Σχέση με παντρεμένη (Ερώτηση) - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 73 of 73
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ομως εαν υπαρχει κατις που δεν πρεπει να υπερασπιζεσαι εν προκειμενου -χωρις παρεξηγηση - ειναι την ηθικη! Θα ηθελες να εισουν στην θεση του ανδρα της? και πιστεψεμε δεν ειναι και δυσκολο να συμβει στον καθε ενας μας ,αυτο να τοξερεις!! η θα ηθελες να εισαι στην θεση των παιδιων? πως θα σε εβλεπαν εσενα ?
    Δυστυχως φιλε μου και λυπαμαι ,αλλα η φαση σας δεν ειναι καθολου μοναδικη! απεναντιας ειναι πολυ συνηθες!
    Ξερω οτι ειναι ασχημα αυτα που σου γραφω, αλλα δεν θα ταν σωστο για εμενα να εγραφα ψεματα! αν κι μερικες φορες νομιζω οτι ειναι καλητερο να κανεις τους ανθρωπους να χαμογελουν! να εγραφα για παραδηγμα οτι αυτο που κανεις ειναι σωστο! -αν κι στο ξανα λεω,δεν τοβλεω και κατι το τρομερα κακο!! αυτο που με φρικαρει ειναι που νομιζεις οτι υπαρχουν συναισθηματα απο την πλευρα της!- αλλα δεν γινετε να στο πω επειδη υπαρχει οικογενεια! υπαρχουν παιδακια και ειναι μεγαλο κριμα! να εισαι καποιος που θα επιρεασει την ψυχουλα τους !! θα μου πεις οτι αν δεν εισαι εσυ θα ειναι αλλος! ναι αλλα εσυ εισαι εν προκειμενου!! κι αν υπαρχει κι αγορακι ειναι πολυ μεγαλο το πληγμα στην ψυχη του! να σκεφτετε για την μανα του τετοια πραματα κι να ξερεις οτι σε εσενα θα ριξει το φτεξιμο!! εσυ θα πει οτι ξεμυαλησες την μανουλα του!!
    Εαν βλεπεις την σχεση σας ως κατις το οποιο σε ευχαρηστει ,περνας καλα ,σεξουαλικα και θεμα παρεας! δεν ειναι κακο! αν ομως επενδυεις πανω σε αυτη την σχεση τωτες υπαρχει θεμα! Το θεμα ειναι οτι η θα πρεπει να βρειτε τροπους να προχωρησετε μαζι αρα να παρει δυαζηγειο!! η θα πρεπει να εισαι μαζι της με προσοχη και χωρις προσδοκιες!
    Ενα ειναι συγουρο την εχεις ερωτευθει ! το θεμα ειναι και το κριμα ειναι οτι δεν σε εχει αυτη ερωτευθει !! ξερω οτι ποναει αυτο αλλα δυστυχως ετσι ειναι! μια γυναικα που αγαπα δεν παει κι με αλλον να κανει σεξ για υποχρεωση! ποσο μαλον μια ελληνιδα!! ΛΥΠΑΜΑΙ

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Αυτό δεν το δέχομαι ούτε εγώ. Είναι ο λόγος που άνοιξα το θέμα. Απλά μερικοί είναι πολύ απόλυτοι σε αυτό που λένε πράγμα κακό. Η απιστία είναι περίπλοκο πράγμα. Ξεκιναει από το πώς μεγάλωσες κ τι αρχές πήρες, και μπορεί να φτάσει μέχρι κ στο ότι αναζητάς την σωτηρία από κάτι άρρωστο και ακόμα παραπέρα. Και η γυναίκα που τρώει ξύλο από τον άντρα της και βρίσκει την σωτηρία της σε άλλον άντρα άπιστη λέγεται. Ο λόγος που κάποιος είναι άπιστος μπορεί να έχει 1000 αφορμές. Καλό είναι να μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καλάθι αν πρώτα δεν ξέρουμε τους λόγους του.
    Λογικό ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.. Έχεις δίκιο, έχεις μπλέξει.. Αλλά... Μη τα γενικεύουμε όμως σε τέτοιο βαθμό. Λες ο λόγος που κάποιος είναι άπιστος μπορεί να έχει 1000 αφορμές.. Σωστά. Αλλά όταν βγαίνει στη φόρα μια απιστία κανένας δεν σκέφτεται ούτε στο ελάχιστο τις αφορμές που λες.. Όλοι εστιάζουν στο κέρατο. Και αφορμή για κέρατο δεν υπάρχει...Τώρα εσύ την αγαπάς. Μπορείς να γίνεις άπιστος σε αυτή τη φάση;; Δεν μπορείς να κερατωσεις γιατί κάποιος "σου έδωσε αφορμή"...Προφανώς αυτός που κερατώνει δεν έχει αυτό που θέλει.. Μετά αφορμές βρίσκει μόνο ο ίδιος για να νιώσει καλύτερα με τον εαυτό του..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Θα συμφωνήσω εν μέρει άλλα θα διαφωνήσω σε κάτι. Οι περισσότερες άπιστες γυναίκες είναι σίγουρα αυτό που περιγράφεται. Ωστόσο μια γυναίκα που θέλει μόνο σεξ κ που δεν αγαπάει δεν κάνει τίποτα από όσα έχει κάνει αυτή η γυναίκα για εμένα.

    Έμεινε κοντά μου όταν έχασα κάποιον δικό μου. Ποια μένει στα δύσκολα όταν θέλει μόνο σεξ;
    Έχει κλάψει πολλές φορές για την κατάσταση μας. Πολλές.
    Έχει δεχτεί να την εξευτιλισω λεκτικά κ παρέμεινε. Επίσης πολλές φορές.
    Έχει κάνει 2000 χλμ μόνο για να με δει.
    Ρίσκαρε να χάσει τα παιδιά της κ το σωσαμε τελευταία στιγμή.
    Έχει κοιμηθεί δίπλα μου κ να κλαίει για όλη την εξέλιξη κ την κατάληξη μας.
    Της έχω κάνει την ζωή μαύρη με τον χαρακτήρα μου και ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΆ κάνει υπερπροσπάθεια να μας κράτησει όρθιους.
    Την εχω απειλήσει ότι θα τα πω όλα στον άντρα της πολλές φορές και έμεινε μαζί μου. Και δεν έμεινε από φόβο. Έμεινε για άλλους λόγους.

    Μερικά πράγματα δεν είναι ίδια κ ούτε όπως φαίνονται. Έχω μια γνωμη που δεν αλλάζει με τίποτα. Μπορεί όλοι οι άπιστοι να θεωρούνται άτιμοι. Αλλά μερικά πράγματα στην ζωή αν δεν τα ζήσεις η τουλάχιστον αν δεν τα δεις δεν μπορείς να τα καταλάβεις. Δεν είναι όλες οι άπιστες που...νες. ούτε όλοι οι άπιστοι μάλα..ες. υπάρχουν εξαιρέσεις. Το γιατί δεν διέλυσαν το σπίτι τους οι περισσότεροι είναι μια άλλη συζήτηση επίσης με 2 πλευρές όπως κάθε νόμισμα.

    Σίγουρα τώρα θα πείτε ότι λέω ότι με συμφέρει ότι έχω τυφλωθεί. Απέχω πολύ από τέτοιες καταστάσεις. Δεν ξέρω τι εντύπωση δίνω αλλά πιστέψτε με είμαι πολύ ώριμος για να ξεχωρίσω κάποια πράγματα.
    Όπως ξέρω ότι το να κάνεις σεξ με 2 είναι λάθος...

    έτσι ξέρω ότι πρέπει για 1000 λόγους να την χωρίσω.
    Δεν την υπερασπίζομαι. Την αλήθεια λέω. Το θέμα μου είναι άλλο και δυστυχώς το thread έχει πάει αλλού.

    Σας ευχαριστω πολύ όλους σας για τον χρόνο σΑς και τις απαντήσεις σας.
    ποια δυσκολα βρε ντιμη;
    η γυναικα δεν ηταν διπλα σου, διπλα στον ανδρα της ηταν, στο σπιτι της, στην οικογενεια της, στο βολεμα της.
    το οτι δεν σε εστειλε, το λες "διπλα μου";
    συνεχιζεις να παραμυθιαζεσαι.
    ισως και να εχεις μαθει να σου δινουν ξεροκοματα ενδιαφεροντος και να λες κι ευχαριστω. η να νομιζεις οτι σου αξιζει κατι τετοιο.

    ναι, να της δωσουμε παρασημο που δεν σε ξαπεστειλε οταν εχασες την μανα/πατερα σου. το βρηκες...
    και που ξερεις οτι δεν εχει κι εναν πρωην εραστη, που βλεπει ακομα και τωρα οταν δεν εχεις χρονο εσυ, αφου ειναι τοσο αγαπησιαρα;

    γιατι να σε στειλει; το πενθος ειναι κατι παροδικο. ξερει οτι οταν συνερθεις, θα εισαι παλι ιδιος. αν σου τυχαινε κανενα ατυχημα προσωπικο, κανενα νοσοκομειο, καμια αναπηρια (μακρια απ ολους μας), τοτε να μας λες αν σου σταθηκε η οχι.
    αλλα αν βρεθεις ποτε στο νοσοκομειο, παλι μονος σου θα πας. εκεινη θα ειναι με τον ανδρα της..
    τι της κοστισε δλδ το πενθος σου;;;;σταματησε να κανει σεξ με τον ανδρα της τον καιρο του πενθους, ας πουμε;;; ε;;

    τι εννοεις οταν λες οτι ρισκαρε να χασει τα παιδια της;
    αν δεν το ξερεις, τα παιδια δεν τα χανει ποτε μια μανα αν παρει διαζυγιο. αν σου λεει κατι τετοιο, ειναι ψεμα. τα παιδια πανε παντα με την μανα οταν ειναι μικρα. ειναι πολυ σπανιες οι περιπτωσεις που θα τα χασει και πρεπει να εχει κανει πολυ βαρια πραγματα ή να ειναι πολυ βαρια αρρωστη.
    επομενως, αυτο στο ειπε η ιδια ή το εβγαλες απ το μυαλο σου;

    κι εγω οπως κι αλλοι εδω, δεν σταθηκα στο ηθικο κομματι της ιστοριας σου , τουλαχιστον οχι με την στενη εννοια του ορου. σταθηκα ομως στο οτι εφοσον εισαι και νοιωθεις και ωριμος και συνειδητοποιημενος, οταν κανεις κατι (εστω και κατι τετοιο), δεν χρειαζεται να παραμυθιαζεσαι, ουτε να το ωραιοποιεις, οχι για εμας, αλλα για σενα. γιατι αν το δεις στις πραγματικες του διαστασεις κι οχι στις ψευτικες που του δινεις εσυ, τοτε θα μπορεσεις και να το διαχειριστεις οπως πρεπει.
    ναι, δεν σημαινει οτι οι απιστοι ειναι μ..κες και π..νες, οταν δεν ξερουν τι κανουν και γιατι ομως, και περνανε το σεξ με τον αλλον για προτιμηση προς το προσωπο τους, ειναι αξιοι της μοιρας τους..

    και μια ερωτηση, μιας και μας εχεις πει ποσο την αγαπας και ποσο θα ηθελες να ζησετε μαζι.
    αν εκεινη ξεπερνουσε τα θεματα της και επαιρνε διαζυγιο, θα ηθελες να ζησετε μαζι με τα παιδια της, να μεγαλωνεις τα παιδια του πρωην και να μπεις σε μια καθημερινοτητα που δεν θα εχει ολη μερα σεξ και παιχνιδια, αλλα κυριως θα εχει μια πολυ σπαστικη ρουτινα των παιδιων, θα τρεχετε πισω τους να τα βοηθατε και να κανετε αυτα που πρεπει για να μεγαλωσουν, θα επαιρνες φυσικα και οικονομικα βαρη για να γινει αυτο και ο δικος σας χρονος, αυτος με το σεξ , την αγαπη και τα λουλουδια θα ηταν πολυ περιορισμενος στον χρονο που θα απεμενε απ ολα αυτα και απο τις δουλειες και υποχρεωσεις που θα αναλαμβανες;;;
    γιατι, αυτη ειναι η ζωη μιας παντρεμενης μανας, δεν ειναι το σεξ..
    το εχεις σκεφτει αυτο, η μηπως θεωρεις οτι αν χωρισει θα παρκαρει τα παιδια της στον πρωην κι εσεις θα τρεξετε ανεμελοι στην ακρογιαλια;

    υ.γ. στον ανδρα της δεν τα λες, οχι για να προστατευσεις εκεινην, αλλα γιατι αν δεν εισαι χαζος, ξερεις καλα οτι μολις τα μαθει ο ανδρας της, εσυ θα παρεις ποδι ;)
    Last edited by Remedy; 27-01-2020 at 10:50.

  4. #64
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Η Ρεμεντυ τα λεει πολυ σκληρα αλλα και πολυ σωστα! δυστυχως καπως ετσι ειναι η αληθεια απλα Ρεμεντυ θα πρεπει να σκεφτουμε οτι ο θεματοθετης συγουρα ειχε προβληματικα παιδικα χρονια !! συγουρα δεν θα ειχε απολαυσει την αγαπη οπως θα τεροιαζαι σε ενα παιδακι! ,διοτις δεν ειναι φυσιολογικα ολα οσα λεει κι οσα συναισθανετε για την γυναικα αυτην!
    Προσωπικα θελω να του ξεκαθαρισω οτι δεν τον κατηγορω για την σχεση του με τη κοπελα, το εχω κανει κι εγω κι το εχουν κανει παρα πολλες και πολλοι!! ακομα και εδω στο φορουμ θα υπαρχουν !!Η δυαφορα ειναι οτι ολοι μας δεν πιστεψαμε οτι υπηρχε κατις σοβαρο! ολοι μας ειχα καταλαβει και ξεραμε οτι ηταν μια σαρκικη απολαυση οπου ετυχε να τεροιαζουμε με καποιον-καποια !! αλλα αυτο δεν εχει μελον!! εχει ημερα λυξης μαλιστα!
    Τελος θα ηθελα να τονισω και το επικυνδηνο του θεματος, στην Ελλαδα οι δολοφωνιες κατα 95/100 οταν υπαρχουνν για τετοια θεματα γινονται! ειτε απο τον συζηγο μολις το καταλαβει τρελενεται κι σκοτωνει , ειτε ο εραστης πορονετε απο την γυναικα!, τον κανει εργαλειο για να τον βαλει μετα να σκοτωσει τον ανδρα της με αποτελλεσμα ο ενας στο χωμα κι ο αλλος στην φυλακη, και αυτη ελευθερη ! και με ασφαλιστικες αποζημειωσεις.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Συμφωνω καθ ολα με την ρεμεντυ ..................... γι τους ανωτερω λογους , ποτε δεν κανω σχεση με παντρεμενη, οχι οτι ειναι κακο, ουτε ανηθικο...... ασκοπο ειναι ......και ασυμφορο.....
    Last edited by Macgyver; 28-01-2020 at 18:15.

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Συμφωνω καθ ολα με την ρεμεντυ ..................... γι τους ανωτερω λογους , ποτε δεν κανω σχεση με παντρεμενη, οχι οτι ειναι κακο, ουτε ανηθικο...... ασκοπο ειναι ......και ασυμφορο.....
    ειναι και ανηθικο Μακγ, μην το αμελεις αυτο, μαλιστα παρα ειναι, δεν γνωριζεις οτι θεωρειτε πολυ μεγαλη αμαρτια?? ξερεις οτι εμενα ,παρα το οτι ειχαν χωρησει απλα στα χαρτια ηταν ακομα μαζι, παρολα αυτα ΜΑΓΚ ο ιερεας μου ειπε οτι δεν ξανα κοινωνω μεχρι να χωρησει η μεχρι να τα σπασουμε! κι οτι μετα θα πρεπει να κανω καθε βραδυ 20 μετανοιες ,για ενα μηνα!! και αυστηρη νηστια !! αρα ειναι μεγα αμαρτημα!!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τι λες βρε Γιωργο, το 70% απατανε τον συντροφο τους , συμφωνα με στατιστικα στοιχεια , εμεις θα διορθωσουμε τον κοσμο ? οσο φταιει ο 3ος της απατης , τοσο φταιει κι ο -η απατων ..........ουδεις αμοιρος ευθυνων , εκ των δυο ........ ειχα μια σκασιλα τι λεει ο ιερεας , αναχρονιστικος ειναι .........υπαρχουν αμαρτηματα μακραν πιο σοβαρα , οπως ο θυμος κι η απληστια ......... συνηθη αμφοτερα ...... σαν τον 50χρονο υπαλληλο της ΕΥΔΑΠ , που εξετελεσε ο 77χρονος οργιλος που τον εξετελεσε ,....................για μια απλη διαρροη νερου .........
    κοιτα εσυ να εισαι ενταξει απεναντι του Θεου , και ' μην κρινετε ινα μην κριθητε ' ...................... τιποτα προσωπικο ......
    Last edited by Macgyver; 29-01-2020 at 00:30.

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    κανενα προβλημα!! ειδικα εσενα σου εχω συμπαθεια Μαγκ, απλα τις αποψεις μας γραφουμε!
    Παντος στο ποιος φταιει στην απιστια, κατα την γνωμη μου την μεγαλυτερη ευθυνη την εχουν οι παντρεμενοι!!!Δεν μπορει να εχει ιδια ευθυνη αυτος που ειναι ελευθερος η αυτη που ειναι ελευθερη με την/τον παντρεμενο!! ποσο μαλον εαν υπαρχεουν τεκνα

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μα κι εγω δεν ειμαι εχθρικος απεναντι σου , Γιωργο , καλοπροαιρετος εισαι .........αλλα δεν μπορω να μηπω την γνωμη μου .....

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μα κι εγω δεν ειμαι εχθρικος απεναντι σου , Γιωργο , καλοπροαιρετος εισαι .........αλλα δεν μπορω να μηπω την γνωμη μου .....
    ναι ρε συ!!¨)¨), δεν ειπα. δεν τρεχει κατι!! Φαντασου ποσο βαρετος θα ηταν ο κοσμος να συμφωνουσαμε ολοι!!
    Απλα στο συγκεκριμενο θεμα ΕΓΩ!! εχω δικαιο!! ΕΓΩ ξερω το σωστο, απλα πραματα!! χαχχαχα -αστειευομαι -
    Παντος ο κακομοιρος ο θεματοθετης φρικαραι με αυτα που του γραψαμε, περιμενε καποια συγκαταβαση, καποια ,εστω απο εναν μας να του πει οτι συμφωνει !! μαλον δεν θα ξανα μπει στο φορουμ ο ανθρωπος!!

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Αν εσείς είχατε σχέση με μια Παντρεμένη/παντρεμένο (υποθετικα) και ο άπιστος/άπιστη έκανε σεξ τόσο με εσάς όσο και με τον άνθρωπο που έχει παντρευτεί.. αλλά εσείς νιώθατε έντονα αισθήματα (αμοιβαία) ποια θα ήταν η θεση σας;
    Θα σας ενοχλούσε;
    Θα χωρίζατε;
    Θα κάνατε τα στραβά μάτια ίσως;
    Δεν υπάρχει περίπτωση να βρισκόμουν ποτέ σε τέτοια κατάσταση, αλλά αφού ρωτάς κι επιμένεις, ας πούμε ότι μου συμβαίνει το αδιανόητο. Αν διατηρούσε σαρκικές σχέσεις και με το σύντροφό της, όλα θα τελείωναν αυτομάτως τη στιγμή που θα το ανακάλυπτα (πώς δεν ξέρω, μάλλον θα το έλεγε).

    Δε βλέπω όμως ποιο το ενδιαφέρον να μάθεις τι θα έκανε ένας άγνωστος στη θέση σου.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γιωργο, ειχαμε πολυ καλες σχεσεις το 2014 , που τσακονωμουν με αλλα μελη , , εχω καταλαβει οτι εισαι καλοπροαιρετος .......

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Όχι δεν θα έκανα κάτι με παντρεμένη, προσωπικά. Θα απομακρυνόμουν μόνο και μόνο από την ζήλια. Είμαι πολύ κτητικός άνθρωπος (με την καλή έννοια) και δεν θα το άντεχα ψυχολογικά και συναισθηματικά αυτό.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Παντρεμένη,αλλά...
    By anastasia1984 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 28-12-2019, 17:33
  2. Σχέση με παντρεμένη
    By OpThor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 20-05-2019, 21:09
  3. Σχέση με παντρεμένη και ζήλεια (δικιά μου)
    By albatros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 02-05-2015, 09:39
  4. Σχέση με παντρεμένη
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-04-2013, 01:44
  5. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 02:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •