Δεν αντέχω άλλο να ζω έτσι - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 89 of 89
  1. #76
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Persefoni97 View Post
    Αυτό προσπαθώ αλλά όταν με πιάνει μέσα στη Νύχτα αυτό σημαίνει ότι δεν έχω και πολύ έλεγχο. Απλώς συμβαίνει για διάφορους λόγους. Ίσως με ψυχοθεραπεία μπορέσουν να αναδυθούν κάποιοι απο αυτούς τους λόγους που συνετελεσαν στο να ζω μέσα στο άγχος. Ίσως πάλι να μην γίνει και τίποτα όπως την προηγούμενη φορά. Για το σεροπραμ τι πιστεύετε; γενικά διάβασα πολύ αρνητικά πράγματα για τα αντικαταθλιπτικα αλλά ο ψυχίατρος ήταν κάθετος ότι η λύση αυτή είναι μονόδρομος αλλιώς όπως είπε θα "τηγανιζομαι μια ολόκληρη ζωη".
    Δεν έχω πάρει ποτέ χάπια.. Δεν έχω άποψη..


    Άκουσε με.. Η ψυχοθεραπεία θα σε βοηθήσει να αγαπήσεις τον εαυτό σου. Θα γνωρίσεις πτυχές του εαυτού σου που δεν ήξερες. Θα μάθεις να ελέγχεις το άγχος. Θα σταματήσεις να δίνεις τόση σημασία σε ανούσια πράγματα..
    Δεν ξέρω τι σκεφτόταν όταν το έλεγε.. Ξέρω πως εγώ ξανά γεννήθηκα με την ψυχοθεραπεία.. Βοήθησε τον εαυτό σου. Μην κοιμίζεις τα προβλήματα με χάπια.. Αντιμετώπισε τα!

  2. #77
    Antonis8
    Guest
    Πολυ συχνο στους ασθενείς δυσαυτονομίας να ξυπνάνε με ταχυπαλμια γιατί κατά τις τέσσερις ο οργανισμός μας εκκρίνει αδρεναλινη και επέρχεται ταχυπαλμια.


    Οσο επαιρνες ζαναξ είχαν σταματήσει οι ταχυπαλμιες;

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    135
    @faro, η ασβαγκαντα σε φαρμακεία κυρίως. συμπληρωμα είναι , την δόση την προσαρμοζεις στον οργανισμό σου. Γιαυτο ξεκινάς απο λίγο.
    Τα αντικ/κα , αγχολ/κα πρέπει να βρεις πιο σου ταιριάζει. Αν κάποιο δεν σου πάει το λες στο γιατρό να στο αλλάξει.

  4. #79
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Πολυ συχνο στους ασθενείς δυσαυτονομίας να ξυπνάνε με ταχυπαλμια γιατί κατά τις τέσσερις ο οργανισμός μας εκκρίνει αδρεναλινη και επέρχεται ταχυπαλμια.


    Οσο επαιρνες ζαναξ είχαν σταματήσει οι ταχυπαλμιες;
    Όχι ιδιαίτερα απλά έδιωχνε λίγο τις αγχωτικες σκέψεις. Αλλά πάλι είχα ταχυκαρδιες ίσως όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό 180 αλλά πάλι όταν με έπιαναν ήταν γύρω στους 140-150.

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλημερα κι απο εμενα! Θα σου ελεγα πρωτα απο ολα να ξεκαθαρησεις τα παθολογικα αιτια, δλδ να γινεις συγουρη οτι δεν εχεις κατις σωματικα και μετα να απευθυνθεις σε ψυχολογο η ψυχειατρο μεσο του ΙΚΑ, νομιζω οτι δικαιουσαι λογο ηλικιας ακομα απο τον οικογενειακο ταμειο ,επισης νομιζω οτι οι φοιτητες εχουν καποια ιατρικοφαρμακευτικη περιθαλψη ωστε να μην χαλας τα λεφτα ου! ,διοτις η οικονομικες δυσκολιες απο μονες τους και μονο αυτες ειναι ικανες σε ατομα που ειναι αρκετα υπευθυνα και δεν θελουν να "χρωσταν" σε κανεναν ,ατομα δλδ με υπερβολικη αξιοπρεπεια οπως δειχνεις εσυ! τους προκαλει μεγα στρες και αγχος αυτο!
    Εκανες εγκεαλογραφημα, η μαγνιτικη στον εγκεφαλο σου? ελεξες τις μερες της περιοδους σου? μην εχεις καθηστερηση? κοιταξες το στομαχι σου? (το στομαχι ειναι το μονο μερος του σωματος οπου μπορει να προκαλεσει παρενεργεις που ειναι ψυχικεςδιαταραχες).Ξεκαθαρ ησαι με αυτακαι μετα δες για καποιον ψυχειατρο η ψυχολογο χωρις να δωσεις λεφτα! Διοτις καλες οι ψυχοθεραπειες και οι βελονησμοι, οι θεραπειες γνωστικιστικης φασης η η ψυχαναλυση αλλα θελουν τρελα λεφτα ολα αυτα!
    Τελος θα σου ελεγα το θεμα του μοναχισμου να το ξανα σκεφτεις σοβαρα! δεν ειναι ασχημη ιδεα κατα την γνωμη μου! Δεν θα χασεις και τυποτα το συγκλονηστικο απο την κοσμικη ζωη!

  6. #81
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    4
    Καλησπέρα τα ίδια σχεδόν είχα περάσει κ εγώ με εσένα Περσεφόνη έκανα την πρακτική για την σχολή μου και τελείωνε η σύμβαση μου ξύπνησα ένα πρωί και δεν μπορούσα να ανασανω και οι παλμοί μου ήταν πάνω από 100 πήγα στο νοσοκομείο τέσσερις φορές ξυπναγα με απίστευτη ταχυκαρδία ζαλιζομουν δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω έτρεμα και σκεφτόμουν ότι θα πεθανω.Οι γιατροί δεν έβρισκαν τίποτα σπουδαίο το μόνο π είχα ήταν έλλειψη σιδήρου έφυγα από την πόλη που σπουδαζα γιατί δεν είχα καμία βοήθεια από γονείς και έτσι όπως ήμουν δεν θα μπορούσα να δουλέψω βασικά το μόνο π σκεφτόμουν ήταν ότι αρρώστησα βαρια και τι θα κανω.γυριζοντας στο πατρικό μου στην επαρχία έχασα τον πατέρα μου εκείνες τις ημέρες και δεν είχα καθολου χρήματα επαιρνα αγωγή σιδήρου αλλά προκοπή δεν έβλεπα κάθε μέρα ξυπναγα μεσα στην αναστάτωση οι παλμοί γύρω στους 130 μόνο να τους νιώθεις δ ν θέλεις κάτι αλλο,έξι μήνες πέρασα μέσα στις σκέψεις μου δούλευα και σεζόν τοτε γιατί δεν μπορούσα να τα βγάλω περα.Στο τώρα πλέον φοβάμαι να φύγω από το πατρικο μου μήπως πάθω κάτι έχω ξεκινήσει από τον Δεκέμβριο αγωγή εσκιταλοπραμη και ψυχοθεραπεία δεν θα σου πω ψέματα μεγάλη βελτίωση δεν έχω δει αλλά δεν είμαι κι αυτό το χάλι με τις κρίσεις πανικού είμαι καλύτερα σε σωματικό επιπεδο.Εγω θα σου πω να μην φοβάσαι την αγωγή,εσύ υποφέρεις η οικογένεια σου δεν σε καταλαβαίνει όπως και εγώ τα ίδια περνάω ν προσέχεις τον εαυτό σου και να προσπαθείς κάθε μερα με αισιοδοξια.

  7. #82
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Persefoni97 View Post
    Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το πρωί πι ξύπνησα με ταχυκαρδία και έντονη εφίδρωση. Ήμουν σε μια απίστευτη κατάσταση τρόμου χωρίς κανέναν λόγο. Δεν μπορούσα να θυμηθώ αν είδα κάποιον εφιάλτη τέλος πάντων. Πήγα σε ψυχίατρο μου είπε ότι πρόκειται για νυχτερινές κρίσεις πανικού. Όταν του είπα για την υποταση και τις λιποθυμίες μου είπε ότι μάλλον από το σοκ που υφίσταται ο οργανισμός, παθαινω συγκοπτικα επεισόδια. Πήρα τον καρδιολόγο τηλέφωνο και συμφώνησε αφού δεν μπορεί να βρει κάτι οργανικό. Τέλος πάντων μου έγραψε σεροπραμ. Μου είπε ότι με τόσο έντονες κρίσεις πανικού δύσκολα θα φέρει αποτελέσματα η ψυχοθεραπεία από μόνη της. Πήρα ένα χάπι το μεσημέρι και ακόμα αισθάνομαι ένα περίεργο αίσθημα μέθης. Το έχει πάρει κανείς εδώ μέσα; Τι παρενέργειες έχει; Τα φοβάμαι λίγο τα ψυχοφαρμακα δεν θέλω να μου αφήσουν κάποιο μακροχρόνιο κουσούρι αλλά από την άλλη δεν μπορώ να ζω και μέσα στον πανικό είναι αφύσικο και αδιανόητο. Υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει τη μνήμη μου; ρωτάω γιατι σήμερα διάβαζα δίκαιο και δεν θυμόμουν Χριστό μετά. Φταίει το χάπι ή το άγχος μου;
    Διάβασα την ιστορία σου, με έκανες και έφτιαξα λογαριασμό σε αυτό το φόρουμ.

    2000 ευρώ σε ψυχοθεραπεία; Δεν κάνει τίποτα από μόνη τής όταν ο άνθρωπος βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση. Μόνο σε συνδυασμό με σωστή φαρμακευτική αγωγή.
    Καλά, θα τρελαθούμε τελείως. Ποιός σού έγραψε σκέτη Αλπροζολαμη για δύο μηνες;

    Βενζοδιαζεπινες χορηγούνται σε τέτοιες καταστάσεις μόνο στην αρχή τής θεραπείας με αντικαταθλιπτικά, γιατί οί παρενέργειές έρχονται κατευθείαν, αλλα η δράση τού αντικαταθλιπτικόυ θα φανεί μετά από 3-4 εβδομάδες. Τα benzo χορηγούνται για όσο το δυνατόν λιγότερο χρόνο, γιατί ο εθισμός σε αυτά δεν είναι παίξε - γέλασε.

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης. Απαγορεύονται οι προτροπές για λήψη/διακοπή φαρμάκων.

    Όλα αυτά με καθοδήγηση ειδικού πάντα.

    Είχα παρόμοιο πρόβλημα με σένα, μπορείς να με ρωτήσεις κάτι εαν θέλεις.
    Last edited by Aeon; 11-02-2020 at 19:25.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν αμφισβητώ τις καλές προθέσεις σου, αλλά πως κρίνεις καλύτερα από κάποιον ειδικό που έχει δει την κοπέλα από κοντά; Άλλο να πεις νομίζω ότι αυτή η αγωγή είναι λάθος, καλό θα ήταν να πάρεις δεύτερη γνώμη από άλλον ψυχίατρο, κι άλλο να λες στην κοπέλα τι φάρμακα να πάρει. Δεν μπορείς να προτρέπεις σε αγωγές μέσω ενός ανώνυμου φόρουμ, ακόμα κι αν κοτσάρεις ένα "όλα αυτά με καθοδήγηση ειδικού πάντα" στο τέλος, απαγορεύεται και από τους κανόνες του φόρουμ.

  9. #84
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν αμφισβητώ τις καλές προθέσεις σου, αλλά πως κρίνεις καλύτερα από κάποιον ειδικό που έχει δει την κοπέλα από κοντά; Άλλο να πεις νομίζω ότι αυτή η αγωγή είναι λάθος, καλό θα ήταν να πάρεις δεύτερη γνώμη από άλλον ψυχίατρο, κι άλλο να λες στην κοπέλα τι φάρμακα να πάρει. Δεν μπορείς να προτρέπεις σε αγωγές μέσω ενός ανώνυμου φόρουμ, ακόμα κι αν κοτσάρεις ένα "όλα αυτά με καθοδήγηση ειδικού πάντα" στο τέλος, απαγορεύεται και από τους κανόνες του φόρουμ.
    Με κάτι τέτοιους "ειδικούς" μού έρχεται να βαρέσω το κεφάλι μού στον τοίχο.

    Την είχανε με σκέτη Αλπροζολαμη 2 μήνες, σε ορισμένες περιπτώσεις κατάθλιψης αυτό θα μπορούσε να την οδηγήσει σε αυτοκτονία. Αυτό που το πας;

    Εγώ δεν πρότεινα κάποια συγκεκριμένη αγωγή, εγώ πρότεινα εναλλακτικές της οποίες μπορεί να τής συζητήσει με τον ψυχίατρο, ο ψυχίατρος θα γράψει τα φάρμακα και της δοσολογίες που αναλογούν στην περίπτωση τής κοπέλας.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ε τωρα που τα λεμε το "Εσύ χρειάζεσαι η Σερτραλινη η Παροξετινη η Βενλαφαξίνη, σε συνδυασμό με κάποιο "αργό" benzo στην αρχή για 2-3 εβδομάδες" δε στεκεται με τιποτα. Ειδατε στους ορους χρησης να απαγορευονται οι φαρμακευτικες προτροπες μονο ανευ διευκρινισης περι ειδικου;

    Εφαρμοζοντας αυτη τη λογικη στους ορους χρησης γενικοτερα, ας αρχιζουμε να βριζουμε και να εκβιαζουμε, προσθετοντας στο τελος παντα μια επιφυλαξη και διευκρινηση πως δεν το εννοουμε
    Σε μια εβδομαδα θα μας εχουν μπαναρει ολους.

    Εεε εννοειται το τελευταιο με διευκρινιση πως δεν το προτεινω σε κανεναν, χωρις τη συνδρομη ειδικου σε σχηματα λογου/αναλογιες
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  11. #86
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Ε τωρα που τα λεμε το "Εσύ χρειάζεσαι η Σερτραλινη η Παροξετινη η Βενλαφαξίνη, σε συνδυασμό με κάποιο "αργό" benzo στην αρχή για 2-3 εβδομάδες" δε στεκεται με τιποτα. Ειδατε στους ορους χρησης να απαγορευονται οι φαρμακευτικες προτροπες μονο ανευ διευκρινισης περι ειδικου;

    Εφαρμοζοντας αυτη τη λογικη στους ορους χρησης γενικοτερα, ας αρχιζουμε να βριζουμε και να εκβιαζουμε, προσθετοντας στο τελος παντα μια επιφυλαξη και διευκρινηση πως δεν το εννοουμε
    Σε μια εβδομαδα θα μας εχουν μπαναρει ολους.

    Εεε εννοειται το τελευταιο με διευκρινιση πως δεν το προτεινω σε κανεναν, χωρις τη συνδρομη ειδικου σε σχηματα λογου/αναλογιες
    Οκ παιδιά, σηκώνω τα χέρια ψηλά. Αφήστε την να ταλαιπωρείται με λάθος αγωγές.
    Κάντε report το post μου.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Εεε καταλαβαινεις οτι μπορεις να επισημανεις την υπερβολη του ψυχιατρου που της τα εγραψε, ακομη και ποσο απαραδεκτος ειναι, χωρις μετα απαραιτητως να της προτεινεις φαρμακευτικη αγωγη με εξονυχιστικη λεπτομερεια... Σωστα; Δεν ειναι μαυρο ασπρο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #88
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Persefoni97 View Post
    Καλησπέρα είμαι καινούργια στο φόρουμ. Δεν ξέρω από που ακριβώς να αρχίσω. Είμαι 23 ετών, πέρασα το 2015 στη νομική Αθηνών όμως τότε λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν μπορούσα να κατέβω Αθήνα. Είμαι από το Βόλο. Τέλος πάντων δούλεψα ένα διάστημα σε μια εταιρεία σαν μεταφράστρια καθώς τα αγγλικά είναι η δεύτερη μου γλώσσα κατάφερα με τα χίλια ζόρια να μαζέψω λεφτά και με τη βοήθεια μιας θείας μου να ναι καλά κατάφερα να νοικιάσω ένα σπίτι κοντά στη σχολή μέσα του 2017. Ουσιαστικά έχασα 2.5 χρόνια. Τέλος πάντων ξεκίνησα με θετική ενέργεια και περηφάνια που ενώ ήμουν μόλις 20κατι κατάφερα να σταθώ στα πόδια μου μόνη μου.
    Τα προβλήματα άρχισαν 2-3 μήνες μετά. Ξαφνικές ταχυκαρδιες, αισθήματα ζαλης, λιποθυμίες ανεξήγητος φόβος. Ξυπνούσα μέσα στα χαράματα και έκλαιγα χωρίς λόγο απλά έκλαιγα γιατί είχα την ανάγκη να βγάλω έναν ανεξήγητο πόνο από μέσα μου. Έκλαιγα και έτρεμα συγκορμη μέχρι που με έπαιρνε ο ύπνος. Στην πρώτη εξεταστική τα πήγα αρκετά καλά. Στην επαναληπτική το Σεπτέμβριο εκεί μου έγραφα στο αμφιθέατρο ένιωσα την καρδιά μου να χτυπάει χαοτικά είχα το fitbit μέτρησε 178 σφυξεις. Περιττό να σας πω ότι φρίκαρα! Παράτησα το γραπτο μέχρι και τα πράγματα μου και έτρεξα προς στην τουαλέτα πριν φτάσω κατερευσα. Όταν συνηλθα είχε μαζευτεί κόσμος γύρω μου αισθάνθηκα ρεζίλι. Εκτός αυτού ήμουν σίγουρη ότι είχα υποστεί έμφραγμα ότι πεθαινω και τα συναφή. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα εκανα όλες τις ιατρικές εξετάσεις. Αίματος, καρδιογραφηματα, υπέρηχο, υπέρηχο κοιλιάς, holter δεν έδειξαν κάτι. Μόνο γρήγορους σφυγμους. Πήγα σε ενδοκρινολογο ούτε εκείνος μπόρεσε να βρει οτιδήποτε. Στους γονείς μου δεν είπα τίποτα δεν ήθελα να τους ανησυχήσω είχαν ήδη αρκετά προβλήματα.
    Για να μην μακρηγορώ έκτοτε παθαίνω συνέχεια κρίσεις πανικού. Αδυνατώ να παρακολουθήσω μαθήματα λιποθυμησα ακόμα μια φορά στην εξεταστική και μια φορά στη βιβλιοθήκη ήμουν έτοιμη να καταρευσω και έτρεξα έξω να πάρω καθαρό αέρα. Κάθε φορά που βρίσκομαι στο χώρο της σχολής με πιάνει έντονα ένα αίσθημα πανικού. Τα μαθήματα που χρωστάω συσσωρευτικαν και το άγχος μου σχετικά με τη σχολή έχει κορυφωθεί. Πριν 5 μήνες αποφάσισα να πάω σε ψυχίατρο. Ακολούθησα ψυχοθεραπεία και κάποια ελαφρά ηρεμηστικα. Δεν με βοήθησαν ιδιαίτερα. Ότι οικονομίες είχα και ότι λεφτά κατάφεραν να μου στείλουν οι δικοί μου φύγανε στο ψυχίατρο. Είμαι σε οικτρη κατάσταση. Σκέφτομαι να τα παρατήσω όλα και να γυρίσω πίσω στο πατρικό μου αλλά φοβάμαι την αντίδραση των γονιών μου. Μέχρι και το μοναχισμο άρχισα να σκέφτομαι τελευταία. Δεν ξέρω γιατί να συμβαίνει αυτό σε μένα; Πάντα ήμουν καλή μαθήτρια δεν ξέρω τι έχω πάθει! Περνάω έξω από τη νομική και θέλω να κλάψω, δεν θέλω ούτε απ έξω να περνάω λες και έχω πάθει αλλεργία! Μήπως ξέρετε τι μου συμβαίνει;
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα και δεν είσαι η μόνη. Είμαι 23 και νιώθω ότι Λιώνω από το στρες καθημερινά ακριβώς για τον ίδιο λόγο με τα μαθήματα. Εδώ και 2 χρόνια το πρόβλημα χειροτέρεψε πολύ. Έχω πάθει ολική ακράτεια λόγω του άγχους μου και δεν μπορώ να συνέλθω. Πρέπει όμως να το παλέψουμε γιατί δεν γίνεται άλλο.

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω τι νομοθεσια ισχυει για τις σχολες, αλλα νομιζω τωρα δεν σε πιεζει κανεις να τελειωσεις τη σχολη σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα. Και αν σε πιεσουν για αυτο, σιγουρα θα υπαρχουν δικλειδες, οπως στην περιπτωση σου που ειναι ιατρικο θεμα. Και εγω αργησα πολυ να τελειωσω τη σχολη μου, ενω ειχαν μεινει κατι υπολλειματα στην ουσια, αρρωστησα απο ψυχικη ασθενεια. Οποτε μην σε παιρνει πολυ απο κατω εαν την τελιωσεις σε διπλασιο ή και τριπλασιο χρονο. Φανταζομαι βεβαια ειναι και το οικογενειακο περιβαλλον, που θα σε πιεζει. Ισως για αυτο θα ηταν καλο να τους μιλησει κανενας επιστημονας του κλαδου και να τους εξηγησει ορισμενα πραγματα. Εσυ οφειλεις να κοιταξεις την ψυχικη σου υγεια, ωστε να ειναι διαχειρισιμη. Ο χρονος βοηθαει σε αυτο, καθως και οι ειδκοι και ισως καποια φαρμακευτικη αγωγη, οτι σου πουν οι ειδικοι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. δεν αντεχω να ζω άλλο έτσι
    By stavroula19 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 11-05-2015, 02:00
  2. Δεν αντέχω άλλο...
    By nameless_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 04-05-2015, 17:12
  3. δεν αντεχω να ζω ετσι
    By wishes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 06-01-2013, 23:33
  4. Αρρυθμίες και φόβος του θανάτου, δεν μπορώ άλλο να ζω έτσι
    By panospeggy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 06-11-2010, 00:40
  5. Δεν Αντέχω ʼλλο Να Ζω Έτσι
    By smoke08 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 32
    Last Post: 17-12-2007, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •