Πονος αριστερά λίγο πιο κάτω απο τον ωμο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Πρεπε ι να ηρεμήσεις λίγο τι τα ψάχνεις όλα;όλοι το ίδιο λουκι περνάμε.. Ο πατέρας τ παιδιου είχε πει σε συνέντευξη τ ότι το παιδί επαθε ανευρισμα αορτής π προκλήθηκε από ένα πρόβλημα π όντως δν ήξεραν ότι είχε το παιδί έπαιζε μπάσκετ έκανε πολυ προχειρους ελέγχους κ για αυτό δν είχε βρεθεί είναι εξάλλου σπάνιο αυτό π είχε... Ορθοστατική ταχυπαλμία έχω κ εγώ κ χαμηλή πίεση απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτό...
    Α δεν το ήξερα αυτό. Αν ήταν ανευρυσμα βγάζει νόημα. Αλλά τι σημαίνει προχειρο; έλεγχος; Του έδιναν τα χαρτιά χωρίς να τον εξετάσουν;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Αντώνη την καρδιά τους την παραζοριζουν όσοι είναι αθλητές και αναγκαστικά πρέπει να κάνουν κάθε μέρα πολύωρες προπονήσεις.Λογικο ειναι... Κακά τα ψέμματα,καταπονείται το σώμα.
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Αντώνη τα είδα όλα εδώ και 10 μέρες από τότε που πρωτοέγραψα στο Thread σου. Παρατηρούσα όντως μεγάλη αλλαγή στην καρδιακή μου συχνότητα στο όρθιο συγκριτικά με το ξαπλωτό. Πολλές φορές ήταν +25 χτύποι. Στους +30 όπως ξέρεις έχεις διάγνωση POTS.
    Μέχρι προχθές όλα αυτά που αποφάσισα να πιω παραπάνω νερό διοτί γενικώς πίνω πολύ λίγο νερό ημερησίως. Παίζει να πίνω και κάτω από 800ml ημερησίως. Πλέον έχω 72 περίπου ξαπλωμένος και άντε να πάνε 80-82 όταν σηκώνομαι όρθιος. Οπότε στην περίπτωση μου ήταν λόγω αφυδάτωσης! Να πίνεις και συ πολύ νερό φίλε,ενδεχομενώς να μειωθούν οι χτύποι σου στο όρθιο!
    Έλλειψη νερού και έλλειψη μαγνησίου επίσης επηρεάζει πολύ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Παιδιά,ο θανατος του Ευζωνα πέρυσι πώς εξηγείται; Δεν είχε οργανικό πρόβλημα στην καρδιά. Ίσως ήταν ορθοστατική ταχυκαρδία. Έχω αγχωθει. Πήρα στο προεδρικό μέγαρο και τους είπα ότι γράφω σχετικό άρθρο κι αν ξέρουν εντέλει την αιτία θανάτου και μου είπαν ότι είχε οργανικό προβλήμα,αλλά δεν γράφει κάτι τέτοιο κανένα άρθρο. Λένε ότι δεν βρέθηκε οργανικό πρόβλημα. Τυπικά σηκώθηκε από τον ύπνο και κατέρρευσε. Άρα θα μπορούσε να είναι ορθοστατική ταχυκαρδία.
    Αντώνη έγραψες πάλι, you made my day!
    Το θυμάμαι αυτό το περιστατικό. Βέβαια τα αποτελέσματα των τοξικολογικών εξετάσεων δεν ανακοινώθηκαν ποτέ, προφανώς έπειται από απαίτηση της οικογένειας, και φυσικά δεν θα τα έλεγαν και σε κάποιον άγνωστο δημοσιογράφο από το τηλέφωνο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ρε Αντώνη παλι ταλαιπωρείσαι με παράλογες σκεψεις;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Αντώνη πήρες τηλέφωνο το Προεδρικό Μέγαρο ρε Θηρίο?
    Σίγουρα τα αίτια της δυσαυτονομίας δεν λύνονται απλά με πολύ νερό αλλά στην δική μου περίπτωση βοήθησε!
    Βέβαια εγώ έπινα πολύ λιγό νερό,κάτω από 1 λίτρο/μέρα,οπότε προφανώς ήταν αυτή η αιτία!
    Επίσης έχεις δίκιο,αφού δεν είχα συμπτώματα. Σε μέρες πολλής δουλειάς, υπάρχει περίπτωση να κάτσω ακόμα και 5 σερί ώρες όρθιος (έχω ανδρικό κομμωτήριο οπότε υπάρχει αρκετή ορθοστασία όπως καταλαβαίνεις).Σε ενδεχόμενη POTS,δύσκολο να άντεχα!

    *Αν ολοκληρώσεις το άρθρο σου με τον Εύζωνα ανέβασέ το στο Forum να το διαβάσουμε!

    **Kρίστη ή Κρίστυ (δεν ξέρω πως επιλέγεις να το γράφεις) θα αυξήσω την πρόσληψη μαγνησίου και αν έχει αποτέλεσμα, θα σου αφιερώσω τους...παλμούς μου!!!

  7. #22
    Antonis8
    Guest
    Ηταν αμυντικός αυτός που μίλησα,μου είπε ότι ο πρόεδρος δεν είχε καμία ανάμιξη με το θέμα,λες και τον κατηγορησα.


    Μπορει να είναι απο το έντερο ο πονος και αντανακλά εκεί. Παντως δεν νιώθω καθόλου καλά.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Αντώνη πήρες τηλέφωνο το Προεδρικό Μέγαρο ρε Θηρίο?
    Σίγουρα τα αίτια της δυσαυτονομίας δεν λύνονται απλά με πολύ νερό αλλά στην δική μου περίπτωση βοήθησε!
    Βέβαια εγώ έπινα πολύ λιγό νερό,κάτω από 1 λίτρο/μέρα,οπότε προφανώς ήταν αυτή η αιτία!
    Επίσης έχεις δίκιο,αφού δεν είχα συμπτώματα. Σε μέρες πολλής δουλειάς, υπάρχει περίπτωση να κάτσω ακόμα και 5 σερί ώρες όρθιος (έχω ανδρικό κομμωτήριο οπότε υπάρχει αρκετή ορθοστασία όπως καταλαβαίνεις).Σε ενδεχόμενη POTS,δύσκολο να άντεχα!

    *Αν ολοκληρώσεις το άρθρο σου με τον Εύζωνα ανέβασέ το στο Forum να το διαβάσουμε!

    **Kρίστη ή Κρίστυ (δεν ξέρω πως επιλέγεις να το γράφεις) θα αυξήσω την πρόσληψη μαγνησίου και αν έχει αποτέλεσμα, θα σου αφιερώσω τους...παλμούς μου!!!
    Kristi xaxaxa ok όταν πήγα στα επείγοντα από ταχυκαρδία οι γιατροί με ρώτησαν αν ήπια πολύ νερό και μου βάλανε όρο και μου δώσανε και μαγνήσιο όποτε παίζουν ρόλο αυτα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πονοι αριστερά.
    By Antonis8 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2019, 19:02
  2. Αν κοιμηθειτε στα αριστερά
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-04-2019, 01:30
  3. κατω κατω
    By Mauroslosk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 17-09-2017, 18:37
  4. πανω κατω ανω κατω
    By ria18 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-09-2013, 13:32
  5. Κάτω
    By raphsssodos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 136
    Last Post: 23-04-2008, 01:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •