Περί σεξ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: Περί σεξ

  1. #31
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ρε ΄συ Γιώργο, ειλικρινά, τα πιστεύεις αυτά που γράφεις;
    Δεν ξερω! ετσι μου ειπανε! και οχι ενας, δυο! Μαλιστα ο ενας απο αυτους που μου το ειπε ειναι συνταξιουχος παθολογος ,στην εκκλησια μου το πανε.
    Προσωπικα δεν ξερω αν ειναι κακο η οχι, αλλα συγουρα οτι γινετε με υπερβολλη κανει κακο. Θελω να πω οτι ελεγαν και οι αρχαιοι το μετρο ειναι το αρεστο! Ομως ακομα και απο το μετρο το σωστο και το υγειες -και νομιζω θα συμφωνεις ΣΟΝΙΑ ,ειναι ενας ανδρας στα 20 -30 να πηγαινει μ γυναικα!!! και οχι μονος του! Ειναι πολυ κριμα σε αυτες τις ηλικιες να κανουμε "τσιγκουνιες" η να προτιμαμε τον αυνανισμο.Υπαρχουν βεεβαια και οι εξερεσεις των συνθηκων.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ακόμα και άνθρωποι που έχουν απολύτως υγιή και έντονη σεξουαλική ζωή αυνανίζονται Γιώργο και επιστημονικά δεν έχουν καμία βάση ούτε οι τυφλώσεις, ούτε οι βλάβες στον προστάτη, ούτε ξέρω κι εγώ τι. Ίσα ίσα που θεωρείται καλό για την υγεία, σε λογικά πάντα πλαίσια όπως λες κι εσύ.
    Τώρα αν στην εκκλησία για δογματικούς λόγους ή κάτι άλλο το βλέπουν σαν αμαρτωλή συνήθεια, είναι άλλο θέμα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    το μπουλινγκ που μου κανεις ειναι απιστευτω!! δειχνει την ελληψη συναθσηματων μεσα σου προς ανθρωπους με προβληματα,με ασθενιες! οπως εμενα! Συνεχως με "χτυπας" , αδιαφορωντας για τις συνεπειες των πραξεων σου ,δεν ξερω αν γελας, αν διασκεδαζεις οσο με προσβαλλεις ενω εγω νιωθω εδω , στο γραφειο μου την τρομοκρατια μεσα απο τα δαχτυλα σου να τρυπαει την ψυχη μου!

    Το φορουμ ειναι μια διεξωδο για ανθρωπακια σαν εμενα, οπου ο Θεος θελησε να μην μας κανει τοσο δυνατους σας εσενα! να μην μας κανει τοσο υγειες σαν εσενα! Προσωπικα ,στο φορουμ εγω κανω το αντιθετο απο εσενα ,προσπαθω αδυνατα ατομα σαν εμενα να τους δινω κουραγιο! Εσυ Ελησαβετ εχεις βαλει σκοπο να μου την λες συνεχως! αν μπορουσες να ασκησεις και βια σωματικη πανω μου θα το εκανες! και ισως ειναι το ευτηχες και το ασφαλες της ανωνυμιας του φορουμ που με κανει κι νιωθω καπως ασφαλης! αλλα οχι, πολυ διοτις ατομα σαν εσενα κανεις δεν ξερει για το τι ειστε εικανα να κανετε!1 Υπαρχουν βραδιες που ο φοβος οτι μπορει να με βρεις, μεσω της I.P. kαι να μου κανεις κακο κι απο κοντα με κυριευουν !!
    Ελησαβετ σε παρακαλω μην με πειραζεις!
    Το να διαφωνώ με συγκεκριμένες απόψεις και να τις κρίνω δεν είναι μπούλινγκ.
    Γράφεις σε δημόσιο φορουμ, οι απόψεις που διατυπώνεις φυσικά και θα κρίνονται. Τον προσωπικό χαρακτηρισμό τον πήρα πίσω και ζήτησα συγγνώμη. Για τις απόψεις μου όμως και για το ότι βρίσκω άκρως σεξιστικά και φαλλοκρατικά αυτά που γράφεις δεν ζητώ καμιά συγγνώμη. Εκφράζω την άποψη μου όπως κάνεις κι εσύ.

    Τα υπόλοιπα περί φόβου και μήπως βρω την ΙΡ σου κτλ τα αφήνω ασχολίαστα...άλλη δουλειά δεν είχα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Δεν ξερω! ετσι μου ειπανε! και οχι ενας, δυο! Μαλιστα ο ενας απο αυτους που μου το ειπε ειναι συνταξιουχος παθολογος ,στην εκκλησια μου το πανε.
    Προσωπικα δεν ξερω αν ειναι κακο η οχι, αλλα συγουρα οτι γινετε με υπερβολλη κανει κακο. Θελω να πω οτι ελεγαν και οι αρχαιοι το μετρο ειναι το αρεστο! Ομως ακομα και απο το μετρο το σωστο και το υγειες -και νομιζω θα συμφωνεις ΣΟΝΙΑ ,ειναι ενας ανδρας στα 20 -30 να πηγαινει μ γυναικα!!! και οχι μονος του! Ειναι πολυ κριμα σε αυτες τις ηλικιες να κανουμε "τσιγκουνιες" η να προτιμαμε τον αυνανισμο.Υπαρχουν βεεβαια και οι εξερεσεις των συνθηκων.
    Ο αυνανισμός κάνει κακό σε υπερβολή και για τον λόγο που ανέφερες εφόσον αντικαθιστά το σεξ. Ο αυνανισμός με τσόντες κάνει μεγάλο κακο γιατί συνηθίζει ο εγκέφαλος να ερεθιζεται με προστυχα γυμνά μοντέλα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    441
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ο αυνανισμός κάνει κακό σε υπερβολή και για τον λόγο που ανέφερες εφόσον αντικαθιστά το σεξ. Ο αυνανισμός με τσόντες κάνει μεγάλο κακο γιατί συνηθίζει ο εγκέφαλος να ερεθιζεται με προστυχα γυμνά μοντέλα.
    Ότι καλύτερο είναι ο αυνανησμος μέσα σε 2-3 λεπτά έχεις τελειώσει κ γυρνάς πίσω σε αυτό που έκανες είτε είναι gaming η προγραμματισμός στην δικιά μου περίπτωση. Χαχ μου λες για βλάβες κ τύφλωσης επειδή αυνανηζετε καποιος δηλαδή το ότι άμα κανείς σεξ με μια κ σε κολλήσει κάτι το οτιδήποτε?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Ότι καλύτερο είναι ο αυνανησμος μέσα σε 2-3 λεπτά έχεις τελειώσει κ γυρνάς πίσω σε αυτό που έκανες είτε είναι gaming η προγραμματισμός στην δικιά μου περίπτωση. Χαχ μου λες για βλάβες κ τύφλωσης επειδή αυνανηζετε καποιος δηλαδή το ότι άμα κανείς σεξ με μια κ σε κολλήσει κάτι το οτιδήποτε?
    Δεν είπα εγώ προκαλεί τύφλωση, είπα ότι δεν είναι καλός σε υπερβολή που να αντικαθιστά τελείως το σεξ, αν επαναπαυεσαι δηλ στον αυνανισμό. Επίσης είπα καλό είναι να μην αυνανίζεται με τσόντες γιατί όταν βρεθείς με την πραγματικότητα θα έχεις πρόβλημα ξενερωματος, εκτός αν είσαι Μπραντ Πιτ και σε περιρτιγυριζουν πιπινια μοντέλα, γιατί έξω θα πέρνεις αυτό που σου αντιστοιχεί σε σχέση με αυτό που δίνεις.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    7
    Γιώργο ο κάθε άντρας δρα διαφορετικά, κάποιος μπορεί να βλέπει πορνό και να κάνει και σεξ δίχως να τον επηρεάζει καθόλου και δίχως να συγκρίνει, κάποιος άλλος προτιμά το ένα από τα δυο. Για μένα μπορείς να αυνανίζεσαι και καθημερινά εφόσον δεν έχεις κάποια σχέση και όταν βρεθεί η κατάλληλη κοπέλα φρόντισε τις στιγμές που θα είστε μαζί να μη σκέφτεσαι ( α θα είχα περάσει καλύτερα αν το έκανα μόνος μου) Δώσε στον εαυτό σου χρόνο και να αντιληφθείς τι προκαλεί το καθετί γύρω σου. Αντιλαμβάνομαι αυτό που λες για την εμφάνιση, ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του γούστα και στάνταρ και μάλιστα ενώ υπήρχε και η απόσταση ήταν κάπως σαν μια όχι τόσο ευχάριστη έκπληξη για τα δικά σου γούστα. Αυτό που έχεις να κανεις είναι να διαχωρίσεις την προσωπική ικανοποίηση από την ικανοποίηση μιας κοπέλας.

  8. #38
    ο Αυνανισμος δεν ποιανει μια μποστα στο σεξ/ερωτα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by kostasyolo View Post
    Γιώργο ο κάθε άντρας δρα διαφορετικά, κάποιος μπορεί να βλέπει πορνό και να κάνει και σεξ δίχως να τον επηρεάζει καθόλου και δίχως να συγκρίνει, κάποιος άλλος προτιμά το ένα από τα δυο. Για μένα μπορείς να αυνανίζεσαι και καθημερινά εφόσον δεν έχεις κάποια σχέση και όταν βρεθεί η κατάλληλη κοπέλα φρόντισε τις στιγμές που θα είστε μαζί να μη σκέφτεσαι ( α θα είχα περάσει καλύτερα αν το έκανα μόνος μου) Δώσε στον εαυτό σου χρόνο και να αντιληφθείς τι προκαλεί το καθετί γύρω σου. Αντιλαμβάνομαι αυτό που λες για την εμφάνιση, ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του γούστα και στάνταρ και μάλιστα ενώ υπήρχε και η απόσταση ήταν κάπως σαν μια όχι τόσο ευχάριστη έκπληξη για τα δικά σου γούστα. Αυτό που έχεις να κανεις είναι να διαχωρίσεις την προσωπική ικανοποίηση από την ικανοποίηση μιας κοπέλας.
    Αυτό που λες γίνεται όταν βλέπεις τσόντες και αυνανίζεσαι αλλά σε συνδοιασμο και με σεξ. Τωρα ο φιλος πανω οταν λεει με τον αυνανισμό γλιτώνει χρόνο κ όλα τέλεια, δεν.κανει σεξ. Μπορεί να περάσουν χρόνια χωρίς σεξ λόγω του ότι χρησιμοποιεί τον αυνανισμό σαν αποχή από το σεξ, σαν ισαξια ισως και καλύτερη επιλογή και όχι σαν φθηνό υποκατάστατο. Σε συνδοιασμο με τσόντες μετά από αρκετά χρόνια ας πάει να κανει σεξ με φυσιολογικη γκομενα και ας μας πει τοτε.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    441
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Αυτό που λες γίνεται όταν βλέπεις τσόντες και αυνανίζεσαι αλλά σε συνδοιασμο και με σεξ. Τωρα ο φιλος πανω οταν λεει με τον αυνανισμό γλιτώνει χρόνο κ όλα τέλεια, δεν.κανει σεξ. Μπορεί να περάσουν χρόνια χωρίς σεξ λόγω του ότι χρησιμοποιεί τον αυνανισμό σαν αποχή από το σεξ, σαν ισαξια ισως και καλύτερη επιλογή και όχι σαν φθηνό υποκατάστατο. Σε συνδοιασμο με τσόντες μετά από αρκετά χρόνια ας πάει να κανει σεξ με φυσιολογικη γκομενα και ας μας πει τοτε.
    Συμφορητη ,για να κάνεις σεξ πρέπει να έχεις κοπέλα κ χρόνο αντε κ να μην έχεις κοπέλα πας σε ιεροδουλη αλλα γιατί να το κάνω αυτό αφού μπορώ να οικανοποιηθω μόνος μου κ χρόνος κ χρήμα εξοικονομω κ είμαι υγείες από σεξουαλικο μεταδιδόμενο νόσημα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχετε τόσο ανάγκη το σεξ

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    20
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 03-03-2020 at 11:56.

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    26
    Καλησπερα παιδια! θελω να μπω κι εγω στην κουβεντα αυτη μιας και εχω αποψη κ εμπειρια. Θα συμφωνησω οτι ο πολυ αυνανισμος δημιουργει προβλημα στον εγκεφαλο και σε οτι κανει τον αντρα να σκεφτεται για να εχει μια καλη σεξουαλικη ζωη με την συντροφο του. Αυτο δεν το λεω τοσο για να το πω ετσι,αλλα γιατι εχω συντροφο ο οποιος εχει δυσκολιες λογω αυτης της εντονης δραστηριοτητας στο παρελθον. Ειναι παθολογικα υγιεστατος...αλλα στην ζωη του εχει δει τοσο πορνο, και εχει αυνανιστει τοσο πολυ...που εχει δυσκολια στην ευκολη στυση πια...δεν ειναι απο τους αντρες που απλα τους χουφτωνεις,φιλας και αναψε... Δυστυχως αυτο ειναι αποτελεσμα πολυ αυνανισμου! Το λεω ετσι γτ εχουμε κανει πολυ συζητηση κλπ και το γνωριζω το θεμα... Αλλα εμεις ας πουμε επειδη αγαπιομαστε και θελει ο ενας τον αλλον, με συζητηση,και καλη διαθεση,καπου το βρισκεις... Αλλα ειναι κριμα αν εισαι ετσι στα ντουζενια σου να χαλασεις μελλοντικες απολαυσεις.... Γιατι θα σου πω και το αλλο. Αν εσυ τωρα εξοικιωθεις τοσο με ολα αυτα,μπορει να ερωτευτεις μια μερα μια κοπελα που ειναι πιο ρομαντικη πιο τρυφερη στο σεξ....θα σου ειναι δυσκολο ολο αυτο. Και κριμα ειναι να χασεις εναν ανθρωπο που ταιριαζεις κ ερωτευεσαι επειδη εμαθες σε περιεργα πραγματα και στον τελειο αυνανισμο! παν μετρον...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το θυμάμαι το θέμα σου εσένα. Τι έγινε, ξε-φρίκαρες και μιλήσατε;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Συμφορητη ,για να κάνεις σεξ πρέπει να έχεις κοπέλα κ χρόνο αντε κ να μην έχεις κοπέλα πας σε ιεροδουλη αλλα γιατί να το κάνω αυτό αφού μπορώ να οικανοποιηθω μόνος μου κ χρόνος κ χρήμα εξοικονομω κ είμαι υγείες από σεξουαλικο μεταδιδόμενο νόσημα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχετε τόσο ανάγκη το σεξ
    Οι κοπελες ειναι πολυ απαιτητικες σημερα. Πρεπει να βρισκεσαι σε σεξουαλικη ετοιμοτητα. Να εχεις ευκολα στυση καλης ποιοτητας (σκληροτητας) και διαρκειας. Στην πρωτη ανεπαρκεια σε παρατανε.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    441
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οι κοπελες ειναι πολυ απαιτητικες σημερα. Πρεπει να βρισκεσαι σε σεξουαλικη ετοιμοτητα. Να εχεις ευκολα στυση καλης ποιοτητας (σκληροτητας) και διαρκειας. Στην πρωτη ανεπαρκεια σε παρατανε.
    Μόνο σε σεξουαλική ετοιμότητα δεν είμαι αυνανήζομε τόσο πολύ που βλέπω θηλυκό κ μου είναι εντελώς αδιάφορο κ πιστεύω είναι το καλύτερο πράγμα για εμένα προσωπικά

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. περι αυτοκτονιας
    By Macgyver in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 24
    Last Post: 10-04-2017, 21:30
  2. Περι εξυπνάδας!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2016, 05:24
  3. ΠΕΡΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
    By a+b in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 12-11-2013, 13:54
  4. Περί παντρειάς.
    By δελφίνι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 06-08-2013, 14:15
  5. Περί αδυνατίσματος
    By eatdis-admin in forum Παχυσαρκία
    Replies: 57
    Last Post: 29-09-2010, 12:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •