Σχέση με παντρεμένη (Ερώτηση) - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73
  1. #31
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    ΔΕν έχω βρεθεί στην θέση σου κι ελπίζω να μην βρεθώ και στο μέλλον οπότε ο, τι κι αν σου πω θα ναι εντελώς υποθετικό και έξω από τον χορό. Το να βρεθεί κανείς σε αυτή τη θέση πάντως είναι και λίγο θέμα επιλογών από την αρχή. Τι εννοώ. Κάποια στιγμή πριν χρόνια έτυχε να γνωρίσω κάποιον ο οποίος ήταν παντρεμένος. Μου άρεσε, του άρεσα και μου είπε το κλασσικό παραμύθι (κατά πόσο ίσχυε δεν το έψαξα ποτέ) ότι με την γυναίκα του δεν τα πάνε καλά, είναι νεκρός γάμος μπλα μπλα. Δεν το συνέχισα. Το έκοψα μαχαίρι πριν προλάβω να δεθώ/ερωτευτώ κτλ Γιατί;; Γιατί πρώτον το θεωρούσα ανήθικο να μπλεχτώ και δεύτερον επειδή δεν θα άντεχα ποτέ να είμαι το τρίτο πρόσωπο ούτε να σκέφτομαι πως αγγίζει άλλη τον άνθρωπο μου.

    Οπότε τι να σου πω ; Εσύ εμπλεξες τωρα. Απλά προσπαθώ να σου θυμίζω την πραγματικότητα και να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους επειδή βλέπω πως έχεις την τάση να τα εξωραιζεις και να τα στρογγυλεύεις. Η κοπέλα σου κάνει σεξ και με τον άντρα της. Πιθανό να το απολαμβάνει κιόλας, δεν θα στο πει ποτέ, αλλά είναι πολύ πιθανό. Αν αυτό το αντέχεις συνεχίζεις. Αν όχι....εφυγες χτες!
    Τ
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Σαν γυναίκα σου λέω.. Δεν γίνεται να αγαπάει δύο άντρες ταυτόχρονα και δεν γίνεται να κάνει σεξ και με τους δύο...
    Εκτός και δεν υπάρχει συναίσθημα για κανεναν από τους 2.. Γιατί το να είμαι ερωτευμένη με κάποιον και να κάνω σεξ με άλλον, προσωπικά μου φαίνεται τουλάχιστον αδύνατον.. Οι άντρες ναι μπορούν να το κάνουν αυτό..
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αγαπητε μου, ειτε παντρεμενος ειναι ο αλλος, ειτε απλα δεσμευμενος, οσο δεν αφηνει τον αλλο για σενα, θα εισαι τριτος, οπως και να το καμουφλαρεις...
    εφοσον υποφερεις, το αν θα συμβιβαστεις και θα παραμεινεις, η θα φυγεις γιατι θες κατι παραπανω, θα το αποφασισεις εσυ.
    εμεις τι να πουμε;
    αλλοι (τριτοι) το βλεπουν χαλαρα και συνεχιζουν τετοιες σχεσεις, κι αλλοι ζητανε αποκλειστικοτητα και ειτε τρωνε τα μουτρα τους (το συχνοτερο), ειτε χαλαει η πρωτη σχεση και συνεχιζουν μαζι.

    οταν γνωρισε τον ανδρα της μπορει να ειχε πολυ περισσοτερο παθος απ οτι τωρα μαζι σου, οπως και ο,τι ζει μαζι σου σεξουαλικα, μπορει να το βαρεθει πολυ νωριτερα απ οτι βαρεθηκε τον ανδρα της. μην συγκρινεις μια πολυχρονη σχεση με μια νεα γνωριμια.
    το σημαντικο για σενα ειναι με ποιον εχει περισσοτερο παθος στο σεξ σημερα ; η με ποιον ειχε περισσοτερο παθος στην αρχη της γνωριμιας;
    η μηπως εν τελει σημασια εχει με ποιον θελει να ζει μαζι;;
    Διαβάζοντας το μηνύματα σας καταλήγω πάλι στην ίδια απορία. Τι κάνω;
    Όσα λέτε είναι η πραγματικότητα και το ξέρω. Κάπως έτσι ουσιαστικά τα έχω σκεφτεί και εγώ. Ωστόσο πέφτω στην χειρότερη παγίδα. Αυτήν την γυναίκα την ερωτεύτηκα περισσότερο από ότι έχω ερωτευτεί οποιαδήποτε. Τόσο από χαρακτήρα όσο και από το γεγονός ότι μου αρεσει υπερβολικα πολύ σαν γυναίκα με κάνει να μην μπορώ να την αφήσω. Δυστυχώς νιώθω πάρα πολύ ερωτευμένος μαζί της και στην σκεψη ότι την επόμενη μέρα δεν θα την ξανά δω πέφτω σε κατάθλιψη. Αν δεν ένιωθα τίποτα θα την είχα αφήσει εχθές. Την χώρισα πολλές φορές αλλά δεν κατάφερα να μην μπω στον πειρασμό ξανά.
    Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... Το μυαλό μου λέει να φύγω τρέχοντας αλλά όσα νιώθω με κρατάνε κολλημένο και πολύ δύσκολο να αντιδράσω. Θα την βρω την άκρη.. που θα πάει.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Προσωπικά θα ένιωθα εγώ τρίτος αν ήμουν στην θέση του άντρα της ας πουμε. Απλά έχει την τύχη ότι δεν το γνωρίζει. Επίσης τρίτο μπορούμε να θεωρήσουμε κ όποιον κάνει απιστία.. Οσο αφορά το κομμάτι που λες συμφωνώ.. ότι είμαι ουσιαστικά τρίτος ναι. Ωστόσο έχει και σημασία πόσο τρίτος σε κάνει να νιώθεις κ το άτομο που έχεις απέναντι σου. Τεράστια σημασία κιολας. Σε όλους τους τομείς.
    αν το γνωριζε, δεν θα ενοιωθε τριτος, θα τελειωνε η σχεση σου με την κοπελα. επομενως εσυ θα ησουν τεως τριτος, και νυν, εκτος παιχνιδιου ;) την πατησαν ετσι πολλοι και πολλες που πηγαν να γινουν δευτεροι και βρεθηκαν στον δρομο..
    αν δεν σε κανει να νοιωθεις τριτος το οτι κρυβεται για να σου τηλεφωνησει και οτι σε αποκλειει απο την καθημερινοτητα της, τις γιορτες, τα ταξιδια, τοτε τι σε κανει να νοιωθεις τριτος;
    εδω, ακομα και σεξ κανει με τον ανδρα της, ενω ειναι πολυ συνηθισμενο, παντρεμενοι που απατουν να εχουν κοψει το σεξ με τον/την συζυγο τους και εξ αιτιας αυτου, απατουν. αυτοι τα κανουν ολα!!

  3. #33
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Όταν κάνεις παράλληλη σχέση νομίζω πως το δεύτερος κ τρίτος δεν έχει πλέον νόημα. Η φύση αυτών των σχέσεων είναι διαφορετική. Και πολύ μπερδεμένο ποιος είναι τελικά ο τρίτος.

    Ισχύει ότι σε διαλύουν. Αλλά στην αρχή. Μετά ζεις με αυτά κ συμβιβάζεσαι με ότι έχεις να συνεχίσεις να την βλέπεις.
    Ααα καλα ...καθενας δικαιωμα στην φαντασιωση του...αν σου αρεσουν τα παραμυθια καλως αλλα με τον συζηγο ζει,περναει καθε μερα μαζι,ζει μαζι την καθημερινοτητα και την πραγματικοτητα.Εσυ ξοδευεις καποιες ωρες μαζι της και αυτο ειναι.Δεν την εχεις ζησει σε σχεση,δεν βιωνετε μαζι την καθημερινοτητα,λιγες στιγμες παθους και μονο.Εε αυτο σε φερνει δευτερο οπως και να το κανουμε.Αν αποφασισει να χωρισει κ να κανετε σχεση τοτε θα την γνωρισεις πραγματικα.Αν σε θελει τοσοοο πολυ γιατι δεν χωριζει να ζησει τον ερωτα της;;;Η πρωτη ειναι που θα παρει διαζυγιο η η τελευταια;;;Ααα ναι...ολο κ καποιο εμποδιο....αλοιμονο...Ολοι οι παντρεμενοι τα ιδια λενε...χιλιοπαιγμενη ιστορια...θελουν να χωρισουν καταβαθος αλλα δεν μπορουν μωρε...ναι οκ

  4. #34
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Διαβάζοντας το μηνύματα σας καταλήγω πάλι στην ίδια απορία. Τι κάνω;
    Όσα λέτε είναι η πραγματικότητα και το ξέρω. Κάπως έτσι ουσιαστικά τα έχω σκεφτεί και εγώ. Ωστόσο πέφτω στην χειρότερη παγίδα. Αυτήν την γυναίκα την ερωτεύτηκα περισσότερο από ότι έχω ερωτευτεί οποιαδήποτε. Τόσο από χαρακτήρα όσο και από το γεγονός ότι μου αρεσει υπερβολικα πολύ σαν γυναίκα με κάνει να μην μπορώ να την αφήσω. Δυστυχώς νιώθω πάρα πολύ ερωτευμένος μαζί της και στην σκεψη ότι την επόμενη μέρα δεν θα την ξανά δω πέφτω σε κατάθλιψη. Αν δεν ένιωθα τίποτα θα την είχα αφήσει εχθές. Την χώρισα πολλές φορές αλλά δεν κατάφερα να μην μπω στον πειρασμό ξανά.
    Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... Το μυαλό μου λέει να φύγω τρέχοντας αλλά όσα νιώθω με κρατάνε κολλημένο και πολύ δύσκολο να αντιδράσω. Θα την βρω την άκρη.. που θα πάει.
    Την ερωτευτηκες γιατι δεν την ζεις λεμεεε...δεν ξερεις πως ξυπναει το πρωι,τι συνηθειες εχει,πως αντιδρα στις καταστασεις...τιποτα δεν ξερεις...Τι να κανεις;;;;Να πας σε εναν ψυχολογο μπας και καταλαβεις τι σε τραβηξε σε μη διαθεσιμο ανθρωπο...και καπου δλδ να ξεχωριζουμε τι σημαινει αγαπη και τι σημαινει εξαρτηση γιατι τα εχουμε εξισωσει μου φαινεται...αλλο αγαπω,αλλο εξαρτωμαι..

  5. #35
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Την ερωτευτηκες γιατι δεν την ζεις λεμεεε...δεν ξερεις πως ξυπναει το πρωι,τι συνηθειες εχει,πως αντιδρα στις καταστασεις...τιποτα δεν ξερεις...Τι να κανεις;;;;Να πας σε εναν ψυχολογο μπας και καταλαβεις τι σε τραβηξε σε μη διαθεσιμο ανθρωπο...και καπου δλδ να ξεχωριζουμε τι σημαινει αγαπη και τι σημαινει εξαρτηση γιατι τα εχουμε εξισωσει μου φαινεται...αλλο αγαπω,αλλο εξαρτωμαι..
    Κάπου εδώ να σε ενημερώσω ότι δεν την ξέρω 1 μήνα. Την ξέρω 1.5 χρόνο και έχουμε ζησει αρκετές δύσκολες καταστάσεις μαζί. Άσε να ξέρω καλύτερα τουλάχιστον τι νιώθω. Ζήτησα γνώμη για το τι κάνουμε σε τέτοια κατάσταση και όχι μάθημα του τι είναι ο έρωτας και η αγάπη. Είμαι 31 δεν είμαι παιδάκι. Ξέρω να ξεχωριζω και δεν είμαι κανένας άπειρος.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Κάπου εδώ να σε ενημερώσω ότι δεν την ξέρω 1 μήνα. Την ξέρω 1.5 χρόνο και έχουμε ζησει αρκετές δύσκολες καταστάσεις μαζί. Άσε να ξέρω καλύτερα τουλάχιστον τι νιώθω. Ζήτησα γνώμη για το τι κάνουμε σε τέτοια κατάσταση και όχι μάθημα του τι είναι ο έρωτας και η αγάπη. Είμαι 31 δεν είμαι παιδάκι. Ξέρω να ξεχωριζω και δεν είμαι κανένας άπειρος.
    Είσαι 31 και την ερωτεύτηκες; Την έκατσες μόνο αυτό σου λέω. Αλλιώς ήθελα να το πω αλλά δεν επιτρέπεται στο φόρουμ.. Δεν ξέρω τι να κάνεις. Ειλικρινά δεν ξέρω..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #37
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Κάπου εδώ να σε ενημερώσω ότι δεν την ξέρω 1 μήνα. Την ξέρω 1.5 χρόνο και έχουμε ζησει αρκετές δύσκολες καταστάσεις μαζί. Άσε να ξέρω καλύτερα τουλάχιστον τι νιώθω. Ζήτησα γνώμη για το τι κάνουμε σε τέτοια κατάσταση και όχι μάθημα του τι είναι ο έρωτας και η αγάπη. Είμαι 31 δεν είμαι παιδάκι. Ξέρω να ξεχωριζω και δεν είμαι κανένας άπειρος.
    Ε για να σου πει κάποιος την γνώμη του πρέπει να σου πει και τι αξίζεις.. Το τι θες να δεις είναι καθαρά υπόθεση δική σου..

  8. #38
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Είσαι 31 και την ερωτεύτηκες; Την έκατσες μόνο αυτό σου λέω. Αλλιώς ήθελα να το πω αλλά δεν επιτρέπεται στο φόρουμ.. Δεν ξέρω τι να κάνεις. Ειλικρινά δεν ξέρω..
    Γιατί θεωρεις ότι την έκατσα;

  9. #39
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ε για να σου πει κάποιος την γνώμη του πρέπει να σου πει και τι αξίζεις.. Το τι θες να δεις είναι καθαρά υπόθεση δική σου..
    Νομίζω είναι ξεκάθαρο ότι έχω συμφωνήσει πάνω από 5 φορές σε όλα μου γράφεται εδώ. Ωστόσο το τι νιώθει ο καθένας είναι κάτι που δεν μπορεί να το κρίνει κανείς. Ειδικά για το αν δεν ξέρεις τον άλλο καθόλου.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Γιατί θεωρεις ότι την έκατσα;
    Μπορείς να την αφήσεις και να φύγεις;; ΧΩΡΊΣ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ;;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #41
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Κάπου εδώ να σε ενημερώσω ότι δεν την ξέρω 1 μήνα. Την ξέρω 1.5 χρόνο και έχουμε ζησει αρκετές δύσκολες καταστάσεις μαζί. Άσε να ξέρω καλύτερα τουλάχιστον τι νιώθω. Ζήτησα γνώμη για το τι κάνουμε σε τέτοια κατάσταση και όχι μάθημα του τι είναι ο έρωτας και η αγάπη. Είμαι 31 δεν είμαι παιδάκι. Ξέρω να ξεχωριζω και δεν είμαι κανένας άπειρος.
    Μια χαρα σου απαντησα απλα δεν σου αρεσε καθολου η απαντηση.Ναι 31 εισαι κι εγω 33 ευγε!Δεν σου κανω κανενα μαθημα,λεω την γνωμη μου!Αν δεν σ αρεσει η γνωμη μου δικο σου θεμα δεν σε υποχρεωσα να την ασπαστεις.Επισης σταματαω εδω γιατι συζητηση κανω μονο με ανθρωπους που θελουν να ακουσουν,να προβληματιστουν και να γινουν καλυτεροι,με οσους μπαινουν εδω μεσα με κλειστα αυτια και τσαντιζονται κι απο πανω γιατι δεν παιρνουν την απαντηση που θελουν δεν θελω καμμια σχεση.

  12. #42
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Μια χαρα σου απαντησα απλα δεν σου αρεσε καθολου η απαντηση.Ναι 31 εισαι κι εγω 33 ευγε!Δεν σου κανω κανενα μαθημα,λεω την γνωμη μου!Αν δεν σ αρεσει η γνωμη μου δικο σου θεμα δεν σε υποχρεωσα να την ασπαστεις.Επισης σταματαω εδω γιατι συζητηση κανω μονο με ανθρωπους που θελουν να ακουσουν,να προβληματιστουν και να γινουν καλυτεροι,με οσους μπαινουν εδω μεσα με κλειστα αυτια και τσαντιζονται κι απο πανω γιατι δεν παιρνουν την απαντηση που θελουν δεν θελω καμμια σχεση.
    Δεν νομίζω να είπα πουθενά ότι διαφωνώ μαζί σου. Η επιθετική είσαι εσύ όχι εγώ. Το να λες όμως ότι έχω μπερδέψει την αγάπη με τον έρωτα και τον ενθουσιασμό είναι κάτι που δεν μπορείς να το ξέρεις γιατί πολύ απλά δεν με ξέρεις . Πριν κοιτάξεις την απάντηση μου κοίτα λίγο την δική σου και διάβασε και ολόκληρο το thread για να καταλάβεις περισσότερα. Δεν έχει νόημα να συζητάμε από την μέση κ μετά. Θα πρέπει να εξηγώ τα ίδια. Αν δεν θες "καμία σχέση"οκ. σε ευχαριστώ για την θέση που πήρες και καλή συνέχεια.

  13. #43
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Μπορείς να την αφήσεις και να φύγεις;; ΧΩΡΊΣ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ;;
    Για την ώρα όχι. Πιστεύω μια μέρα να ξενερώσω αρκετά και να μπορέσω να πω το "Φτάνει."

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Για την ώρα όχι. Πιστεύω μια μέρα να ξενερώσω αρκετά και να μπορέσω να πω το "Φτάνει."
    Για την ώρα όχι.. Αλλά ζεις με την ελπίδα.. Ακριβώς γι αυτό λέω ότι την έκατσες.. Είναι δύσκολο να φύγεις
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #45
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Δεν νομίζω να είπα πουθενά ότι διαφωνώ μαζί σου. Η επιθετική είσαι εσύ όχι εγώ. Το να λες όμως ότι έχω μπερδέψει την αγάπη με τον έρωτα και τον ενθουσιασμό είναι κάτι που δεν μπορείς να το ξέρεις γιατί πολύ απλά δεν με ξέρεις . Πριν κοιτάξεις την απάντηση μου κοίτα λίγο την δική σου και διάβασε και ολόκληρο το thread για να καταλάβεις περισσότερα. Δεν έχει νόημα να συζητάμε από την μέση κ μετά. Θα πρέπει να εξηγώ τα ίδια. Αν θες "καμία σχέση"οκ. σε ευχαριστώ για την θέση που πήρες και καλή συνέχεια.
    Δεν ειμαι επιθετικη αγαπητε μου,σκληρη ειμαι.Επιθετικοτητα ειναι να λες στον αλλον μην μου κανεις μαθημα.Ουτε εσυ ξερεις εμενα ουτε εγω εσενα.Η απαντηση μου δεν εχει να κανει με το ποιος ξερει ποιον.Ρωτας γνωμες και αν ημουν στην θεση σου θα ηθελα να εχω μια καλη φιλη να μου πει πηγαινε σε ψυχολογο για να καταλαβεις γιατι σε ελκυει ενας μη διαθεσιμος αντρας,γιατι σε ελκυει το αδιεξοδο και το δραμα.Ναι για μενα αλλο εξαρτωμαι αλλο αγαπω.Τι περιμενες δλδ να ακουσεις;;Βρε κατσε ναι εσενα θελει καταβαθος κι ας ειναι παντρεμενη με τον αλλον;;Διαφωνω καθετα με το σκεπτικο σου,σε προβληματιζουν πραγματα που κατα την δικη μου παντα γνωμη δεν θα επρεπε καν να δινεις βαση και σε αυτα που εχουν ουσια δε βλεπω κανεναν προβληματισμο.Εγω πιστευω οτι κανεις κακο στον εαυτο σου,πως να το στρογγυλοποιησω δλδ;;ενταξει....καλα κανεις,συνεχισε ετσι.Καλη συνεχεια.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Παντρεμένη,αλλά...
    By anastasia1984 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 28-12-2019, 16:33
  2. Σχέση με παντρεμένη
    By OpThor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 20-05-2019, 20:09
  3. Σχέση με παντρεμένη και ζήλεια (δικιά μου)
    By albatros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 02-05-2015, 08:39
  4. Σχέση με παντρεμένη
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-04-2013, 00:44
  5. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 01:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •