Τι παίζει με τον νεο συναδελφο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 148
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135

    Τι παίζει με τον νεο συναδελφο

    Γεια σας,

    Κανω διδακτορικό σε μια ερευνητική ομάδα 40 ατόμων και απο τον Οκτώβριο μπήκαν στην ομάδα δύο νέοι φοιτητές. Και οι δύο είναι πολύ κοινωνικοί οπότε ενσωματώθηκαν γρήγορα στην παλιά ομάδα φοιτητών και ήδη απο τη νέα χρονιά κανονίζονται έξοδοι. Εγώ έχω βγει μαζί τους 2 φορές, μια σε ένα λάιβ με τζαζ μουσική και μια χθες που η βραδιά ήταν αχαλήνωτο clubbing με χορό πάνω στα τραπέζια.

    Είμαι ελεύθερη και γενικά πιστεύω πως θεωρούμαι ωραία κοπέλα από τους άντρες και της ομάδας μου και του κτηρίου γενικότερα (ακόμη και αν κάποιες φορές δεν το πιστεύω εγώ η ίδια). Οπότε συχνά πυκνά κάνουνε πλακίτσα ότι πρέπει να βρω μια σοβαρή σχέση. Ένας από τους δύο νέους συναδέλφους είναι γιατρός κι έτσι του είπαν ότι πρέπει να μου κάνει προτάσεις "υποψηφίων". Προσωπικά απλά γελάω με τη συζήτηση και τη διατηρώ σε αστεία πλαίσια. Μου έχει προτείνει έναν φίλο του αλλά όλο στα αστεία το παίρνω. Μάλιστα κάποιες φορές το κόβω κιόλας. Πχ όταν λέει είναι καλό παιδί αυτός που σου προτείνω λέω "και που ξέρεις εγώ ότι είμαι καλό κορίτσι?" ή "κοίτα πρώτα να βρεις μια κοπέλα αφού ψάχνεις και μετά πιάνεις δουλειά για τους άλλους". Γενικά είναι ένα πολύ κοινωνικό άτομο συναναστρέφεται και μιλάει πολύ και με άλλες γυναίκες διδάκτορες που έχουμε. Γενικά έχει και πολλές φίλες κοπέλες. Ή αυτό το "θα σου βρούμε ένα αγόρι" το λέει και το λένε και για άλλες ελεύθερες συναδέλφους.

    Το θέμα είναι ότι αν και δεν είναι εμφανίσιμος από τον πρώτο καιρό που ήρθε τον θεώρησα ελκυστικό. Πιστεύω ότι είναι παιχνιδιάρης και τσαχπίνης και εμένα μου αρέσει αυτό. Ωστόσο, ποτέ δεν σκέφτηκα κάτι σοβαρό. Πιο πολύ η έλξη νιώθω ότι είναι σαρκική και για σεξ από την πλευρά μου, αυτό που λέμε θα ήθελα να δοκιμάσω μαζί του.

    Χθες λοιπόν που βγήκαμε και χορεύαμε στα τραπέζια πέραν του ότι μιλήσαμε για το τι βρήκαμε στο μπαρ για φλερτ ή τι μας αρέσει, δέχτηκα κάποια κοπλιμέντα - απλά και ευγένειας πιστεύω- ότι είμαι όμορφη κλπ. Κάποια στιγμή εκεί που μιλούσαμε είπε και ένα "δεν ξέρω αν το πήρες το μήνυμα". Επίσης μου έκανε και πλάκα ότι θα μου γνωρίσει ένα παιδί (με κάποιο νοητικό πρόβλημα) που χόρευε κάπως περίεργα πάνω στα τραπέζια. Και επέμενε πολύ σε αυτό. Χορέψαμε και λίγο, ήρθαμε και πιο κοντά. Παράλληλα όλο το βράδυ ήταν πολύ κοινωνικός και με τους άλλους και στο τέλος της βραδιάς χόρευε με μια συγκεκριμένη κοπέλα από το γραφείο με την οποία φαίνεται σαν να μιλάνε αρκετά όταν είμαστε έξω και την ψιλοβοήθησε και τώρα που μετακόμιζε με κάτι δουλειές (ή τουλάχιστον παρατηρώ εγώ ότι μιλάει μαζί της μιας και 1)τον τσεκάρω 2) αυτή δεν τη χωνεύω και πάρα πολύ και ξέρω ότι ψάχνει κάποιον γιατί έχει φάει πολύ χυλόπιτα τελευταία-καταλαβαίνω πως μιλάει μαζί του).

    Σήμερα σκέφτομαι όλη μέρα διάφορα. Είπαμε προφανώς και νιώθω μια σαρκική έλξη οπότε φαντασιώνομαι κιόλας. Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τη συμπεριφορά του. Υπάρχει περίπτωση να ψιλογουστάρει και να κολλάει? Άρα προσπαθεί να βρει κάτι στα στανταρ του? Γιατί είπαμε δεν είναι και τόσο εμφανίσιμος. Άντρες της παρέας δώστε τα φώτα σας!!!

  2. #2
    george1520
    Guest
    Κάποιες φορές όταν μας αρέσει ένας άνθρωπος έχουμε την τάση να παίρνουμε τα μηνύματα που μας στέλνει με τον τρόπο που θέλουμε ενώ η πραγματικότητα είναι άλλη. Για να δεις αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος ενδιαφέρεται θα δεις πως είναι η συμπεριφορά του απέναντι σε άλλες γυναίκες και αν μαζί σου έχει την ίδια.. Για να είδες διαφορετική συμπεριφορά απέναντι σε μια άλλη γυναίκα ενώ με τις άλλες είναι πάνω κάτω ο ίδιος σημαίνει είναι μπροστά σου η αλήθεια αλλά για τους δικούς σου λόγους δεν θες να την δεις..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Το θέμα είναι ότι επείδη ξέρω τη συνάδελφο παραπάνω, καταλαβαίνω ότι του μιλάει ναζιάρικα και μάλλον της αρέσει να τον φλερτάρει λίγο. Αυτός μιλάει γενικά και με άλλες κοπέλες πολύ. Και ενώ κάποιες στιγμές έξω κολλάει με τη συνάδελφο (πχ χορεύουν μόνοι, ή περπατάνε μόνοι στο δρόμο από το ένα μαγαζί στο άλλο) μετά δεν είναι ότι είναι όλη την ώρα μαζί. Και με άλλες χόρεψε και σε εμένα τρίφτηκε όταν χορεύαμε. Καλά είναι κάτι να ασχολούμαστε μέχρι να βρω το πρώτο γκομενάκι που θα μου γυαλίσει και θα γίνει η δουλειά. Απλά θέλω κι εγώ να είμαι ποθητή.

  4. #4
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Το θέμα είναι ότι επείδη ξέρω τη συνάδελφο παραπάνω, καταλαβαίνω ότι του μιλάει ναζιάρικα και μάλλον της αρέσει να τον φλερτάρει λίγο. Αυτός μιλάει γενικά και με άλλες κοπέλες πολύ. Και ενώ κάποιες στιγμές έξω κολλάει με τη συνάδελφο (πχ χορεύουν μόνοι, ή περπατάνε μόνοι στο δρόμο από το ένα μαγαζί στο άλλο) μετά δεν είναι ότι είναι όλη την ώρα μαζί. Και με άλλες χόρεψε και σε εμένα τρίφτηκε όταν χορεύαμε. Καλά είναι κάτι να ασχολούμαστε μέχρι να βρω το πρώτο γκομενάκι που θα μου γυαλίσει και θα γίνει η δουλειά. Απλά θέλω κι εγώ να είμαι ποθητή.
    Άρα έχουμε ένα άντρα που παίζει με όλες.. Του αρέσει. Ανεβάζει το εγώ του.. Και εσύ μπήκες σε αυτό το τρυπακι..

    Τι σου αρέσει σε αυτόν τον άντρα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Μπορεί και να γίνει τίποτα "στιγμιαίο" αν του το πεις ξεκάθαρα αλλά φως στον ορίζοντα δεν υπάρχει, το πράγμα μιλάει από μόνο του.. Οπότε έφυγες για αλλού..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Μου αρέσει η αύρα του, πως μιλάει. Είναι τσαχπίνης οπως έγραψα. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω. Παίζει αλλά δεν είναι ψωνισμένος. Είμαι κ γω λίγο έτσι.
    Επίσης μια μέρα στο γραφείο λέγαμε πως ονειρευόμαστε τη ζωή και λέει αυτός "να δουλεύω εκεί και να έχω 3-4 γυναίκες". Εϊπαμε δεν βλέπω τίποτα σοβαρό. αλλά ένα σεξάκι απο περιέργεια θα το έκανα μαζί του :-P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Μπορεί και να γίνει τίποτα "στιγμιαίο" αν του το πεις ξεκάθαρα αλλά φως στον ορίζοντα δεν υπάρχει, το πράγμα μιλάει από μόνο του.. Οπότε έφυγες για αλλού..

    Ειπαμε κάτι σοβαρό δεν θέλω. Μόνο ένα σεξάκι εξερευνητικό από περιέργεια. Τι εννοείς με τον ορίζοντα? Ότι θέλει τη συνάδελφο ή ότι παίζει γενικά?

  8. #8
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Μου αρέσει η αύρα του, πως μιλάει. Είναι τσαχπίνης οπως έγραψα. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω. Παίζει αλλά δεν είναι ψωνισμένος. Είμαι κ γω λίγο έτσι.
    Επίσης μια μέρα στο γραφείο λέγαμε πως ονειρευόμαστε τη ζωή και λέει αυτός "να δουλεύω εκεί και να έχω 3-4 γυναίκες". Εϊπαμε δεν βλέπω τίποτα σοβαρό. αλλά ένα σεξάκι απο περιέργεια θα το έκανα μαζί του :-P
    Χάχα... Ε αν είναι ένα σεξακι. Τότε προκάλεσε τον.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Ειπαμε κάτι σοβαρό δεν θέλω. Μόνο ένα σεξάκι εξερευνητικό από περιέργεια. Τι εννοείς με τον ορίζοντα? Ότι θέλει τη συνάδελφο ή ότι παίζει γενικά?
    Παίζει γενικά..
    Χαχα πες του να σου λύσει την περιέργεια.. Πανεύκολο είναι..Δεν θα πει όχι.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Δεν μου αρεσει να προκαλω ανοιχτά. Προτιμώ να ιντριγκάρω τον άλλον να το κάνει. Απλά θέλω να ξέρω αν ψιλογουστάρει για να γίνει. Γιατί μετά αν ρίξω δίχτυα είναι ότι δουλεύουμε και κάθε μέρα μαζί. Αν βγει αμοιβαία απλά μετά θα το μάσω από τη μεριά μου. Αλλά δεν θέλω να φανεί ότι το προκάλεσα εγώ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Δεν μου αρεσει να προκαλω ανοιχτά. Προτιμώ να ιντριγκάρω τον άλλον να το κάνει. Απλά θέλω να ξέρω αν ψιλογουστάρει για να γίνει. Γιατί μετά αν ρίξω δίχτυα είναι ότι δουλεύουμε και κάθε μέρα μαζί. Αν βγει αμοιβαία απλά μετά θα το μάσω από τη μεριά μου. Αλλά δεν θέλω να φανεί ότι το προκάλεσα εγώ.
    Για να καταλάβω..
    Εσύ θέλεις να το κάνεις μαζί του.. Αλλά θέλεις να σου την πέσει αυτός..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Δεν μιλάμε καν για πέσιμο λεκτικό. Απλά να ξέρω ότι δεν θα τον πιάσω εγώ να αρχίσω να τον φιλάω. Και νομίζω ότι δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο σε θέμα σωματικής επαφής.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Δεν μιλάμε καν για πέσιμο λεκτικό. Απλά να ξέρω ότι δεν θα τον πιάσω εγώ να αρχίσω να τον φιλάω. Και νομίζω ότι δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο σε θέμα σωματικής επαφής.
    Ναι μιλάω για πέσιμο με ότι συνεπάγεται αυτό.. Οχι μόνο λεκτικό..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #14
    george1520
    Guest
    Εγώ πιστεύω ότι τον βλέπεις σαν τρόπαιο. Θες να τον πάρεις πριν το κάνουν οι άλλες.. Αλλιώς ποια γυναίκα θα ανεχόταν να έβλεπε αυτόν που γουστάρει να τριβεται σε άλλες; δεν λέω να μιλα απλά.. Θες απλά να σου πούμε πως να τον καταφέρεις αλλά χωρίς να κάνεις εσύ το βημα αλλά αυτός. Διπλή νίκη. Ε;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Πιο πολύ νιώθω ότι εγώ θα είμαι το τρόπαιο γιατί είπαμε περνάει η μπογιά μου εμφανισιακά στο γραφείο. Ωστόσο δεν τον γουστάρω σε συναισθηματικό επίπεδο για να με πειράξει να τον βλέπω να τρίβεται με άλλες. Δεν με νοιάζει. Πιο πολύ με νοιάζει να κατακτήσω τον στόχο δείχνοντας (φαινομενικά τουλάχιστον) ότι δεν έκανα κάτι

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 28-05-2019, 00:05
  2. ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
    By AINO-TNA in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 11
    Last Post: 11-04-2018, 12:48
  3. Μεγεθος! Παιζει ή δεν παιζει ρολο?
    By Νικος Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 14:41
  4. Τι παίζει;
    By voulimia065 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 10-08-2012, 19:06
  5. αποπειρα αυτοκτονιας απο συναδελφο.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 16-03-2010, 21:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •