Παράλληλη σχέση...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18

    Παράλληλη σχέση...

    Με αφορμή ένα θέμα που δημιουργησε μέλος εδώ πέρα, αποφάσισα να ανοίξω ενα δικό μου και να γράψω τα δικά μου

    Δεν έχει περάσει ένας χρόνος που κατάφερα να το κόψω, διατηρούσα 2 χρόνια σχέση πίσω απο την πλάτη του άντρα μου...
    Απο οταν τα ξεκίνησα αυτα, ειμαι ενας αλλος άνθρωπος. Μου λειπει πραγματικά η κοπελα που ήμουν πριν απο ολο αυτο.
    Εχω να νιώσω πραγματικά ευτυχισμένη 3 χρόνια τώρα. Η ψυχολόγος με βοήθησε μονο στο να πάρω καποιες αποφάσεις οσο αφορά
    Το 3ο πρόσωπο,αλλα κατα τα αλλα δεν έχω ορεξη για τίποτα, για την ιδια μου την ζωή κανενα ενδιαφέρον. Αν και το προσπαθώ , στη πραγματικοτητα αν με αφήσουν θα μένω ξαπλωμένη σε ενα κρεβατι 24 ωρες το 24ωρο,
    Πραγματικα αυτη η σχέση με διέλυσε ψυχικά και δε μπορώ να επανέλθω..... :-( :-(

    Μου έκανε τόσο κακό αυτός ο άνθρωπος επειδή δεν τον αγάπησα πραγματικά ωστε να αφήσω τη ζωή μου για εκείνον που αμφιβάλω αν ολα αυτα τα σημάδια που εχω απο εκείνον φύγουν ποτέ?
    Ειδικά το να κρύβεσαι απο τους ανθρώπους οταν δεν εισαι καλά δε βοηθάει καθόλου στο να Ανακτήσεις την ψυχολογία σου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Με αφορμή ένα θέμα που δημιουργησε μέλος εδώ πέρα, αποφάσισα να ανοίξω ενα δικό μου και να γράψω τα δικά μου

    Δεν έχει περάσει ένας χρόνος που κατάφερα να το κόψω, διατηρούσα 2 χρόνια σχέση πίσω απο την πλάτη του άντρα μου...
    Απο οταν τα ξεκίνησα αυτα, ειμαι ενας αλλος άνθρωπος. Μου λειπει πραγματικά η κοπελα που ήμουν πριν απο ολο αυτο.
    Εχω να νιώσω πραγματικά ευτυχισμένη 3 χρόνια τώρα. Η ψυχολόγος με βοήθησε μονο στο να πάρω καποιες αποφάσεις οσο αφορά
    Το 3ο πρόσωπο,αλλα κατα τα αλλα δεν έχω ορεξη για τίποτα, για την ιδια μου την ζωή κανενα ενδιαφέρον. Αν και το προσπαθώ , στη πραγματικοτητα αν με αφήσουν θα μένω ξαπλωμένη σε ενα κρεβατι 24 ωρες το 24ωρο,
    Πραγματικα αυτη η σχέση με διέλυσε ψυχικά και δε μπορώ να επανέλθω..... :-( :-(

    Μου έκανε τόσο κακό αυτός ο άνθρωπος επειδή δεν τον αγάπησα πραγματικά ωστε να αφήσω τη ζωή μου για εκείνον που αμφιβάλω αν ολα αυτα τα σημάδια που εχω απο εκείνον φύγουν ποτέ?
    Ειδικά το να κρύβεσαι απο τους ανθρώπους οταν δεν εισαι καλά δε βοηθάει καθόλου στο να Ανακτήσεις την ψυχολογία σου
    Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι.. Λες ότι δεν τον αγάπησες.. Και ποιος ήταν ο λόγος που ήσουν μαζί του 2 χρόνια;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Στην Αρχή που μπλέκεις με 3ο πρόσωπο το πάθος κ ολα αυτά που σου δίνει σε κανουν να αισθανεσαι σε εγρήγορση.
    ..και μετά από λίγο καιρό που υπάρχουν απαιτήσεις και συναισθήματα, Απειλές οτι θα το μάθουν ολοι, πως θα δειξει συνομιλίες και φωτογραφίες ,βρισιές, μηνύματα στον αντρα μου και τηλέφωνα.
    Και ενα σωρο αλλα που δε θέλω να θυμάμαι.
    ....

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Τους πρώτους μήνες ημουν μαζι του για τον λόγο που εξήγησα, σε κάποια φάση ειχα μπερδευτεί νομιζα πως θα άφηνα τον άντρα μου για εκείνον. Εννοείται πως δεν ήμουν ικανή να το κάνω. Οταν το πηρα χαμπαρι αποφάσισα να το τελειώσω μαζί του.

    Εκείνος ολη μςρα ήταν κολλημένος μαζι μου τηλέφωνα ιστορίες αγαπες παρακάλια...
    Μετά απειλές βρισιες, μετα παλι κύκλο ολη η ιστορία.
    Τον αγάπησα αλλα δεν ήμουν ερωτευμένη μαζί του ωστε να κανουμε κανονική σχέση.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Ακόμα και τώρα με παίρνει τηλέφωνα και μου στέλνει. Χωρίς να έχουμε καμία ερωτική επαφή η συνάντηση.

    Δε ξέρω τι αισθάνομαι πλεον, τον λυπάμαι οταν θυμάμαι πως έκλαιγε σαν μωρό αλλά για ολα τα υπόλοιπα τον μισώ

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Δεν ξέρω αν με αγαπάει και εκείνος οπως λέει , γιατι ειχε τοσο άσχημη συμπεριφορά απέναντι μου που με εκανε να κλαίω συνεχώς.
    Και μετά μου ζήταγε συγγνώμη και πως εγώ έφταιγα για αυτα τα ξεσπάσματα.
    Αναρωτιέμαι αν ειμαι λάθος που δε θέλω καμια επαφή ουτε να ξέρει τι κάνω .
    Ειμαι λάθος; εκεινος το ζητάει ανθρώπινα λεει πλέον

  7. #7
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Δεν ξέρω αν με αγαπάει και εκείνος οπως λέει , γιατι ειχε τοσο άσχημη συμπεριφορά απέναντι μου που με εκανε να κλαίω συνεχώς.
    Και μετά μου ζήταγε συγγνώμη και πως εγώ έφταιγα για αυτα τα ξεσπάσματα.
    Αναρωτιέμαι αν ειμαι λάθος που δε θέλω καμια επαφή ουτε να ξέρει τι κάνω .
    Ειμαι λάθος; εκεινος το ζητάει ανθρώπινα λεει πλέον
    Επειδή εγώ κάπου χάθηκα... Είσαι με τον άντρα σου ακόμη?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Επειδή εγώ κάπου χάθηκα... Είσαι με τον άντρα σου ακόμη?
    Ναι είμαστε ακόμα μαζί

  9. #9
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Ναι είμαστε ακόμα μαζί
    Με τον άλλον χωρισες? Έχετε επαφές?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Με τον άλλον χωρισες? Έχετε επαφές?
    Χωρίσαμε οριστικά, ερωτικές επαφές δεν έχουμε.
    Τηλέφωνα και μηνύματα ακόμα μου στέλνει για να βλέπει τι κάνω.

    Με τον αντρα μου είμαστε καλα, παρολο που αναγκάστηκα να του αποκαλύψω τη μισή αλήθεια ετσι οπως ηρθαν τα πράγματα. (Οχι φυσικά πως ειχα σχέση 2 χρονια, αλλα ότι υπήρξε φλερτ με αλλον)Με συγχώρεσε.
    Όμως εγω με τον εαυτό μου δε τα έχω καλά.

  11. #11
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Χωρίσαμε οριστικά, ερωτικές επαφές δεν έχουμε.
    Τηλέφωνα και μηνύματα ακόμα μου στέλνει για να βλέπει τι κάνω.

    Με τον αντρα μου είμαστε καλα, παρολο που αναγκάστηκα να του αποκαλύψω τη μισή αλήθεια ετσι οπως ηρθαν τα πράγματα. (Οχι φυσικά πως ειχα σχέση 2 χρονια, αλλα ότι υπήρξε φλερτ με αλλον)Με συγχώρεσε.
    Όμως εγω με τον εαυτό μου δε τα έχω καλά.
    Τι ακριβώς σκέφτεσαι για τον εαυτό σου?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι ακριβώς σκέφτεσαι για τον εαυτό σου?
    Ενοχές, και μετά αναρωτιέμαι τωρα βρήκα να τις αισθανθώ;
    2 χρονια τι έκανα;;;

    Επίσης οπως έγραψα πιο πάνω εχω χάσει το ενδιαφέρον μου για οτιδήποτε. Σπάνια εχω διάθεση να κάνω κάτι για εμένα.
    Όλα αυτά ξεκίνησαν απο τότε που ξεκίνησε και εκείνη η σχέση. Ήμουν ολη μέρα σε ενα τηλέφωνο μη τυχόν και έρθει μήνυμα η κάτι και δεν απαντήσω και θυμώσει εκείνος και μετά μη το δει και ο αντρας μου η υποψιαστεί κάτι....

    :-(

    Ολο αυτο μου δημιούργησε άγχος,πίεση και άλλα...που τα εχω μεχρι και τώρα

  13. #13
    george1520
    Guest
    Ενοχες όσο αφορά τον άντρα σου ή μήπως το θέμα είναι ηθικό?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Rubini95 View Post
    Χωρίσαμε οριστικά, ερωτικές επαφές δεν έχουμε.
    Τηλέφωνα και μηνύματα ακόμα μου στέλνει για να βλέπει τι κάνω.

    Με τον αντρα μου είμαστε καλα, παρολο που αναγκάστηκα να του αποκαλύψω τη μισή αλήθεια ετσι οπως ηρθαν τα πράγματα. (Οχι φυσικά πως ειχα σχέση 2 χρονια, αλλα ότι υπήρξε φλερτ με αλλον)Με συγχώρεσε.
    Όμως εγω με τον εαυτό μου δε τα έχω καλά.
    Αφού είσαι καλά με τον άντρα σου γιατί έκανες άλλη σχέση; Συγνώμη αν είμαι άσχετη αλλά δεν κολλάει το να είσαι καλά και να βρεις κάτι άλλο..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    18
    Όταν λέω είμαστε καλά εννοώ τώρα, δεν ξέρω τι μου έλειπε πριν και ψαχτηκα αλλού...
    Δε κατηγορώ τον σύζυγό, στον εαυτό μου τα ρίχνω. Εγώ ψάχνομουν...προφανώς.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. Χωρισμος απο Παραλληλη σχεση
    By Michael_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-2017, 13:21
  3. Χωρισμός απο την παράλληλη σχέση μου - ΑΔΙΕΞΟΔΟ
    By nausika in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 199
    Last Post: 13-05-2016, 15:17
  4. Replies: 30
    Last Post: 07-09-2014, 20:40
  5. παράλληλη σχέση
    By rainy8080 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2009, 21:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •