Καρδια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: Καρδια

  1. #1

    Καρδια

    Παιδια καλησπερα σε ολους. Ειναι η τελευταια φορα που θα σας απασχολησω. Μετα θα κοιταξω ειδικο. Ξυπνησα σημερα πρωι και τεντωθηκα πολυ να κανει κρακ η πλατη μου. Αυτη δεν εκανε αλλα αντιθετα απο το πολυ τεντωμα με ενοχλησε η περιοχη καρδιας. Υπαρχει περιπτωση να εκανα θεμα με αυτο; σε αγγεια εκει στο θωρακα;

  2. #2
    george1520
    Guest
    Καλησπέρα.. Από την στιγμή που προηγήθηκε το κρακ στην πλάτη τότε είναι απλά πιάσιμο..
    Γενικά γυμνάζεσαι? Ή έχεις καθιστική ζωή?

  3. #3
    Οχι...ελαχιστα...το θεμα ειναι παιζει να παθει κατι η καρδια απο αυτο;

  4. #4
    george1520
    Guest
    Όχι.. Δεν παθαίνει έτσι εύκολα η καρδιά κάτι.. Είσαι αγυμναστος γιαυτό.. Έχει απλές ασκήσεις που μπορείς να κάνεις στο σπίτι.. Βοηθάει και την ψυχολογία η γυμναστική. Από ότι κατάλαβα έχεις άγχος γενικά για την καρδια σου. Το περπάτημα δυναμώνει την καρδιά και γενικά χαλαρώνει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    147
    Quote Originally Posted by Speaker14 View Post
    Παιδια καλησπερα σε ολους. Ειναι η τελευταια φορα που θα σας απασχολησω. Μετα θα κοιταξω ειδικο. Ξυπνησα σημερα πρωι και τεντωθηκα πολυ να κανει κρακ η πλατη μου. Αυτη δεν εκανε αλλα αντιθετα απο το πολυ τεντωμα με ενοχλησε η περιοχη καρδιας. Υπαρχει περιπτωση να εκανα θεμα με αυτο; σε αγγεια εκει στο θωρακα;
    Όχι δεν υπάρχει περίπτωση!! Συμφωνώ το περπάτημα κ γενικά η γυμναστική θα σε βοηθήσει πολύ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    κανείς μα κανείς δεν παθαίνει καρδιά επειδή πιάστηκε καθώς τεντώνεται και άκουσε κάποιο κρακ με μυική αντανάκλαση στο θώρακα. Θα φοβόμασταν να τεντωθούμε και να ξεπιαστούμε. Και οι καρδιοπαθείς τεντώνονται και δεν παθαίνει τίποτα η καρδιά τους.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Αυτο το κρακ στο στέρνο που λες το κανω κάθε μερα και μολις ξυπνάω. Και εχω πόνους κάθε μετα σχεδόν στο στήθος στην καρδιά και στη πλάτη αλλα όταν κουνιέμαι πονάει πιο πολυ άρα ειναι κάποιο πιάσιμο η κρυωμα. Ειδικα αυτο με το κρακ που λες το κανω συνέχεια. Ανοίγω τα χέρια μου προς τα πίσω για να κανει κρακ. Δεν εχω πάθει τιποτα απο αυτο. Αν και λένε δεν ειναι καλο να κανεις κρακ εμένα με ανακουφίζει πολλές φορές.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Speaker14 View Post
    Παιδια καλησπερα σε ολους. Ειναι η τελευταια φορα που θα σας απασχολησω. Μετα θα κοιταξω ειδικο. Ξυπνησα σημερα πρωι και τεντωθηκα πολυ να κανει κρακ η πλατη μου. Αυτη δεν εκανε αλλα αντιθετα απο το πολυ τεντωμα με ενοχλησε η περιοχη καρδιας. Υπαρχει περιπτωση να εκανα θεμα με αυτο; σε αγγεια εκει στο θωρακα;
    Παλιο ποστ αλλα τωρα το ειδα δν ειναι κατι μην ανησυχείς το εχω παθει και εγω καποιες φορες αλλα δν ειναι κατι εννοω δν θα παθεις κάτι [emoji6]

  9. #9
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Αυτο το κρακ στο στέρνο που λες το κανω κάθε μερα και μολις ξυπνάω. Και εχω πόνους κάθε μετα σχεδόν στο στήθος στην καρδιά και στη πλάτη αλλα όταν κουνιέμαι πονάει πιο πολυ άρα ειναι κάποιο πιάσιμο η κρυωμα. Ειδικα αυτο με το κρακ που λες το κανω συνέχεια. Ανοίγω τα χέρια μου προς τα πίσω για να κανει κρακ. Δεν εχω πάθει τιποτα απο αυτο. Αν και λένε δεν ειναι καλο να κανεις κρακ εμένα με ανακουφίζει πολλές φορές.
    Ναι το εχω παθει και εγω καποιες φορες δν ειναι κατι αυτο τωρα για τους πονους που λες στο στηθος ισως ειναι νευροπονοι στη περιοχη της καρδιας σου μην σκας [emoji6]

Similar Threads

  1. Καρδια
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-09-2019, 09:23
  2. Περπάτημα και καρδιά
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 10-05-2019, 23:11
  3. Καρδιά και άγχος!!
    By Biliskov in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 22
    Last Post: 14-04-2019, 12:10
  4. Καρδιά
    By Kokle99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 21-02-2019, 20:51
  5. η καρδιά και το ρολόι
    By favvel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 17-02-2014, 22:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •