H υγεια μου παει κατα διαολου λογω κακης διατροφης - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Μακαρι να ημουν υγιης. Εχω εξηγησει σε αλλο νημα γιατι τρωω. Το ποσο συντομη ειναι η ζωη το ξερω γιατι ειμαι 40.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Δεν ξέρω αν είναι σοβαρός ο λόγος για τον οποίο τρως σίγουρα θ υπάρχει κάποια λύση το μόνο π ξέρω ειν ότι τίποτα δεν ειν αδύνατο και τώρα π έρχονται πολύ δύσκολες μέρες δεν πρέπει να τα παραταμε κ εσύ για ν έρχεσαι εδώ και ν γράφεις τα προβλήματα σ σημαίνει κ αυτό κάτι αλλιώς δεν θα ασχολιοσουν με τον εαυτό σ καθόλου.. Πολεμήσε το λοιπόν τι σε σταματά...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Τα μεταταρσια μου πονανε τοσο πολυ που δε μπορω ουτε να σταθω ορθιος πλεον. Και γι αυτο ο αδερφος μου φταιει που χτυπιοτανε οτι αγοραζω παπουτσια και του τρωω τα λεφτα του (εννοουσε τη συνταξη της μανας μου που τη θεωρει λεφτα του). Κι εγω ο βλακας αντι να τον στειλω στο διαολο ποναγα και εκανα υπομονη. Οι αρθρωσεις διογκωθηκαν, ακομα και ξαπλωμενος νιωθω μια δυσαρεστη πιεση στην αρθρωση, φανταστειτε καποιος να σας πιεζει εκει με τον αντιχειρα του. Αυτα δεν γιατρευονται. Απλα σου δινουν αντιφλεγμωνωδη μια ζωη - εγω δεν κανει να παρω.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Παρατηρω ποσο γρηγορα αδειαζει το λαδι. Η μανα μου χρησιμοποιει στο φαι 250μλ καθημερινα. Εχει αυξησει τη χρηση του λαδιου απο την ημερα που παρατηρησε οτι εχασα δυο κιλα (τα ξαναπηρα). Ειναι σαν πολεμος χαρακωματων. Εγω προσπαθω να χασω, αυτη π, ασχιζει να με παχυνει. Για το καλο μου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ποναει παλι η καρδια μου απο τ αλατι. Πως κατεληξα ενω λειπει ο αδερφος μου λογω κορωνοιου να τρωω τα αλμυρα και τα γλυκα σνακ που αγορασε αντι για ανθρωπινο φαι, δεν καταλαβα.

    Οι πολεμοι κερδιζονται λιγο λιγο, μερα με τη μερα, και αυτοι οι ανθρωποι εχουν επιδειξει εδω και ενα τεταρτο του αιωνα αξιοθαυμαστη επιμονη και συνεπεια. Καθε μερα βρισκουν τον τροπο να βαλουν τον αργο θανατο στη διατροφη μου. Καθε μερα πεισμωνω, καθε μερα λεω αυτη ηταν η τελευταια φορα που με νικησατε, και καθε μερα βρισκουν εναν τροπο να με ξεγελασουν ακομα μια φορα. Πραγματικα τους θαυμαζω! Αν ειχα κλασμα της επιμονης τους θα ειχα παρει νομπελ ιατρικης τωρα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Mολις επιασε τη σοκολατα στα χερια της η μανα μου αρχισε να τη διαλαλαει. Αχ μπραβο που πηρε σοκολατα ο αδερφος σου. Αχ να ναι καλα το παιδι που την εφερε! Και την τοποθετησε σε περιοπτη θεση. Και ο κοσμος να καταστραφει αυτοι θα εχουν το χαβα τους.
    Ειχα αρρωστησει οταν ημουν 15 και αντι να κοιταξει να μου δωσει φαρμακα η μανα μου, παλευε να μου δωσει ζαχαρη. Να σου φτιαξω ενα τσαι με λιγη ζαχαρηηηη; Να σου βαλω μια φετα ψωμι με ζαχαρηηηηηηη; Να σου βαλω μια ασπιρινη με λιγη ζα-χα-ρη; Με καημο το ζα-χα-ρη, λες καιι αρρωστησα επειδη δεν ετρωγα αρκετη.
    Μιλαμε για δαιμονισμο! Και πεθαμενο να με δουν θα προσπαθουν να μου βαλουν ζαχαρη και αλατι στο στομα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Τα βαζα με το αλατι τα εκρυψα. Εκρυψα και το λαδι.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εγινε μεγαλος καυγας με τη μανα μου. Πεταξα τους χαλβαδες και τα κεικ που πηγε και μου αγορασε για να φαω στα σκουπιδια. Στο τελος ομως με νικησε. Και ταραμοσαλατα τιγκα στο αλατι εφαγα, και τα κρουασαν που αμεσως ετρεξε και αγορασε εφαγα, και τυροπιτα με μπεσαμελ, και κατι καλαμαρακια κατεψυγμενα με αλατι που κολυμπουσαν σε σαλτσα με λαδι εφαγα. Ενιωσα την καρδια μου να ποναει απο την ταραμοσαλατα. Ζαλιστηκα απο τη ζαχαρη και την υπερφαγια. Ακομα και τωρα που ξυπνησα νιωθω περιεργα στην καρδια και εχω mental fog, πραγμα που δειχνει ανεβασμενο ζαχαρο.

    Ειχα καταφερει με αγωνες να χασω δυο κιλα και ενιωθα λιγο καλυτερα, αλλα η λυσσα της μανας μου δε νικιεται.... Θελει να με αχρηστεψει για εκδικηση και για να μη ζηλευει ο αδερφος μου. Υπαρχουν και τετοιες ψυχασθενειες, πιστεψτε το.
    Πραγματικά δεν εχω λογια !! Λυπαμαι πολυ που δε σέβονται ουτε εσενα ουτε τον αγωνα σου. Παρολα αυτα μη τα παρατας!

    Απέδειξε στον εαυτό σου και στους υπόλοιπους την αξια σου!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Μαλλον lenale δεν εχεις καταλαβει ο ο γραφων ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ απολυτα απο την μητερα του. Δεν εχει δικα του λεφτα να ψωνίσει οτι θελει, εαν δεν φαει αυτο που εχει δεν θα φαει.

    Εαν εχεις εστω την παραμικρη διαθεση να καταλαβεις τι ειναι διατροφικη διαταραχη τοτε δεν ελεγες αυτες τις ανοησιες. Η διατροφικη διαταραχη ανηκει στην κατηγορια των ψυχικων νοσων, δεν εχει να κανει ουτε με το πειναω, ουτε με το οι αλλοι δεν εχουν να φανε και εσυ το ψυριζεις.

    Εαν πεις σε ενα ατομο με ανορεξια "οι αλλοι δεν εχουν να φανε και εσυ παίζεις" υπαρχει μεγαλη πιθανότητα να του κανεις τεραστια ζημια.
    Το οτι εχεις διατροφικη διαταραχη δεν σε κανει ΓΝΩΣΤΗ, σε κανει ΑΣΘΕΝΗ της καταστασης.

    Οποτε φρασεις "η ζωη ειναι συντομη για να ειμαστε αφελης και αχαριστοι" θα σου πρότεινα να τις βαλεις στο @@@, με απολυτη αγαπη.

    θα χαρω πολυ να μπαναριστω για αυτο σχολιο, γιατι πραγματικα κουρασατε οσοι δεν εχετε ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ιδεα για τις διατροφικες διαταραχες και πριζετε συκωτια με τις αμπελοφιλοσοφιες σας.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ!!!
    By Παστελι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 30-08-2016, 11:40
  2. παει παει η νηπενθες!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2011, 20:36
  3. υπουργείο υγείας, διατροφής (!) και άθλησης...πως σας φάνηκε αυτό το διατροφής;
    By crisanta in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 5
    Last Post: 11-09-2010, 18:36
  4. Προβλημα κατα την στιγμή της επαφής λόγω άγχους(?)
    By faylos_kyklos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 17-02-2009, 04:32
  5. 23 χρονών-> ...Η πηγή της κακης ψυχολογικής μου καταστάσης μήπως...??
    By Roben in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 25-02-2008, 15:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •