δεν μπορώ να σταματήσω το xanax..... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    χαχα..... σορρυ που γελαω........ αλλα ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ δεν δινει οδηγιες διακοπης απο βενζοδιαζεπινες......

    και εγω με ενα χαπακι 0.25 ξεκινησα και ελεγα σιγα δεν ειναι τπτ...... ενα ασσφαλες φαρμακο ελεγα παντα ειναι δεν ακουγα κανεναν ζουσα απλα σε αυτη την κατασταση της χημικης ηρεμιας που προσφερει το xanax......

    αλλα πλεον ειναι αργα......... δεν μπορω να κοψω ουτε σταδιακα ενα χαπακι 0.25mg..... και οχι δεν ειναι καθολου placebo... κατεληξα σε νοσοκομειο με επιληψια..... που δεν ειχα ποτε μου εγω.......
    Εγω παιρνω και αντικαταθλιπτικο Ακη και ξεκινησα με 0,25 xanax και τωρα ειμαι στο μισο του 0,25 . Καλά κάνεις και γελάς δεν παρεξηγούμαι

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    σε εκτακτα σε νοσοκομειο που ειχα παει πριν μηνες μου ειπαν να παρω το κλονοτριλ......... εχω παει σε διαφορους ψυχιατρους και δεν μου το γραφουν........ λεγοντας μου οτι δεν υπαρχει λογος καλα εισαι με το xanax και περνεις λιγο μπροστα σε αλλα ατομα που περνουν πιο μεγαλές δοσης... και λεω μα θελω να το κοψω.... και λενε θα το κοψεις σταδιακα αφου πρωτα σε πιασει το cipralex...... δεν ξερω ρε γαμωτο...... θα τα καταφερω αραγε ετσι? για να δουμε.......

    παντως αυτο που με τρομαζει ειναι κατι σπυρακια και εκζεματα που εβγαλα ξαφνικα στο προσωπο μου....... και ειμαι σιγουρος οτι ειναι απο το xanax το αναφερει και στης παρενεργειες οτι μπορει να συμβει αυτο... και αλλα πολλα περιεργα......! δεν ειναι λιγες η φορες που εχω παρει xanax και να κατσω να δω μια ταινια και να νιοθω την ανδρεναλινη μου στο full... ειχα χαζεψει στην οθονη και ενιωθα οτι χανομαι...!! εγω τετια περιεργα δεν ειχα ποτε στην ζωη μου...... ειναι πραγματικα λες και περνω ναρκωτικα.......! και κανεις δεν το πιστευει αυτο.......... ειναι απιστευτο το ποσο δυνατο ειναι μια αρχικη δοση 0.25mg για να σου κανει ανοχη μεσα σε 4 εβδομαδες περιπου........
    Aκη κι εγω εσιταλοπράμη παίρνω αλλά αλλη ονομασια . Παιρνω το rartice

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    H εσιταλοπραμη εχει λιγες παρενεγειες , οχι τετοιον εθισμο σαν το ζαναξ ,......

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    188
    https://youtu.be/sCSN_BsUN8k
    Θ ήθελα να αφήσω αυτό εδώ να δείτε τι κάνει το ζαναξ παιδιά

  5. #50
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Krisi View Post
    https://youtu.be/sCSN_BsUN8k
    Θ ήθελα να αφήσω αυτό εδώ να δείτε τι κάνει το ζαναξ παιδιά
    Η υπερδοσολογια σε οποιοδηποτε φάρμακο είναι δυνητικά επικινδυνη,όχι μονο στο ζαναξ. Δεν αναφέρει τι δοση πήρε. Γράφει στα σχόλιά ότι ξέχασε αν το πηρε και το πήρε ξανά. Αν ήταν σε υψηλή δόση,μπορει να προκλήθηκε απο αυτό.
    Last edited by Antonis8; 12-02-2020 at 13:14.

  6. #51
    ntinti
    Guest
    Καλό είναι να μην πανικοβαλουμε τον κόσμο .....

    Η χρήση οποιοδήποτε φάρμακα πάντα γίνεται με την καθοδήγη του γιατρού σου είτε αυτό αφορά το ξεκίνημα είτε την λήξη ....
    Σίγουρα παρενέργειες υπάρχουν αλλά αυτό εξαρτάται καθαρά από τον κάθε οργανισμό και τι ιστορικό υγείας έχει....

    Εγώ είδα μόνο την αρχή ....Δεν μας κάνει καλό εμάς ειδικά που έχουμε τα θέματα μας να βλέπουμε τέτοια πράγματα ...

    Γνώμη μου πάντα.....

  7. #52
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καλό είναι να μην πανικοβαλουμε τον κόσμο .....

    Η χρήση οποιοδήποτε φάρμακα πάντα γίνεται με την καθοδήγη του γιατρού σου είτε αυτό αφορά το ξεκίνημα είτε την λήξη ....
    Σίγουρα παρενέργειες υπάρχουν αλλά αυτό εξαρτάται καθαρά από τον κάθε οργανισμό και τι ιστορικό υγείας έχει....

    Εγώ είδα μόνο την αρχή ....Δεν μας κάνει καλό εμάς ειδικά που έχουμε τα θέματα μας να βλέπουμε τέτοια πράγματα ...

    Γνώμη μου πάντα.....
    Εγώ το είδα όλο,αγχωθηκα και πήρα τον γιατρό μου να τον ρωτησω αν μπορει να μου γράψει εξέταση για να δούμε σε τι επιπεδα είναι το ζαναξ στο αίμα μου. Που δεν το παιρνω καν συχνά και παντα σε μικρή δόση, αλλά χθες αναγκάστηκα να παρω το πρωι γιατί δεν με επαιρνε ο υπνος.


    Κάθε φάρμακο είναι επικινδυνο, όχι μονο το ζαναξ. Και τα αντικαταθλιπτικα και τα αναλγητικα και ένα σωρό αλλα μπορουν να κάνουν θέματα σε υπερδοσολογια. Η κοπέλα στο βίντεο δεν αναφέρει τι δόση επαιρνε. Αν το επαιρνε καιρό και σε υψηλή δόση και πήρε διπλη δόση σε μικρό διάστημα,προκλήθηκε η ανακοπη.


    Σήμερα δεν πήρα ούτε το φάρμακο για το στομάχι λόγω αυτου του βίντεο γιατί το belifax που παιρνω αυξάνει την επιδραση του ζαναξ.
    Last edited by Antonis8; 12-02-2020 at 14:00.

  8. #53
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εγώ το είδα όλο,αγχωθηκα και πήρα τον γιατρό μου να τον ρωτησω αν μπορει να μου γράψει εξέταση για να δούμε σε τι επιπεδα είναι το ζαναξ στο αίμα μου. Που δεν το παιρνω καν συχνά και παντα σε μικρή δόση, αλλά χθες αναγκάστηκα να παρω το πρωι γιατί δεν με επαιρνε ο υπνος.


    Κάθε φάρμακο είναι επικινδυνο, όχι μονο το ζαναξ. Και τα αντικαταθλιπτικα και τα αναλγητικα και ένα σωρό αλλα μπορουν να κάνουν θέματα σε υπερδοσολογια. Η κοπέλα στο βίντεο δεν αναφέρει τι δόση επαιρνε. Αν το επαιρνε καιρό και σε υψηλή δόση και πήρε διπλη δόση σε μικρό διάστημα,προκλήθηκε η ανακοπη.


    Σήμερα δεν πήρα ούτε το φάρμακο για το στομάχι λόγω αυτου του βίντεο γιατί το belifax που παιρνω αυξάνει την επιδραση του ζαναξ.
    Για όλα αυτά που αναφέρεις είπα ότι καλό είναι να μην βλέπουμε τέτοια βίντεο..........

    Αλλωστε και το ντεπονακι αν διαβάσει έχει του κόσμου τις παρενέργειες .....
    Όποτε χαλαρά !!!!!!

  9. #54
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    43
    Φίλε Άκη αν έχεις λεφτά πήγαινε σε κέντρο απεξάρτησης. Αλλιώς προσπάθησε δεν είναι δυνατό ναρκωτικό το ζάναξ μη σου φένεται βουνό.

  10. #55
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    43
    Να συμπληρώσω κάτι η επιληπτική κρίση είναι κάτι πολύ σημαντικό. Εγώ δε θέλω τα φάρμακα άμα μου γράφανε αντιεπιλιπτικα θα μου κοβοντουσαν τα ποδια και δε θα τα επαιρνα. Εχω να σου πω μη παίζεις με την επιληψία το κρατος δε μπορει να σου κανει εξετασεις ουτε ο ψυχιατρος σου. Η επιληψια είναι βλάβη σημαντικη στον εγκεφαλο βρες λεφτα και τροπο να μαθεις τι έχεις και σε τι οφειλεται. Τα ναρκωτικά που σου γραφει ο γιατρος σου δεν ειναι παιχνιδι και κοβονται για μενα ευκολα αλλα οχι αμα παθαίνεις επιληψία αυτο ειναι βαρβατη βλαβη του κεντρικού νευρικού συστήματος όπως και δε μπόρει να εξαρτωσαι από ναρκωτικά όπως το ζαναξ για να μη παθεις επιλιπτικη κρίση. Ο γιατρος σου το πιο ευκολο θα ηταν να σου γραψει αντιεπιλιπτικα μαγκια του για μενα που δε το κανε αλλα φιλε κατσε ψαξε τι εχεις και το παθαινεις αυτό δεν ειναι πλακα οπως το αντιμετωπιζουν τα επειγοντα του νοσοκομειου που σε στειλαν σπιτι σου. Οσο για το γιατρο σου τι να πω μαγκας αλλα παλι το παιρνει για πλακα παντως μαγκια του που δε σου γραψε αμεσως αντιεπιλιπτικα ειναι βαρια φαρμακα. Το ζαναξ ειναι σε ποιο αθωα κατηγορια φαρμακων και απο τα αντικαταθλιπτικα και απο τα αντιεπιλιπτικα ειναι στην κατηγορια των ναρκωτικων όμως αλλα δεν αλλάζει συνηδησεις οσο τα άλλα. Αφου μπεικες στο τροπικο των φαρμάκων προσεχε τι θα κανεις να μη χαλας την υγεια σου γιατι η επιληψια δεν ειναι δε μπορουσα να κοιμηθω.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by panagos1 View Post
    Να συμπληρώσω κάτι η επιληπτική κρίση είναι κάτι πολύ σημαντικό. Εγώ δε θέλω τα φάρμακα άμα μου γράφανε αντιεπιλιπτικα θα μου κοβοντουσαν τα ποδια και δε θα τα επαιρνα. Εχω να σου πω μη παίζεις με την επιληψία το κρατος δε μπορει να σου κανει εξετασεις ουτε ο ψυχιατρος σου. Η επιληψια είναι βλάβη σημαντικη στον εγκεφαλο βρες λεφτα και τροπο να μαθεις τι έχεις και σε τι οφειλεται. Τα ναρκωτικά που σου γραφει ο γιατρος σου δεν ειναι παιχνιδι και κοβονται για μενα ευκολα αλλα οχι αμα παθαίνεις επιληψία αυτο ειναι βαρβατη βλαβη του κεντρικού νευρικού συστήματος. Ο γιατρος σου το πιο ευκολο θα ηταν να σου γραψει αντιεπιλιπτικα μαγκια του για μενα που δε το κανε αλλα φιλε κατσε ψαξε . Οσο για το γιατρο σου τι να πω μαγκας αλλα παλι το παιρνει για πλακα παντως μαγκια του που δε σου γραψε αμεσως αντιεπιλιπτικα Το ζαναξ ειναι σε ποιο αθωα κατηγορια φαρμακων και απο τα αντικαταθλιπτικα και απο τα αντιεπιλιπτικα ειναι στην κατηγορια των ναρκωτικων.
    Σωστα μιλας , αγαπητε Παναγο, δεν τοχα σκεφτει ετσι, αλλα εσυ ως νεωτερη γενια , εισαι πιο ευστροφος .......ναι μια επιληπτικη κριση δεν θεραπευεται με ζαναξ .......αν και τιποτα δεν θεραπευεται με ζαναξ, κατ εμε , πυροσβεστικα δρουν .....

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    σε εκτακτα σε νοσοκομειο που ειχα παει πριν μηνες μου ειπαν να παρω το κλονοτριλ......... εχω παει σε διαφορους ψυχιατρους και δεν μου το γραφουν........ λεγοντας μου οτι δεν υπαρχει λογος καλα εισαι με το xanax και περνεις λιγο μπροστα σε αλλα ατομα που περνουν πιο μεγαλές δοσης... και λεω μα θελω να το κοψω.... και λενε θα το κοψεις σταδιακα αφου πρωτα σε πιασει το cipralex...... δεν ξερω ρε γαμωτο...... θα τα καταφερω αραγε ετσι? για να δουμε.......

    παντως αυτο που με τρομαζει ειναι κατι σπυρακια και εκζεματα που εβγαλα ξαφνικα στο προσωπο μου....... και ειμαι σιγουρος οτι ειναι απο το xanax το αναφερει και στης παρενεργειες οτι μπορει να συμβει αυτο... και αλλα πολλα περιεργα......! δεν ειναι λιγες η φορες που εχω παρει xanax και να κατσω να δω μια ταινια και να νιοθω την ανδρεναλινη μου στο full... ειχα χαζεψει στην οθονη και ενιωθα οτι χανομαι...!! εγω τετια περιεργα δεν ειχα ποτε στην ζωη μου...... ειναι πραγματικα λες και περνω ναρκωτικα.......! και κανεις δεν το πιστευει αυτο.......... ειναι απιστευτο το ποσο δυνατο ειναι μια αρχικη δοση 0.25mg για να σου κανει ανοχη μεσα σε 4 εβδομαδες περιπου........
    Και πολύ καλά κάνουνε που δεν σου το γραφουνε. Η Κλοναζεπαμη είναι το ακραίο αγχολυτικό, πολύ πιο δυνατό και πολύ πιο εθιστικό, τα XANAX μπροστά από αυτό είναι παιδικές καραμελιτσες.

    Πλέον κυκλοφορεί μόνο σε πολύ μεγάλες δοξολογίες (2 η 2.5 mg) και αντιστοιχεί με Xanax 1 προς 1.
    Εσύ παίρνεις Αλπροζολαμη 1mg, τί την θες την Κλοναζεπαμη; (Clonotril, Rivotril).

    Κανένας ψυχίατρος που δεν τα έχει χάσει τα μυαλά τού τελείως δεν θα σου τα γράψει, αφού κατάφερες να εθιστείς στα Xanax. Η Κλοναζεπαμη είναι πολύ πιο εθιστική, και πολύ πιο επικίνδυνη μαζί με αλκοόλ, για αυτό δεν σού την γράφουνε.

    Η διακοπή τού XANAX γίνεται με Stedon συνήθως, και το Stedon διακόπτεται σταδιακά μετά.

    Διάβασα μερικά από τα ποστ σού, έχεις πρόβλημα με το άγχος, κουμπονεις Ζαναξ, και πίνεις μαύρο; Δεν κάνει το THC αγόρι μου, πυροδοτεί την κρίση πανικού. Σίγουρα θα στο είχε πει ο γιατρός σού.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by GodsGunman View Post
    Και πολύ καλά κάνουνε που δεν σου το γραφουνε. Η Κλοναζεπαμη είναι το ακραίο αγχολυτικό, πολύ πιο δυνατό και πολύ πιο εθιστικό, τα XANAX μπροστά από αυτό είναι παιδικές καραμελιτσες.

    Πλέον κυκλοφορεί μόνο σε πολύ μεγάλες δοξολογίες (2 η 2.5 mg) και αντιστοιχεί με Xanax 1 προς 1.
    Εσύ παίρνεις Αλπροζολαμη 1mg, τί την θες την Κλοναζεπαμη; (Clonotril, Rivotril).

    Κανένας ψυχίατρος που δεν τα έχει χάσει τα μυαλά τού τελείως δεν θα σου τα γράψει, αφού κατάφερες να εθιστείς στα Xanax. .
    Πολυ σωστη επισημανση, για τα ζαναξ, ξεχνας ομως το 50αρικο που θα παρει ο γιατρος σαν αμοιβη , αμα σου γραφει ζαναξ, που θα σου γραφει , αυτη ειναι η εμπειρια μου η πικρά............ εγω πως εθιστηκα ( και απεθιστηκα μονος ) στα κωλοζαναξ ? ουτε ηξερα το ονομα των το 1999 που ταρχιζα .........με ειχαν φτασει στα 9/μερα !!! καποια στιγμη συνηλθα , χωρις να παρεμβληθει κατι ....και τα κατεβασα με δυσκολια στα 3 mg ......
    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟΦΑΡΜΑΚΟ ...........
    ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΨΥΧΙΑΤΡΟΥς ΠΟΥ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΟΥΝ ΖΑΝΑΞ , για το καλο σας τα γραφω , στην Αγγλια δεν συνταγογραφουν ζαναξ, παρα μονον σε ειδικες περιπτωσεις , και μονον για 4 μηνες μαξ .......................... απολυτο μαξ .....και μιλαμε για 1-2 , , 4 mg
    συνταγογραφουν μονον για κρισεις πανικου ,και παλι μονον για 4 μηνες μαξ , μ@λακες ειναι εκει ?
    εδω ειμαστε οι διεφθαρμενοι ,οι γιατροι εννοω ,.........................τα θυματα ειμαστε εμεις , οι ' ασθενεις ' , που σχετικο ειναι , με κτθλψη μου συνταγογραφησαν 40.000 ζαναξ σε 17 χρονια .......δεν χρηζει η κτθλψη ζαναξ .........
    Last edited by Macgyver; 04-03-2020 at 23:10.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Replies: 13
    Last Post: 12-04-2016, 14:39
  2. Υπερφαγία-πως μπορώ να σταματήσω τον εαυτό μου πριν κυλήσει πάλι.
    By conna in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 09-05-2014, 18:54
  3. Δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω...please help!!!
    By minaspap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 15
    Last Post: 22-11-2013, 12:24
  4. Δεν μπορώ να σταματήσω
    By bikaki69 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 1
    Last Post: 28-04-2010, 09:52
  5. πως να σταματησω τα φαρμακα
    By feskana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-01-2009, 13:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •