Ερωτεύτηκα τον καθηγητή μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1

    Ερωτεύτηκα τον καθηγητή μου

    Είμαι 17 και είμαι τρίτη λυκείου. Αυτός είναι 42 είναι παντρεμένος και έχει δύο παιδιά. Σημειοτέον η γυναίκα του είναι θεά.
    Μου έκανε μάθημα και στην πρώτη λυκείου και από τότε μου άρεσε αλλά φέτος δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Είναι πολύ ευγενικός και τα λοιπά μαζί μου. Δηλαδή είναι και πολύ βοηθητικός πάνω σε κάτι θέματα που χρειάζομαι τέλος παντων και πάντα ένιωθα πολύ ευγνομων γι' αυτό γιατί κανείς άλλος δεν ήταν έτσι. Ε και γεννικά οι άλλοι μες την τάξη δεν τον πολυσυμπαθούν γιατί είναι είρωνας και τα λοιπά αλλά μαζί μου είναι πολύ εντάξει κάνουμε πλάκα και γεννικά είναι εξαιρετικά έξυπνος έχει τρομερό χιούμορ και δεν μπορώ να βρω κανένα ελάττωμα πάνω του. Δείχνει να με συμπαθεί πολύ και η αλήθεια είναι ότι οι άλλοι μιλάνε για διακρίσεις και τέτοια γιατί είναι πιο... διαχυτικός μαζί μου. Βέβαια αυτό είναι γιατί στο μάθημά του είμαι ας πούμε η καλύτερη μες την τάξη οπότε είναι και λογικό.
    Κάθε φορά που τον βλέπω με πιάνει ο γνωστός κόμπος στο στομάχι και δεν μπορώ να ξεκολλήσω...
    Σήμερα γράφαμε τεστ και ξέρω πως αν δεν ήταν αυτός εκεί θα έγραφα 20, τελικά έκανα ένα σορό απροσεξίες, δε συγκεντρώνομαι και τα λοιπά.

    Εν το μεταξύ έχουν αρχίσει κάτι ηλίθιες συμμαθήτριες να πετάνε σπόντες αν και είμαι πολύ διακριτική δεν του την πέφτω εννοείται απλά ντάξει έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση. Ε και η φιλόλογος μου που μιλάμε και λίγο περισσότερο προχθές που βγήκαμε για καφέ με ρώτησε αν μου αρέσει. Και δε θέλω να δίνω δικαιώματα και να με σχολιάζουν και τέτοια. Δεν έδωσα και ποτέ άλλωστε.
    Τι να κάνω;
    Last edited by marilena97; 08-12-2014 at 23:04.
    Λέω απλά τη γνώμη μου..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Mαριλενα , ο καθηγητης σου , σε βλεπει σαν ξερολουκουμο ! και παντρεμενος , ακομα περισσοτερο . Μονο για κατι στα γρηγορα σε βλεπει , μην ελπιζεις για κατι παραπανω , καλυτερα κατσε στα αυγα σου !!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Quote Originally Posted by marilena97 View Post
    Τι να κάνω;
    Τίποτα, αφού είναι παντρεμένος ο άνθρωπος. Πάντως δεν μου έχει τύχει ποτέ μου να ερωτευτώ εναν καθηγητή μου και μάλιστα τόσο μεγαλύτερο. Τί του βρήκες; Αυτός είναι γέρος μπροστά σου.Μήπως σε βλέπει σαν την μικρή κορούλα του;

  4. #4
    Macgyver δε νομίζω να με βλέπει έτσι μάλλον ούτε που υποψιάζεται ότι μου αρέσει
    olgaki1975 τι εννοείς τι του βρήκα; Είναι ωραίος, έξυπνος, με χιούμορ, με συμπαθεί και κάνει πράγματα που βασικά θα έπρεπε να κάνουν όλοι οι καθηγητές αλλά κανείς δεν μπήκε στον κόπο πριν από αυτόν... νομίζω αυτό μου είχε κάνει αίσθηση στην αρχή, ε μετά ντάξει γεννικά είναι τέλειος..
    Λέω απλά τη γνώμη μου..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Μικρή είσαι ακόμα θα το ξεπεράσεις...
    Αν δεν πάσχεις από father complex,ώστε να τα μπλέξεις με μπαρμπάδες από τα 18 και μετά,καλά θα είναι,αν πάλι πάσχεις,e τι να κάνουμε,σκέψου το σαν κοινωνικό λειτούργημα,θα προσφέρεις κάτι που τους λείπει.
    Πριν τα 18,θεωρείται ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΙΑ,άσχετα που μπορεί να σου πουν ότι σε αγαπάνε...
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Συνήθως οι καθηγητές βλέπουν με μεγαλύτερη συμπάθεια τα παιδιά που είναι καλοί μαθητές γιατί ξέρουν ότι μπορούν να συννενοηθούν μαζί τους καλύτερα στο μάθημα να κάνουν την δουλειά τους και να τελειώνουν. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι του αρέσεις.

  7. #7
    Ε το ξέρω αυτό. Μα δε θέλω να κάνω κατι μαζί του, δηλαδή θέλω αλλά ξέρω ότι δεν παίζει τέτοια περίπτωση. Απλά έχω κολλήσει και έχω αποσυγκεντρωθεί από όλα τα άλλα. Αυτό.... και ειμαι τρίτη λυκείόυ και με αγχώνει αυτό
    Λέω απλά τη γνώμη μου..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Συγκεντρώσου στα μαθήματα σου,και κάναν συνομήλικο να παίξετε,για να περάσει η ώρα.
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ναι φυσικά καλά κάνεις και την λες! Είσαι 17 και είναι πολύ μεγαλύτερος είναι και παντρεμένος. Φαντάσου να γινόταν κάτι πιστεύω ότι θα είχατε πολλούς μπελάδες με τον κόσμο. Εσυ είσαι ανήλικη ακόμα. Επικεντρώσου στα μαθήματα σου και στο στόχο που έχεις βάλει να περάσεις κάπου. Έχεις μέλλον ακόμα. Εκεί έξω υπάρχουν πολλά αγόρια της ηλικίας σου που πιστεύω ότι θα θέλουν να είναι μαζί σου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    κοιτα μπορει να μην σε θελει ερωτικα. απλως εισαι η καλη του μαθητρια. του σκας και λεφτα για ιδιαιτερα.. ε δν θελει και πολυ για να σε συμπαθησει ο αλλος...καλυτερα να το κρατησεις στο επιπεδο του πλατωνικου ερωτα.. μην κανεις καμια απερισκεψια και μην του δινεις δικαιωματα.. γιατι μετα τα πραγματα θα μπερδευτουν...εισαι ανηλικη. ειναι παντρεμενος και παρα πολυ μεγαλυτερος σου.. αστο καλυτερα!! προσπαθησε να το ξεχασεις.. μεινε στο επιπεδο της φαντασιωσης... αφου εισαι και 17 οπως λες σε λιγο καιρο τελειωνεις και το σχολειο οποτε αστο... θα μπλεξεις πολυ πιστευω!!!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,777
    Koπελα μου μονο πρωτοτυπο δεν ειναι αυτο που περιγραφεις! Επειδη εχω βρεθει κι εγω στην ιδια θεση με σενα, θα σου ελεγα οτι εισαι πολυ τυχερη που εισαι τριτη λυκειου γτ ειναι πολυ κοντα το τελος του σχολειου, οποτε μετα μπορεις να το προχωρησεις παραπανω. Εγω ξερω πολλες περιπτωσεις που ευδοκιμησαν και ακομα κ παντρεμενος να ηταν ο ενας. Θα συνεχισεις λοιπον αυτη την επαφη, προσπαθησε ομως να μην επηρεαζει την αποδοση σου στα μαθηματα. Τωρα οι συμμαθητες σου ξερουμε ολοι οτι ψαχνουν θεμα να σπανε πλακα, ο,τι κ να κανεις θελουν να γελασουνε, μη τους παιρνεις στα σοβαρα. Θα αποφευγεις βεβαια φανερα αλλα σου λεω πως ο,τι κ να κανεις αυτοι παντα θα βρισκουνε κατι για χαβαλε ή να σε πειραξουνε. Υπηρχε κ ενα σηριαλ παλια στο σταρ που ειχε μια αναλογη ιστορια κ εγω ξερω πολλα παραδειγματα. Μη χασεις λοιπον αυτη την επαφη κ για το πως θα εξελιχθει θα σε συμβουλευσω αναλογα. Αυτα που ειπωθηκαν οτι ειναι πεφτουλας, οτι το κανει για τα λεφτα, οτι ειναι ανωμαλος κλπ ειναι ανυποστατα. Εγω σου μιλαω εκ πειρας, δεν υπαρχει τιποτα επιληψιμο σε μια γνωριμια σε εκπαιδευτικο περιβαλλον κ ισως κ στην πολη σου να ξερεις παραδειγματα ζευγαριων που ξεκινησαν ετσι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Εντάξει μπορεί να της αρέσει, μπορεί να είναι ερωτευμένη. Αλλά δεν βρίσκω τον λόγο να μπλεχτεί μια νέα κοπέλα και έξυπνη σε μια τέτοια δύσκολη κατάσταση. Να βρει τον μπελά της και να ζει με το άγχος σαν να είναι κλεφτρα. Δεν νομίζω ότι πρέπει να της λέμε αυτα τα πράγματα. Νομίζω έχει διαφορετικά όνειρα από το να ζει σαν κυνηγημένη και να την κρίνουν όλοι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου,κοινοτυπο το θεμα σου το γεγονος ομως οτι ειναι παντρεμενος με παιδια πρεπει να σε κανει να το βγαλεις μια για παντα απο το μυαλο σου,Μην κανεις στους αλλους αυτο που δεν θελεις να σου κανουν γιατι θα το βρεις μπροστα σου,Εννοω οτι ετσι κ ησουν εσυ στην θεση της γυναικας του σιγουρα δεν θα ηθελες μια μικρη να μπει αναμεσα σας θα τρελαινοσουν θα σκεφτοσουν κ τα παιδια σου,Τωρα εαν ο ιδιος θελει να κανει κατι μαζι σου η με αλλη προκεται για πολυ βλακα,Σου αξιζει ενας αντρας ολος δικος σου οχι ενας παντρεμμενος που απαταει την γυναικα του

  14. #14
    Πολλά παιδιά ερωτεύονται κάποιον/κάποια μεγαλύτερης ηλικίας αλλά δεν γίνεται να υπάρξει έλξη με τέτοιες διαφορές που περιγράφετε. Πόσο μάλλον σε 'έρωτες' τέτοιου τύπου στην εφηβεία.
    Κεράσι μάλλον θα κάνεις πλάκα. Το κορίτσι είναι 17 χρονών και ο άλλος 42. Έχουν διαφορά 25 χρόνια τα οποία είναι πάρα πολλά, όπου σε όποια ηλικία και να το συγκρίνεις φαίνεται μεγάλη διαφορά. Το κορίτσι ακόμα δεν ξέρει βασικά πράματα για τη ζωή και την ενθαρρύνετε να 'προχωρήσει'. Επίσης ο 'τύπος' είναι παντρεμένος, ξέρετε τι ακριβώς κάνετε τώρα? Ας σοβαρευτούμε λίγο.
    ΥΓ Δεν είναι κακό να ερωτεύεσαι μεγαλύτερο/μεγαλύτερη αλλά όλα θα πρέπει να γίνονται σε κάποια λογικά 'πλαίσια' στο θέμα της ηλικίας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Επίσης ακόμα και κάτι να γίνει μεταξύ τους που δεν πιστεύω. Δεν νομίζω να παρατήσει τα παιδιά του και την γυναίκα του έτσι απλά οπότε η κοπέλα θα παθαίνει υστερίες και θα έχει άγχος και φυσικά θα γεμίσει το κεφάλι της με αυτόν όλη μέρα κι όλη νύχτα και στο τέλος αυτός θα γυρίσει με την ουρά στα σκελια εκεί που ανήκει. Αν της αρέσουν αυτα με γειά της με χαρά της. Εγώ δεν δέχομαι μια 17χρονη καλή μαθήτρια όμως να χάσει τα καλύτερα χρόνια της για πλάκα.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτεύτηκα την φίλη μου
    By Anonymous_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 22-01-2013, 15:57
  2. ερωτευτηκα????
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 18:48
  3. Κόλλησα με τον καθηγητή μου
    By asimenia22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 07-01-2011, 02:44
  4. καταπιεση απο καθηγητη
    By desperate70 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 05-02-2009, 02:50
  5. Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •