ρε παιδια εχετε σκεφτει ποτε οτι ολα αυτα τα εχουμε παθει γιατι δεν πιστευουμε στον εαυτο μας?ειναι μια σκεψη νομιζω ε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222

    ρε παιδια εχετε σκεφτει ποτε οτι ολα αυτα τα εχουμε παθει γιατι δεν πιστευουμε στον εαυτο μας?ειναι μια σκεψη νομιζω ε?

    περιμενω απαντησεις

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    Originally posted by tomasliak
    περιμενω απαντησεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    ολοι εχουνε κολιματα οπως εμεις.απλα εμεις τα αναπαραγουμε συνεχεια και συνεχεια με αποτελεσμα να σκεφτομαστε\"α ξερεις κατι κατι εχω\".αφηστε ελευθερο το μυαλο και ολα θα γινουν το θεμα ειναι να μιν κολαμε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    :) βασικο και αυτο,οποιος καταφερει να το πραγματοποιησει κερδιζει ... :)

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Athens, Xanthi
    Posts
    77
    Ναι, δεν πιστεύω όμως ότι κανένας από μας ΘΕΛΕΙ και είναι έτσι. Εγώ πάντως όσο και να αφήνω τον εαυτό μου μπας και χαλαρώσει, δεν με ακούει.... :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    απλα εγω πιστευω οτι οτι εχουμε παθει το εχουμε διμιουργησει εμεις και μονο εμεις και ειναι στο χερι μας να το κανουμε να φιγει.πως?σε αυτο ρωτηστε τον εαυτο σας

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    14
    Συμφωνω για ολα φταιει το μυαλο μας και η χαμηλη αυτο εκτιμηση που εχουμε,δεν ειναι ευκολο να πιστεψεις ξαφνικα στον εαυτο σου αλλα οχι και τοσο δυσκολο,ισως τα κανουμε ολα πολυ περιπλοκα απο μονοι μας.Τα πραγματα δεν ειναι ποτε τοσο ασχημα οσο φαινονται η τοσο δυσκολα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    όλα είναι παιχνίδια του μυαλού μας.και ποιανού είναι το μυαλό; δικό μας.οπότε τι κάνουμε;όπως έχω ξαναπεί και αυτό κάνω εγώ πλέον(μέχρι χθες με όριζε αυτό)το βάζω κάτω το πατάω και του βάζω μέσα ότι εγώ θέλω.πράγματα που με ευχαριστούν που με κάνουν να νιώθω όμορφα θετικές σκέψεις για τα πάντα από το πιο απλό ζήτημα μέχρι το πιο σοβαρό.
    να είστε καλά τώρα και για πάντα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    μπραβο ρε λιτσακι ολα ειναι στο μυαλο μας εμεις τα εχουμε δημιουργησει με την χαμηλη μας αυτοεκτιμιση.καιρος ειναι να αγαπησουμε και λιγο τον εαυτο μας και να του δειξουμε τον δρομο της εκτιμισης γιατι οπως ειπα και πριν αυτο ειναι το ζητουμενο να πιστεψουμε στον εαυτο μας

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Athens, Xanthi
    Posts
    77
    Εγώ πάντα έπαιζα παιχνίδια με το μυαλό μου, το κρατούσα πάντα σε εκγρήγορση. Ε μα, είναι η πρώτη φορά που κάνει του κεφαλιού του!!:cool:

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    14
    Μπορει το προβλημα Qya να ηταν αυτο οτι παντα το κρατουσες σε εγρηγορση,και η ηρεμια ειναι καλη

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Athens, Xanthi
    Posts
    77
    Δεν διαφωνώ, αλλά όλα τα προβλήματα (ψυχοσωματικά και μη) τα έβγαλα όταν αποφάσισα να ηρεμήσω! Γι\' αυτό σου λέω... δεν το πιάνεις πουθενά!!! :P

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    14
    μπορει γιατι απλα τοτε να αναγκαστικες να αντιμετωπισεις τον εαυτο σου.Πριν να μην ειχες τοσο χρονο με ολα αυτα τα παιχνιδια που λες

  14. #14
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Athens, Xanthi
    Posts
    77
    Ενδεχομένως, ναι! Το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε; Αναζητούμε άλλο τρόπο να απασχολήσουμε το μυαλό μας ή μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    14
    Kαλη ερωτηση,προτιμω να απασχολω με αλλο τροπο το μυαλο μου.Προσωπικα δεν εχω μαθει να ζω με αυτο αρα δεν εχω και πολλα περιθωρια.Και καποιες φορες δεν θελω ουτε να μαθω
    :(:(

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •