xanax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: xanax

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703

    xanax

    θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν εμπειρία από xanax 2 πραγματάκια:
    1.σε πόση ώρα σας πιάνει και
    2.πόσες ώρες διαρκεί η επίδρασή του?

    υγ.παίρνω xanax εδώ και καιρό και έχω παρατηρήσει ότι με πιάνει μετά από 20 περίπου λεπτά,μετά από την λήψη του.όσων αφορά την διάρκειά του,είχα την εντύπωση(ίσως εσφαλμένα) ότι κρατάει 5-6 ώρες.όμως ένας ψυχίατρος που επισκέφτηκα(όχι ο δικός μου),μου είπε ότι κρατάει 2-3 ώρες.
    είναι τελικά την ιδέας μου ότι κρατάει παραπάνω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    166
    Συμφωνα με τον δικο μου γιατρο κραταει 8 ώρες.

    Μπορει να δρασει γρηγοροτερα απο 20 λεπτα ως υπογλωσσιο, σε εκτακτες περιπτωσεις.

    Κατ\' εμε το 50% εξαρταται απο το μυαλο, αποδεδειγμενα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    παιδια εμενα το ζαναξ δε με πιανει.λεξοτανιλ επαιρνα αλλα τελικα οπως ειπε κ η wintertimes το50% ειναι στο μυαλο εγω λεω ομως οτι ειναι το 70% :P
    παιδια θελει αγωνα..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εγω εδω καικανενα μηνα λογο ερωτικης απογοιτευσης κ παλι ξεκινισα απομονη μ ζαναξ για μια εβδομαδα.και επειδη το εκοψα αποτομα αντι να περνω για μειρκες μερες μισο σημερα ειχα μια κρισουλα.φρικη σκετη.και πηρα ενα των .0.25.απο αυριο θα το ελλατωσω στομισο για να μην εχω τα ιδια.δεν ξερω ισως φταιει κ το οτι 2 μερες ωρακαθομαι αρκετες ωρες στο υπολογιστη.,.παιζει σιμασια αραγε αυτο?και η μανα μ καταλαβε οτι με πιασε κριση και μου αγριεψε κ με εκανε χειροτεαρα.οχι οτι δεν μ συμπαραστεκεται αλλαοταν με πιασει μπροστα της κ με βλεπει να μην μπορω να ανσανω κλπ νευριαζει αντι να με παριγορισει η να με παρει αγγαλια της.εμενα το παιδι μ αν υπεφερε ετσι θα εκανα τα παντα να του απαλυνω τον πονο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by nikos2009
    ki egw me th mana mou thn idia antimetwpish exw.isws den theloun na dextoun mesa tous oti kati exei to paidi tous.
    πόσο μα πόσο δίκιο έχεις Νίκο....
    δυστυχώς έτσι είναι και αυτό μας κάνει χειρότερα...:(

    υγ.καλώς όρισες!:)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    δλδ ειναι τοσο δισκολο μια μανα να παρει αγκαλια το παιδι της την ωρα π υποφερει?δεν το καταλαβενω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    έλα ντε!!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    15
    σορρυ που το ξεθαβω αλλα το βρηκα στο google!σημερα πηρα για πρωτη φορα μισω λεξοτανιλ και κοιμ για περιπου μια ωρα μετα απο ποση ωρα μπορω να πιω αλκοολ?πχ κρασι?βοτκα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μισο λεξοτανιλ , δεν ειναι τιποτα , μπορεις να πιεις , χωρις να τανακατεψεις , μετα απο 5-6 ωρες , το θεμα δεν ειναι ομως ποσες ωρες , το θεμα ειναι γιατι να θες να πιεις τοσο ανυπομονα .............

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    15
    εδω και καιρο τουλαχιστον δυο χρονια δεν μπορω να κοιμηθω ετσι αναγκαζομαι να πινω 500μλ κρασι σε νορμαλ καταστασεις και σε περιπτωση εντονου στρες πινω και 1,5 λιτρο..μαλακια μου που δεν πηγα σε ψυχιατρο κατι που θα κανω αυριο μιας που εκλεισα ραντεβου!Κοκτειλ δεν θα τα κανω δλδ δεν θα πιω λεξοτανιλ μαζι με κρασι!Απλα ηπια μισο χαπι στις 10 και σκεφτομουν οτι μετα απο 8 ωρες θα μπορουσα να πιω το κρασι για να με παρει ο υπνος μετα απο ωρα!Δεν ξερω την δοσολογια γιαυτο ρωτησα(μου εδωσαν δυο χαπια συγγενικο ατομο) ποσο επρεπε να πιω?ενα χαπι?ειμαι χαλια πραγματικα τρεμω ολοκληρος ταχυπαλμια και αρρυθμια και πιεση απο 14 εως 16!και ειμαι μονο 29...και ειναι καιρο ολο αυτο!Αναγκαστικα να παω καρδιογο παθολογο οπου μ προτειναν να παω σε ψυχιατρο...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Kαλα , μην τρελενεσαι , ουτε να με μιμηθης , εγω κατεβαζα καποια εποχη , 1-2 λιτρα κρασι , κοκτεηλ με 7-8 ζαναξ , ε , δεν επαθα τιποτα , ναμαι , εδω , ολοζωντανος , πανε 6 -7 χρονια , ειμαι και μεγαλος σε ηλικια ...........

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kαλα , μην τρελενεσαι , ουτε να με μιμηθης , εγω κατεβαζα καποια εποχη , 1-2 λιτρα κρασι , κοκτεηλ με 7-8 ζαναξ , ε , δεν επαθα τιποτα , ναμαι , εδω , ολοζωντανος , πανε 6 -7 χρονια , ειμαι και μεγαλος σε ηλικια ...........
    πηγα σε ψυχιατρο μιλαμε οτι ετρεμα στην αρχη ουτε το στομα να μιλησω δεν μπορουσα!αφου της ειπα τον πονο μου...
    της λεω συνεχεια πριν κοιμηθω πινω μισο κιλο κρασι εχω ταχυπαλμια αρρυθμια και πιεση 14 σε φαση ηρεμιας..μια το εκοβα το κρασι μια ξανα επινα αναλαγο το ανγχος....αυτες τις μερες εχω παθει λουμπαγκο δεν εχω ξανα νιωσει ετσι ποτε!αναγκαστηκα λοιπον και πηγα...και μου ειπε δεν μπορω να δωσω κατι γτ εισαι εθισμενος στο κρασι...της λεω χυμα δωσε μ κατι να ηρεμησω λιγες μερες 5-10 μερες και σου υποσχομαι οτι το κρασι ουτε να το δω δε θελω ενημερωτικα πινω μονο για τον υπνο και δεν ακουμπαω τπτ αλλο την υπολοιπη μερα!και δεν μου εδωσε τπτ...οκ γιατρος ειναι ξερει αλλα τρεμω ολος αδερφε θα χασω την δουλεια μ στο τελος!εχω την επιλογη να παρω ξαναξ απο τον πατερα μου και σκεφτομαι να το δοκιμασω αρκει να με στειλει για υπνο χωρις κρασι βεβαια για λιγες μερες μεχρι να ανεβω ψυχολογικα!να πιω κανενα?η θα ειμαι σαν ζομπι χωρις υπνο?Υποψιν μονο μια φορα δοκιμασα μισο λεξοτανιλ τον 3μγ και κοιμ 1 ωρα εχθες ολα αυτα!δεν εχω ξανα παρει ποτε μου αλλη φορα ειμαι σχετικα νεος σε ηλικια

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •