Θέση και έκτακτες συστολες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 97
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Aντωνη, εσυ που εχεις ψαξει τοσες ασθενειες, ξερεις γιατι μπορει ξαφνικα το δερμα στα δαχτυλα να γεμισει ρυτιδες καθετες λες και ειμαι 100 ετων και να το νιωθω σκληρο;

  2. #32
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Aντωνη, εσυ που εχεις ψαξει τοσες ασθενειες, ξερεις γιατι μπορει ξαφνικα το δερμα στα δαχτυλα να γεμισει ρυτιδες καθετες λες και ειμαι 100 ετων και να το νιωθω σκληρο;
    Όταν λες δάχτυλα.. Εννοείς εκεί που αρχίζουν? Που "μετράμε τους μήνες" ;;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όταν λες δάχτυλα.. Εννοείς εκεί που αρχίζουν? Που "μετράμε τους μήνες" ;;
    Ολο το δαχτυλο.https://postimg.cc/18Dsm9bm
    Και επιπλεον στην ακρη δεν εχει καλη αισθηση. Σα να το ζεματισα προσφατα.

  4. #34
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ολο το δαχτυλο.https://postimg.cc/18Dsm9bm
    Και επιπλεον στην ακρη δεν εχει καλη αισθηση. Σα να το ζεματισα προσφατα.
    Έχει η μαμά κρέμα χεριών για ενυδάτωση;;;

  5. #35
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ολο το δαχτυλο.https://postimg.cc/18Dsm9bm
    Και επιπλεον στην ακρη δεν εχει καλη αισθηση. Σα να το ζεματισα προσφατα.


    Σε ένα μόνο δάχτυλο συμβαίνει ή όλα είναι έτσι;


    Σαν ξηροδερμία φαίνεται. Οι γραμμές φυσιολογικές είναι πάντως, όλοι τις έχουν. Αν έχουν γίνει παραπάνω, βάλε λίγη κρέμα να δεις μήπως είναι καλύτερα. Κι εγώ στα χέρια μου έχω πάντα ξηροδερμία παρόλο που πίνω αρκετό νερό.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Σε ένα μόνο δάχτυλο συμβαίνει ή όλα είναι έτσι;


    Σαν ξηροδερμία φαίνεται. Οι γραμμές φυσιολογικές είναι πάντως, όλοι τις έχουν. Αν έχουν γίνει παραπάνω, βάλε λίγη κρέμα να δεις μήπως είναι καλύτερα. Κι εγώ στα χέρια μου έχω πάντα ξηροδερμία παρόλο που πίνω αρκετό νερό.
    Oλα και οι παλαμες επισης. Ειχα ψιλοζεματιστει απο ενα χερουλι ατμοκαθαριστη και αναρωτιομουν μηπως εφταιγε αυτο. Μετα πηρα μια κρεμα νιβεα αλλα μου φανηκε οτι χειροτερεψα,. Τωρα βαζω μια αλλη μαρκα για πολυ ξηρο δερμα. Τη ρουφαει ολη αλλα δεν αλλαζει υφη. Αναρωτιεμαι μηπως φταιει καποιος μυκητας. Υπαρχουν μυκητες που κανουν ξηροδερμια,.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Κ γω οταν ξαπλωνω νιωθω πολλες εκτακτες κοιλιακες και κολπικες... Ειδικα μετα την ηλεκτροφυσιολογικη μελετη νιωθω ενα ψιλοκαινουργιο αισθημα σαν να παει να με πιασει κοιλιακη ταχυαρυθμια κ νιωθω ενα σαν πνιξιμο στο λαιμο κ τους χτυπουςβστο λαρυγγι μου.. Οταν ξαπλωνω ιδιαίτερα αριστερα ειναι σαν να τις προκαλω να ερθουν οπουε κ γω συνηθως δεξια κοιμάμαι αλλα γενικα εχω πραγματικα κουραστεί με ολο αυτο το θεμα τον αρρυθμιων μου χει χαλασει την καθημερινότητα ψυχολογικα.
    Μία από τα ίδια! Μηδέν ποιότητα ζωής πλέον. Μόνο φόβος από την ώρα που θα ανοίξω τα μάτια μου. Και έχω κάνει και ablation και ηλεκτροφυσιολογικο έλεγχο για κατάλυση παροξυσμικης ταχυκαρδία. Άσε...

  8. #38
    Antonis8
    Guest
    Δεν ξέρω, ίσως υπάρχουν,τώρα βέβαια με έβαλες και μένα σε σκέψεις γιατί στις παλάμες έχω κι εγώ πάντα ξηροδερμια παρόλο που βάζω κρέμα που μου είχε δώσει δερματολόγος. Ίσως έχω κι εγώ μύκητες,δεν το είχα σκεφτεί, έχει τουλάχιστον ένα χρόνο που είναι έτσι οι παλάμες μου. Θα ρωτήσω το γιατρό μου την επόμενη φορά που θα πάω και θα σου πω. Καποιοι μύκητες όντως γίνονται χειρότερα με κρέμα, αλλά όχι με τις απλες κρέμες. Είναι και ο καιρός πάντως που ευνοεί την ξηροδερμια. Το πολυ να είναι έλλειψη κάποιας βιταμίνης,κυρίως d. Εγώ έχω στα χαμηλά φυσιολογικα και είναι πιο ευαίσθητο το δέρμα μου από παλιότερα.

  9. #39
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Μία από τα ίδια! Μηδέν ποιότητα ζωής πλέον. Μόνο φόβος από την ώρα που θα ανοίξω τα μάτια μου. Και έχω κάνει και ablation και ηλεκτροφυσιολογικο έλεγχο για κατάλυση παροξυσμικης ταχυκαρδία. Άσε...
    Εχεις πολλές έκτακτες; Την παροξυσμικη στην βρήκαν μέσω χολτερ;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εχεις πολλές έκτακτες; Την παροξυσμικη στην βρήκαν μέσω χολτερ;
    Την παροξυσμικη ταχυκαρδία την είχα από 12 ετών! Έως τα 38 που έκανα το ablation-κατάλυση. Έφτανα κάθε φορά τους 260-270 χτύπους. Έκτακτες άλλες μέρες έχω ελάχιστες και κάποιες άλλες ευτυχώς πιο σπάνια κάνω πολλές απανοτα. Έχω βάλει χολτερ 3 φορές. Όλοι λένε να μην φοβάμαι μα εγώ μόνο το ξέρω!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν ξέρω, ίσως υπάρχουν,τώρα βέβαια με έβαλες και μένα σε σκέψεις γιατί στις παλάμες έχω κι εγώ πάντα ξηροδερμια παρόλο που βάζω κρέμα που μου είχε δώσει δερματολόγος. Ίσως έχω κι εγώ μύκητες,δεν το είχα σκεφτεί, έχει τουλάχιστον ένα χρόνο που είναι έτσι οι παλάμες μου. Θα ρωτήσω το γιατρό μου την επόμενη φορά που θα πάω και θα σου πω. Καποιοι μύκητες όντως γίνονται χειρότερα με κρέμα, αλλά όχι με τις απλες κρέμες. Είναι και ο καιρός πάντως που ευνοεί την ξηροδερμια. Το πολυ να είναι έλλειψη κάποιας βιταμίνης,κυρίως d. Εγώ έχω στα χαμηλά φυσιολογικα και είναι πιο ευαίσθητο το δέρμα μου από παλιότερα.
    Eγω βγαζω και κατι κοκκινιλες στο προσωπο ενιοτε. Αυτο λεγεται ατοπικη δερματιτιδα. Πρεπει να τα σκασω σε ιδιωτη να μου βρει τι εχω.

  12. #42
    Σκατουλες sorry για την έκφραση... Αλλα ετσι νιωθω σχεδιν καθε μερα και δεν πέτυχε το ablation?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Εγώ πριν λίγο είχα ένα πολύ έντονο φτερούγισμα ,όχι χάσιμο χτύπων,απλά έντονο φτερούγισμα..πολύ έντονο,σαν να έγινε μέσα μου σεισμός ...τρόμαξα,δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό...και έτυχε και 1 φορά χθες που ήμουν παλι ξαπλωμένη...
    Last edited by Gia66; 03-02-2020 at 21:37.
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  14. #44
    Αυτου του τύπου εκτακτεςβτις εχει πιάσει holder? Αν ναι τι σου εχουν πει για αυτές? Εμενς στα πρωτα holder που έβαζα μ πιανανε μονο έκτακτες πχ 2000κολπικες και 7 κοιλιακες στο 3μερο...αλλα εκτος απο αυτη την γνώριμη αίσθηση του φτερουγισματος παθαινα κ μια αλλα αρρυθμια που νομιζα οτι ειναι κ αυτη εκτακτη αλλα στο τελευταίο μου holder που το επιασε(μου συμβαινει πιο σπάνια αυτη η αρρυθμια) την επιασε και ηταν επεισόδιο κοιλιακης ταχυαρρυθμιας 6..7 χτυποι κοιλιακοι τονιζω απανωτοι αυτο το επεισόδιο ψαξαμε να βρουμε μετέπειτα σε τεστ κοποσεως μαγνητικη κ ηλεκτροφ. Μελέτη

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Και τελικά τι έγινε με την ηλεκτροφ.μελετη?Βρήκατε το πρόβλημα?Εγώ holder δεν έχω βάλει ακόμα..
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές!!! S.O.S
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 30-07-2019, 03:13
  2. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 20:29
  3. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 21:44
  4. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 19:53
  5. εκτακτες συστολες
    By george271185 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 19:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •