Μπέρδεμα !!! Τι να κάνω???? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εεεε.... Εγώ νόμιζα ότι είσαι 18-20 ρε θεματοθέτρια. Δεν μπορείς να δίνεις τόση βάση σε κάτι που συνέβη μια φορά κι ένα καιρό πριν 15 χρόνια ας πούμε. Αν όντως βρίσκεστε τόσο συχνά-πυκνά με αυτόν τον άνθρωπο, εγώ επιμένω να μιλήσετε από κοντά και να ξεκαθαρίσετε σε τι βάση είναι η όποια σχέση σας. Κι εγώ νομίζω οτι δεν ψήνεται στα αλήθεια για κάτι αυτός, καλό είναι όμως να μην παίζετε την κολοκυθιά λες κι είστε 14χρονα. Μεγάλοι άνθρωποι είστε, ξεκαθαρίστε τα από κοντά.
    διορθωση: "σε κατι που ΔΕΝ συνεβη καν, πριν 15 χρονια".
    και δεν ειναι 15 χρονια δλδ στα 30, ενω ειμαστε 45, αλλα 15 χρονια, οταν ο αλλος ηταν 15 χρονων. παιδι δηλαδη!!! σε μια ηλικια που μπορει να εκανε κινηση και στην πρωτη του ξαδερφη κι οποιο αλλο κοριτσακι συναντουσε, και να ηταν εντελως φυσιολογικο!

  2. #32
    Miliva21
    Guest
    Προσπάθησε να προχωρήσεις στη ζωή σου...σίγουρα παίζει πολύ εξιδανίκευση από μέρους σου.....
    Αλλά δεν έχεις κάτι απτό...
    Ο τρόπος που σου απάντησε δεν είναι και ο πιο θετικός....απόρριψη μυρίζει με το γάντι....

    Μερικές φορές κάνουμε το λάθος να κρατάμε άτομα στο μυαλό μας που δεν είχαμε ποτέ και να νομίζουμε ότι είμαστε ερωτευμένοι.

    Όμως ίσως είναι οι φαντασιώσεις του πως θα ήμασταν μαζί ......Και το πως έχουμε σκεφτεί τον άλλον...Και αυτό ίσως είναι μακριά από τη πραγματικότητα.....που ξέρεις ότι αν ήσασταν μαζί θα ήταν αυτό που θες; και που ξέρεις ότι είναι έρωτας και όχι πληγωμένος εγωισμός επειδή ήθελες πολύ κάτι αλλά δεν το είχες !

    Ειναι κρίμα να σπαταλάμε σκέψη και χρόνο από τη ζωή μας για ανθρώπους που δεν υπήρξαν ποτέ σε αυτή! Όποιος θέλει βρίσκει το δρόμο....Και αν δεν υπάρχει δρόμος φτιάχνει έναν καινούριο.......
    Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες

    Είσαι σε μια ηλικία που θα έπρεπε να κοιτάς μπροστά.....να βρεις έναν άνθρωπο να δημιουργήσεις κάτι όμορφο μαζί του.....να πας πάρα πέρα τη ζωή σου....

    Κλείσε τη πόρτα στο παρελθόν ανοιξε τα ματια σου και κοίτα μήπως εκεί έξω υπάρχει αυτό που θες και αυτό που σου ανήκει και θα είναι δικό σου!

  3. #33
    Miliva21
    Guest
    Αν σε επηρεάζουν οι συναντήσεις σας τότε μπορείς να επιλέξεις να μην πας.....

    Δεν είστε παιδάκια να ακολουθείτε τους γονείς σας.....
    καθένας έχει δική του ζωή και αν δεν θες ή δεν νιώθεις καλά δεν είσαι υποχρεωμένη να συντηρείς δεσμούς εφ όρου ζωής υπό την μορφή του "έλα μωρέ είμαστε φίλοι λόγω των γονιών μας"

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Επικοινωνιακά δεν ταιριάζετε πάντως, εγώ αυτό βλέπω...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Μπέρδεμα ;;
    By Gtzoun in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 22-09-2019, 01:12
  2. Μπέρδεμα ή όχι ;
    By Νικολέττα_Α in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 114
    Last Post: 12-08-2017, 15:18
  3. μπερδεμα
    By deleted_member27-11-2015 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 12-07-2014, 11:26
  4. μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-12-2012, 01:17
  5. Μπέρδεμα
    By sables90 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-03-2012, 19:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •