Παράλληλη σχέση... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Εγώ δε το έχω ανάγκη, το κάνω επειδή το θέλει εκείνος.
    Έχω δοκιμάσει τον εαυτό μου αν δεν με ενοχλήσει δεν υπάρχει περίπτωση να τον καλέσω ποτέ. Εγω κοιτάζω να είμαι καλα με τον αντρα μου πια και να αφήσω πισω αυτήν την ιστορία. Όμως οπότε με πρήζει ξανά του απαντάω.
    Σε αυτό ειμαι αδύναμη. Με αυτά που μου λεει αισθάνομαι πάντα ενοχές.

  2. #32
    george1520
    Guest
    Αφού ο άντρας σου ένα περίπου ξέρει τι έγινε.. Ή ότι του ειπες.. Τι φοβάσαι πλέον?? Αν θες να βγάλεις ένα άνθρωπο από την ζωή σου.. Κανεις κινήσεις και τον βγάζεις.
    Έζησες κάτι μαζί του. Οκ. Δεν θες άλλο. Τέλος. Που κολλάς? Μπλοκ από παντού. Αυτό που κάνει είναι άρρωστο.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    αυτος ο πρωην, σε ειχε χτυπησει ποτε, οταν συναντιοσασταν;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αυτός ο πρώην είναι άκρως χειριστικός και κακοποιητικός. Αφού δεν τον θες πια, κόψε κάθε επικοινωνία και μη μασάς στο τι λέει ή στο τι θέλει εκείνος. Κοίτα τι θες εσύ. Την ψυχολόγο γιατί την έκοψες; Νομίζω πρέπει να τα συζητήσεις μαζί της όλα αυτά.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Εγώ δε το έχω ανάγκη, το κάνω επειδή το θέλει εκείνος.
    Έχω δοκιμάσει τον εαυτό μου αν δεν με ενοχλήσει δεν υπάρχει περίπτωση να τον καλέσω ποτέ. Εγω κοιτάζω να είμαι καλα με τον αντρα μου πια και να αφήσω πισω αυτήν την ιστορία. Όμως οπότε με πρήζει ξανά του απαντάω.
    Σε αυτό ειμαι αδύναμη. Με αυτά που μου λεει αισθάνομαι πάντα ενοχές.
    Το κάνεις επειδή το θέλει εκείνος.. Σε χειρίζεται κανονικά και έτσι δεν θα μπορείς ποτέ να είσαι καλά.. Καλό θα ήταν να πας σε κάποιον ειδικό για να σε βοηθήσει να ξεπεράσεις τις ενοχές που νιώθεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις...
    Την ψυχολόγο την εκοψα για οικονομικούς λόγους, αυτό το διάστημα μου ήταν δύσκολο να πηγαίνω.
    Έχετε πραγματικά δίκιο στο ότι πρέπει να κοπεί και η απλή επικοινωνία. Όμως δε ξέρω τι με πιάνει και στο τέλος απαντάω έστω και μονολεκτικά, αισθάνομαι σαν να ειμαι υποχρεωμένη να το κάνω.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί μου συμβαίνει αυτό.
    Μακάρι να είχα τον χρόνο και τα χρήματα να πήγαινα τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα στη ψυχολόγο. Όμως αυτή τη στιγμή είναι αδύνατον. Θα προσπαθήσω να σταματήσω να με επηρεάζει. ....

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτος ο πρωην, σε ειχε χτυπησει ποτε, οταν συναντιοσασταν;
    Όχι ποτέ, στις συναντήσεις ηταν ο πιο τρυφερός άνθρωπος του κόσμου και ζήταγε συγγνώμη για την συμπεριφορά του. Γενικά ήταν άλλος άνθρωπος, γι αυτο κράτησε τόσο πολύ....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Όχι ποτέ, στις συναντήσεις ηταν ο πιο τρυφερός άνθρωπος του κόσμου και ζήταγε συγγνώμη για την συμπεριφορά του. Γενικά ήταν άλλος άνθρωπος, γι αυτο κράτησε τόσο πολύ....
    ωραια, αφου εισαι τοσο συνειδητοποιημενη λοιπον, οτι δεν τον θελεις στην ζωη σου, αφου σχεδον το ξερει ο ανδρας σου, επομενως ουτε να σε εκβιασει μπορει, κοψε τον μονιμα απο ΠΑΝΤΟΥ.
    το να σηκωνεις ενα τηλεφωνο στα πεντε, δεν κανει μονο σε εσενα κακο, αλλα και σοτν ιδιο.
    του δινει ελπιδες αυτο το πραγμα και γυριζει το μαχαιρι στην πληγη.
    αν τον ξεκοψεις τελειως, κι εσυ θα ησυχασεις κι εκεινος θα το παρει αποφαση αργα η γρηγορα και θα μπορεσει να ασχοληθει με τπτ αλλο.οσο ανταποκρινεσαι, θεωρει οτι ειναι σε καλο δρομο κι οτι θα σε τουμπαρει.
    και φυσικα αυτο που θελει δεν ειναι να σε ακουει στην χαση και στην φεξη, αλλα να ειστε ξανα μαζι.
    μην ξεγελιεσαι, φιλοι δεν ειστε, ουτε μπορειτε ποτε να γινετε. εραστες εισασταν. αν δεν το θελεις αυτο, τελειωσε το οριστικα για να μπορεσετε να ησυχασετε κι οι δυο.
    αν σε εκβιασει ξανα, πες του οτι τα ξερει ηδη ο ανδρας σου κι αν δεν ηρεμησει, το μονο που μπορει να γινει, ειναι να του στειλετε την αστυνομια, αν συνεχισει την παρενοχληση.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 20:28
  2. Χωρισμος απο Παραλληλη σχεση
    By Michael_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-2017, 12:21
  3. Χωρισμός απο την παράλληλη σχέση μου - ΑΔΙΕΞΟΔΟ
    By nausika in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 199
    Last Post: 13-05-2016, 14:17
  4. Replies: 30
    Last Post: 07-09-2014, 19:40
  5. παράλληλη σχέση
    By rainy8080 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2009, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •