Εμπειρίες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44
  1. #31
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εννοείται.. Αλλά πρώτα κάνεις κακό σε σένα.
    Ναι το ξέρω και θέλω να το παλέψω γιατί ειδικά σήμερα τρόμαξα πάρα πολύ

  2. #32
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Μαρια85 View Post
    Ναι το ξέρω και θέλω να το παλέψω γιατί ειδικά σήμερα τρόμαξα πάρα πολύ
    Κι εγώ τότε.. Βοήθησε τον εαυτό σου..

  3. #33
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Κι εγώ τότε.. Βοήθησε τον εαυτό σου..
    Και πως το αντιμετώπισες;

  4. #34
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Μαρια85 View Post
    Και πως το αντιμετώπισες;
    Για την κρίση πανικού ρωτάς;

  5. #35
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για την κρίση πανικού ρωτάς;
    Ναι για την κρίση πανικού

  6. #36
    george1520
    Guest
    Σου έχω πει και πιο πάνω. Κράτησε λίγα λεπτά. Φοβήθηκα. Πήγα νοσοκομείο. Έκανα αξονική και ακτινογραφία εγκεφάλου γιατί δεν ηξερα τι ήταν.. Για να αποκλείσουν το εγκεφαλικό.
    Μου έβαλαν 2 ενέσεις στον.... Και κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτη την κρίση πανικού. Νόμιζα θα μείνω για πάντα έτσι. Δεν θα θυμηθώ ξανά τις λέξεις. Δεν θα μπορέσω να μιλήσω ξανά.

  7. #37
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σου έχω πει και πιο πάνω. Κράτησε λίγα λεπτά. Φοβήθηκα. Πήγα νοσοκομείο. Έκανα αξονική και ακτινογραφία εγκεφάλου γιατί δεν ηξερα τι ήταν.. Για να αποκλείσουν το εγκεφαλικό.
    Μου έβαλαν 2 ενέσεις στον.... Και κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτη την κρίση πανικού. Νόμιζα θα μείνω για πάντα έτσι. Δεν θα θυμηθώ ξανά τις λέξεις. Δεν θα μπορέσω να μιλήσω ξανά.
    Και εγώ αφού πέρασε μετά μίλαγα μόνη μου για να σιγουρευτώ ότι μπορούσα να ξαναμιλήσω.Αρα το επόμενο μου βήμα είναι ο ψυχολόγος;

  8. #38
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Μαρια85 View Post
    Και εγώ αφού πέρασε μετά μίλαγα μόνη μου για να σιγουρευτώ ότι μπορούσα να ξαναμιλήσω.Αρα το επόμενο μου βήμα είναι ο ψυχολόγος;
    Ο γκρεμός χάχα...

    Αν ήταν μόνο η κρίση πανικού θα σου έλεγα.. Ας το αφήσεις. Αλλά και το θέμα που άνοιξες την άλλη φορά.. Συν αυτό το κόλλημα που έχεις με το να τα θες όλα σε μια τάξη.. Είναι δύσκολο.. Οπότε ναι.. Ο ψυχολόγος θα βοηθήσει.

  9. #39
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ο γκρεμός χάχα...

    Αν ήταν μόνο η κρίση πανικού θα σου έλεγα.. Ας το αφήσεις. Αλλά και το θέμα που άνοιξες την άλλη φορά.. Συν αυτό το κόλλημα που έχεις με το να τα θες όλα σε μια τάξη.. Είναι δύσκολο.. Οπότε ναι.. Ο ψυχολόγος θα βοηθήσει.
    Θα το κοιτάξω τότε άμεσα. Ευχαριστω πολύ

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σου έχω πει και πιο πάνω. Κράτησε λίγα λεπτά. Φοβήθηκα. Πήγα νοσοκομείο. Έκανα αξονική και ακτινογραφία εγκεφάλου γιατί δεν ηξερα τι ήταν.. Για να αποκλείσουν το εγκεφαλικό.
    Μου έβαλαν 2 ενέσεις στον.... Και κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτη την κρίση πανικού. Νόμιζα θα μείνω για πάντα έτσι. Δεν θα θυμηθώ ξανά τις λέξεις. Δεν θα μπορέσω να μιλήσω ξανά.
    Γιωργο, οι κρισεις οπου παθενες εχουν παψει η εχουν μειωθει απο τωτες? επισης οταν παθαινεις κρισεις ο τροπος οπου τις αντιμετοπιζεις εκτως απο φαρμακα ειναι η πρακτικη με την σακουλα? οταν παθαινεις κριση σε ενοζλη να σε ακουμπαν αλλοι? δλδ εαν προσπαθουσε να σε αγγαλιασει η γυναικα σου σε ενοχλουσε η οχι? και τελος θυμασαι ποσην ωρα κρατουσε?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Γιωργο, οι κρισεις οπου παθενες εχουν παψει η εχουν μειωθει απο τωτες? επισης οταν παθαινεις κρισεις ο τροπος οπου τις αντιμετοπιζεις εκτως απο φαρμακα ειναι η πρακτικη με την σακουλα? οταν παθαινεις κριση σε ενοζλη να σε ακουμπαν αλλοι? δλδ εαν προσπαθουσε να σε αγγαλιασει η γυναικα σου σε ενοχλουσε η οχι? και τελος θυμασαι ποσην ωρα κρατουσε?
    Θέλω κι εγώ την απάντηση σε αυτό (ζητώ συγγνώμη στη Μαρία γιατί είναι δικό της το θέμα)
    Αυτό με ενοχλεί και εμένα το να με ακουμπάνε, δεν θέλω καν να με πλησιάζουν..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #42
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Γιωργο, οι κρισεις οπου παθενες εχουν παψει η εχουν μειωθει απο τωτες? επισης οταν παθαινεις κρισεις ο τροπος οπου τις αντιμετοπιζεις εκτως απο φαρμακα ειναι η πρακτικη με την σακουλα? οταν παθαινεις κριση σε ενοζλη να σε ακουμπαν αλλοι? δλδ εαν προσπαθουσε να σε αγγαλιασει η γυναικα σου σε ενοχλουσε η οχι? και τελος θυμασαι ποσην ωρα κρατουσε?
    Καλησπέρα φίλε μου.. Δεν έχω πάρει ποτέ χάπια. Μόνο για ένα μήνα ομοιοπαθητικα για τις κρίσεις πανικού και ακόμη ένα μήνα για το άγχος..
    Κρίσεις πανικού δεν έχω πάθει από τότε. Μικρες που δεν δινω σημασία ναι αλλά ως εκεί. Κάνω ασκήσεις με την αναπνοή και μετράω. Με έχει βοηθήσει πολύ αυτή η άσκηση. Δεν χρησιμοποιώ σακούλες ή οτιδήποτε άλλο.. Στην αρχή της κατάθλιψης μου, όπου πάθαινα συνέχεια κρίσεις πανικού. Τότε έκανα μάσκες (αυτές με την μηχανή που κάνουμε οταν έχουμε φλεγματα).. Δεν ξέρω αν βοηθούσε ή αν κορόιδευα τον εαυτο μου.

    Οσο αφορά το άγγιγμα..αν εννοείς για εκείνη την ώρα.. Δεν θέλω κανένα κοντά μου. Δεν θέλω να μου μιλάνε, δεν θέλω να με ηρεμούν.
    Γενικα όμως έχω θέμα με το άγγιγμα.. Δεν μπορώ να με αγγίζουν χωρίς την συγκατάθεση μου. Παγωνω ή εκνευρίζομαι. Αν και είχα αρκετές σχέσεις στην ζωή μου αυτό το κομμάτι δεν κατάφερα ποτέ να το ξεπεράσω. Πρέπει να νιώσω άνετα με τον άλλον για να μπορώ να "ανεχτώ" το άγγιγμα του χωρίς την συγκατάθεση μου. Αλλά γενικά όταν δεν είμαι καλά, νευριασμενος ή στεναχωρημενος... Θέλω απλά την ησυχία μου. Τον χώρο μου. Τον χρόνο μου.

  13. #43
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Θέλω κι εγώ την απάντηση σε αυτό (ζητώ συγγνώμη στη Μαρία γιατί είναι δικό της το θέμα)
    Αυτό με ενοχλεί και εμένα το να με ακουμπάνε, δεν θέλω καν να με πλησιάζουν..
    Δεν πειράζει καθόλου και εμένα με ενδιαφέρει αυτό το θέμα. Άμα πάει κάποιος εκείνη την ώρα να με ακουμπήσει ανχωνομαι περισσότερο

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Μαρια85 View Post
    Δεν πειράζει καθόλου και εμένα με ενδιαφέρει αυτό το θέμα. Άμα πάει κάποιος εκείνη την ώρα να με ακουμπήσει ανχωνομαι περισσότερο
    Καλά αυτό με το άγγιγμα μάλλον δεν είναι το ίδιο σε όλους. Εσύ αγχώνεσαι. Εγώ αγχώνομαι αν είμαι σε πολύ μικρό χώρο (ασανσέρ ας πούμε) και με πλησιάζει κάποιος πολύ.. Αν νιώθω αυτή τη "κρίση" που δεν με πιάνει συχνά, και με αγγίξουν μπορεί και να χτυπήσω..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. leponex εμπειριες
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 53
    Last Post: 02-08-2018, 01:10
  2. Εμπειριες
    By Isp in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2018, 20:39
  3. Εμπειριες απο ψυχωσεις
    By xristoforos28 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 14-02-2017, 17:28
  4. Στρατιωτικές εμπειρίες
    By sakis83 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-08-2008, 19:21
  5. Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας
    By eatdis-admin in forum Νέα, ανακοινώσεις
    Replies: 2
    Last Post: 30-04-2003, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •