Λεμφωμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 99

Thread: Λεμφωμα

  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Λεμφωμα

    Ο γιατρός μου έγραψε τις εξετασεις για aids κλπ, και θέλει να ξανακανω υπερηχο λεμφαδένων και αν είναι ακόμα διογκωμενοι θα κάνουμε βιοψια. Μπορει να έχω λεμφωμα. Ισως αυτό θα εξηγούσε και την ορθοστατικη ταχυκαρδια. Οι λεμφαδένες μου φουσκώνουν κατά καιρούς και δεν είναι επωδυνοι. Παραληλα έχω τα θέματα με το στομάχι ,που είναι σύμπτωμα, και φαγούρα που είναι επισης σύμπτωμα. Και υποθερμια. Εχω αγχωθει. Λέει ότι η βιωσιμότητα μπορει να είναι μερικοί μήνες.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ο γιατρός μου έγραψε τις εξετασεις για aids κλπ, και θέλει να ξανακανω υπερηχο λεμφαδένων και αν είναι ακόμα διογκωμενοι θα κάνουμε βιοψια. Μπορει να έχω λεμφωμα. Ισως αυτό θα εξηγούσε και την ορθοστατικη ταχυκαρδια. Οι λεμφαδένες μου φουσκώνουν κατά καιρούς και δεν είναι επωδυνοι. Παραληλα έχω τα θέματα με το στομάχι ,που είναι σύμπτωμα, και φαγούρα που είναι επισης σύμπτωμα. Και υποθερμια. Εχω αγχωθει. Λέει ότι η βιωσιμότητα μπορει να είναι μερικοί μήνες.
    Εγώ χάθηκα Αντώνη.. Μπορείς να μη το πεις τόσο "ιατρικά" γιατί δεν κατάλαβα.. Πες το λαϊκά να συναινοηθουμε..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Ποιο από ολα; Ο γιατρός υποψιαζεται ότι μπορει να έχω λεμφωμα λόγω των διογκωμενων λεμφαδένων στο λαιμο (είχα δυο και πριν το κρυωμα)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ποιο από ολα; Ο γιατρός υποψιαζεται ότι μπορει να έχω λεμφωμα λόγω των διογκωμενων λεμφαδένων στο λαιμο (είχα δυο και πριν το κρυωμα)
    Και αυτό έχει σχέση με την ταχυκαρδία λέει τώρα ο γιατρός. Και πότε κάνεις υπέρηχο;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ο γιατρός μου έγραψε τις εξετασεις για aids κλπ, και θέλει να ξανακανω υπερηχο λεμφαδένων και αν είναι ακόμα διογκωμενοι θα κάνουμε βιοψια. Μπορει να έχω λεμφωμα. Ισως αυτό θα εξηγούσε και την ορθοστατικη ταχυκαρδια. Οι λεμφαδένες μου φουσκώνουν κατά καιρούς και δεν είναι επωδυνοι. Παραληλα έχω τα θέματα με το στομάχι ,που είναι σύμπτωμα, και φαγούρα που είναι επισης σύμπτωμα. Και υποθερμια. Εχω αγχωθει. Λέει ότι η βιωσιμότητα μπορει να είναι μερικοί μήνες.
    Η βιωσιμότητα είναι λίγους μήνες; ποιος γιατρός ακριβώς σου το είπε αυτό; και τι ειδικότητας;
    Αυτό που λέει δεν ισχύει. Είναι ένας ειδος καρκίνου με παραπάνω από 90% πιθανότητες πλήρους ίασης..
    Αν όντως ειναι κάτι τέτοιο χρειαζεται να επισκεφτείς έναν αιμοτολογο..
    Στις αιματολογικες εξετάσεις που έκανες πρόσφατα είδες τιμές ταχύτητας;;

  6. #6
    Antonis8
    Guest
    Κατά βάση έχει σχέση με τους διογκωμενους λεμφαδενες, αλλά δεν είναι περίεργο αν έχει κάτι τετοιο το σώμα σου να πιέζεται η καρδια.

    Αύριο θα πάω για τις εξετασεις αιματος,μεθαυριο θα πάω για τον υπερηχο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Κατά βάση έχει σχέση με τους διογκωμενους λεμφαδενες, αλλά δεν είναι περίεργο αν έχει κάτι τετοιο το σώμα σου να πιέζεται η καρδια.

    Αύριο θα πάω για τις εξετασεις αιματος,μεθαυριο θα πάω για τον υπερηχο.
    Αν είναι κάτι τέτοιο (που δεν νομίζω) θα φανεί στις εξετάσεις αίματος..
    Να σε ρωτήσω κάτι.. Τι ακριβώς εξετάσεις σου έκανε αυτός ο γιατρός και σου είπε αυτό το πράγμα;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #8
    Antonis8
    Guest
    Με βάση τη συμπτωματολογια και τη διόγκωση των λεμφαδένων. Δεν φαινεται στις εξετάσεις αίματος το λεμφωμα, θέλει κατά βάση βιοψια ιστού.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Με βάση τη συμπτωματολογια και τη διόγκωση των λεμφαδένων.
    Αντώνη με κοροϊδεύει ο τύπος;; σε τόσο κόσμο διογκώνωνται οι λεμφαδένες.. Θα είχαμε πεθάνει όλοι..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #10
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Αντώνη δες λίγο π.μ.σου στέλνω μήνυμα.

  11. #11
    george1520
    Guest
    Αντώνη εύχομαι να μη σου βρει γενικά τίποτα ο γιατρός... Και να αρχίσεις σιγά σιγά να ασχολησε με το κομμάτι της ψυχής σου.. Που αυτό ευθύνεται για όλα τα προβλήματα.

  12. #12
    Ρε παιδιά και εγώ τώρα τελευταία έχω διάφορους πόνους στο σώμα είτε στο στομάχι είτε από την αριστερή μεριά κυρίως είτε στα νεφρά καλά δεν τους λες και πόνους ήπιους θα τους έλεγα αλλά τους νιώθω τώρα νιώθω μουδιασμενη όλη την αριστερή πλευρά έχω και αυτό που πιάνω στον λαιμό και λογικά είναι λεμφαδένας λέτε να έχω λέμφωμα?

  13. #13
    Και σήμερα πήγα για αίμα

  14. #14
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Ρε παιδιά και εγώ τώρα τελευταία έχω διάφορους πόνους στο σώμα είτε στο στομάχι είτε από την αριστερή μεριά κυρίως είτε στα νεφρά καλά δεν τους λες και πόνους ήπιους θα τους έλεγα αλλά τους νιώθω τώρα νιώθω μουδιασμενη όλη την αριστερή πλευρά έχω και αυτό που πιάνω στον λαιμό και λογικά είναι λεμφαδένας λέτε να έχω λέμφωμα?
    Γιάννη αυτο θα στο πει ο γιατρός σου, όχι εμείς εδώ μέσα από ένα φόρουμ. Δεν είμαστε γιατροί δεν κάνουμε διαγνώσεις.
    Άμα βρεθεί κάτι ύποπτο στις εξετάσεις που έκανες θα σε παραπέμψει στον κατάλληλο γιατρό.
    Μην κολλάς όμως σε μια λέξη που άκουσες και νομίζεις ότι την έχεις.

  15. #15
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Αντώνη με κοροϊδεύει ο τύπος;; σε τόσο κόσμο διογκώνωνται οι λεμφαδένες.. Θα είχαμε πεθάνει όλοι..
    Κάθε ποτε διογκωνονται οι δικοί σου και για πόσο καιρο;

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. λεμφωμα;;;;;;
    By νανα1982 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 26
    Last Post: 30-04-2015, 02:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •