Ξεκίνησα βελονισμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Ξεκίνησα βελονισμο

    Γειά σας παιδιά, ξεκίνησα βελονισμό για τον αυχένα και για το άγχος. Εγώ περίμενα πως θα ξαπλώνω στο κρεβάτι όμως με έχει καθιστή στη καρέκλα για μισή ώρα ακίνητη δεν πρέπει να κουνιέμαι καθόλου. Εμένα αυτό με ζόριζε αφάνταστα. Διότι όση ώρα έχω τις βελόνες πάνω μου με το ρεύμα νιώθω περίεργα κ μου ρχεται ζαλάδα κ τάση λιποθυμίας. Νιώθω ότι παγώνει το αίμα μου σαν να μου πέφτει η πίεση. Και ασυναίσθητα κουνιέμαι κι μ λέει μην κουνιεσαι. Εγώ νιώθω ότι θα πέσω κάτω τόσο που ζαλιζομαι και δεν ξέρω τι να κάνω για να αντέξω. Με βοήθησε και θέλω να συνεχίσω αλλά εκείνο το μισάωρο είναι βασανιστικο. Όσοι έχετε αγχώδη διαταραχή σας είναι εύκολο να κάθεστε σε μια καρέκλα και να σας απαγορεύουν να κουνηθείτε; πως θα νιώθατε;;;

  2. #2
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Γειά σας παιδιά, ξεκίνησα βελονισμό για τον αυχένα και για το άγχος. Εγώ περίμενα πως θα ξαπλώνω στο κρεβάτι όμως με έχει καθιστή στη καρέκλα για μισή ώρα ακίνητη δεν πρέπει να κουνιέμαι καθόλου. Εμένα αυτό με ζόριζε αφάνταστα. Διότι όση ώρα έχω τις βελόνες πάνω μου με το ρεύμα νιώθω περίεργα κ μου ρχεται ζαλάδα κ τάση λιποθυμίας. Νιώθω ότι παγώνει το αίμα μου σαν να μου πέφτει η πίεση. Και ασυναίσθητα κουνιέμαι κι μ λέει μην κουνιεσαι. Εγώ νιώθω ότι θα πέσω κάτω τόσο που ζαλιζομαι και δεν ξέρω τι να κάνω για να αντέξω. Με βοήθησε και θέλω να συνεχίσω αλλά εκείνο το μισάωρο είναι βασανιστικο. Όσοι έχετε αγχώδη διαταραχή σας είναι εύκολο να κάθεστε σε μια καρέκλα και να σας απαγορεύουν να κουνηθείτε; πως θα νιώθατε;;;
    Εκανα και εγω βελονισμό για πόνο στη μέση και άγχος αλλά εγώ ειμουν ξαπλωμένη όσο είχα τις βελόνες επάνω μου μιας όπως λες είναι δύσκολο να μείνεις ακίνητος.....
    Να του πεις την επόμενη φορά να κάνεις την θεραπεία ξαπλωμένη γίνεται !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Γειά σας παιδιά, ξεκίνησα βελονισμό για τον αυχένα και για το άγχος. Εγώ περίμενα πως θα ξαπλώνω στο κρεβάτι όμως με έχει καθιστή στη καρέκλα για μισή ώρα ακίνητη δεν πρέπει να κουνιέμαι καθόλου. Εμένα αυτό με ζόριζε αφάνταστα. Διότι όση ώρα έχω τις βελόνες πάνω μου με το ρεύμα νιώθω περίεργα κ μου ρχεται ζαλάδα κ τάση λιποθυμίας. Νιώθω ότι παγώνει το αίμα μου σαν να μου πέφτει η πίεση. Και ασυναίσθητα κουνιέμαι κι μ λέει μην κουνιεσαι. Εγώ νιώθω ότι θα πέσω κάτω τόσο που ζαλιζομαι και δεν ξέρω τι να κάνω για να αντέξω. Με βοήθησε και θέλω να συνεχίσω αλλά εκείνο το μισάωρο είναι βασανιστικο. Όσοι έχετε αγχώδη διαταραχή σας είναι εύκολο να κάθεστε σε μια καρέκλα και να σας απαγορεύουν να κουνηθείτε; πως θα νιώθατε;;;
    Και εγώ ξαπλωμένη ημουν και γενικά όσους ξέρω που κάνουν ξαπλωμένοι είναι..δνε θέλω να σε αγχωσω εμένα πάντως δεν πολυβοηθησε και το σταμάτησα .τώρα αν είδες βελτίωση συνέχισε το

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εκανα οζον, θαυματουργο.........δεν πιστευω στονβελονισμο, αν και εχω μια επιφυλαξη ......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Δεν γίνεται ξαπλωμένη επειδή έχω βελόνες στην πλάτη. Για το αγχος όμως πρέπει να είσαι ξαπλωμένος. Σήμερα βάλαμε χαλαρωτική μουσική σβήσαμε φώτα και έμεινα μόνη στο δωμάτιο. Ήμουν πολύ καλά. Ακόμα είναι νωρίς θα δω στη συνέχεια αν με βοηθήσει ακόμα δεν μπορώ να ξέρω!

  6. #6
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Δεν γίνεται ξαπλωμένη επειδή έχω βελόνες στην πλάτη. Για το αγχος όμως πρέπει να είσαι ξαπλωμένος. Σήμερα βάλαμε χαλαρωτική μουσική σβήσαμε φώτα και έμεινα μόνη στο δωμάτιο. Ήμουν πολύ καλά. Ακόμα είναι νωρίς θα δω στη συνέχεια αν με βοηθήσει ακόμα δεν μπορώ να ξέρω!
    Και εγώ στην πλάτη εβαζα και στην Μέση μπρούμυτα ήμουν....
    Για την Μέση με βοήθησαν πολύ δεν πονούσα τόσο για το Α νγχος και όσο αφορά την διάθεσή δεν έγινε τίποτα ......

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Γειά σας παιδιά, ξεκίνησα βελονισμό για τον αυχένα και για το άγχος. Εγώ περίμενα πως θα ξαπλώνω στο κρεβάτι όμως με έχει καθιστή στη καρέκλα για μισή ώρα ακίνητη δεν πρέπει να κουνιέμαι καθόλου. Εμένα αυτό με ζόριζε αφάνταστα. Διότι όση ώρα έχω τις βελόνες πάνω μου με το ρεύμα νιώθω περίεργα κ μου ρχεται ζαλάδα κ τάση λιποθυμίας. Νιώθω ότι παγώνει το αίμα μου σαν να μου πέφτει η πίεση. Και ασυναίσθητα κουνιέμαι κι μ λέει μην κουνιεσαι. Εγώ νιώθω ότι θα πέσω κάτω τόσο που ζαλιζομαι και δεν ξέρω τι να κάνω για να αντέξω. Με βοήθησε και θέλω να συνεχίσω αλλά εκείνο το μισάωρο είναι βασανιστικο. Όσοι έχετε αγχώδη διαταραχή σας είναι εύκολο να κάθεστε σε μια καρέκλα και να σας απαγορεύουν να κουνηθείτε; πως θα νιώθατε mcdvoice;;;
    Έκανα θεραπεία με βελόνες για το χλευασμό της πλάτης και την ανησυχία, ωστόσο, έκανα ψέματα εφ 'όσον είχα βελόνες πάνω μου, καθώς είναι δύσκολο να παραμείνει ακόμα .....

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    1
    Έκανα θεραπεία με βελόνα για πόνο στην πλάτη και άγχος, αλλά έλεγα ψέματα όσο οι βελόνες ήταν πάνω μου γιατί είναι δύσκολο να μείνω ακίνητος... mcdvoice

  9. #9
    macgyver θες να γράψεις κάτι περισσότερο για το οζον; Το έκανες για μυοσκελετικά η για ΓΑΔ;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Γειά σας παιδιά, ξεκίνησα βελονισμό για τον αυχένα και για το άγχος. Εγώ περίμενα πως θα ξαπλώνω στο κρεβάτι όμως με έχει καθιστή στη καρέκλα για μισή ώρα ακίνητη δεν πρέπει να κουνιέμαι καθόλου. Εμένα αυτό με ζόριζε αφάνταστα. Διότι όση ώρα έχω τις βελόνες πάνω μου με το ρεύμα νιώθω περίεργα κ μου ρχεται ζαλάδα κ τάση λιποθυμίας. Νιώθω ότι παγώνει το αίμα μου σαν να μου πέφτει η πίεση. Και ασυναίσθητα κουνιέμαι κι μ λέει μην κουνιεσαι. Εγώ νιώθω ότι θα πέσω κάτω τόσο που ζαλιζομαι και δεν ξέρω τι να κάνω για να αντέξω. Με βοήθησε και θέλω να συνεχίσω αλλά εκείνο το μισάωρο είναι βασανιστικο. Όσοι έχετε αγχώδη διαταραχή σας είναι εύκολο να κάθεστε σε μια καρέκλα και να σας απαγορεύουν να κουνηθείτε; πως θα νιώθατε;;; mcdvoice
    Έκανα θεραπεία με βελόνες για τη θεραπεία του άγχους και των προβλημάτων της πλάτης, αλλά επειδή δυσκολεύομαι να παραμείνω ακίνητος, είπα ψέματα ενώ οι βελόνες ήταν στο σώμα μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    424
    Πώς τα μπορείτε αυτά απορώ. Μα σοβαρά τώρα, να σας χώνουνε βελόνες με ρεύμα;
    Για το άγχος; Και έκλεινε τα φώτα και έβαζε χαλαρωτική μουσική. Χεστήκαμε.
    Μπες στο σπίτι σου, γέμισε τη μπανιέρα ζεστό νερό, ρίξε μία soap bomb,
    βάλε ένα ποτηράκι κρασί (όχι κανάτα, ποτήρι λέμε), την αγαπημένη σου μουσική,
    το έφτιαξες, δεν το ξέραμε ότι πρέπει να μας κάνουν σουρωτήρι για να ηρεμήσουμε. λολ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    302
    Quote Originally Posted by FelixDortch11 View Post
    Έκανα θεραπεία με βελόνες για τη θεραπεία του άγχους και των προβλημάτων της πλάτης, αλλά επειδή δυσκολεύομαι να παραμείνω ακίνητος, είπα ψέματα ενώ οι βελόνες ήταν στο σώμα μου.
    είπες ψέματα όσο oi βελόνες ήταν στο σώμα σου e?

    και τι?

    χάλασε η συνταγή?

    χάλασε η σύνδεση με το υπερπέραν και της μεταφυσικές δυνάμεις?

    επειδή κουνήθηκες χάλασε το feng shui?

    α ρε σωκράτη και πλάτωνα και αριστοτέλη και πυθαγόρα έλα να δεις τα εγγόνια σου...

Similar Threads

  1. ξεκινησα το cipralex...
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-09-2019, 16:43
  2. ξεκίνησα
    By Lobster in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 12-01-2018, 12:11
  3. Ξεκίνησα και εγώ!
    By Tatty in forum Παχυσαρκία
    Replies: 49
    Last Post: 04-05-2011, 14:01
  4. Ξεκίνησα και εγώ....
    By lixouditsa83 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 17
    Last Post: 26-01-2011, 01:05
  5. ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΧΤΕΣ!
    By LIDA_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 12-09-2009, 02:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •