Καταθλιψη στον στρατο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 104
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Επιτρέπεται στο φόρουμ ψυχολογίας να προσβάλλουμε;;;;
    δεν βρίσκω καμιά προσβολή

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    δεν βρίσκω καμιά προσβολή
    Εγώ πάλι βρίσκω.. Η αγένεια γενικά είναι προσβλητική.. Αν και αυτό εξαρτάται από το τι αρχές έχει ο καθένας μας...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #33
    george1520
    Guest
    Πανό έχεις καταλάβει ότι έχεις χαλάσει ένα θέμα αρκετά σοβαρό; Μπλόκαρε με να μην βλέπεις τι γράφω και τέλος... Δεν έχω διάθεση να μαλωνω με οποιονδηποτε.. Βάλε να δεις καμία ταινία να χαλαρώσεις.. Καλό βράδυ

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εγώ πάλι βρίσκω.. Η αγένεια γενικά είναι προσβλητική.. Αν και αυτό εξαρτάται από το τι αρχές έχει ο καθένας μας...

    το παιδί έχει σοβαρότερο πρόβλημα και εσείς κοιτάτε τι γράφω εδώ

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    το παιδί έχει σοβαρότερο πρόβλημα και εσείς κοιτάτε τι γράφω εδώ
    Εσύ γιατί κοιτάς τι γράφω εγώ λοιπόν και δεν κοιτάς το θέμα που ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ το πρόσεξες;;;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    το παιδί έχει σοβαρότερο πρόβλημα και εσείς κοιτάτε τι γράφω εδώ
    Οι υπολοιποι προσπαθησαν να βοηθησουν τον θεματοθετη...εσυ εκτος απτο να τρολαρεις κ να χαλας το θεμα, τι αλλο εκανες ρε πανο;;;
    γιατι δεν περιοριζεσαι στο τρολαρισμα στην γνωστη ενοτητα τουλαχιστον;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Διονύση ξέρω ακριβώς τι περνας...Ο αδερφός μου έκανε την θητεία του στην Λήμνο.Σκετο κολαστήριο!Υπέφερε πολύ,δεν του άρεσε καθόλου,παρ'ολο που είχε παρέα...να μιλάς με τους δικούς σου στο τηλέφωνο..να μιλάς όσο μπορείς..θα τα καταφέρεις,κάνε λίγο υπομονή και θα περασει.Θα φύγει και αυτό από τα πόδια σου,μην κλεινεσαι στον εαυτό σου.Να γράφεις και εδώ να φεύγει από μέσα σου αυτό..
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  8. #38
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Διονύση ξέρω ακριβώς τι περνας...Ο αδερφός μου έκανε την θητεία του στην Λήμνο.Σκετο κολαστήριο!Υπέφερε πολύ,δεν του άρεσε καθόλου,παρ'ολο που είχε παρέα...να μιλάς με τους δικούς σου στο τηλέφωνο..να μιλάς όσο μπορείς..θα τα καταφέρεις,κάνε λίγο υπομονή και θα περασει.Θα φύγει και αυτό από τα πόδια σου,μην κλεινεσαι στον εαυτό σου.Να γράφεις και εδώ να φεύγει από μέσα σου αυτό..
    Συμφωνώ απόλυτα να κάνεις υπομονή και μόνο σκέψεις θετικές !!!!!
    Να σκέφτεσαι τους δικού σου ανθρώπους και την χαρά που θα τους δώσεις αλλά και θα πάρεις όταν συναντηθείτε! !!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Οι υπολοιποι προσπαθησαν να βοηθησουν τον θεματοθετη...εσυ εκτος απτο να τρολαρεις κ να χαλας το θεμα, τι αλλο εκανες ρε πανο;;;
    γιατι δεν περιοριζεσαι στο τρολαρισμα στην γνωστη ενοτητα τουλαχιστον;
    δεν τρολλαρω

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,137
    Φίλε κι εγώ ήμουν σε μια ίδια θέση στο στρατό, πολύ μακριά από Αθήνα, δεν κολλούσα με τους άλλους, αλλά σταδιακά κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση, πήρα και μετάθεση κάπου επίσης πολύ μακριά αλλά εκεί γνώρισα δυο φίλους, πίστεψέ με σου φαίνεται μεγάλο διάστημα αλλά θα περάσει γρήγορα. Ζήτα μήπως σε βάλουν σε κανα γραφείο και δεν είσαι όλη μέρα μαζί με τους άλλους φαντάρους που δεν ταιριάζεις.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    καποιο βυσμα δεν εχεις?
    σε μοναδα καινουρια να πας δεν ξερεις πως θα ειναι τα πραγματα,ενω σε αυτη που εισαι,θα θεωρεισαι παλιος σε λιγο καιρο και θα σας παει καλα στις υπηρεσιες

  12. #42
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    47
    Ακουστε λιγο την κατασταση..μου βρηκαν ενα προβλημα με μια ορμονη στα νεφρα..και υπαρχει περιπτωση την δευτερα στο 424 να μου δωσουν μια θεραπεια και να ξοδεψω ολες μου τις αδειες..εχω ξοδεψει ηδη τις 12 ειδικες..εκει που ειναι να παω μεταθεση θα μου τις σβησουν..αλλα αν δεν παω και μεινω εδω? Θα πρεπει να υπηρετησω παραπανω και αυτο με τρελαινει..εχω αρχισει να τρελενομαι και να χανω το μυαλο μου..για αυτο κανω τετοιες σκεψεις

  13. #43
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Dionisis 777 View Post
    Ακουστε λιγο την κατασταση..μου βρηκαν ενα προβλημα με μια ορμονη στα νεφρα..και υπαρχει περιπτωση την δευτερα στο 424 να μου δωσουν μια θεραπεια και να ξοδεψω ολες μου τις αδειες..εχω ξοδεψει ηδη τις 12 ειδικες..εκει που ειναι να παω μεταθεση θα μου τις σβησουν..αλλα αν δεν παω και μεινω εδω? Θα πρεπει να υπηρετησω παραπανω και αυτο με τρελαινει..εχω αρχισει να τρελενομαι και να χανω το μυαλο μου..για αυτο κανω τετοιες σκεψεις
    Υπάρχει περίπτωση να μην γίνει η μετάθεση;

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλε Διονηση, καλησπρα κι απο εμενα.Σε τι σωμα υπερετεις? Καταλαβαινω οτι εισαι στεναχωρημενος! τα παντα εχουν να κανουν με σεσχυτησμους , θελω να πω οτι τα τελευταια χρονια ο στρατος ειναι πολυ πιο ανετος, πιο λιγο καιρο κι γενικα πιο ευκολος απο πριν δεκα χρονια! ομως οταν βλεπεις του αλλους φανταρους να περναν καλα ειναι λογικο να πικρενετε ο καθε ενας μας!
    Το μυστηκο σε καθε τετοιο προβλημα ειναι η υπομωνη! ,να προσπαθεις να επικοινωνεις με την κοπελα σου, να ξεχνιεσαι οσο μπορεις! Ενας τροπος να περναν οι μερες ξενιαστα ειναι να μην τις μετρας, μετα να προσπαθεις να τους γραφεις ολους κι ολα! μην αφηνεις τον εαυτο σου να επιρεαζεται απο τις εντολες, η απο την εξουσιομανια οπου διακατεχει τους στρατιωτικους! Προσπαθησαι δλδ να εισαι κατι σαν ξενο σωμα! βλεπε τα πραγματα εφο ψηλου κι οσο μπορεις με χαβαλε! Παρεες ειναι καλο να κανεις, δεν σου λεω να γινουν φιλοι σου, αλλα βοηθαει παρα πολυ να εχεις καποιους να μηλας!
    Τελος θα σου πω κατις πολυ σημαντικο, εαν αυτον τον καιρο σου περναει απο το μυαλο τοσο κακες σκεψεις θα πρεπει να επισκευτεις γιατρο, οχι στρατιωτικο, αλλα εξω. Αυτο στο λεω διοτις εισαι μικρος, και ο στρατος ειναι μια κατασταση οπου υπαρχει πολυ στρες, ετσι λοιπον σε αυτες τις συνθηκες ξεπροβαλλουν στην επιφανεια οι ευαισθησειες σου, και τα οποια προβληματα ψυχολογικα εχεις! θελω να πω οτι ειναι σαν δηγμα ο στρατος και εκει βλεπεις οτι υπαρχει βαθια μεσα σου καποιο ψυχικο προβλημα, αρα καλο θα ειναι να το ψαξεις οσο μπορεις ωστε να εισαι μια χαρα στην ζωη οπου ειναι εμπρος σου!
    Προσωπικα οταν πηγα στρατο παρουσιαστηκα στο Πυροβολικο, θυμαμαι οτι τα πραματα ηταν πολυ χαβαλε, και υπηρχαν πολλα ναρκωντικα! εγω μολις ερχομουν απο μια εποχη οπου εκανα χρηση ναρκωντικων κι ειχα δει σαν ευκερεια τον στρατο να τα κοψω! Οταν λοιπον πηγα εκει ,κι μολις ειχα κανει οφ, τρομαξα κι μου ηρθαν τρομερες σκεψεις! διοτις ολη μερα δεν ειχα τι νακανω κι ετσι επερνα ναρκωντικα! Ετσι λοιπον ζητησα κι μεταταθηκα στις ειδικες δυναμεις! αλεξιπτωτα! οπουη αδρεναλυνη με βοηθησαι αρκετα! επισης δεν υπηρχαν ναρκωντικα και ειχα συνεχως γεματες ημερες! καθε μερα καναμε ασκησεις αρα δεν ειχα στο μυαλο μου "χωρο" για κακες σκεψεις! υπηρχε και η γυμναστικη οπου μου αρεσε ετσι οι μερες περναγαν ομορφα!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Dionisis 777 View Post
    Ακουστε λιγο την κατασταση..μου βρηκαν ενα προβλημα με μια ορμονη στα νεφρα..και υπαρχει περιπτωση την δευτερα στο 424 να μου δωσουν μια θεραπεια και να ξοδεψω ολες μου τις αδειες..εχω ξοδεψει ηδη τις 12 ειδικες..εκει που ειναι να παω μεταθεση θα μου τις σβησουν..αλλα αν δεν παω και μεινω εδω? Θα πρεπει να υπηρετησω παραπανω και αυτο με τρελαινει..εχω αρχισει να τρελενομαι και να χανω το μυαλο μου..για αυτο κανω τετοιες σκεψεις
    μπορει να σου δωσουν αναρρωτικη

    ποσες ταπ και κανονικες εχεις?

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 39
    Last Post: 24-08-2017, 10:00
  2. Στρατο
    By giorgos96 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 14
    Last Post: 18-05-2015, 13:42
  3. Αγχος για το στρατο
    By Anakin in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 02-11-2014, 15:56
  4. Προβλήματα στον εργασιακό χώρο που με οδηγούν στην καταθλιψη μάλον
    By anemona in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 01-09-2014, 13:18
  5. Τι γινεται στον εγκεφαλο ατομου με καταθλιψη
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-11-2007, 01:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •