Τι παίζει με τον νεο συναδελφο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 148
  1. #16
    george1520
    Guest
    Άρα εκεί που είχαμε ένα άντρα που θέλει να ικανοποιήσει το εγώ του πέφτοντας σε όλες τις γυναίκες.. Ξαφνικά βλέπουμε μια γυναίκα η οποία θέλει να ανεβάσει το εγώ της πετυχαίνοντσς τον στόχο της.. Που είναι ένας άντρας.. Χμμμ.. Αν έλεγες.. Είμαι όλη μέρα κα.... Και θέλω να το κάνουμε.. Τον σκέφτομαι.. Τότε θα έλεγα οκ... Το καταλαβαίνω..

    Πως βλέπεις πλέον τον εαυτό σου; πρώτα σαν άνθρωπο και μετά σαν γυναίκα.

    Εισαι σε ένα φόρουμ ψυχολογίας.. Ο λόγος που σου μιλάω έτσι είναι για να σε προβλημάτισω.. Υπό άλλες συνθήκες ίσως να σου έλεγα και πως να τον ρίξεις..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Το ξέρω ότι γενικά είμαι πολύ διεκδικητική στην προσέγγιση μου με το άλλο φύλο. Το έχουμε συζητήσει και με την ψυχολογο μου ότι προσεγγίζω άτομα που πρέπει να κάνω λίγο το κυνήγι κ εγώ. Όποτε τώρα που με ελκύει κάποιος δεν θέλω πάλι να νιώθω ότι πρέπει να «προσπαθήσω». Θέλω να καλλιεργήσω τη θηλυκή μου πλευρά στο να το σαγηνεύσω. Ακόμη κ αν είναι μόνο για σεξ. Νομίζω πως και οι γυναίκες έχουν δικαίωμα να θέλουν μόνο σεξ. Δεν είναι αντρικό χαρακτηριστικό μόνο.
    Αυτός δεν ξέρουμε τι είναι κ αν ικανοποιεί το εγώ του. Τον ξέρω πολύ λίγο και έχω απλά ενδείξεις. Πχ διηγήθηκα την ιστορία στις φίλες μου και μου λένε «οκ σε γουστάρει και θα έκανε κάτι μαζί σου από χθες». Σίγουρα είναι πολύ κοινωνικός, αν σκοράρει δεν το ξέρω..

  3. #18
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Το ξέρω ότι γενικά είμαι πολύ διεκδικητική στην προσέγγιση μου με το άλλο φύλο. Το έχουμε συζητήσει και με την ψυχολογο μου ότι προσεγγίζω άτομα που πρέπει να κάνω λίγο το κυνήγι κ εγώ. Όποτε τώρα που με ελκύει κάποιος δεν θέλω πάλι να νιώθω ότι πρέπει να «προσπαθήσω». Θέλω να καλλιεργήσω τη θηλυκή μου πλευρά στο να το σαγηνεύσω. Ακόμη κ αν είναι μόνο για σεξ. Νομίζω πως και οι γυναίκες έχουν δικαίωμα να θέλουν μόνο σεξ. Δεν είναι αντρικό χαρακτηριστικό μόνο.
    Αυτός δεν ξέρουμε τι είναι κ αν ικανοποιεί το εγώ του. Τον ξέρω πολύ λίγο και έχω απλά ενδείξεις. Πχ διηγήθηκα την ιστορία στις φίλες μου και μου λένε «οκ σε γουστάρει και θα έκανε κάτι μαζί σου από χθες». Σίγουρα είναι πολύ κοινωνικός, αν σκοράρει δεν το ξέρω..
    Δεν έχω αναφέρει ότι μόνο οι άντρες έχουν "δικαίωμα" να θέλουν μόνο σεξ. Σου έχω πει ότι αν έλεγες ότι θες απλά να γίνει θα σου έλεγα οκ, μια χαρά. Τους λόγους που θέλεις σου αναλύω..

    Εδώ στο φόρουμ τι ακριβώς ζητάς; Ο τίτλος αλλά λέει.. Το αρχικό ποστ αλλά. Πες ξεκάθαρα τι ζητάς εδώ.. Για να πάρεις και τα σχόλια που θα σε βοηθήσουν.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Νομίζω η ερώτηση μου είναι αν γουστάρει κ αυτός η όχι. Δεν θέλω να παρεξηγηθεί η κοινωνικότητα κάποιου με το φλερτ που θέλω να κάνω η με το αν μιλάει για να ικανοποιήσει το εγώ του. Αν οντως του αρέσει να φλερτάρει και φλερτάρει κ αλλεσ δεν με στενοχωρεί. Αλλά προς το παρόν δεν έχω δει να φλερτάρει ανοιχτά κάποια από αυτές με τις οποίες μιλάει. Απλά μιλάει με όλους.
    Αλλά στην πορεία η συζήτηση εξελίχθηκε ως εδώ μιας και ρώτησες τι μου αρέσει σ αυτόν.

  5. #20
    george1520
    Guest
    Αυτό που θες εδώ να μάθεις είναι αν σε γουστάρει αυτός; κι αυτός μάλλον.. Ή αν παίζει να γουστάρει την άλλη? Ή θες συμβουλές για τον πως να τον ρίξεις χωρίς να τον κυνηγήσεις εσύ;;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Αν γουστάρει. Απλά και ωραία. Το έγραψα ξεκάθαρα επάνω.
    Μετά είπαμε η σαγήνη είναι δικό μου θέμα. Θα δουλέψω σ αυτό και πως να προκαλέσω χωρίς να είναι εμφανές η να κυνηγήσω εγώ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    εγω πρεπει να ειμαι ο καθυστερημενοσ αλλοσ στα μπαρ δε γυρναει μπορεισ να δεισ παλιοτερα μυνηματα αν θεσ αγροτησ 30 χρονια μηχανικοσ απο τει και στρατο στρατονομοσ αλλα ειμαι ακροαριστεροσ εχω τρια κοριτσια σαν τα κρυα τα νερα χωρισμενοσ η γυναικα μου εχει αλλον και μεγαλωσα δηλαδη λιγο την επικοινωνια διευρηνα στουσ φιλουσ των παιδιων μου παιδια 27 η μεγαλη εγω 48
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Αν γουστάρει. Απλά και ωραία. Το έγραψα ξεκάθαρα επάνω.
    Μετά είπαμε η σαγήνη είναι δικό μου θέμα. Θα δουλέψω σ αυτό και πως να προκαλέσω χωρίς να είναι εμφανές η να κυνηγήσω εγώ.
    Δεν φαίνεται να του αρέσεις περισσότερο απο τις άλλες. Σας συμπεριφερεται το ίδιο..
    Απο αυτα που ανάφερες λεω

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Μου αρέσει η αύρα του, πως μιλάει. Είναι τσαχπίνης οπως έγραψα. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω. Παίζει αλλά δεν είναι ψωνισμένος. Είμαι κ γω λίγο έτσι.
    Επίσης μια μέρα στο γραφείο λέγαμε πως ονειρευόμαστε τη ζωή και λέει αυτός "να δουλεύω εκεί και να έχω 3-4 γυναίκες". Εϊπαμε δεν βλέπω τίποτα σοβαρό. αλλά ένα σεξάκι απο περιέργεια θα το έκανα μαζί του :-P
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Δεν μου αρεσει να προκαλω ανοιχτά. Προτιμώ να ιντριγκάρω τον άλλον να το κάνει. Απλά θέλω να ξέρω αν ψιλογουστάρει για να γίνει. Γιατί μετά αν ρίξω δίχτυα είναι ότι δουλεύουμε και κάθε μέρα μαζί. Αν βγει αμοιβαία απλά μετά θα το μάσω από τη μεριά μου. Αλλά δεν θέλω να φανεί ότι το προκάλεσα εγώ.
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Δεν μιλάμε καν για πέσιμο λεκτικό. Απλά να ξέρω ότι δεν θα τον πιάσω εγώ να αρχίσω να τον φιλάω. Και νομίζω ότι δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο σε θέμα σωματικής επαφής.
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Το ξέρω ότι γενικά είμαι πολύ διεκδικητική στην προσέγγιση μου με το άλλο φύλο. Το έχουμε συζητήσει και με την ψυχολογο μου ότι προσεγγίζω άτομα που πρέπει να κάνω λίγο το κυνήγι κ εγώ. Όποτε τώρα που με ελκύει κάποιος δεν θέλω πάλι να νιώθω ότι πρέπει να «προσπαθήσω». Θέλω να καλλιεργήσω τη θηλυκή μου πλευρά στο να το σαγηνεύσω. Ακόμη κ αν είναι μόνο για σεξ. Νομίζω πως και οι γυναίκες έχουν δικαίωμα να θέλουν μόνο σεξ. Δεν είναι αντρικό χαρακτηριστικό μόνο.
    Αυτός δεν ξέρουμε τι είναι κ αν ικανοποιεί το εγώ του. Τον ξέρω πολύ λίγο και έχω απλά ενδείξεις. Πχ διηγήθηκα την ιστορία στις φίλες μου και μου λένε «οκ σε γουστάρει και θα έκανε κάτι μαζί σου από χθες». Σίγουρα είναι πολύ κοινωνικός, αν σκοράρει δεν το ξέρω..
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Νομίζω η ερώτηση μου είναι αν γουστάρει κ αυτός η όχι. Δεν θέλω να παρεξηγηθεί η κοινωνικότητα κάποιου με το φλερτ που θέλω να κάνω η με το αν μιλάει για να ικανοποιήσει το εγώ του. Αν οντως του αρέσει να φλερτάρει και φλερτάρει κ αλλεσ δεν με στενοχωρεί. Αλλά προς το παρόν δεν έχω δει να φλερτάρει ανοιχτά κάποια από αυτές με τις οποίες μιλάει. Απλά μιλάει με όλους.
    Αλλά στην πορεία η συζήτηση εξελίχθηκε ως εδώ μιας και ρώτησες τι μου αρέσει σ αυτόν.
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Αν γουστάρει. Απλά και ωραία. Το έγραψα ξεκάθαρα επάνω.
    Μετά είπαμε η σαγήνη είναι δικό μου θέμα. Θα δουλέψω σ αυτό και πως να προκαλέσω χωρίς να είναι εμφανές η να κυνηγήσω εγώ.
    χμμ
    ειμαστε σιγουροι οτι το μονο που θελεις ειναι σεξ, η μηπως εχεις πεισει τον εαυτο σου οτι θελεις μονο σεξ, επειδη η συμπεριφορα του και η κοινωνικοτητα του σου δειχνουν οτι ΑΝ γουσταρει, πιθανως να γουσταρει πολλες , επειδη και το ειπε και δειχνει να παιζει με πολλες και δεν θα ηθελες με τιποτε να θελεις κατι παραπανω απο οτι δειχνει να θελει αυτος;;;

    δλδ νομιζω οτι σκεφτεσαι : "αυτος η παιζει με ολες, οποτε το πολυ- πολυ να θελει σεξ, η μονο παιζει, οποτε μπορει να μην θελει και τιποτε και να εκτεθω αν το χοντρυνω"
    οποτε εχεις πεισει τονε αυτο σου οτι εισαι μια χειραφετημενη γυναικα, που θελει το σεξ και το παιρνει, οπως ξερουμε οτι κανουν οι ανδρες, ενω στην πραγματικοτητα, θα σου αρεσε να θελει κατι παραπανω και να εχετε μια πιο συνθετη γνωριμια απο σκετο σεξ...

    για το υπολοιπο που ρωτας, περι σαγηνης, κυνηγιου, έκθεσης (σου) κλπ, εχω να πω, οτι δεν χρειαζεται να εκτεθεις, ακομα κι αν προσπαθησεις περισσοτερο απο εκεινον. το φλερτ τυπου "κυνηγι", δεν ειναι απαραιτητο να γινει σαν να σφυριξε καποιος οτι αρχισε η περιοδος του κυνηγιου... γινεται με μικρα βηματα και το καθε βημα γινεται οταν στο προηγουμενο υπαρχει ανταποκριση. δεν κανεις μονο εσυ κινησεις, γιατι αυτο ειναι που σε εκθετει και δειχνει οτι κυνηγας.
    μπορεις να κυνηγας, χωρις να φαινεται (να σαγηνευεις δηλαδη)...

    μικρο παραδειγμα: οταν σου ειπε "το πιασες το μηνυμα;" μπορουσες να ανταπαντησεις κατι εξισου αινιγματικο αντι να περιμενεις μηπως το συνεχισει και ξεκαθαρισει τι θελει... αυτο ειναι το φλερτ. δεν ειναι το να αρπαξεις καποιον και να τον φιλησεις.
    εξ οψεως, δειχνει να παιζει, επομενως, γιατι να μην θελει σκετο σεξ;;; εγω λεω οτι θελει.
    το θεμα ειναι αν εσυ θελεις σκετο σεξ η παραμυθιαζεσαι για να μην απογοητευθεις.
    επισης, επειδη ειναι γιατρος, και οι γιατροι ειναι καλα παιδια αλλα λιγο ψωνισμενοι αλλα και απειροι στα ερωτικα (λογω πολυ διαβασματος), παιζει να εχει περισσοτερες αναστολες κι απο εσενα, και να προσπαθει να παιξει εκ του ασφαλους κι εκεινος οπως κι εσυ.

    υ.γ. επειδη ρωτας οτι αυτο που θελεις ειναι να ξερεις αν σε γουσταρει "ομορφα κι ωραια" ωστε να τον κυνηγησεις, βλεπω οτι η ανασφαλεια σου ζηταει επιβεβαιωσεις ΜΟΝΙΜΕΣ. δεν υπαρχουν ομως μονιμες επιβεβαιωσεις σε τοσο αρχικο σταδιο...
    δηλαδ, μπορει μια χαρα να γουσταρει "ομορφα κι ωραια" και καποιες κινησεις σου (δεν εξρουμε ποιες) να τον ξενερωσουν και να σου γυρισει την πλατη.
    δλδ οι σιγουριες που ψαχνεις, δεν υπαρχουν. ολα ειναι ρευστα..
    Last edited by Remedy; 20-01-2020 at 11:03.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Παλιότερα στα νιάτα μου έχω περάσει μία φάση απόλυτου χυμαριού και ξεμπουρδελιάσματος -που λέγαμε και στις παρέες μας. Σπάνια άντρας ελεύθερος και ιδίως με τη συμπεριφορά που περιγράφεις θα αρνηθεί ευκαιρία για σεξ, ιδίως αν έχεις κάνει σαφές το τι θες κι ότι είσαι ακομπλεξάριστη και δεν θα θες άλλα ή δεν θα του τα πρήξεις στην συνέχεια.
    Αν πράγματι αισθάνεσαι άνετα για κάνα σεξάκι και τίποτα παραπάνω και φαίνεται ότι και αυτός ψάχνεται και παίζει με αρκετές, δεν καταλαβαίνω αυτό το "μη φανεί ότι του την πέφτω" ή "να τον σαγηνεύσω με πλάγιο τρόπο" ή ξέρω κι εγώ τι. Κι η χυλόπιτα μέσα στη ζωή είναι, οπότε δεν έγινε και κάτι, αλλά γιατί να μη γίνει κάτι αν κάνεις κίνηση εσύ χωρίς πολλά πολλά; Αν κολλάς το τι θα πει ο καθένας στην δουλειά, απλά δεν κάνεις κίνηση καθόλου. Αν δεν κολλάς, κοιτάς τον στόχο σου (σεξ) και αφήνεις τις σάλτσες. Εκτός κι αν θες μετά να παρουσιαστείς σαν την κορασίδα που την αποπλάνησε ο άλλος και δεν σου πήγε στο μυαλό ότι είχε στο μυαλό του μόνο το σεξ ή ξέρω κι εγώ τι, άρα για ποιό ακομπλεξάριστο του θέματος μιλάμε; Όπως το περιγράφεις, κάτι δεν κολλάει. Δεν συμβαδίζει το απλό σεξ με τις πλάγιες μεθόδους!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Γεια σου Remedy. Μου αρέσει η απάντησή σου γιατί με βάζει στη διαδικασία να σκεφτώ και είναι πολύ βοηθητικό αυτό.

    Η αλήθεια είναι πως τελευταία έχω πει πως θα ήθελα να επενδύσω και στο συναισθηματικό δέσιμο με κάποιον. Γενικά κυρίως αυτό επιδίωκα πάντα αλλά επειδή βάσει ψυχολογίας διαλέγω μη διαθέσιμους που θέλουν κυνήγι σιγά σιγά άρχισα να καλλιεργώ και την πλευρά που θέλει μόνο σεξ χωρίς να μου κοστίζει τόσο πολύ η μη ανταπόδοση στο συναισθηματικό δέσιμο. Κοινώς προσαρμόστηκα.

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση – κι ενώ γενικά είπαμε ότι θα ήθελα να υπάρχει και συναισθηματικό δέσιμο στην ζωή μου αυτόν τον καιρό- η απάντηση είναι ξεκάθαρη από την αρχή πως θέλω μόνο σεξ. Το γεγονός ότι δουλεύουμε στον ίδιο χώρο με γειώνει τελείως στο να σκεφτώ αγάπες και ποντικοκούραδα γιατί θέλω να διατηρώ τα προσωπικά μου εκτός δουλειάς. Δεν ξέρω αν υποσυνείδητα διάλεξα κάποιον που πάλι δεν είναι τόσο διαθέσιμος – δηλαδή κάνω τις ίδιες επιλογές με παλαιότερα, αλλά ξέρω πως θέλω να ικανοποιήσω μόνο τη γενετήσια ορμή μου μαζί του. Νιώθω αρκετά χαρούμενη που ο στόχος μου είναι αρκετά ξεκάθαρος μέσα μου. Γιατί παράλληλα όταν βγαίνω έξω φυσικά και φλερτάρω ή προσπαθώ να γνωρίσω κάποιον. Άρα μπορώ να καλλιεργήσω σε μία νέα γνωριμία μια πιο σύνθετη σχέση με συναισθηματικές επενδύσεις.

    Νιώθω ότι η κατάσταση είναι κάτι να ασχολούμαι στο γραφείο, να επιβεβαιωθώ κλπ. Μπορεί φυσικά να γνωρίσω κάποιον άσχετο στο ενδιάμεσο και να πάψω να ασχολούμαι με τον τσαχπίνη συνάδελφο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Γεια σου Remedy. Μου αρέσει η απάντησή σου γιατί με βάζει στη διαδικασία να σκεφτώ και είναι πολύ βοηθητικό αυτό.

    Η αλήθεια είναι πως τελευταία έχω πει πως θα ήθελα να επενδύσω και στο συναισθηματικό δέσιμο με κάποιον. Γενικά κυρίως αυτό επιδίωκα πάντα αλλά επειδή βάσει ψυχολογίας διαλέγω μη διαθέσιμους που θέλουν κυνήγι σιγά σιγά άρχισα να καλλιεργώ και την πλευρά που θέλει μόνο σεξ χωρίς να μου κοστίζει τόσο πολύ η μη ανταπόδοση στο συναισθηματικό δέσιμο. Κοινώς προσαρμόστηκα.

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση – κι ενώ γενικά είπαμε ότι θα ήθελα να υπάρχει και συναισθηματικό δέσιμο στην ζωή μου αυτόν τον καιρό- η απάντηση είναι ξεκάθαρη από την αρχή πως θέλω μόνο σεξ. Το γεγονός ότι δουλεύουμε στον ίδιο χώρο με γειώνει τελείως στο να σκεφτώ αγάπες και ποντικοκούραδα γιατί θέλω να διατηρώ τα προσωπικά μου εκτός δουλειάς. Δεν ξέρω αν υποσυνείδητα διάλεξα κάποιον που πάλι δεν είναι τόσο διαθέσιμος – δηλαδή κάνω τις ίδιες επιλογές με παλαιότερα, αλλά ξέρω πως θέλω να ικανοποιήσω μόνο τη γενετήσια ορμή μου μαζί του. Νιώθω αρκετά χαρούμενη που ο στόχος μου είναι αρκετά ξεκάθαρος μέσα μου. Γιατί παράλληλα όταν βγαίνω έξω φυσικά και φλερτάρω ή προσπαθώ να γνωρίσω κάποιον. Άρα μπορώ να καλλιεργήσω σε μία νέα γνωριμία μια πιο σύνθετη σχέση με συναισθηματικές επενδύσεις.

    Νιώθω ότι η κατάσταση είναι κάτι να ασχολούμαι στο γραφείο, να επιβεβαιωθώ κλπ. Μπορεί φυσικά να γνωρίσω κάποιον άσχετο στο ενδιάμεσο και να πάψω να ασχολούμαι με τον τσαχπίνη συνάδελφο.
    αχμ.. ναι, καλα...
    κι εγω αυτην ακριβως την εντυπωση εχω αποκομισει απο το πολυ λιγο που σε ξερω.
    οτι δλδ, αυτο με το ξεκαθαρο σεξ ειναι μια σκεψη στην οποια προσαρμοστηκες και οχι αυτο που πραγματικα θελεις.

    σου χω νεα ομως,
    πρωτον, το οτι ειπες μεσα σου οτι με τον συναδελφο αυτο και μονο θελεις ξεκαθαρα και ετσι δεν ανησυχεις, ειναι μια λογικη διεργασια. οταν το μεσα σου εχει αλλες αναγκες και οχι αυστηρα σωματικες, δεν υπακουει σε λογικες διεργασιες... ετσι λοιπον αν αυτη η γνωριμια προχωρησει, αν ο συναδελφος σου αρεσει ερωτικα, αν ειναι ελευθερος, αν του αρεσεις κι εσυ, δεν θα μεινεις καθολου στην λογικη σου αυτη αποφαση, αλλα θα αναζητησεις αυτα που θελει το μεσα σου... ΔΗΛΑΔΗ, ολα αυτα που θεωρεις οτι ετσι αποφευγεις.

    δευτερον, και ποιος σου ειπε οτι σε εναν επαγγελματικο χωρο, παρατραγουδα προκαλουνται μονο απο συναισθηματικες σχεσεις;;; το σεξ δλδ δεν ειναι "προσωπικα";; τι ειναι; δημοσια; απο "ξεκαθαρα σεξουαλικες" να δεις τι παρατραγουδα προκαλουνται!!!! αν λοιπον φοβασαι τοσο πολυ αυτα τα (πιθανα αλλα οχι βεβαια) παρατραγουδα, δεν μπλεκεσαι με συναδελφους γενικως. οχι μονο συναισθηματικα. κι αν αποφασισεις να το ρισκαρεις, κανεις ο,τι θελεις κι εχεις υποψιν σου οτι μπορει να το πληρωσεις επαγγελματικα..

    οποτε, ξεχνα αυτα τα τοσο "ασφαλη" κατα την λανθασμενη εντυπωση σου ορια που και καλα εβαλες, και ξεκαθαρισε αν θελεις κατι μαζι του και τι ειναι αυτο το κατι, ξεκαθαρισε κι αν ρισκαρεις πιθανα παρατραγουδα, και ασχολησου να το αποκτησεις αν θελει κι αυτος κατι αναλογο.
    αλλα μην βαλεις λαθος στοχους απο αυτους που πααγματικα θελεις και τους διαφημιζεις κι ολας στον αλλον, γιατι κινδυνευεις να παρεις αυτο που λες οτι θελεις και να ανακαλυψεις με πονο οτι δεν θα παρεις αυτο που αληθινα θελεις...
    Last edited by Remedy; 20-01-2020 at 17:24.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Sonia κατανοώ απόλυτα τι λες για το στόχο και τα κολλήματα. Το ότι ο στόχος μου είναι το σεξ δε σημαίνει απαραίτητα ότι πρέπει να γίνει τόσο χύμα. Δεν μου αρέσει αυτό το πέσιμο και θέλω να έχει και ο άλλος κάποια συμμετοχή κατά τη διάρκεια του ψησίματος. Δεν είναι θέμα κολλήματος. Είναι θέμα γούστου πιστεύω. Μπορεί εσύ πχ να κάνεις κάποιον σεξ της μιας βραδίας με κάποιον που θα έρθει και θα σου πει “οκ σε είδα μου άρεσες πάμε σπίτι μου”. Εγώ θα ήθελα να χορέψουμε λίγο ή να μιλήσουμε ή να πέσει ένα πιο έντονο βλέμμα. Κάτι όπως το περιέγραψε η remedy.
    Φυσικά δεν θα το παίξω μυξοπαρθένα ότι με εξανάγκασαν να το κάνω κιόλας. Αλλά όταν κάποιος είναι με όλους κοινωνικός και ανοιχτός και πρόσχαρος – με άντρες γυναίκες - μπορεί να κάνω και λάθος και να βλέπω κάτι αλλιώς επειδή θέλω να πηδηχτούμε. Πχ κι εγώ είμαι πολύ φιλική με συναδέλφους άντρες και πολύ πιστεύουν ότι ψάχνομαι μαζί τους αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν με ελκύει κανείς τους ερωτικά ούτε σημαίνει ότι μια γυναίκα δεν μπορεί να μιλάει με έναν άντρα φυσιολογικά χωρίς να υποβόσκει κάτι ερωτικό από κάτω. Απλά όπως μιλάω με γυναίκες μιλάω και με άντρες. Φυσικά εγώ δεν χορεύω μαζί τους στα πάρτυ όπως κάνει ο στόχος μου ούτε τους λέω “ααα τι ωραίος είσαι” αν βγούμε.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Remedy, θα απαντήσω σε κάθε παράγραφο με 1-2-3.

    1. Το θέμα είναι ότι όταν βλέπω το συνάδελφό μου το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα ήταν το σεξ μαζί του. Φυσικά και το σεξ είναι μια ανταλλαγή κάποιων συναισθημάτων ειδικά για μια γυναίκα, αλλά το γεγονός ότι δουλεύω μαζί του με γειώνει και με κομπλάρει από το να σκεφτώ κάτι συναισθηματικό-δηλαδή κάτι που ζητάω.
    2. Αναφέρω ότι δεν θέλω παρατράγουδα ακριβώς επειδή θέλω να γίνει μία φορά. Φυσικά το ότι θέλω να γίνει μια φορά δε αποκλείει ότι μπορεί να θέλω έπειτα να γίνει και παραπάνω. Αλλά ξεκινάω από τη δική μου βάση που είναι η σεξουαλική περιέργεια. Ναι δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει ο άλλος. Κι επίσης και το κυριότερο δεν ξέρουμε και πόσο κουτσομπολιό θα πέσει από 40 άτομα ( Σου εγγυώμαι ότι θα πέσει άπειρο αν ένας από τους δυο μας το πει.......!). Είμαστε όμως στην ίδια θέση ιεραρχικά και οκ φοιτητές είμαστε στην ουσία δεν νομίζω ότι αυτό μπορεί τόσο πολύ να με βλάψει. Άντε να μου βγει το όνομα ότι είμαι εύκολη αλλά σιγά, ούτε που με νοιάζει. Επίσης τα παρατράγουδα υπό τη δική μου οπτική είναι όταν έχεις σχέση με συνάδελφο δηλαδή μεταφέρεις λίγο και τα της σχέσης στο γραφείο. Δεν νομίζω ότι θα ταίριαζε αυτό στο χαρακτήρα μου και δεν θα μπορούσα να το διαχειριστώ.
    3. Προς το παρόν δεν νομίζω ότι έχω βάλει κάποια όρια στον άλλον. Πιο πολύ στο μυαλό και τη σκέψη μου έχω βάλει όρια. Τα οποία δεν θα έλεγα τόσο όρια όσο και αποφάσεις/επιλογές. Και φυσικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάρω αυτό που λέω ότι θέλω. Εξάλλου ποτέ δεν είπα ότι τον βλέπω και λιώνω, ότι δεν έχω μάτια για άλλον ή ότι δεν μπορώ να φλερτάρω και με άλλους – που ίσως έχουν και πιο πολλά χαρακτηριστικά του γούστου μου από αυτά που έχει ο συνάδελφός μου.

  15. #30
    Miliva21
    Guest
    Εφόσον θες να κάνεις κάτι μαζί του γιατί το ζοριζεις τόσο στο μυαλό σου;

    Εσύ κάνε αυτό που θες να κάνεις.....μιλα του όπως θες ....πλησίασε τον και στη τελική αν δεν του αρέσεις θα το καταλάβεις....Και η απόρριψη στη ζωή είναι

    Εξάλλου μια περιπέτεια θες μόνο μαζί του....έχεις πολλές πιθανότητες να μην τον χαλαει το ενδεχόμενο να κάνει κάτι μαζί σου
    Ποιος θα έλεγε όχι στο σεξ.....;

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 27-05-2019, 23:05
  2. ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
    By AINO-TNA in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 11
    Last Post: 11-04-2018, 11:48
  3. Μεγεθος! Παιζει ή δεν παιζει ρολο?
    By Νικος Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 13:41
  4. Τι παίζει;
    By voulimia065 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 10-08-2012, 18:06
  5. αποπειρα αυτοκτονιας απο συναδελφο.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 16-03-2010, 20:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •