Οριακοί όλου του κόσμου ενωθείτε! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by bpd1989 View Post
    όλοι οι οριακοί εδώ τσεκάρετε σύντροφοι και όχι άλλες απόπειρες μας αγαπάμε
    Για ποιο λόγο έκανες απόπειρα;.

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    2
    Καλησπέρα σε όλους. Παλιότερα είχα διαγνωσθεί με οριακή αλλα δεν είμαι απόλυτα σίγουρη και στην ψυχοθεραπεία που κάνω με άλλη ψυχοθεραπεύτρια δεν βάζουμε ταμπελες. Κατι το οποιο προτιμώ.
    Έχω περάσει από πολλά στάδια. Δεν έχω αγαπήσει ακόμα τον εαυτό μου και συχνά δεν με καταλαβαίνω ούτε η ίδια. Η κάθε αντίδραση σε πράγματα είναι διαφορετική και είναι σαν να μην την ελέγχω εγώ, εχω πολλά νευρα ακομα και για ασημαντα πράγματα και γίνομαι τούρμπο σε χρόνο μηδέν. Αυτό φυσικά το βγάζω και στη σχέση μου και η όλη αμφιβολία που έχω για το πόσο με αγαπάει βγαίνει με κάθε αφορμή με αποτελεσμα να μην μπορώ να απολάυσω αυτη τη σχέση ποτέ γιατι για μένα η κάθε κινηση ή λέξη του είναι ένα τεστ για τοπόσο με αγαπάει που προσπαθώ να δω αν θα περάσει. Είναι ανυπόφορο πια.
    είναι κανεις σε παρόμοια φάση εδω?
    καλο απογευμα σε ολους

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by vickdow View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Παλιότερα είχα διαγνωσθεί με οριακή αλλα δεν είμαι απόλυτα σίγουρη και στην ψυχοθεραπεία που κάνω με άλλη ψυχοθεραπεύτρια δεν βάζουμε ταμπελες. Κατι το οποιο προτιμώ.
    Έχω περάσει από πολλά στάδια. Δεν έχω αγαπήσει ακόμα τον εαυτό μου και συχνά δεν με καταλαβαίνω ούτε η ίδια. Η κάθε αντίδραση σε πράγματα είναι διαφορετική και είναι σαν να μην την ελέγχω εγώ, εχω πολλά νευρα ακομα και για ασημαντα πράγματα και γίνομαι τούρμπο σε χρόνο μηδέν. Αυτό φυσικά το βγάζω και στη σχέση μου και η όλη αμφιβολία που έχω για το πόσο με αγαπάει βγαίνει με κάθε αφορμή με αποτελεσμα να μην μπορώ να απολάυσω αυτη τη σχέση ποτέ γιατι για μένα η κάθε κινηση ή λέξη του είναι ένα τεστ για τοπόσο με αγαπάει που προσπαθώ να δω αν θα περάσει. Είναι ανυπόφορο πια.
    είναι κανεις σε παρόμοια φάση εδω?
    καλο απογευμα σε ολους
    Γειά σου. Περίμενα μήπως σου απαντήσει κανείς άλλος, αλλά επειδή δεν σου απαντάνε 2 μέρες τώρα, θα απαντήσω εγώ. Ναι, υπάρχουν και άλλοι σε "παρόμοια φάση" με σένα, αλλά δεν έχουν γράψει 2 μέρες τώρα. Και υπάρχουμε κι εμείς, που είμαστε η άλλη πλευρά, είμαστε σαν τον σύντροφό σου. Θέλεις να ακούσεις και τη δική μας πλευρά;

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    2
    Ε υποτιθεται ο κοσμος εδω θα επρεπε να μιλαει, γι αυτο μπηκα κ εγω, να μιλησω και να ακουσω.τεσπα, για πες

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by vickdow View Post
    Ε υποτιθεται ο κοσμος εδω θα επρεπε να μιλαει, γι αυτο μπηκα κ εγω, να μιλησω και να ακουσω.τεσπα, για πες
    Καλημέρα. Λες "η κάθε κινηση ή λέξη του είναι ένα τεστ για το πόσο με αγαπάει που προσπαθώ να δω αν θα περάσει. Είναι ανυπόφορο πια.".

    Αν είναι ανυπόφορο για σένα, έχεις σκεφτεί πόσο θα ζορίζεται και εκείνος;

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Καλημέρα. Λες "η κάθε κινηση ή λέξη του είναι ένα τεστ για το πόσο με αγαπάει που προσπαθώ να δω αν θα περάσει. Είναι ανυπόφορο πια.".

    Αν είναι ανυπόφορο για σένα, έχεις σκεφτεί πόσο θα ζορίζεται και εκείνος;
    Σιγουρα ζορίζεται. Όταν όμως ζορίζεστε και οι δυο η θα επιλέξεις να "βοηθήσεις" αυτόν η εσένα, και θα επιλέξεις αυτόν που αγαπάς πιο πολύ, τον εαυτό σου. Αν όντως αγαπάς και σέβεσαι τον εαυτό σου, θα φύγεις σύντομα. Αν όχι, θα κάτσεις αρκετά έως ότου να αποφασίσεις να μπεις στη διαδικασία να αγαπήσεις και να σεβαστείς τον εαυτό σου.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Σιγουρα ζορίζεται. Όταν όμως ζορίζεστε και οι δυο η θα επιλέξεις να "βοηθήσεις" αυτόν η εσένα, και θα επιλέξεις αυτόν που αγαπάς πιο πολύ, τον εαυτό σου. Αν όντως αγαπάς και σέβεσαι τον εαυτό σου, θα φύγεις σύντομα. Αν όχι, θα κάτσεις αρκετά έως ότου να αποφασίσεις να μπεις στη διαδικασία να αγαπήσεις και να σεβαστείς τον εαυτό σου.
    Συμφωνώ, αλλά τα γράφω στην κοπέλα που μπήκε και είπε ότι θέλει κουβέντα

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •