Βοήθεια!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Βοήθεια!!

    Παράλληλα με το αίμα στις κενωσεις,είχα και αίμα σε κάτι πτυελα και επίσης έχω βγάλει συνολικά δέκα μελανιες στα ποδια χωρίς λόγο. Ο γιατρός μου είπε να πάω στα επειγοντα να κάνω πλακακι αλλά τέτοια ώρα δεν κάνουν (πήρα τηλ) και μου είπαν να πάω το πρωι. Τα ζωτικά μου είναι οκ προς το παρον αλλά έχω αγχωθει. Να πάω στα επειγοντα τωρα και να ξαναππάω το πρωί; Με πιανει εδώ και δέκα μέρες ένας έντονος πονος αριστερά λίγο πιό κάτω απο τον ώμο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    θα ειχα φυγει χθες για νοσοκομειο στην θεση σου..........

    θα επερνα και αλλου τηλ.......

    αυριο το πρωι πηγενε να σε δουν.......

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    θα ειχα φυγει χθες για νοσοκομειο στην θεση σου..........

    θα επερνα και αλλου τηλ.......

    αυριο το πρωι πηγενε να σε δουν.......


    Πού να πάρω τηλ; Μίλησα και με τους δύο γιατρούς μου και πήγα στα επείγοντα το πρωί. Μου έκαναν μια γενική αίματος και πλακάκι και τα είδε αιματολόγος. Με άφησαν να φύγω. Ο γιατρός μου είπε ότι αφού είδαμε αιμοπετάλεια δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας και θα τα πούμε πάλι τη Δευτέρα. Δεν ξέρω, έχω αγχωθεί. Με είδε και ο γαστρεντερολόγος, μου είπε και αυτός να μην ανησυχώ και ότι ίσως χρειαστεί να κάνουμε πάλι γαστροσκόπηση. Όσον αφορά το αίμα στην κένωση μου είπε ότι είναι πιθανόν λόγω του ευερέθιστου. Κολονοσκόπηση έκανα πριν δυο μήνες, δεν είχα αιμοροείδες. Φοβάμαι ότι έχω κάτι πιο σοβαρό. Ίσως κάποια αιμοροφιλική διαταραχή.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Πού να πάρω τηλ; Μίλησα και με τους δύο γιατρούς μου και πήγα στα επείγοντα το πρωί. Μου έκαναν μια γενική αίματος και πλακάκι και τα είδε αιματολόγος. Με άφησαν να φύγω. Ο γιατρός μου είπε ότι αφού είδαμε αιμοπετάλεια δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας και θα τα πούμε πάλι τη Δευτέρα. Δεν ξέρω, έχω αγχωθεί. Με είδε και ο γαστρεντερολόγος, μου είπε και αυτός να μην ανησυχώ και ότι ίσως χρειαστεί να κάνουμε πάλι γαστροσκόπηση. Όσον αφορά το αίμα στην κένωση μου είπε ότι είναι πιθανόν λόγω του ευερέθιστου. Κολονοσκόπηση έκανα πριν δυο μήνες, δεν είχα αιμοροείδες. Φοβάμαι ότι έχω κάτι πιο σοβαρό. Ίσως κάποια αιμοροφιλική διαταραχή.
    μην παει το μυαλο σου στο σοβαρο....... αν εχεις κατι θα το δει ο γιατρος δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις κατι σοβαρο και να μην φανει με τοσες εξετασεις που εχεις κανει ρε συ...!! ολα καλα θα πανε....! εμενα μου ειπαν να παω αμεσα σε νοσοκομειο και να κανω Οσφυονωτιαία παρακέντηση..... ουτε για αστειο δεν παω νοσοκομειο να κανω αυτο το πραγμα...... να εχουμε επιπλοκες και να παθω τιποτα χειροτερο????? ασε ρε....... δεν ξαναπαω νοσοκομειο οτι και να παθω.......! μονο αν πεσω κατω θα παω νοσοκομειο...... και δεν θα παω εγω..... θα καλεσω ασθενοφορο βαριεμαι να τρεχω σε νοσοκομεια.....!

  5. #5
    Antonis8
    Guest
    Τι υποψιαζονται πως έχεις;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Τι υποψιαζονται πως έχεις;
    δεν ξερουν ουτε η γιατροι.. το ριχνουν οτι ειναι ανχος...... ξεκινησα και θεραπεια με αντικαταθλιπτικα.....!! εχει 1 μηνα κοντα τωρα δεν καναν τπτ...!! τα συμτωματα που εχω ειναι παρα πολλα.... απο πριν παρω τα αντικαταθλιπτικα...!

    να σου δωσο ενα παραδειγμα... εκει που περπαταω ξαφνικα χανω τον ελενχο και δεν μπορω να ανεβω σκαλα...! εκει που γραφω αλλες φορες στο πλητρολογιο στο pc χανω τον ελενχο στα χερια δεν μπορω να γραψω.......... αλλες φορες εχω διπλη οραση..... αλλες μαυριζει εντελως η οραση μου αλλες δεν μπορω να μιλησω...... δεν μπορω να θυμμηθω....!!! παρολαυτα αυτος ειναι ο λογος που ξεκινησα και το xanax...... επισης τωρα κατι μερες δεν μπορω να σταθω με το ενα ποδι...! εχω αδυναμια στην μια μερια...! γενικα δεν την παλευω καθολου φιλε....... και παρολαυτα δεν εχεις ιδεα ποσο θετικα σκευτομαι...!! θελω να ειμαι καλα...... ενας γιατρος νευρολογος μου ειπε ισως να ειναι MS στην μαγνιτικη εγγεφαλου και αγγειογραφια και σκιογραφικο δεν φανηκε καποιο προβλημα... και μμου ειπε πολλες φορες μπορει να μην φανει το προβλημα με μαγνιτικη..... σε σπανιες περιπτωσης... γενικα φιλε εχω κουραστει με αυτη την κατασταση...... θα παω ξανα σε νευρολογο μεσα στο μηνα......

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Μπορεί να έχεις κι εσύ κάποια μορφή δυσαυτονομιας.

    Τα είχες και πριν το ζαναξ αυτά;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Μπορεί να έχεις κι εσύ κάποια μορφή δυσαυτονομιας.

    Τα είχες και πριν το ζαναξ αυτά;
    ναι φιλε... ο λογος που αρχισα το xanax να το περνω ανα 8 ωρες ενα χαπακι ειναι για να ξεχναω αυτα που εχω......... δεν εχεις ιδεα ποσο δυσκολο ειναι αυτο που περναω...... παρολαυτα προσπαθω να εχω θετικη ψυχολογια οσο μπορω...!!!

  9. #9
    Antonis8
    Guest
    Κι εγώ τα ίδια περναω.

    Αν μπορουσα να παιρνω κάθε μέρα ζαναξ θα είχα κι εγώ θετική ενέργεια.

  10. #10
    Antonis8
    Guest
    Διαβασα ένα θέμα πιυ ελεγες ότι έκανες χειρουργείο καρδιάς. Γιατί αν επιτρεπέται; κάτι κληρονομικό;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Διαβασα ένα θέμα πιυ ελεγες ότι έκανες χειρουργείο καρδιάς. Γιατί αν επιτρεπέται; κάτι κληρονομικό;
    ναι υπαρχει μια κληρονομικοτητα..... ειχα θεμα και πιστευα οτι ειμαι μια χαρα........ και νομιζα οτι κανει καποιο λαθος ο γιατρος.... και πηγα σε πολλους καρδιολογους μεχρι και στον καναδα εναν χειρουργο καρδιολογο ο οποιος ειναι γνωστος μου και με ειδε ειπε οτι πρεπει να γινει... και ετσι το εκανα...! ολα καλα με αυτο το θεμα παντως...

  12. #12
    Antonis8
    Guest
    Πώς το διέγνωσαν; Με τριπλεξ;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Πολλα αντικαταθλιπτικα κανουν μελανιες στο δερμα..
    επισης το ευερεθιστο εντερο καποιες φορες μπορει να βγαλει αιμα.μη σκεφτεσαι αρνητικα.
    εγω οταν ξεκινησα θεραπεια με λαντοζ πχ ειχα γεμισει μελανιες κ μαλιστα το γραφει κ μεσα στο χαρτι..
    το ιδιο συμβαινει κ με αλλα ssri γτ κατι κανουν κ αραιωνουν το αιμα.
    κουλ..ολα καλα θα πανε..
    δεν μπορεις να φανταστεις ποσους μωλωπες ειχα απο το ssri.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    δεν ξερουν ουτε η γιατροι.. το ριχνουν οτι ειναι ανχος...... ξεκινησα και θεραπεια με αντικαταθλιπτικα.....!! εχει 1 μηνα κοντα τωρα δεν καναν τπτ...!! τα συμτωματα που εχω ειναι παρα πολλα.... απο πριν παρω τα αντικαταθλιπτικα...!

    να σου δωσο ενα παραδειγμα... εκει που περπαταω ξαφνικα χανω τον ελενχο και δεν μπορω να ανεβω σκαλα...! εκει που γραφω αλλες φορες στο πλητρολογιο στο pc χανω τον ελενχο στα χερια δεν μπορω να γραψω.......... αλλες φορες εχω διπλη οραση..... αλλες μαυριζει εντελως η οραση μου αλλες δεν μπορω να μιλησω...... δεν μπορω να θυμμηθω....!!! παρολαυτα αυτος ειναι ο λογος που ξεκινησα και το xanax...... επισης τωρα κατι μερες δεν μπορω να σταθω με το ενα ποδι...! εχω αδυναμια στην μια μερια...! γενικα δεν την παλευω καθολου φιλε....... και παρολαυτα δεν εχεις ιδεα ποσο θετικα σκευτομαι...!! θελω να ειμαι καλα...... ενας γιατρος νευρολογος μου ειπε ισως να ειναι MS στην μαγνιτικη εγγεφαλου και αγγειογραφια και σκιογραφικο δεν φανηκε καποιο προβλημα... και μμου ειπε πολλες φορες μπορει να μην φανει το προβλημα με μαγνιτικη..... σε σπανιες περιπτωσης... γενικα φιλε εχω κουραστει με αυτη την κατασταση...... θα παω ξανα σε νευρολογο μεσα στο μηνα......
    οσα περιγραφεις ειναι καθαρα υστερικα συμπτωματα αγχους, συγχρονες υστεριες κ σωματοποιησεις του αγχους..
    χρειαζεσαι θεραπεια ειτε με ssri ειτε ψυχολογο ή κ τα 2 μαζι.
    το καλυτερο ειναι η ψυχοθεραπεια φυσικα...δεν εχεις κατι γτ πολυ απλα θα το εδειχνε κ η μαγνητικη.
    εχω κανει τυφλωση στο δεξι μου ματι για λιγη ωρα απο αγχος, υστερικο συμπτωμα μου παν.
    εχω κανει ψυχογενη επιληψια. τρομους, αδυναμια ενος ακρου...ολα αυτα κ δεν ειχα τπτ. το ενιωθα κιολας οτι δεν ειχα τπτ.
    γτ εγω δεν εχω υποχονδριαση... αλλα οι γιατροι εκαναν τα παντα απο εξετασεις κ τους ελεγα ειναι απο αγχος, μη μου κανετε εξετασεις τσαμπα.... κ οντως κ ετσι ηταν.
    δεν γινεται να ζεις ετσι...πρεπει να μπεις σε πλαισιο θεραπειας με ψυχολογο κ ισως κ καποιο σσρι.
    ευχομαι ο.τι καλυτερο.

  15. #15
    Antonis8
    Guest
    Δεν παιρνω αντικαταθλιπτικα. Μονο περιστασιακά ζαναξ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 12-04-2019, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •