Κρίση πανικού στον οδοντίατρο - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μπορεί όλα μαζί.. Θα πρέπει να ξεκινήσεις από κάπου
    Και τώρα σε τι φάση της ζωής σου βρίσκεσαι?Το έχεις ξεπεράσει?Και αν ναι πως ?
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  2. #47
    george1520
    Guest
    Τώρα τις περισσότερες μέρες είμαι καλά.. Εχω μέρες που πέφτω ψυχολογία.. Δίνω χρόνο στον εαυτό μου και μετά επανέρχομαι. Δεν φοβαμαι τις αρρώστιες. Αν ποτέ μου μπει η ιδέα ότι έχω κάτι κρατάει από λίγα λεπτά έως 2 ώρες. Συνήθως όμως αυτό γίνεται μετά από κάτι που με στεναχώρησε ή με αγχωσε..
    Βγαίνω κανονικά από το σπίτι μου χωρίς άγχος.. Ενώ πριν φοβόμουν ότι εκτός σπιτιού θα πάθω κάτι... Κρίση πανικού έχω να πάθω από το Ιούνιο του 18.. Όταν νιώθω ότι θα με πιάσει κάνω ασκήσεις με αναπνοές και ηρεμώ..

    Η ψυχοθεραπεία με βοήθησε πάρα πολύ.. Στο να καταλάβω πρώτα από όλα τι είναι κατάθλιψη και να σταματήσω να την φοβάμαι. Την αποδέχτηκα και κάθε μέρα την νικάω. Κατάλαβα πως το μυαλό μπορεί να δημιουργήσει φοβίες για να μας αποσπάσει την προσοχή και πως όλα όσα έζησα τόσα χρόνια ήταν πάντα μέσα μου.. Ανοιχτές πληγές.. Είχα 2 επιλογές. Είτε θα τις κλείσω και ας μην τις άνοιξα εγώ.. Είτε θα τις άφηνα ανοιχτές εκεί να με πονάνε.. Επέλεξα τον δύσκολο δρόμο. Να αντιμετωπίσω τους φόβους μου, τις ανασφάλειες μου. Διάλεξα να βάλω ξανά μπροστά μου ολα τα άσχημα που έζησα για να μην είναι πλέον μια κακία εμπειρία αλλά μια ανάμνηση. Δεν τα ξεχνάς.. Αλλά δεν σε επηρεάζουν.. Και έχω στόχο να γίνω καλύτερος..

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τώρα τις περισσότερες μέρες είμαι καλά.. Εχω μέρες που πέφτω ψυχολογία.. Δίνω χρόνο στον εαυτό μου και μετά επανέρχομαι. Δεν φοβαμαι τις αρρώστιες. Αν ποτέ μου μπει η ιδέα ότι έχω κάτι κρατάει από λίγα λεπτά έως 2 ώρες. Συνήθως όμως αυτό γίνεται μετά από κάτι που με στεναχώρησε ή με αγχωσε..
    Βγαίνω κανονικά από το σπίτι μου χωρίς άγχος.. Ενώ πριν φοβόμουν ότι εκτός σπιτιού θα πάθω κάτι... Κρίση πανικού έχω να πάθω από το Ιούνιο του 18.. Όταν νιώθω ότι θα με πιάσει κάνω ασκήσεις με αναπνοές και ηρεμώ..

    Η ψυχοθεραπεία με βοήθησε πάρα πολύ.. Στο να καταλάβω πρώτα από όλα τι είναι κατάθλιψη και να σταματήσω να την φοβάμαι. Την αποδέχτηκα και κάθε μέρα την νικάω. Κατάλαβα πως το μυαλό μπορεί να δημιουργήσει φοβίες για να μας αποσπάσει την προσοχή και πως όλα όσα έζησα τόσα χρόνια ήταν πάντα μέσα μου.. Ανοιχτές πληγές.. Είχα 2 επιλογές. Είτε θα τις κλείσω και ας μην τις άνοιξα εγώ.. Είτε θα τις άφηνα ανοιχτές εκεί να με πονάνε.. Επέλεξα τον δύσκολο δρόμο. Να αντιμετωπίσω τους φόβους μου, τις ανασφάλειες μου. Διάλεξα να βάλω ξανά μπροστά μου ολα τα άσχημα που έζησα για να μην είναι πλέον μια κακία εμπειρία αλλά μια ανάμνηση. Δεν τα ξεχνάς.. Αλλά δεν σε επηρεάζουν.. Και έχω στόχο να γίνω καλύτερος..
    Σε πειράζει να σου στείλω προσωπικό μνμ?
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  4. #49
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Σε πειράζει να σου στείλω προσωπικό μνμ?
    Αν νομίζεις ότι μπορώ να σε βοηθήσω.. Στείλε μου

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλησπέρα Αντωνη..να σου κάνω μια ερώτηση?επειδή κι εγώ ότι κάνω με τα δόντια μου πρέπει να πάρω αντιβιωση amoxil 1 γραμμαριου γιατί είχα τρύπα στην καρδιά και την έκλεισα με μια επέμβαση που τοποθετούν μια ομπρέλα (δεν ξέρω αν το γνωρίζεις)..και έχω και μια βαλβίδα που δεν λειτουργεί σωστά αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό..αντιβίωση κάθε πότε έπαιρνες?αν πχ πρέπει να βγάλεις 3 δόντια όχι μαζί την ίδια μέρα 1 την βδομάδα έπαιρνες αντιβίωση κάθε βδομάδα?

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Κριση πανικου στον..υπνο;!
    By PenyP in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 19-12-2021, 00:18
  2. Απροσδιοριστη κρίση στον ύπνο μου
    By Αλεξία10 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 29-12-2019, 20:11
  3. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 13:50
  4. μολισ την ακουσα στερεο.....(σα κριση πανικου στον υπνο)
    By kapamaru!! in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2012, 04:42
  5. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Η ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ???
    By Agia in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 31-08-2010, 01:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •