Το βλέπετε και εσείς;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392

    Το βλέπετε και εσείς;

    Καλησπέρα
    Μία ερώτηση.. Τι νιώθετε όταν βλέπετε τον εαυτό σας σε μια φοτογραφια; "Βλέπετε" και εσείς φανερά στο πρόσωπό σας το "θέμα" που μπορεί να έχετε; Πχ παρόλο που έχετε βγει με το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά να σας φαίνεται ότι τα μάτια σας κάνουν μπαμ ότι έχετε κατάθλιψη; Ή μόνο το δικό μου μυαλό παράγει τέτοιες "εξυπνάδες";
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #2
    ntinti
    Guest
    Αυτό που λένε τα μάτια είναι ο καθρέπτης της ψυχής δεν είναι καθόλου τυχαίο νομίζω.
    Όταν χαμογελάς από μέσα σου λάμπει όλο σου το πρόσωπο ειδικά τα μάτια σου φαίνεσαι ήρεμη και ευτυχισμένη.
    Όταν το κάνεις επειδή πρέπει τότε αυτοί που σε ξέρουν πόσο μάλλον εσύ ή ίδια ξέρεις ότι δεν είναι και τόσο αληθινό. ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αυτό που λένε τα μάτια είναι ο καθρέπτης της ψυχής δεν είναι καθόλου τυχαίο νομίζω.
    Όταν χαμογελάς από μέσα σου λάμπει όλο σου το πρόσωπο ειδικά τα μάτια σου φαίνεσαι ήρεμη και ευτυχισμένη.
    Όταν το κάνεις επειδή πρέπει τότε αυτοί που σε ξέρουν πόσο μάλλον εσύ ή ίδια ξέρεις ότι δεν είναι και τόσο αληθινό. ...
    Μιλάω γενικά είτε γελάς είτε όχι.. Δηλαδή μόνο εγώ βλέπω και την κατάθλιψη δίπλα μου στις φωτογραφίες;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #4
    george1520
    Guest
    Υπάρχουν άνθρωποι που δεν θέλουν να βλέπουν καν το πρόσωπο τους σε φωτογραφίες..
    Εγώ προσωπικά δεν βλέπω στο προσωπο μου (στις φωτογραφίες) αυτό που "περνώ"... Την κατάθλιψη κτλ. Δεν γελάω συχνά στις φώτο.. Και όταν γελάω, γελάω επειδή το νιώθω και όχι ψεύτικα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Υπάρχουν άνθρωποι που δεν θέλουν να βλέπουν καν το πρόσωπο τους σε φωτογραφίες..
    Εγώ προσωπικά δεν βλέπω στο προσωπο μου (στις φωτογραφίες) αυτό που "περνώ"... Την κατάθλιψη κτλ. Δεν γελάω συχνά στις φώτο.. Και όταν γελάω, γελάω επειδή το νιώθω και όχι ψεύτικα.
    Ούτε εγώ γελάω ψευτικα.. Αλλά και πάλι τα μάτια αυτό δείχνουν..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Καλησπέρα
    Πχ παρόλο που έχετε βγει με το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά να σας φαίνεται ότι τα μάτια σας κάνουν μπαμ ότι έχετε κατάθλιψη; Ή μόνο το δικό μου μυαλό παράγει τέτοιες "εξυπνάδες";
    Καλημερα , τωρα που δεν εχω πια κτθλψη, ειχα καμμια 20αρια χρονια , ε , φτανει πια , ολοι μου λενε ποσο εχει αλλαξει το βλεμμα μου , ειναι πιο ζωντανο .......... αρα φαινεται .... ακομη και στην σταση του σωματος φαινεται, ειναι πιο ευθυτενης τωρα , και ο τονος της φωνης εχει αλλαξει ......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλημερα , τωρα που δεν εχω πια κτθλψη, ειχα καμμια 20αρια χρονια , ε , φτανει πια , ολοι μου λενε ποσο εχει αλλαξει το βλεμμα μου , ειναι πιο ζωντανο .......... αρα φαινεται .... ακομη και στην σταση του σωματος φαινεται, ειναι πιο ευθυτενης τωρα , και ο τονος της φωνης εχει αλλαξει ......
    Φαίνεται.. Δεν είναι ιδέα μου.. Για τη στάση του σώματος δεν ξέρω αλλά στο βλέμμα φαίνεται σίγουρα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Φαίνεται.. Δεν είναι ιδέα μου.. Για τη στάση του σώματος δεν ξέρω αλλά στο βλέμμα φαίνεται σίγουρα..
    Mπαμ κανει ............

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Αυτό που νοιώθουμε κάνει μπαμ στα μάτια μας. Γι αυτό και ελκύουν ίδιου τύπου ανθρώπους στις σχέσεις μας. Για την ακρίβεια στο βλέμμα, όχι στα ματια

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Αυτό που νοιώθουμε κάνει μπαμ στα μάτια μας. Γι αυτό και ελκύουν ίδιου τύπου ανθρώπους στις σχέσεις μας. Για την ακρίβεια στο βλέμμα, όχι στα ματια
    Ναι.. Και εγώ στο βλέμμα πιστεύω ότι φαίνεται.. Όσο και να χαμογελάς..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #11
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Αυτό που νοιώθουμε κάνει μπαμ στα μάτια μας. Γι αυτό και ελκύουν ίδιου τύπου ανθρώπους στις σχέσεις μας. Για την ακρίβεια στο βλέμμα, όχι στα ματια
    Αυτό δεν το εχω προσέξει.. Ότι κάνουμε σχέση με ανθρώπους που έχουν το ίδιο βλέμμα με εμάς.. Και η αλήθεια είναι ότι είναι το πρώτο πράγμα που θα δω σε μια γυναίκα.. Πάντως έχει λογική αυτό που είπες..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό δεν το εχω προσέξει.. Ότι κάνουμε σχέση με ανθρώπους που έχουν το ίδιο βλέμμα με εμάς.. Και η αλήθεια είναι ότι είναι το πρώτο πράγμα που θα δω σε μια γυναίκα.. Πάντως έχει λογική αυτό που είπες..
    Ναι έχει σχέση με αυτό το κλικ που λέμε και συνήθως δεν έχει ωραία κατάληξη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ναι έχει σχέση με αυτό το κλικ που λέμε και συνήθως δεν έχει ωραία κατάληξη.
    Πόσο δίκιο έχεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. Βλέπετε τσοντες στο Ιντερνετ?
    By Lord of Light in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 43
    Last Post: 04-04-2022, 17:51
  2. Βλεπετε anime ή manga
    By archangel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 61
    Last Post: 24-10-2017, 21:32
  3. Replies: 23
    Last Post: 08-07-2015, 15:18
  4. Τηλεόραση βλέπετε;
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 05-01-2012, 10:54
  5. Βλέπετε κάποιο νήμα;
    By νοσταλγία in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 07-09-2011, 09:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •