Παράλληλη σχέση... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Όταν λέω είμαστε καλά εννοώ τώρα, δεν ξέρω τι μου έλειπε πριν και ψαχτηκα αλλού...
    Δε κατηγορώ τον σύζυγό, στον εαυτό μου τα ρίχνω. Εγώ ψάχνομουν...προφανώς.
    Ναι αλλά για να "ψαχνοσουν" εσύ κάτι έλειπε.. Απλά προσπαθώ να καταλάβω αν τώρα έχετε λύσει ότι δεν πήγαινε καλά..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #17
    george1520
    Guest
    Δεν θα σχολιάσω, ούτε θα κρίνω εσένα.. Το κάνεις μια χαρά μόνη σου. Θα σου πω την ιστορία από μια άλλη οπτική. Σε μια σχέση δυο ατόμων για να μπει τρίτο πρόσωπο σημαίνει ότι υπάρχουν κενά.. Κάτι λείπει από το άτομο που απαιτεί. Εκτός και αν γενικά αυτό κάνει οπότε είναι άλλο σενάριο αυτό. Άρα σε ένα τρίγωνο φταίνε και οι 3. Αφού κατάφερες να βγεις από όλο αυτό, δώσε στην σχέση που έχεις με τον άντρα σου αυτά που στέρησες. Πηγαίνετε μαζί σε ενα σύμβουλο γάμου και προσπαθήστε να φτιάξετε την σχέση σας. Το να αυτομαστιγωνεσαι σίγουρα δεν θα διαγράψει όλα, ούτε θα φτιαξει την σχέση σας..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Δεν ξέρω αν με αγαπάει και εκείνος οπως λέει , γιατι ειχε τοσο άσχημη συμπεριφορά απέναντι μου που με εκανε να κλαίω συνεχώς.
    Και μετά μου ζήταγε συγγνώμη και πως εγώ έφταιγα για αυτα τα ξεσπάσματα.
    Αναρωτιέμαι αν ειμαι λάθος που δε θέλω καμια επαφή ουτε να ξέρει τι κάνω .
    Ειμαι λάθος; εκεινος το ζητάει ανθρώπινα λεει πλέον
    δεν εισαι λαθος, αλλα δενε χεις συνειδητοποιησει ακομα οτι ο ανθρωπος που ειχες εκεινη την σχεση σε κακοποιουσε.
    συναισθηματικα, σιγουρα. δεν ξερω αν ποτε εγινε και καποια σωματικη κακοποιηση. εσυ θα πεις. εγινε;

    και μια ακομα ερωτηση. εκεινος ο ανθρωπος, ειχε αλλου ειδους παροχες απο εσενα; για παραδειγμα, του εδινες ποτε χρηματα;

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Ο άντρας μου ήταν ο πρώτος μου σε όλα!
    Μέχρι που μου μπήκε η ιδεα στο μυαλο πως θα ήταν με άλλον...

    Όχι ο αλλος δεν μου ζήτησε ποτέ χρήματα. Το αντίθετο έκανε...

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Με τον αντρα μου έχουν αλλάξει πολλα προς το καλύτερο απο τότε που έκοψα εκείνη την καταραμένη σχέση.

    Το θέμα είναι πως μου έχουν μείνει κατάλοιπα απο αυτήν.
    Είναι φυσιολογικό; εδω και κάμποσο διάστημα εχω κόψει να πηγαίνω στην ψυχολόγο μου
    Και ειμαι παλι σε περίεργη φάση διότι συνεχίζει να με ενοχλεί..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ρουμπινι ακου τον παλιο γυναικεσ διπλα παιχνιδια κλπ δεν ειναι για ολουσ καποιοι μπορουν καποιοι δε μπορουν εσυ δεν μπορεισ δεν εχεισ πονηρια μεσα σου εμαθεσ τι κανουν οι αλλεσ κ λεσ θα τα κανω κι εγω αμ δε δεν ειναι για ολουσ θα παρεισ την αγωγη κι ολα καλα αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Το ερώτημα είναι τι να κάνω; εκείνος παρακαλάει συνεχώς για μία μου λέξη και τίποτα παραπάνω απο αυτό.
    Εμένα όμως ακόμα και τα μηνύματα που θέλει να ανταλλάσσουμε μου κάνουνε κακό .
    Μου στελνει 5 μηνύματα απαντάω στο 1.
    Τηλέφωνα δεν σηκώνω. Μου είπε να μην φαιρομαι σαν παιδί. Να ξεχάσουμε τα παλιά και να έχουμε μια επικοινωνία σαν άνθρωποι που θέλουν να γνωρίζουν ο ενας για τονάλλον αν είναι καλά κλπ
    Είναι νορμάλ αυτο που ζητάει;

  8. #23
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Το ερώτημα είναι τι να κάνω; εκείνος παρακαλάει συνεχώς για μία μου λέξη και τίποτα παραπάνω απο αυτό.
    Εμένα όμως ακόμα και τα μηνύματα που θέλει να ανταλλάσσουμε μου κάνουνε κακό .
    Μου στελνει 5 μηνύματα απαντάω στο 1.
    Τηλέφωνα δεν σηκώνω. Μου είπε να μην φαιρομαι σαν παιδί. Να ξεχάσουμε τα παλιά και να έχουμε μια επικοινωνία σαν άνθρωποι που θέλουν να γνωρίζουν ο ενας για τονάλλον αν είναι καλά κλπ
    Είναι νορμάλ αυτο που ζητάει;
    Οχι δεν ειναι.Αν εχεις ξεκαθαρισει οτι δεν θες να τον ξαναδεις,οτι τελειωσε,φυσικα και οχι.Μοιαζει χειριστικος και δεν σεβεται τα ορια που εθεσες.Γιατι του απαντας ομως;Γιατι δεν κανεις μπλοκ τα μηνυμητα κ τις κλησεις;Αυτο δεν το καταλαβαινω απο την πλευρα δου.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Οχι δεν ειναι.Αν εχεις ξεκαθαρισει οτι δεν θες να τον ξαναδεις,οτι τελειωσε,φυσικα και οχι.Μοιαζει χειριστικος και δεν σεβεται τα ορια που εθεσες.Γιατι του απαντας ομως;Γιατι δεν κανεις μπλοκ τα μηνυμητα κ τις κλησεις;Αυτο δεν το καταλαβαινω απο την πλευρα δου.
    Το είχα κάνει πολλές φορές και μετά απο λίγο έπαιρνε τον αντρα μου με απόκρυψη. Γενικώς προσπαθούσε να τον ενοχλήσει εξαναγκάζοντας με να αφαιρέσω τα μπλοκ. Μετα βέβαια ζηταει συγγνώμη και ότι τα κανει αυτα οταν φαιρομαι παράλογα. Μου λεει δε ζητάω να σε δω η να το κάνουμε, απλα να ξέρω τι κάνεις . Αυτό λεει έχει ανάγκη μονο. Τίποτα άλλο. Έχουμε μηνες να βρεθούμε ερωτικά. Δε κάνω πίσω σε αυτο. Δεν τον θέλω πια.

  10. #25
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Το είχα κάνει πολλές φορές και μετά απο λίγο έπαιρνε τον αντρα μου με απόκρυψη. Γενικώς προσπαθούσε να τον ενοχλήσει εξαναγκάζοντας με να αφαιρέσω τα μπλοκ. Μετα βέβαια ζηταει συγγνώμη και ότι τα κανει αυτα οταν φαιρομαι παράλογα. Μου λεει δε ζητάω να σε δω η να το κάνουμε, απλα να ξέρω τι κάνεις . Αυτό λεει έχει ανάγκη μονο. Τίποτα άλλο. Έχουμε μηνες να βρεθούμε ερωτικά. Δε κάνω πίσω σε αυτο. Δεν τον θέλω πια.
    Αυτο λεγεται ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ!!!ο τυπος δεν ειναι καλα...ειλικρινα δλδ χιλιες φορες να ελεγες την αληθεια στον αντρα σου παρα να περνας ολο αυτο...πρεπει να σκεφτεις πολυ καλα και να παρεις καποιες αποφασεις...σορρυ που στα λεω ετσι αλλα ο τυπος ακουγεται επικινδυνος.Που ξερεις τι θα κανει αυριο μεθαυριο;;;και δεν εννοω να τα πει στον αντρα σου,χειροτερα σκεφτομαι...

  11. #26
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Το ερώτημα είναι τι να κάνω; εκείνος παρακαλάει συνεχώς για μία μου λέξη και τίποτα παραπάνω απο αυτό.
    Εμένα όμως ακόμα και τα μηνύματα που θέλει να ανταλλάσσουμε μου κάνουνε κακό .
    Μου στελνει 5 μηνύματα απαντάω στο 1.
    Τηλέφωνα δεν σηκώνω. Μου είπε να μην φαιρομαι σαν παιδί. Να ξεχάσουμε τα παλιά και να έχουμε μια επικοινωνία σαν άνθρωποι που θέλουν να γνωρίζουν ο ενας για τονάλλον αν είναι καλά κλπ
    Είναι νορμάλ αυτο που ζητάει;
    Εσύ τι θες να κάνεις?

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Αυτο λεγεται ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ!!!ο τυπος δεν ειναι καλα...ειλικρινα δλδ χιλιες φορες να ελεγες την αληθεια στον αντρα σου παρα να περνας ολο αυτο...πρεπει να σκεφτεις πολυ καλα και να παρεις καποιες αποφασεις...σορρυ που στα λεω ετσι αλλα ο τυπος ακουγεται επικινδυνος.Που ξερεις τι θα κανει αυριο μεθαυριο;;;και δεν εννοω να τα πει στον αντρα σου,χειροτερα σκεφτομαι...
    Παλιά φοβόμουν μήπως μου κάνει κάτι πλέον δε φοβάμαι, μόνο λόγια ηταν για να με ελέγχει. Ειδικά τώρα που δεν έχουμε σχεση. Και εχει περάσει τοσος καιρός τι μπορεί να κανει; Εκτός απο το να επιδιώκει να μιλαμε;

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Εσύ τι θες να κάνεις?
    Εμένα μου ειναι αρκετό να ξέρω οτι είναι καλά χωρίς να μιλάμε καθημερινά. Αυτό δεν το αντέχω. Με πνίγει κάθε μέρα να θελει να ξερει τι κάνω. Εστω και αν είναι ενα απλό μήνυμα

  14. #29
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Παλιά φοβόμουν μήπως μου κάνει κάτι πλέον δε φοβάμαι, μόνο λόγια ηταν για να με ελέγχει. Ειδικά τώρα που δεν έχουμε σχεση. Και εχει περάσει τοσος καιρός τι μπορεί να κανει; Εκτός απο το να επιδιώκει να μιλαμε;
    Αν δεν φοβασαι μπλοκαρε τον απο παντου.Δεν καταλαβαινω...γουσταρεις να ζεις υπο απειλες;;;Το μονο λογια που το βλεπεις;;;Σε εξαναγκαζει να του μιλας ενω δεν θες υπο την μορφη απειλης...δεν βλεπεις δλδ τιποτα το ανησυχητικο;;;

  15. #30
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Εμένα μου ειναι αρκετό να ξέρω οτι είναι καλά χωρίς να μιλάμε καθημερινά. Αυτό δεν το αντέχω. Με πνίγει κάθε μέρα να θελει να ξερει τι κάνω. Εστω και αν είναι ενα απλό μήνυμα
    Oπότε θες έστω και με αυτόν τον τρόπο,να έχεις μια επαφή μαζί του?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 20:28
  2. Χωρισμος απο Παραλληλη σχεση
    By Michael_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-2017, 12:21
  3. Χωρισμός απο την παράλληλη σχέση μου - ΑΔΙΕΞΟΔΟ
    By nausika in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 199
    Last Post: 13-05-2016, 14:17
  4. Replies: 30
    Last Post: 07-09-2014, 19:40
  5. παράλληλη σχέση
    By rainy8080 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2009, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •