Τραυματική εμπειρία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 115
  1. #1

    Τραυματική εμπειρία

    Καλημέρα σε όλους .. θα σας διηγηθώ και Εγβ την περιπέτεια μου .. το περασμένο Σάββατο Βγηκα με φιλαράκια μου σε ένα νυχτερινό μαγαζί για διασκέδαση .. reunion μετά από καιρό .. καθώς η νύχτα κυλουσε και έχοντας καταναλώσει ποσότητα αλκοόλ βλέπω μια γυναίκα(ηλικία κοντά στα 30-35) από διπλανή παρέα να με κοιτάει έντονα .. ψιλή μελαχρινή με ωραίο πρόσωπο .. εδώ είμαστε λέω πλησιάζω χαιρετώ γνωριζόμαστε .. αφού έχοντας καταναλώσει αρκετά ποτά .. μου προτείνει να φύγουμε μαζί .. πράγμα που έγινε και ήρθαμε σε ερωτική επαφή .. αλλάζουμε τυπικά σοσιαλ μιντια και οι δρόμοι μας χωρίζουν .. το επόμενο πρωί αφού ξυπναω βλέπω ένα μήνυμα από την ίδια κοπέλα .. μου εξηγεί ότι πέρασε αρκετά καλά μαζί μου αλλά ήθελα μου πει και κάτι ακόμα .. ότι στη πραγματικότητα δεν ήταν γυναίκα αλλά είχε κάνει αλλαγή φύλλου και ότι η επέμβαση πήγε άριστα γι αυτό και δε κατάλαβα τπτ .. να σημειώσω εδώ ότι όλα πάνω της ηταν φυσιολογικα για γυναικείο σώμα από στηθος , σώμα και γεννετικΑ όργανα .. ίσα ίσα που ήταν πολύ καλά για την ηλικία της.. παθαίνω ένα σοκ .. ιδρώνω ολόκληρος και με πιάνει κρίση πανικού χωρίς να μπορώ να το ελέγχω .. έχουν περάσει τόσες μέρες καο ακόμα δε μπορώ να κοιμηθώ καλά Ούτε να φάω .... έχω κλείσει ήδη ραντεβού με την ψυχολόγο μου αλλά είναι την άλλη βδομάδα Γτ λείπει εκτός ελλαδος ..Πως να το διαχειριστώ αυτό ;;
    Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα

  2. #2
    george1520
    Guest
    Καλημέρα φίλε μου.. Το ενδεχόμενο να κάνει πλάκα παίζει; Γιατί να στείλει μήνυμα και να το πει? Εκτός και αν το έκανε για να ξέρεις τι έγινε έτσι ώστε να την αποδεχτείς όπως είναι και να προχωρήστε.. Μόνο αυτό είπε;

  3. #3
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλημέρα φίλε μου.. Το ενδεχόμενο να κάνει πλάκα παίζει; Γιατί να στείλει μήνυμα και να το πει? Εκτός και αν το έκανε για να ξέρεις τι έγινε έτσι ώστε να την αποδεχτείς όπως είναι και να προχωρήστε.. Μόνο αυτό είπε;
    Αλήθεια δεν είχα το κουράγιο να τη ρωτήσω κάτι άλλο .. το είδα πολύ σοβαρό το μήνυμα .. έσβησα το μυνημα έσβησα και αυτή και άφησα το κινητό ..

  4. #4
    george1520
    Guest
    Θα μπορούσες να κάνεις συζήτηση. Γιατι θα είχες καλύτερη εικόνα και ίσως να μη έφτανες σε αυτή την κατάσταση. Ίσως να ήταν ένα κακόγουστο αστείο.

  5. #5
    Ίσως να ήταν καλύτερα έτσι .. με τους φίλους μου που έκανα την συζήτηση Γτ ήταν μαζί μου εκείνο το βράδυ είπαν ότι μπορεί να είναι μπορεί και να μην είναι .. προσπάθησαν να με ενθαρρύνουν και μα μη το σκέφτομαι περισσότερο

  6. #6
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Gtzoun View Post
    Ίσως να ήταν καλύτερα έτσι .. με τους φίλους μου που έκανα την συζήτηση Γτ ήταν μαζί μου εκείνο το βράδυ είπαν ότι μπορεί να είναι μπορεί και να μην είναι .. προσπάθησαν να με ενθαρρύνουν και μα μη το σκέφτομαι περισσότερο
    Ρε φίλε αν απαντούσες πίσω ίσως να σου έλεγε ότι κάνει πλάκα. Ή ακόμη και αν δεν έκανε πλάκα μέσα από αυτά που θα σου έλεγε να μη το έβλεπες τόσο τραγικά τα πράγματα. Κάποτε χρειάζεται να μπεις μέσα σε κάτι για να σταματήσει να σε τρομάζει.

  7. #7
    Δε μπορώ να καταλάβω Γτ να κάνει πλάκα με όλο αυτό το ζήτημα .. ας το έλεγε απ την αρχή τουλάχιστον

  8. #8
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Gtzoun View Post
    Δε μπορώ να καταλάβω Γτ να κάνει πλάκα με όλο αυτό το ζήτημα .. ας το έλεγε απ την αρχή τουλάχιστον
    Τι να σου πει?
    "Ακολουθεί πλακα:........"
    Δεν ξέρω πως σκέφτεται ο κάθε άνθρωπος.. Μπορεί να το θεώρησε ότι είναι καλό αστείο. Μπορεί να το κάνει συχνά σε πολλούς. Δεν θα μάθεις ποτέ όμως. Γιατί σε σόκαρε η ιδέα. Και αντε και έγινε. Δεν ήταν από δική σου επιλογή άρα γιατί σε σοκάρει;

  9. #9
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Gtzoun View Post
    Δε μπορώ να καταλάβω Γτ να κάνει πλάκα με όλο αυτό το ζήτημα .. ας το έλεγε απ την αρχή τουλάχιστον
    Αυτά τα θέματα δεν είναι για να κάνεις πλάκα, και άμα έκανε έχει πάρα πολύ κακό χιούμορ...τα θέματα ταυτότητας φύλου δεν ειναι αστεία,αυτοί οι άνθρωποι περνάν πολύ δύσκολα μέχρι να αποδεχτούν αυτό που είναι είτε οι ίδιοι είτε η κοινωνία.. Δεν τα αναφέρουμε ως αστείο η για να κάνουμε πλάκα σε κάποιον άλλον.
    Συμφωνω με τον Γιώργο, η καλύτερη λύση είναι να της απαντούσες και να συνεχιζες την συζήτηση για να βγάλετε άκρη. Ίσως να της στείλεις τώρα εσύ, να μιλήσετε.

  10. #10
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι να σου πει?
    "Ακολουθεί πλακα:........"
    Δεν ξέρω πως σκέφτεται ο κάθε άνθρωπος.. Μπορεί να το θεώρησε ότι είναι καλό αστείο. Μπορεί να το κάνει συχνά σε πολλούς. Δεν θα μάθεις ποτέ όμως. Γιατί σε σόκαρε η ιδέα. Και αντε και έγινε. Δεν ήταν από δική σου επιλογή άρα γιατί σε σοκάρει;
    Δε ξέρω Γτ το έχω πάρει έτσι.. δε μπορώ να είμαι όπως πριν ούτε στη δουλειά μου ούτε στην οικογένεια μου.. νιώθω ότι ήρθε το τέλος του κόσμου .. πιο πολύ αηδία νιώθω για τον ευατο μου Που δε το κατάλαβα έτσι .. να μου πεις με τόσα ποτά λογικό .. αλλά και πάλι δεν είναι δικαιολογία ..

  11. #11
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Αυτά τα θέματα δεν είναι για να κάνεις πλάκα, και άμα έκανε έχει πάρα πολύ κακό χιούμορ...τα θέματα ταυτότητας φύλου δεν ειναι αστεία,αυτοί οι άνθρωποι περνάν πολύ δύσκολα μέχρι να αποδεχτούν αυτό που είναι είτε οι ίδιοι είτε η κοινωνία.. Δεν τα αναφέρουμε ως αστείο η για να κάνουμε πλάκα σε κάποιον άλλον.
    Συμφωνω με τον Γιώργο, η καλύτερη λύση είναι να της απαντούσες και να συνεχιζες την συζήτηση για να βγάλετε άκρη. Ίσως να της στείλεις τώρα εσύ, να μιλήσετε.
    Ο λογαριασμός της φαίνεται να έχει κλήσεις η να έχει απενεργοποιηθεί ������������������

  12. #12
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Gtzoun View Post
    Ο λογαριασμός της φαίνεται να έχει κλήσεις η να έχει απενεργοποιηθεί [emoji3064][emoji3064][emoji3064]
    Μήπως σε έκανε μπλοκ; πολύ παράξενη όλη η συμπεριφορά της από όσο μας τα περιγράφεις μέχρι τώρα..
    Δεν ξέρω τι ακριβώς σε προβληματίζει.. Το ότι πήγες με μια γυναίκα που έχει κάνει αλλαγή φύλου; το ότι σου άρεσε;
    Πήγες ένα βράδυ μαζί της, πέρασες καλά, τελείωσε το θέμα..

  13. #13
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Gtzoun View Post
    Ο λογαριασμός της φαίνεται να έχει κλήσεις η να έχει απενεργοποιηθεί ����������������� ��
    Ή μπορεί να σε μπλόκαρε;

    Ας δούμε τα πράγματα από την δική της οπτική γωνία.. Ας υποθέσουμε ότι ήταν όντως άντρας. Και αποφάσισε να αλλάξει φύλο. Επιλογή της και μπράβο που το έκανε.. Κάνει λοιπον σεξ με κάποιον και του λέει την αλήθεια.. Και αυτός αντιδράει όπως εσύ. Πες μου πως θα ένιωθες;
    Καταλαβαίνω πως ένιωσες εσύ εκείνη την ώρα. Αλλά θα μπορούσες να δώσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου, να το καταπιεί και να κάνεις μια συζήτηση. Τώρα νιώθεις όπως νιώθεις.. Και μπορεί και η ίδια τώρα να είναι χάλια.

  14. #14
    Με προβληματίζει που έγινε όλο αυτό .. δεν μου έχει τυχει αυτό ποτέ ξανά ..

  15. #15
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Gtzoun View Post
    Με προβληματίζει που έγινε όλο αυτό .. δεν μου έχει τυχει αυτό ποτέ ξανά ..
    Ο τρόπος που βλεπεις εσύ τα πράγματα σε έφεραν σε αυτό το σημείο..
    Αφού δεν μπορείς να μιλήσεις μαζί της.. Τότε ή θα σκεφτείς ότι έκανε πλάκα.. Κακόγουστη ναι αλλά πλάκα.. Ή είναι όντως άντρας, που έγινε γυναίκα.. Πήγες μαζί της χωρίς να το ξέρεις. Σου άρεσε και τέλος..

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τραυματικη εμπειρια και φωνες
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 28-02-2017, 20:21
  2. H εμπειρία μου
    By mindcrime in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 25-03-2016, 17:28
  3. Η εμπειρία μου από την ΙΔΨ
    By Sunny! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-01-2015, 00:13
  4. Φοβιες και υπερβολικο αγχος μετα απο τραυματικη εμπειρια υγειας με γιατρους
    By Triella in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 23-08-2011, 13:49
  5. Τραυματική εμπειρία στην εγκυμοσύνη...
    By elsa__ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-12-2006, 09:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •