Zoxil και rispelen_αναζητώ απόψεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    2

    Zoxil και rispelen_αναζητώ απόψεις

    Καλησπέρα από τα 20 μου και υστερα απο μιας φορας χρησης μικρης ποσοτητας lsd και bad trip... άρχισα να αντιμετωπίζω μεγαλη αλλαγη στον τροπο που με βλεπω και να εχω αγχος.Δεν το έψαξα περεταίρω μέχρι πριν 2 χρόνια όπου είχα λυποθιμια ,μετά από πολύ άγχος και κούραση .2 χρόνια σε διάφορους γιατρούς η διάγνωση ότι έπασχα ,Όχι ξεκάθαρα ,ίσως από κατάθλιψη και αγχώδη διαταραχή. Εδώ και ένα εξάμηνο όμως και μετά από μια εγκατάλειψη (ερωτικη)και αρκετά κακών καταστάσεων( να σημειώσω εδω πως παίρνω μετά τις λιποθυμίες escitalopram sandoz εδώ και 3 έτη) πηγα σε εναν ψυχίατρο γιατί είχα αρκετές ζαλάδες και κρίσεις πανικού εν ώρα εργασίας και μου είπε απ'την πρώτη συνεδρία ότι έχω οριακή διαταραχή και να μην το αναφέρω σε κανέναν και να μην το αναζητήσω στο διαδίκτυο. Μετά απο κάποιο διάστημα ξανα πήγα και μ είπε πως φλερτάρω με αυτήν την διαταραχή και μ έδωσε ζοξιλ.( το κύριο πρόβλημα μου είναι ότι παθαίνω εμμονές ότι έχει κολλήσει το μυαλό μου στο παρελθόν και δε μπορώ να προχωρήσω και ότι δε μπορώ να διαχειριστώ συμπεριφορές η όταν αισθάνομαι άσχημα δε μπορώ να με κάνω καλά) Με το ζοξιλ λπν σταμάτησα να με νοιάζουν πως με βλέπουν οι άλλοι κλπ, Αλλά ταυτόχρονα είχα μεγάλη ζαλάδα ,υπνηλία μπορούσα να κοιμάμαι 20 ώρες και άλλες 20 καπάκι κ αυτό μόνο με 0.5 μισό ουτε θα μιλήσω για τα 8 κιλά σε 3 μήνες. Εντέλει μ το έκοψε και μου είπε πως ότι κ αν μου δώσει δε θα κάνει τίποτα άμα δε το πάρω απόφαση να σηκωθώ απ'το σπίτι και να κάνω κάτι. Όταν τα έκοψα ενιωσα μια τεράστια δυστυχία γιατί ήμουν πιο πολύ ο εαυτός μου όταν το έπαιρνα πιο ανέμελη. Σκεφτομουν τοσο πολυ να μου κανω κακο και ενιωθα πως δε με βοηαθει ο συγκεκριμενος γιατρος.Αλλάξα γιατρό και πήγα σε έναν ψυχολόγο που μ μίλησε για άλλη διάγνωση.Με παρέθεσε σε ψυχίατρο να πάρω αγωγή πήγα μου είπε πάλι άμα ήσουν κάτι θα ήσουν οριακή και εδώ και μια βδομάδα ξεκίνησα το rispelen 1 mg. Την 1η μέρα ένιωθα τεράστια δίψα σαν να είχα πιει ,μετά ένιωθα πάρα πολύ κουρασμένη κ στην διάρκεια της ημέρας και σήμερα είχα πολλή ζαλάδα και τρέμουλο και αδύναμια στα πόδια . Έχει κάνεις δοκιμάσει είτε ζοξιλ είτε rispelen?Επίσης από αυτά που διάβασα εδώ μέσα ,βλέπω πολλά κοινά σε μένα και σε οριακους ,Αλλά επίσης και πολλές διαφορές.Ας πούμε δε έχω πια καθόλου εκρήξεις θυμού τελευταία φορά μπορεί να ήταν πριν 10 χρόνια κρατάω μέσα μου τον θυμό.Δε αυτοτραυματιζομαι έχω αυτοκτονίκες τάσεις όταν νιώθω άσχημα κυρίως επειδή Δ είμαι λειτουργική αλλα αυτο κρατάει ελάχιστες μέρες.Πολλες φορές στην εγκατάλειψη δε νιώθω άσχημα αν κ με επηρεάζει έστω και λίγο.Επισης από μικρή είχα άσχημες εμπειρίες σεξουαλικής κακοποιήσεις από συγγενικό πρόσωπο και έχω θέματα εμπιστοσύνης σε νέα άτομα τεράστια. Αλλαζω διαθέσεις και αναζητώ συνέχεια την προσοχή των άλλων. Ειδάλλως στεναχωριέμαι Αλλά δε το δείχνω πάντα η προσπαθώ όταν το δείξω να έχει μια λογική. Άκουω γνώμες για τις αγωγές γιατί έχω και μια τρομερή αντιπάθεια στα χάπια ειδικά με τις παρενέργειες τους !

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πολυ περιπλοκη περιπτωση, μακαρι να μπορουσα να βοηθησω .....

  3. #3
    Mrgilleas
    Guest
    εχεις και ψυχωτικα συμπτωματα γιατι νομιζω η οριακη διαταραχη εχει και στοιχεια ψυχωσης???και ολα αυτα εγιναν απο το lsd η προυπηρχαν και τωρα ποσα χρονια περασαν απο τοτε που εκανες το lsd?εχει δει καθολου προοδο στην λειτουργικοτητα?ρισπεριδο� �η μονο 1 mg παιρνεις?ειναι πολυ μικρη η δοση για να δρασει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    οχι, φιλε μου , δεν εχω ψυχωτικα συμπτωματα , ουτε ξερω τι σημαινουν........

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    2
    Εμμονές έχω άμα εννοείς αυτό κυρίως με τον εαυτό μου κόλληματα λειτουργική ειμαι ως ένα σημείο Αλλά γενικά η αγχώδη διαταραχή δε βοηθάει .Γενικά δε μπορώ να διαχειριστώ π.χ τις κακές συμπεριφορές και τις παίρνω πολύ προσωπικά.Πριν απ'το lsd ήμουν απλα πιο θετική να στο πω έτσι είχα εμπιστοσύνη στον εαυτό μ μετά το lsd άρχισα να μην έχω καθόλου αυτοεκτίμηση.

  6. #6
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Kentauros 90 View Post
    Εμμονές έχω άμα εννοείς αυτό κυρίως με τον εαυτό μου κόλληματα λειτουργική ειμαι ως ένα σημείο Αλλά γενικά η αγχώδη διαταραχή δε βοηθάει .Γενικά δε μπορώ να διαχειριστώ π.χ τις κακές συμπεριφορές και τις παίρνω πολύ προσωπικά.Πριν απ'το lsd ήμουν απλα πιο θετική να στο πω έτσι είχα εμπιστοσύνη στον εαυτό μ μετά το lsd άρχισα να μην έχω καθόλου αυτοεκτίμηση.
    εννοω δεν ακουγες φωνες που δεν υπαρχουν ή να ειχες σκεψεις οτι θελει καποιος να σε βλαψει να σου κανει κακο η να ειχες παραληρημα????ρωταω γιατι πολλες φορες η οριακη διαταραχη φερνει τα παραπανω συμπτωματα οπως και το lsd πυροδοτει τα παραπανω οταν λες εμμονες τι εννοεις ακριβως δηλαδη να κολλας στο ιδιο πραγμα πολλες φορες???τωρα ποσα χρονια εχουν περασει απο τοτε που δοκιμασες το lsd??ειδες καθολου προοδο μετα τη χρηση??γιατι το lsd ειναι ψυχωδηλωτικο δηλαδη εχεις μια προδιαθεση ψυχικη και την εμφανισει.

    ενας ας πουμε πηρε μια φορα που ειχα ακουσει και παθαινε συνεχεια κρισεις πανικου.ενας αλλος επαθε διπολικη διαταραχη, ενας αλλος βαρια καταθλιψη.

Similar Threads

  1. Zoxil εμπειρια;
    By aydin in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 01-06-2017, 16:18
  2. Απόψεις για αντικαταθλιπτικά,
    By Nikolaoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 48
    Last Post: 03-09-2015, 01:07
  3. Stressigal Απόψεις
    By Nikolaoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 33
    Last Post: 02-09-2015, 09:36
  4. αποψεις
    By αμαλια in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 13-05-2010, 01:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •