Μου αρέσει ο καθηγητής μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    2

    Μου αρέσει ο καθηγητής μου

    Καλησπέρα σας ονομάζομαι Ξένια πάω Γ.γυμν και μου αρέσει ο καθηγητής της μουσικής... Αυτό ξεκίνησε από ένα όνειρο πριν από 5-6 μέρες που είδα ότι έκανα κάτι μαζί του και από τότε κόλλησα .... Αλλά έχω προσέξει εδώ και καιρό ότι Μ χαμογελάει και με κοιτάει συχνά και μόνο σε εμένα μιλάει νορμάλ και ήρεμα μέσα στην τάξη σε αντίθεση με τους άλλους ... Η διαφορά ηλικία είναι μεγάλη (δν ξέρω ακριβώς την ηλικία του τον κόβω τουλαχιστον 30+ ) και στην μαμά μου όταν πήραμε τους ελέγχους πάλι με κοίταζε με χαμόγελο και είπε τα καλύτερα στην μαμα μου ... Πώς να το διαχειριστώ το θέμα ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το θέμα είναι να κόψεις το τρολάρισμα λέω εγώ.

    Τώρα αν όντως είσαι Γ' Γυμνασίου, να πέσεις για ύπνο, τι δουλειά έχεις να χαζολογάς στο ίντερνετ 5μιση το πρωί;
    Ο άνθρωπος το πιθανότερο είναι ότι είναι ευγενικός ή σου έχει μία συμπάθεια ή απλά έχει καταλάβει ότι έχεις τσιμπηθεί μαζί του και χαμογελάει συγκαταβατικά για να μη σε πληγώσει,καταλαβαίνοντας ότι είναι απλά ένας εφηβικός ενθουσιασμός. Τώρα πάλι αν βγει κανένας ανώμαλος γεροντοπύρκαβλος, στα 30τόσα να κάνει κίνηση σε 15 χρονών κοριτσάκι και μάλιστα δική του μαθήτρια, τι να πω, μακριά και συμμάζεψε τα μυαλά σου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    25
    Ειναι απολυτως φυσιολογικο εως και αναμενομενο θα ελεγε κανεις να ερωτευτει μια κοπελα της ηλικιας σου εναν καθηγητη της. Ειναι ενας ανθρωπος με τον οποιο ερχεσαι καθημερινα σχεδον σε επαφη, λειτουργει ως προτυπο για εσενα. Προφανως τον θαυμαζεις τοσο για την εμφανιση, τη συμπεριφορα, οσο και για τις γνωσεις του. Θα ελεγα να μην δωσεις μεγαλη σημασια στο ονειρο αυτο. Ξεκαθαρα, προκειται για μια σκεψη σου, η οποια τρυπωσε στο υποσυνειδητο σου, οταν το κεφαλακι σου ηταν ηρεμο και ξεκουραστο. Να θυμασαι οτι υπαρχει περιπτωση να μεγαλοποιεις τις αντιδρασεις του, ακριβως επειδη βαζεις το συναισθημα πρωτα και μετα τη λογικη σου. Οταν εχεις πεισει ηδη τον εαυτο σου οτι πραγματικα σου αρεσει ο καθηγητης σου, οταν βλεπεις στον υπνο σου αυτες τις σκεψεις να γινονται πραξη, ειναι φυσικο να πεισεις τον εαυτο σου οτι και αυτος σε βλεπει διαφορετικα. Εισαι μια μαθητρια γυμνασιου, ενα μικρο κοριτσι, αυτο ακριβως σκεφτεται ο καθηγητης σου. Και 20 χρονων και 30 να ειναι, για εκεινον εισαι μια εφηβη. Δεν μπορει να σε φαντασιωθει. Μπορει να πληγωνεσαι τωρα που τα διαβαζεις αυτα, αλλα μπες στη θεση του και σκεψου ποσο αρρωστο θα ηταν να κανει τετοιες σκεψεις εκεινος. Εγω θα ελεγα οτι προκειται για εναν ενθουσιασμο που σε λιγο καιρο θα ξεφουσκωσει. Υπομονη και ο χρονος θα δειξει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εγω ειχα εναν καθηγητη στο γυμνασιο που τα κοριτσια μαζευονταν γυρω απ την εδρα στο διαλειμμα, για την ακριβεια ξαπλωναν μπρουμητα επανω της και του γλυκομιλουσαν. Εκεινος χαμογελουσε και τους γλυκομιλουσε κι αυτος. Νομιζω τον κολακευε η προσοχη των μαθητριων. Δε σημαινει αυτο οτι θα εκανε κατι μαζι τους. Οποτε το καλυτερο για τη νηματοθετρια ειναι να αφησει τη φαντασιωση να παραμεινει φαντασιωση. Αλλωστε σε λιγα χφονια θα ειναι 18 και θα μπορει να κανει ο, τι θελει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Μια μερα τσακωσαμε κατι συμμαθητριες να τσεκαρουν εντονα το κωλαρακι του οπως ηταν γυρισμενος και τους καναμε καζουρα ολη τη χρονια. Χαχαχαχαχα!

  6. #6
    george1520
    Guest
    Προφανώς ο καθηγητής σου δίνει την προσοχή που δεν πήρες από κάποιο ενήλικα.. Επικεντρώσου στο σχολείο σου, στους φίλους σου και έχεις χρόνια μπροστά σου για να διαλέξεις όποιον θες..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οτι σε φωτισει , αγαπητη , εσυ θα φτιαξεις την τυχη σου, οποια κι αν ειναι......να σε κρινω ? αδυνατον, δεν μπορω να μπω στην θεση του-ης αλλου ....

    ευκολες οι κατακρισεις , αλλα λιγοι μπορουν να μπουν στην θεση του -ης αλλου ......

  8. #8
    ntinti
    Guest
    Σε ποια δεν έχει τύχει να νομίζουμε ότι έχουμε ερωτευτη τον καθηγητή μας .......
    Δεν νομίζω όμως ότι το λίγο παραπάνω ενδιαφέρων που δείχνουν κάποιοι καθηγητές να είναι και ερωτικό οπότε έχε το στο πίσω μέρος του μυαλού σου .....

    Αν και πάλι συμβαίνει κάτι τέτοιο, γιατί πλέον ακόμη παρά πολλά,το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να απομακρυνθεις από αυτό τον άνθρωπο και να μην του δίνεις πολλά δικαιώματα .......

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    20
    Δεν κόλλησες επειδή είδες το όνειρο..
    Το όνειρο το είδες επειδή νομίζεις πως σου δίνει παραπάνω σημασία απ ότι στους άλλους (όπως λες)..
    Το θέμα είναι ότι δεν πρέπει να "ταΐζεις" αυτή την σκέψη που σου έχει δημιουργηθεί.. Αν όντως είσαι στην ηλικία που λες μείνε μακριά.. Κοίτα τα μαθήματα σου και βγες με άτομα της ηλικίας σου.. Και έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου για ενθουσιασμό και σχέσεις..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    το μήνυμα τροποποιήηθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 17-02-2020 at 12:29.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αν κανει κατι ο καθηγητης και μαθευτει θα χασει τη δουλεια του.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Αν κανει κατι ο καθηγητης και μαθευτει θα χασει τη δουλεια του.

    Ας την χασει, αυτος ειναι ο υπευθυνος , μην ειμεθα και τοσο πονοψυχοι.......

  13. #13
    Καλά ο καθηγητής δεν έκανε και τίποτα..
    Το κορίτσι στη φάση που βρίσκεται και ενα χαμόγελο θα το θεωρεί δείγμα ερωτικού ενδιαφέροντος.

    Είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που σου συμβαίνει (οσο μένει στη φαντασία φυσικά)
    Κάποια στιγμή θα βρεις ενα αγόρι στην ηλικία σου και θα αποκτήσετε μια φυσιολογική σχέση.

    Το μονο που πρέπει να διαχειριστείς είναι ο ενθουσιασμός σου, γιατί πάνω σε αυτόν ισως δημιουργούνται "φαντάσματα"
    Αυτός ο άνθρωπος είναι καθηγητής σου, Ειναι πολύ μεγαλύτερος σου και εννοείται δεν θα κοιτούσε με πονηριά κανένα κοριτσάκι στην ηλικία την δικιά σου. ( Όσο Μιλαμε για φυσιολογικούς ανθρώπους)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ας την χασει, αυτος ειναι ο υπευθυνος , μην ειμεθα και τοσο πονοψυχοι.......
    Μου κανει εντυπωση που κανεις δεν το σχολιασε... Το κοριτσι δεν μας ειπε την ηλικια της. Στην τριτη γυμνασιου κατα πασα πιθανοτητα ειναι κατω των 15, αρα παιδι. Μαλλον θα πρεπει να δινετε και λιγη σημασια στις "λεπτομερειες" σε αυτες τις περιπτωσεις (ειδικα οταν δεν προκειται για λεπτομερειες), πρωτου ενθαρρυνετε ο,τιδηποτε. Αλλιως θα πρεπει να ειμαστε με εσας πονοψυχοι μετα...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Σε ποια δεν έχει τύχει να νομίζουμε ότι έχουμε ερωτευτη τον καθηγητή μας ....
    Στο μεταξύ κάτι τέτοια διαβάζω κατά καιρούς και αναρωτιέμαι αν ήταν η δική μου η φουρνιά τόσο περίεργη και διαφορετική ή αν μας στέλναν επίτηδες όλα τα όρκ στο σχολείο. Δεν θυμάμαι ποτέ όλα τα χρόνια καμια μας και κανέναν μας να γουστάρει καθηγητή/καθηγήτρια. Όσοι είχαν κάτι καλό στο χαρακτήρα τους ήταν κοντά στη σύνταξη και/ή κουασιμόδοι κι όσοι ήταν λίγο πιο νέοι και κάπως πιο εμφανίσιμοι (ποτέ πάντως κανένας άνω του μετρίου κατά γενική ομολογία) είχαν τέτοιο σκατοχαρακτήρα που τους βλέπαμε κι αν μπορούσαμε αλλάζαμε πεζοδρόμιο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. καθηγητης αυτος φοιτητρια εγω NEW STORY
    By athanasoudaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 20-06-2021, 23:05
  2. Ερωτας ......ο καθηγητης
    By Elenaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 24-07-2018, 00:03
  3. Εγώ φοιτήτρια, αυτός καθηγητής 5 χρόνια ιστορία
    By sofiasofaci in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2014, 14:05
  4. ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
    By tweetaki15 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 06-08-2011, 20:53
  5. Καθηγητής αυτός, φοιτήτρια εγώ
    By Isavella in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 27-06-2011, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •