last edited by Ari.D; 18-01-2020 at 18:59.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Χρήματα για θεραπεία δεν υπάρχουν ε? Δυστυχώς στην Διπολική από όσο ξέρω από μαρτυρίες φίλων μου,ο ακρογωνιαίος λίθος είναι η θεραπεία με σταθεροποιητή διάθεσης.
    Σχετικά με το οικονομικό πρόβλημα που υπάρχει, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσεις δημόσια το IBAN σου ώστε όσο μπορούμε να σε βοηθήσουμε οικονομικά !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Ari.D View Post
    Καλησπέρα παιδια,
    Ειμαι καινούριο μέλος και χρειάζομαι τη βοήθειά σας.
    Ο σύντροφος μου εχει διπολική εδω και χρόνια. Παλεύει με θεραπείες και αγωγές απο μικρή ηλικία.
    Τον τελευταίο καιρό είναι παρα πολυ άσχημα, μου λεει πως δεν αντέχει αλλο και ειναι η πρώτη φορά που εχω φοβηθεί οτι θα κανει κακό στον εαυτό του.
    Χρήματα για θεραπεία δεν υπάρχουν αυτη τη στιγμή καθως είμαστε πολυ δύσκολα οικονομικά.
    Δε ξερω πλέον πως να τον βοηθήσω όταν τον ακούω να λεει πως δεν αντέχει να υπάρχει αλλο.
    Εχω φτάσει σε αδιέξοδο και εχω απελπιστεί για τον άνθρωπο που αγαπάω.
    Σας παρακαλώ, αν κάποιος μπορεί να με συμβουλέψει πάνω σε αυτό, θα ηταν πολύ χρήσιμο.
    Σας ευχαριστώ όλους!
    Καλημέρα
    Έχεις σκεφτεί να πάτε σε γιατρό στο δημόσιο αφού λες πως είστε δύσκολα οικονομικά; Αυτό το καταλαβαίνω γιατί δυστυχώς οι περισσότεροι είναι δύσκολα πλέον. Αλλά και έτσι δεν μπορείς να τον αφήσεις. Από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις, μπορεί να χρειάζεται παρακολούθηση, φάρμακα κτλ..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13
    Πραγματική δε θα μπορούσα να ευχαριστήσω περισσότερο για αυτο που λες, ειλικρινά!
    Σε ευχαριστώ υπερβολικά πολυ, μα δε θα μπορούσαμε και οι δυο να δεχτούμε κατι τέτοιο.
    Ευχομαι να βρουμε καποια λύση στο δημόσιο
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Χρήματα για θεραπεία δεν υπάρχουν ε? Δυστυχώς στην Διπολική από όσο ξέρω από μαρτυρίες φίλων μου,ο ακρογωνιαίος λίθος είναι η θεραπεία με σταθεροποιητή διάθεσης.
    Σχετικά με το οικονομικό πρόβλημα που υπάρχει, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσεις δημόσια το IBAN σου ώστε όσο μπορούμε να σε βοηθήσουμε οικονομικά !

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13
    Ευχομαι να καταφερουμε να βρουμε καποια λυση στο δημόσιο, παρόλα αυτα δυστυχώς παίρνει πολλούς μήνες για να σε δεχτούν.
    Του το πρότεινα, όμως μου ειπε πως ειναι σε πολυ δύσκολη κατάσταση να διαχειριστεί ακομη και αυτό επειδή πρέπει να περιμένει
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Καλημέρα
    Έχεις σκεφτεί να πάτε σε γιατρό στο δημόσιο αφού λες πως είστε δύσκολα οικονομικά; Αυτό το καταλαβαίνω γιατί δυστυχώς οι περισσότεροι είναι δύσκολα πλέον. Αλλά και έτσι δεν μπορείς να τον αφήσεις. Από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις, μπορεί να χρειάζεται παρακολούθηση, φάρμακα κτλ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Ari.D View Post
    Ευχομαι να καταφερουμε να βρουμε καποια λυση στο δημόσιο, παρόλα αυτα δυστυχώς παίρνει πολλούς μήνες για να σε δεχτούν.
    Του το πρότεινα, όμως μου ειπε πως ειναι σε πολυ δύσκολη κατάσταση να διαχειριστεί ακομη και αυτό επειδή πρέπει να περιμένει
    Αθήνα είστε;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Σε πολλές πόλεις υπάρχουν κέντρα ψυχικής υγείας που δεν έχουν αναμονή μεγαλη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Σε πολλές πόλεις υπάρχουν κέντρα ψυχικής υγείας που δεν έχουν αναμονή μεγαλη
    Ναι και εγώ γι αυτό ρώτησα αν είναι Αθήνα γιατί ξέρω για εδώ τουλάχιστον ότι υπάρχουν..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13
    Ναι, στο κέντρο μένουμε
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Αθήνα είστε;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Σε πολλές πόλεις υπάρχουν κέντρα ψυχικής υγείας που δεν έχουν αναμονή μεγαλη
    Ψαχνουμε τα παντα σε αυτη τη φαση

  11. #11
    george1520
    Guest
    Δεν έχω ιδέα από αυτά.. Απλά επειδή με βοήθησες με το θεμα μου. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.. Να ηρεμήσετε!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Ari.D View Post
    Ναι, στο κέντρο μένουμε
    Ωραία, ρώτα που υπάρχει το πιο γρήγορο ραντεβού. Αν και πιστεύω θα βρεις στον ευαγγελισμό. Έχεις ρωτήσει;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13
    Σε ευχαριστώ παρα πολυ, ειναι σημαντική η στήριξη και τα καλα λόγια!
    Εύχομαι και εγω να πανε ολα καλα!
    Και παλι σε ευχαριστώ
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν έχω ιδέα από αυτά.. Απλά επειδή με βοήθησες με το θεμα μου. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.. Να ηρεμήσετε!!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13
    Σκοπεύουμε να παμε μέσα στη βδομάδα να ρωτήσουμε
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ωραία, ρώτα που υπάρχει το πιο γρήγορο ραντεβού. Αν και πιστεύω θα βρεις στον ευαγγελισμό. Έχεις ρωτήσει;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Ari.D View Post
    Σκοπεύουμε να παμε μέσα στη βδομάδα να ρωτήσουμε
    Δεν θα βγάλεις άκρη έτσι.. Τηλέφωνο πάρε και σου λένε για όλα τα νοσοκομεία..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Απελπισία
    By dejunie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 11-10-2019, 19:46
  2. Απελπισία
    By unhappy in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 05-10-2016, 15:32
  3. απελπισια!
    By θεανω in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 60
    Last Post: 08-12-2015, 12:55
  4. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By xritaf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 24-05-2015, 17:54
  5. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •