Τι παίζει με τον νεο συναδελφο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 148
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Ναι ίσως πρέπει να το πάρω πιο χαλαρά και ανοιχτώ λίγο παραπάνω. Σίγουρα δεν έχω να χάσω τίποτα αλλά καμιά φορά μπερδευόμαστε κι εμείς από αυτά που έχουμε στο μυαλό μας/τους στόχους μας. Κρίμα είναι να νομίζω ότι ψάχνεται ενώ στην πραγματικότητα είναι κοινωνικός απλά επειδή εγώ ψάχνομαι για σεξ. Οκ η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και ο τρελός μου έρωτας για να νιώσω ότι πρέπει να πράξω βάσει παρόρμησης. Πιο πολύ το βλέπω σαν πρόκληση και κάτι να ασχολούμαι στο γραφείο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Remedy, θα απαντήσω σε κάθε παράγραφο με 1-2-3.

    1. Το θέμα είναι ότι όταν βλέπω το συνάδελφό μου το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα ήταν το σεξ μαζί του. Φυσικά και το σεξ είναι μια ανταλλαγή κάποιων συναισθημάτων ειδικά για μια γυναίκα, αλλά το γεγονός ότι δουλεύω μαζί του με γειώνει και με κομπλάρει από το να σκεφτώ κάτι συναισθηματικό-δηλαδή κάτι που ζητάω.
    2. Αναφέρω ότι δεν θέλω παρατράγουδα ακριβώς επειδή θέλω να γίνει μία φορά. Φυσικά το ότι θέλω να γίνει μια φορά δε αποκλείει ότι μπορεί να θέλω έπειτα να γίνει και παραπάνω. Αλλά ξεκινάω από τη δική μου βάση που είναι η σεξουαλική περιέργεια. Ναι δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει ο άλλος. Κι επίσης και το κυριότερο δεν ξέρουμε και πόσο κουτσομπολιό θα πέσει από 40 άτομα ( Σου εγγυώμαι ότι θα πέσει άπειρο αν ένας από τους δυο μας το πει.......!). Είμαστε όμως στην ίδια θέση ιεραρχικά και οκ φοιτητές είμαστε στην ουσία δεν νομίζω ότι αυτό μπορεί τόσο πολύ να με βλάψει. Άντε να μου βγει το όνομα ότι είμαι εύκολη αλλά σιγά, ούτε που με νοιάζει. Επίσης τα παρατράγουδα υπό τη δική μου οπτική είναι όταν έχεις σχέση με συνάδελφο δηλαδή μεταφέρεις λίγο και τα της σχέσης στο γραφείο. Δεν νομίζω ότι θα ταίριαζε αυτό στο χαρακτήρα μου και δεν θα μπορούσα να το διαχειριστώ.
    3. Προς το παρόν δεν νομίζω ότι έχω βάλει κάποια όρια στον άλλον. Πιο πολύ στο μυαλό και τη σκέψη μου έχω βάλει όρια. Τα οποία δεν θα έλεγα τόσο όρια όσο και αποφάσεις/επιλογές. Και φυσικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάρω αυτό που λέω ότι θέλω. Εξάλλου ποτέ δεν είπα ότι τον βλέπω και λιώνω, ότι δεν έχω μάτια για άλλον ή ότι δεν μπορώ να φλερτάρω και με άλλους – που ίσως έχουν και πιο πολλά χαρακτηριστικά του γούστου μου από αυτά που έχει ο συνάδελφός μου.
    1. σε γειωνει, τωρα. που δεν εχει συμβει. αν και οταν συμβει, μπορει να ανακαλυψεις οτι θα σου προκυψουν πολλα και διαφορα, που δεν θα μπορεις να διαχειριστεις, οποτε η σκεψη περι επαγγελματικων, παει περιπατο.

    2. μα αν θελησεις παραπανω, πραγμα πολυ πιθανο, εφοσον κατα βαθος σχεση θελεις, εστω και οχι απαραιτητα απο αυτον, αλλα του εχεις ξεκαθαρισει οτι θελεις κατι περιστασιακο, αυτος μπορει να μεινει στο περιστασιακο, γιατι μπορει κι αυτος αυτο μονο να θελει, και γιατι θα τα εχετε ξεκαθαρισει ολα τοσο ωραια. κι εσυ τοτε θα μεινεις με την επιθυμια να αιωρειται... και φαντασου τι κατασταση μπορει να υπαρχει στον χωρο της δουλειας με εκεινον να φευγει για αλλα, ικανοποιημενος και χαρουμενος κι εσυ να ξεροσταλιαζεις μονη σου για κατι παραπανω. αυτη θα ηταν μια μονο εκδοχη απο το τι μπορει να παει στραβα. μπορει να γινει και το εντελως αντιθετο η και χιλιες ακομα στραβομαρες. απο αντιζηλιες μεχρι κι εγω δεν εξρω τι. ηδη στραβοκοιτας την κοπελα που μιλαει, ενω δεν εχετε τπτ. φαντασου να ειχατε..
    νομιζω οτι προσπαθεις να τα βαλεις σε κουτακια, πραγματα με ανεξελεγκτη δυναμικη και θα σε εκπληξει η ζωη. προσεχε...

    3. μα εγω δεν μιλησα για ορια που εβαλες στον αλλον, αλλα ορια που (νομιζεις οτι) εβαλες στην σκεψη σου. στον εαυτο σου, δηλαδη. οπως σου ειπα και στο 2, τωρα δεν εχεις προβλημα να παρεις αυτο που λες. οταν το παρεις, μπορει να αποκτησεις προβλημα, αν τελικα θελησεις παραπανω πραγματα. επομενως, αν ο επαγγελματικος χωρος ειναι προβλημα για εσενα, κι αν δεν ειναι τελικα και τοσο του γουστου σου, καλυτερα απευθυνσου εξ αρχης σε καποιον εκτος δουλειας και πιο του γουστου σου. οσο με το "να εχεις κατι να ασχολεισαισ την δουλεια", μπορεις να ασχοληθεις με την δουλεια σου...

    4. ειχες καποια ολοκληρωμενη σχεση στην ζωη σου, μεχρι τωρα;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Κανω διδακτορικό σε μια ερευνητική ομάδα 40 ατόμων και απο τον Οκτώβριο μπήκαν στην ομάδα δύο νέοι φοιτητές. Και οι δύο είναι πολύ κοινωνικοί οπότε ενσωματώθηκαν γρήγορα στην παλιά ομάδα φοιτητών και ήδη απο τη νέα χρονιά κανονίζονται έξοδοι. Εγώ έχω βγει μαζί τους 2 φορές, μια σε ένα λάιβ με τζαζ μουσική και μια χθες που η βραδιά ήταν αχαλήνωτο clubbing με χορό πάνω στα τραπέζια.
    Ε ρε γλέντια το VUB! :P Τουλάχιστον πρόλαβες να κάνεις καμιά βόλτα με το εκδρομικό τραμ στις γιορτές; Ένα πουλάκι μού είπε ότι φέτος ήταν πολύ ωραία διακοσμημένο και φωταγωγημένο. ;)

    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Είμαι ελεύθερη και γενικά πιστεύω πως θεωρούμαι ωραία κοπέλα από τους άντρες και της ομάδας μου και του κτηρίου γενικότερα
    Pics or ... :P

    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Άντρες της παρέας δώστε τα φώτα σας!!!
    Είμαι πάντα πολύ αρνητικός στις σχέσεις εγγύτητας σε εργασιακό περιβάλλον. Θα μου πεις, ωραία, φοιτητές είμαστε, διδακτορικό κάνουμε, και τι έγινε στην τελική; Το «τι έγινε» θα το μάθεις εκ των υστέρων. Δεν αποκλείεται να δημιουργηθούν πολύ άσχημες καταστάσεις που δεν μπορείς να προβλέψεις από τώρα και που θα σου κάνουν το βίο αβίωτο εκεί μέσα. Σκέψου μόνο ότι η χρηματοδότηση για το διδακτορικό έχει ημερομηνία λήξης, σκέψου τις προϋποθέσεις εγγραφής στην επόμενη χρονιά, και τι θα γίνει αν βρεθείς μετά από μια τέτοια περιπέτεια «στα πατώματα» ενώ ο χρόνος τρέχει και δυσκολεύεσαι να ανταπεξέλθεις. Αν θες ένα αγοράκι για να «παίξεις», είναι πολύ καλύτερο να το αναζητήσεις έξω. Υπάρχουν αναρίθμητα που είναι πρόθυμα.

    Ξέρω μια άλλη κοπελίτσα που ήρθε για διδακτορικό. Δεν τα έμπλεξε με κάποιον της δουλειάς αλλά με κάποιον στο σπίτι που μοιράζονταν. Σε λίγο χρόνο άρχισαν να δημιουργούνται τριβές με τους άλλους. Δεν κατάλαβα γιατί ακριβώς αλλά το νέο ζευγάρι αναγκάστηκε να αναζητήσει αλλού στέγη. Σκέψου τώρα να συμβεί κάτι τέτοιο στον εργασιακό χώρο. Τι θα κάνεις;


    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ποιος θα έλεγε όχι στο σεξ.....;
    Εγώ. Ποτέ σε χώρο εργασίας τέτοια πράγματα. Ούτε κατά διάνοια, πόσο μάλλον πράξη.

  4. #34
    Miliva21
    Guest
    Η αλήθεια είναι ότι το να μπλέξεις επαγγελματικά και ερωτικά είναι λίγο ρισκο.....
    Η θεματοθετρια δεν είναι παιδάκι ....πιστεύω ότι ξέρει τι θέλει και ότι δεν θα μπλέξει ανώριμα σε κάτι
    Φυσικά το γεγονός ότι το σκέφτεται τοσο πολύ με τον τύπο σημαίνει ότι κάτι παραπάνω θέλει εκτός από μια περιπέτειουλα

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    remedy:

    1-2-3: Καλά δεν νομίζω ότι είναι ο έρωτας της ζωής μου, ένας συνάδελφος που απλά μου κινεί την περιέργεια να δοκιμάσω σεξουαλικά. Δουλεύω σε εργαστήρια ως φοιτήτρια(από προπτυχιακά ως και διδάκτορας) 8 χρόνια, νομίζω έχω μάθει να ξεχωρίζω το επαγγελματικό μου προφίλ παρά τη φιλική διάθεση που επικρατεί. Επίσης είναι πολύ ξεκάθαρο στο κεφάλι μου ότι είναι για μία φορά. Αυτά τα "φεύγει ικανοποιημενος και χαρουμενος κι εσυ ξεροσταλιαζεις μονη σου για κατι παραπανω" τα έκανα μικρή. Είπαμε, μαθαίνουμε από το παρελθόν - με τη βοήθεια ψυχολόγου-. Επίσης το ότι στραβοκοιτάω (όχι και με μίσος φυσικά!) τη συνάδελφο δε σημαίνει ότι ψάχνομαι για καυγά και διεκδίκηση. Απλά αφού είδα το μέλι είπα να το γευτώ κι εγώ. Εξάλλου στο γραφείο όλοι είναι κάτω του μετρίου οπότε τώρα που βρήκαμε τον τσαχνίνη (στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος), απλά νιώθω πως μπορώ να ασχοληθώ με κάτι και να απασχολήσω το μυαλό μου και λίγο ερωτικά, γιατί ήδη πέρυσι δούλευα τόσο πολύ που ήμουν στα πρόθυρα burnout με έντονο στρες. Πρέπει να αποκτήσει και λίγο χαρα η εργασία.

    4: Ολοκληρωμένη όταν λες φαντάζομαι σεξουαλικά. Ναι εδώ και πολλά χρόνια. Ωστόσο, επιτρεψέ μου να ρωτήσω πως σου δημιουργήθηκε αυτή η απορία?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Ε ρε γλέντια το VUB! :P Τουλάχιστον πρόλαβες να κάνεις καμιά βόλτα με το εκδρομικό τραμ στις γιορτές; Ένα πουλάκι μού είπε ότι φέτος ήταν πολύ ωραία διακοσμημένο και φωταγωγημένο. ;)


    Pics or ... :P


    Είμαι πάντα πολύ αρνητικός στις σχέσεις εγγύτητας σε εργασιακό περιβάλλον. Θα μου πεις, ωραία, φοιτητές είμαστε, διδακτορικό κάνουμε, και τι έγινε στην τελική; Το «τι έγινε» θα το μάθεις εκ των υστέρων. Δεν αποκλείεται να δημιουργηθούν πολύ άσχημες καταστάσεις που δεν μπορείς να προβλέψεις από τώρα και που θα σου κάνουν το βίο αβίωτο εκεί μέσα. Σκέψου μόνο ότι η χρηματοδότηση για το διδακτορικό έχει ημερομηνία λήξης, σκέψου τις προϋποθέσεις εγγραφής στην επόμενη χρονιά, και τι θα γίνει αν βρεθείς μετά από μια τέτοια περιπέτεια «στα πατώματα» ενώ ο χρόνος τρέχει και δυσκολεύεσαι να ανταπεξέλθεις. Αν θες ένα αγοράκι για να «παίξεις», είναι πολύ καλύτερο να το αναζητήσεις έξω. Υπάρχουν αναρίθμητα που είναι πρόθυμα.

    Ξέρω μια άλλη κοπελίτσα που ήρθε για διδακτορικό. Δεν τα έμπλεξε με κάποιον της δουλειάς αλλά με κάποιον στο σπίτι που μοιράζονταν. Σε λίγο χρόνο άρχισαν να δημιουργούνται τριβές με τους άλλους. Δεν κατάλαβα γιατί ακριβώς αλλά το νέο ζευγάρι αναγκάστηκε να αναζητήσει αλλού στέγη. Σκέψου τώρα να συμβεί κάτι τέτοιο στον εργασιακό χώρο. Τι θα κάνεις;



    Εγώ. Ποτέ σε χώρο εργασίας τέτοια πράγματα. Ούτε κατά διάνοια, πόσο μάλλον πράξη.
    Εσύ βλέπω με παρακολουθείς...!! Θα αφήσω όμως τη φαντασία σου ελεύθερη και δεν θα σου στείλω φώτο..Πάντως τώρα μετά τη ρινοπλαστική που έκανα νιώθω ακόμη καλύτερα με τον εαυτό μου από πριν και έχω ακόμη πιο πολλή αυτοπεποιθηση.

    Επίσης για να κάνω διδακτορικό καταλαβαίνεις ότι έχω και κάποια ηλικία. Λες από πέσω στα πατώματα επειδή είπα να δοκιμάσω εναν συνάδελφο? Μπορεί να έχω κολλησει με γκομενάκια στο παρελθόν αλλά δεν επηρεάστηκε ποτέ η απόδοσή μου (μιλάμε από σχολείο-πανελλήνιες-εξεταστικές-μεταπτυχιακά-διδακτορικά). Οκ, ποτέ μη λες ποτέ αλλά σε διάρκεια πολλών ετών δεν αντιμεπώπισα ποτέ πρόβλημα σε σημείο να μην μπορώ να δουλέψω. Επίσης το διδακτορικό είναι πειράματα. Δεν έχω να διαβάσω κάτι ή να γράψω εξετάσεις για να πάω στην επόμενη χρονιά. Απλά αν παραδίδω έργο και αποτελέσματα στον καθηγητή μου είμαστε οκ.

    Όσο για την ιστορία με το ζευγαράκι που λες, ακριβώς γι αυτο δεν θέλω να έχω το σύντροφό μου στο εργασιακό μου περιβάλλον. Δεν νομίζω ότι βοηθάει (με το χαρακτήρα που έχω) σε μια υγιή σχέση. Επίσης είπαμε ψάχνω το αγοράκι και έξω, αλλά αν έχω και ένα εύκαιρο κάθε μέρα είναι ένα μικρό διαβολάκι μέσα σου που φωνάζει...

  7. #37
    george1520
    Guest
    Ααααα κάτι μου έλεγε το nickname.. Για πες.. Πως εξελίχθηκε το θέμα με την μύτη και τις συναδέλφους; Μήπως η αντίζηλος είναι μια από αυτές;;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Η αλήθεια είναι ότι το να μπλέξεις επαγγελματικά και ερωτικά είναι λίγο ρισκο.....
    Η θεματοθετρια δεν είναι παιδάκι ....πιστεύω ότι ξέρει τι θέλει και ότι δεν θα μπλέξει ανώριμα σε κάτι
    Φυσικά το γεγονός ότι το σκέφτεται τοσο πολύ με τον τύπο σημαίνει ότι κάτι παραπάνω θέλει εκτός από μια περιπέτειουλα

    Νομίζω ότι πιο πολύ το βλέπω σαν πρόκληση το θέμα.
    Είμαι 4 χρόνια σε αυτό το εργαστήριο και κτήριο και μάλιστα κάποια στιγμή κατά το πρώτο χρόνο σταμάτησα να βγαίνω με το γκρουπ διδακτόρων του κτηρίου (άτομα από το εργαστήριό μου κι από άλλα εργαστήρια του κτηρίου) γιατί είτε κάποιος με φλέρταρε λίγο είτε ήθελαν να μάθουν για τα ερωτικά μου. Ο νέος που ήρθε επειδή είναι κοινωνικός φαίνεται να πάει λίγο και με αυτό το γκρουπ. Οπότε αν γίνει κάτι το κουτσομπολιό δεν το γλυτώνω.
    Ένα άλλο που λίγο με κάνει και κολλάω είναι ότι πριν 2 μήνες έκανα ρινοπλαστική αλλά δεν την έχω πει σε κανέναν και ούτε την παραδέχομαι ανοιχτά στη δουλειά όσο κι αν μπορεί να φαίνεται (γιατί απλά δεν θέλω να το πω - όσο κι αν ξέρω ότι δεν είναι σωστό μιας και φαίνετα και ότι αυτό δημιουργεί κουτσομπολιά προς το πρόσωπό μου). Σίγουρα λοιπόν με την εξωτερική αλλαγή μου προς το καλύτερο το γκρουπ διδακτόρων του κτηρίου μου λέει πυκνά συχνά ότι άλλαξα προς το καλύτερο. Αν π*δηχτώ και με τον καινούργιο συνάδελφο που κάνει παρέα μαζί τους μάλλον θα έχουν να πουν ακόμη περισσότερα πίσω από την πλάτη μου. Και μάλιστα μια τέτοια κίνηση θα πάει και πολύ κόντρα στο προφίλ που έχω σχηματίσει και δείξει που δεν μοιράζεται πολλές λεπτομέριες για τη ζωή της στοθς συναδέλφους και στο γκρουπ φοιτητών.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ααααα κάτι μου έλεγε το nickname.. Για πες.. Πως εξελίχθηκε το θέμα με την μύτη και τις συναδέλφους; Μήπως η αντίζηλος είναι μια από αυτές;;

    Πιστεύω ότι όλοι το συζητάνε πίσω από την πλάτη μου. Αλλά χαίρομαι που είναι η πρώτη φορά που δεν με νοιάζει καθόλου! Παλιά επειδή είμαι από χωριό θα το διαχειριζόμουν ενοχικά. Επίσης κατάλαβα ότι δεν έχω και κάποιον πραγματικό φίλο στο γραφείο να μου πει "ξέρεις λένε αυτό πίσω από την πλάτη σου". Οκ φταίει και η στάση μου και ότι δεν είπα τίποτα ποτέ, αλλά ούτε κάποιος με ενημέρωσε απλά που λένε. Κανείς δεν με ρώτησε ανοιχτά, ευτυχώς, ούτε με έφερε σε δύσκολη θέση. Η τεχνικός με την οποία δουλεύουμε ήταν η μόνη που φέρθηκε πολύ οκ (πολύ καλύτερα κι από εμένα..) και μου λέει "ξέρεις έχουν έρθει πολλοι και με ρώτησαν αν έκανες πλαστική μυτης, δεν ξέρω τι να πω γιατί εμένα δεν μου φαίνεται καμια διαφορά αλλά με ρωτάνε αν ξέρω, ποιο ηταν το ποσό και ποιος είναι ο γιατρός γιατί είναι πολύ καλοφτιαγμένη. Αν δεν άλλαξες τη μύτη, αδυνάτησες?". Της είπα ότι έκανα μποτοξ μύτης με ενέσιμα εσωτερικά και εξωτερικά στις διακοπές μου στην ελλάδα για να καταπολεμίσω τη ρινίτιδα (υπάρχει σαν θεραπεία για ρινίτιδα- που όντως έχω, με έντονες αλλεργίες αλλά τώρα μου πέρασαν μετά τη ρινοπλάστική- όπως και το no surgery nosejob που αλλάζει λίγο τη μύτη με ενέσιμα). Με ρώτησε κάποια πράγματα για τα ενέσιμα που ήμουν ετοιμόλογη άρα πιστεύω το κάλυψα. Ήταν και μια περίεργη δίπλα της (που μάλλον έβαλε τη τεχνικό μου να ρωτήσει γιατί θα έσκαγε από περιέργεια) άρα άκουσαν μια εκδοχή που δεν τους περνούσε από το κεφάλι οπότε πιστεύω δεν βάζουν και χέρι στη φωτιά για νυστέρι. Επίσης ήδη άρχισαν αν μου λένε "αχ βάλε μια ζώνη στο παντελόνι αφού αδυνάτισες και σου πέφτει", άρα μπορεί να νομίζουν ότι είναι και το χάσιμο κιλών που κάνει την αλλαγή.
    Η αντίζηλος σίγουρα κάτι θα είχε πει αλλά ποτέ μπροστά μου. γενικά δε τη χώνευα πολύ από πριν. Φαντάσου τώρα! Είναι επίσης στο γκρούπ με τους φοιτητές που βγαίνουμε (οι τεχνικοί είναι άλλη ομάδα γαμώ την ιεραρχία μου). Έχω την αίσθηση ότι μετά τη ρινοπλαστική επείδή έχει ανέβει και η αυτοπεποίθηση, στο γκρουπ φοιτητών είναι τα αγόρια που λένε ότι η αλλαγή με έκανε ακόμη καλύτερη (έχω λάβει σχόλια ότι έχω ωραία εμφάνιση με το νέο μαλλί - γιατί με μύτη άλλαξα και μαλλί- και μάλιστα ένας σαν να ήθελε να με κάνει να νιώσω καλύτερα για να το πω για την εγχείριση αλλά το έπαιξα τρελίτσα μιας και ήταν 4 η ώρα το πρωί μετά από πάρτυ) και τα κορίτσια που κουτσομπολεύουν εκ των οποίων μία η αντίζηλος που πρέπει και να ζηλεύει και το λέω γιατί έχω έντονες ενδείξεις. Πχ σάββατο βράδυ ήμουν εγώ με κάποιους σε ένα μαγαζί μαζί με το συνάδελφο που με ενδιαφέρει και μετά ήρθε και η αντίζηλος που έφερε το γκρουπ φοιτητών. Δύο από τις κλώσσες δεν με είχαν δει με την καινούργια μύτη και μαλλί και όταν τις χαιρέτησα είπαν "αχ δεν σε καταλάβαμε!!!". Εεε μετά από 5' μιλούσαν ψιψιψι με την αντίζηλο και σίγουρα τις έλεγε για τις φήμες που κυκλοφορούν στο γραφείο για τη μύτη μου. Οπότε σίγουρα με κουτσομπόλευε η αντίζηλος. Επίσης σήμερα που ήμασταν σε κάτι βραβεία επιστημονικά πολλοί άντρες ρίχναν βλεμματάκια στο τραπέζι μας προς εμένα (εεε μάλλον γιατί είπαμε δεν είμαι και μπάζο) και κάποια στιγμή την είδα να δυσανασχετεί.

  10. #40
    george1520
    Guest
    Μα που δουλεύεις?? Τι σου είναι οι γυναίκες;

    Οπότε το κομμάτι με την μύτη κάπως το ξεπέρασε? Δεν έχεις το ίδιο άγχος για το τι θα πούνε πίσω από την πλάτη σου.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μα που δουλεύεις?? Τι σου είναι οι γυναίκες;

    Οπότε το κομμάτι με την μύτη κάπως το ξεπέρασε? Δεν έχεις το ίδιο άγχος για το τι θα πούνε πίσω από την πλάτη σου.
    Καλά το κουτσομπολιό ρέει αφθονο..Μέχρι και η αντίζηλος που ήμασταν στα βραβεία σήμερα μου είπε ότι το περιβάλλον του εργαστηρίου μας είναι τοξικό. Επίσης το γκρουπ φοιτητών πάντα κουτσομπολεύει, το ξέρω! Ήμουν μέρος του και είδα. Επίσης δεν ξέρω αν νομίζω ότι ζηλεύουν για τη μύτη οι γυναίκες - γιατί οκ νιώθω ότι έχει ανέβει η αυτοπεποίθησή μου ως προς το άλλο φύλο, από την τεχνικό λένε το αποτέλεσμα καλοφτιαγμένο και ζητάνε το όνομα του πλαστικού και οι άντρες μου λένε "σου πάνε τα νέα μαλλιά, άλλαξες με την καλή έννοια της λέξης- θετικά, σου κάναν καλό οι διακοπές, ωραία χορεύεις, ωραία είσαι ντυμένη"- ενώ απλά η αλήθεια είναι οτι με κοροιδεύουν και με περιγελούν πίσω από την πλάτη μου που δεν έχω το θάρρος να το πω και το κρύβω. Το ένστικτό μου μου λέει ότι λίιιιιγο κάτι δα ζηλεύουν, γιατί όσο περνάει ο καιρός και η μύτη στρώνει παραπάνω και το μαλλί (μου κάναν λίγο κακό κούρεμα) παίρνει φόρμα και εγώ νιώθω πιο σίγουρη για τον εαυτό μου.

  12. #42
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Καλά το κουτσομπολιό ρέει αφθονο..Μέχρι και η αντίζηλος που ήμασταν στα βραβεία σήμερα μου είπε ότι το περιβάλλον του εργαστηρίου μας είναι τοξικό. Επίσης το γκρουπ φοιτητών πάντα κουτσομπολεύει, το ξέρω! Ήμουν μέρος του και είδα. Επίσης δεν ξέρω αν νομίζω ότι ζηλεύουν για τη μύτη οι γυναίκες - γιατί οκ νιώθω ότι έχει ανέβει η αυτοπεποίθησή μου ως προς το άλλο φύλο, από την τεχνικό λένε το αποτέλεσμα καλοφτιαγμένο και ζητάνε το όνομα του πλαστικού και οι άντρες μου λένε "σου πάνε τα νέα μαλλιά, άλλαξες με την καλή έννοια της λέξης- θετικά, σου κάναν καλό οι διακοπές, ωραία χορεύεις, ωραία είσαι ντυμένη"- ενώ απλά η αλήθεια είναι οτι με κοροιδεύουν και με περιγελούν πίσω από την πλάτη μου που δεν έχω το θάρρος να το πω και το κρύβω. Το ένστικτό μου μου λέει ότι λίιιιιγο κάτι δα ζηλεύουν, γιατί όσο περνάει ο καιρός και η μύτη στρώνει παραπάνω και το μαλλί (μου κάναν λίγο κακό κούρεμα) παίρνει φόρμα και εγώ νιώθω πιο σίγουρη για τον εαυτό μου.
    Για πες μου.. Θα νιωσεις σίγουρη για τον εαυτό σου.. Οταν οι άλλοι αναγνωρίσουν ότι αυτό που βλέπουν είναι ωραίο? Αυτό μου έδωσες να καταλάβω. Έκανες αλλαγή στην μύτη για ποιον λόγο;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για πες μου.. Θα νιωσεις σίγουρη για τον εαυτό σου.. Οταν οι άλλοι αναγνωρίσουν ότι αυτό που βλέπουν είναι ωραίο? Αυτό μου έδωσες να καταλάβω. Έκανες αλλαγή στην μύτη για ποιον λόγο;
    Από την εφηβεία δεν μου άρεσε η μύτη μου γιατί άκουγα σχόλια στο σχολείο ότι είναι μεγάλη κλπ. Εγώ δεν θα το είχα πάρει πρέφα μόνη μου. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να κάνω τη μύτη μου πρόβλημα στο κεφάλι μου που πολλές φορές με κρατούσε πίσω. Ακόμη και η μητέρα μου μου το έλεγε ότι "έχεις μεγάλη μύτη που πρώτα αυτή μπαίνει από την πόρτα σαν το σόι του πατέρα σου". Οι φίλες μου στις οποιές είπα ότι έκανα μόνο διαφραγμα μου είπαν ότι είσαι εσύ με ίσια μύτη. Αλλά μου είπαν ότι και η αλλαγή στα μαλλιά τους άρεσε- ούτως ή άλλως όμως οι φίλες μου πάντα μου έλεγαν ότι είμαι πολύ όμορφη. Τις πρώτες μέρες στη δουλειά επειδή είχα πρήξιμο στη μύτη και ένα κούρεμα που έκανα δεν μου καθόταν καλά στην αρχή (κλασικά έκοψε πολύ μαλλί..!) νομίζω πως έδειχνα λίγο παραμορφωμένη που είναι και λογικό 15 μέρες μετά από επέμβαση προσώπου. Επίσης η μητέρα μου ακόμη και τώρα μου λέει πως πάλι μεγάλη είναι η μύτη μου (οκ ζήτησα φυσικό αποτέλεσμα από τον πλαστικό που σέβεται και το προιόν που προκατείχα..) και μπροστά είναι λίγο προσ τα πάνω το τιπ (όλες οι μύτες το έχουν αυτό μετά από επέμβαση και είναι κάτι που δεν μου άρεσει και εμένα και περιμένω το ξεπρήξιμο) και πως με τα καινούργια μαλλιά είμαι άσχημη. Προφανώς και το να δεχτώ επιβεβαίωση ότι δείχνω ακόμη καλύτερη μόνο καλό μου κάνει. Η αλήθεια είναι πως η φράντζα που έκανα στις μισές φώτος δεν μου αρέσει όμως η μύτη μου ναι. Είναι και τόσο μεταβατικό το στάδιο (8 βδομάδες από την εγχείρηση κλείνω αύριο) που ακόμη προσαρμόζομαι κ εγώ. Περιμένω να τα πω και με την ψυχολόγο μου πιο αναλυτικά αλλά σίγουρα ήδη νιώθω πιο σίγουρη όταν με βλέπει ένας άντρας, όχι με ρινικές ανασφάλειες..!!

  14. #44
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Από την εφηβεία δεν μου άρεσε η μύτη μου γιατί άκουγα σχόλια στο σχολείο ότι είναι μεγάλη κλπ. Εγώ δεν θα το είχα πάρει πρέφα μόνη μου. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να κάνω τη μύτη μου πρόβλημα στο κεφάλι μου που πολλές φορές με κρατούσε πίσω. Ακόμη και η μητέρα μου μου το έλεγε ότι "έχεις μεγάλη μύτη που πρώτα αυτή μπαίνει από την πόρτα σαν το σόι του πατέρα σου". Οι φίλες μου στις οποιές είπα ότι έκανα μόνο διαφραγμα μου είπαν ότι είσαι εσύ με ίσια μύτη. Αλλά μου είπαν ότι και η αλλαγή στα μαλλιά τους άρεσε- ούτως ή άλλως όμως οι φίλες μου πάντα μου έλεγαν ότι είμαι πολύ όμορφη. Τις πρώτες μέρες στη δουλειά επειδή είχα πρήξιμο στη μύτη και ένα κούρεμα που έκανα δεν μου καθόταν καλά στην αρχή (κλασικά έκοψε πολύ μαλλί..!) νομίζω πως έδειχνα λίγο παραμορφωμένη που είναι και λογικό 15 μέρες μετά από επέμβαση προσώπου. Επίσης η μητέρα μου ακόμη και τώρα μου λέει πως πάλι μεγάλη είναι η μύτη μου (οκ ζήτησα φυσικό αποτέλεσμα από τον πλαστικό που σέβεται και το προιόν που προκατείχα..) και μπροστά είναι λίγο προσ τα πάνω το τιπ (όλες οι μύτες το έχουν αυτό μετά από επέμβαση και είναι κάτι που δεν μου άρεσει και εμένα και περιμένω το ξεπρήξιμο) και πως με τα καινούργια μαλλιά είμαι άσχημη. Προφανώς και το να δεχτώ επιβεβαίωση ότι δείχνω ακόμη καλύτερη μόνο καλό μου κάνει. Η αλήθεια είναι πως η φράντζα που έκανα στις μισές φώτος δεν μου αρέσει όμως η μύτη μου ναι. Είναι και τόσο μεταβατικό το στάδιο (8 βδομάδες από την εγχείρηση κλείνω αύριο) που ακόμη προσαρμόζομαι κ εγώ. Περιμένω να τα πω και με την ψυχολόγο μου πιο αναλυτικά αλλά σίγουρα ήδη νιώθω πιο σίγουρη όταν με βλέπει ένας άντρας, όχι με ρινικές ανασφάλειες..!!
    Δεν εχω περάσει ποτέ από αυτό το στάδιο. Το να με κοροϊδεύουν για κάτι "άσχημο" στο σώμα μου. Αλλά θεωρώ ότι είναι άσχημο. Όπως και αυτό που είπε η μαμά σου.. Ίσως είναι και ο λόγος που τώρα θες να ακούσεις θετικά σχόλια.. Να το έχεις ανάγκη.. Αλλά να ξέρεις.. Όσο τέλειος και να είναι κάποιος.. Είτε εξωτερικά. Είτε εσωτερικά.. Πάντα θα έχουν κάτι να πουν.. Αρνητικό. Οπότε μη δίνεις τόση σημασία στο τι θα πουν οι άλλοι. Ίσως αυτός ο άντρας που θες να κάνεις σεξ είναι και μια νίκη μετά από την επέμβαση;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν εχω περάσει ποτέ από αυτό το στάδιο. Το να με κοροϊδεύουν για κάτι "άσχημο" στο σώμα μου. Αλλά θεωρώ ότι είναι άσχημο. Όπως και αυτό που είπε η μαμά σου.. Ίσως είναι και ο λόγος που τώρα θες να ακούσεις θετικά σχόλια.. Να το έχεις ανάγκη.. Αλλά να ξέρεις.. Όσο τέλειος και να είναι κάποιος.. Είτε εξωτερικά. Είτε εσωτερικά.. Πάντα θα έχουν κάτι να πουν.. Αρνητικό. Οπότε μη δίνεις τόση σημασία στο τι θα πουν οι άλλοι. Ίσως αυτός ο άντρας που θες να κάνεις σεξ είναι και μια νίκη μετά από την επέμβαση;
    Ευτυχώς ακόμη και με το ψυχολογικό κομπλεξ που μου δημιουργούσε η μύτη πάντα ήμουν λειτουργική. Δηλαδή δεν ήταν τόσο μεγάλο εμπόδιο στο να προσεγγίσω το άλλο φύλο. Κι πάντα είχα κάποιον που ήθελα- μπορεί μόνο σωματικά και όχι για σοβαρή σχέση, κάτι ήταν κι αυτό. Αλλά για σχεδόν 15 χρονια σκεφτόμουν πότε θα έρθει η μέρα που θα αλλάξω μύτη. Πως θα είναι πως θα νιώθω. Οκ η αλλαγή δεν είναι και μεγάλη γιατί θέλει κι από μέσα δουλειά. Επίσης τώρα που κοιτάω παλιές φώτο καταλαβαίνω ότι δεν αγαπούσα την εξωτερική μου εικόνα-γιατί τη ψυχή μου και το σώμα μου ευτυχώς τα αγαπώ και τα φρόντιζα πάντα. Νομίζω και πριν όμορφη ήμουν και με την πιο μεγάλη μύτη τη λίγο γαμψή. Αλλά όταν ακόμη και η μητέρα σου σου λέει είναι μεγάλη κλειδώνεσαι. Για να καταλάβεις πρώτα έκανα ρινοπλαστική και μετά το είπα στη μητέρα μου. Κι ακόμη και τώρα δεν έχει καταλάβει ότι ναι μεν δεν το είπα για να μν αγχωθεί για το χειρουργίο αλλα είναι και ένα θέμα που μου έριχνε την ψυχολογία. Η αλήθεια είναι πως με ενοχλεί που και σήμερα μου λέει πως πάλι η μύτη είναι μεγάλη και θα έπρεπε να είναι πιο μικρή. Ναι την άφησε λίγο μεγάλη και το τιπ λίγο πιο πάνω αλλά χαίρομαι που βλέπω το πρόσωπό μου και νιώθω ότι είναι το ίδιο με πριν αλλά βελτιωμένη έκδοση που λένε.
    Ο συνάδελφος δεν είναι καθόλου νίκη μετά την επέμβαση. Το σάββατο που βγήκα φλέρταρα με έναν κούκλο που παλαιότερα δεν θα το έκανα. Αυτός θα ήταν νίκη. Ο συνάδελφος για να καταλάβεις έχει πιο άσχημη μύτη και από την παλιά μύτη που είχα..!! χαχαχαχ! Ήδη με το που είχε έρθει στο γραφείο από οκτώβρη εμένα κάτι με δαιμόνιζε και τον έβλεπα σεξυ. Μετά είχα δουλειά, ετοιμασία για χειρουργίο, έφυγα για εγχείρηση το δεκέμβρη, γύρισα πριν τα χριστούγεννα με πρήξιμο, οπότε τώρα που βελτιώνομαι και αναρρώνω (γιατί θέλει προσοχή μη μου δώσει κανεις καμια στη μύτη όταν πάει να με φιλήσει ας πούμε), είδα ότι ενσωματώθηκε και για τα καλά ο νέος συνάδελφος στην ομάδα εεε εδραιώθηκε το τσίγκλιμα που είχα.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 27-05-2019, 23:05
  2. ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
    By AINO-TNA in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 11
    Last Post: 11-04-2018, 11:48
  3. Μεγεθος! Παιζει ή δεν παιζει ρολο?
    By Νικος Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 13:41
  4. Τι παίζει;
    By voulimia065 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 10-08-2012, 18:06
  5. αποπειρα αυτοκτονιας απο συναδελφο.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 16-03-2010, 20:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •