Θεωρίες Κινέζικης Συνωμοσίας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    1

    Exclamation Θεωρίες Κινέζικης Συνωμοσίας

    Όλα όσα γράφω δεν είναι δικές μου σκέψεις, αλλά βασίζονται στις πληροφορίες και στις θεωρίες που άρχισαν να κυκλοφορούν οι ίδιοι οι κινέζοι μέσω του διαδικτύου. Φυσικά το ιντερνέτ είναι απόλυτα ελεγχόμενο στην Κίνα, απαγορεύεται η ανώνυμη περιήγηση σε ιστοσελίδες, όμως μερικοί κινέζοι χάκερ γνωρίζουν τρόπους, με ειδικές ιντερνετικές γέφυρες κρύβουν την ανώνυμη περιήγηση, έτσι χρησιμοποιούν proxy servers χωρίς να μπορεί να τους εντοπίσει η Κινέζικη Κυβέρνηση. Έτσι μιλάνε και γράφουν σε φόρουμ, IRC chat και σε ιστότοπους του dark net.

    Έχουν αρχίσει ήδη να βγαίνουν θεωρίες για τη μεγαλύτερη συνομωσία των ημερών, αποκαλύψεις για μια μεγάλη μυστική επιχείρηση που συμβαίνει στην κίνα. Ο κορονοϊός είναι αληθινός, όμως παράλληλα συμβαίνει κάτι πολύ υποχθόνιο.

    Αστυνομικοί μπαίνουν στοχευμένα στα σπίτια συγκεκριμένων Κινέζων και τους εξαναγκάζουν με τη βία να τους πάνε σηκωτούς σε ένα νοσοκομείο για εξέταση. Έχουν κυκλοφορήσει σχετικά βίντεο στο internet. Σε ένα βίντεο δείχνει πάνοπλους αστυνομικούς με μάσκες προστασίας να εισβάλουν στο σπίτι μιας κυρίας και να προσπαθούν να την πάρουν σηκωτή για εξέταση, ενώ φωνάζει ότι δεν είναι άρρωστη κι ότι δεν έχει κάνει κάτι παράνομο. Αυτό είναι ένα από τα αμέτρητα τέτοια περιστατικά που συμβαίνουν τώρα!

    Κι έτσι ο κόσμος αναρωτιέται, πώς γίνεται δηλαδή να υποψιάζεται η κυβέρνηση ότι τα συγκεκριμένα άτομα κόλλησαν κάτι; Τους το είπε ο παπαγάλος;

    Βγαίνει κυβερνητική εντολή λοιπόν, τους μαζεύει η αστυνομία, τους πηγαίνει στο ειδικό νοσοκομείο και μετά χωρίς να έχουν κολλήσει τίποτα τους βαπτίζουν ως φορείς του ιού Corona Virus και τους απομονώνουν σε καραντίνα, χωρίς να μπορεί να τους προσεγγίσει κάποιο δικό τους πρόσωπο.

    Στη συνέχεια τους λένε ότι θα τους βάλουν ενδοφλέβια κάποια φάρμακα, που στην ουσία πρόκειται για δηλητήρια. Έτσι κάνουν ευθανασία σε υγιείς ανθρώπους και μετά τους καίνε στα κρεματόρια. Σε συγγενείς και φίλους ανακοινώνει η κυβέρνηση ότι δυστυχώς υπέκυψαν από τον ιό και τους αποτέφρωσαν για λόγους δημόσιας υγείας!

    Η κινέζικη κυβέρνηση φοβάται τα τελευταία χρόνια για επανάσταση και πραξικόπημα που μπορεί να συμβεί από εξαγριωμένους πολίτες. Με τα υπερσύγχρονα συστήματα παρακολούθησης, τους έχει εντοπίσει, τους φακέλωσε και τους έχει καταγράψει σε μαύρες λίστες ως δήθεν επικίνδυνους πολίτες (επειδή θέλουν να παλέψουν για το δικαίωμα στην ελευθερία και τον ανθρωπισμό).

    Έτσι λοιπόν με μυστική κυβερνητική εντολή δόθηκε το πράσινο φως ώστε ο κατασκευασμένος ιός εργαστηρίου, που παράχθηκε σε βιολογικό εργαστήριο, να δοθεί στους πολίτες.

    Η θνησιμότητα είναι χαμηλή, όμως γρήγορα η Κίνα απομόνωσε τους πληθυσμούς της και εφάρμοσε το μισάνθρωπο σχέδιο που είναι η εκκαθάριση των αντιδραστικών Κινέζων. Άρχισαν να συλλαμβάνουν τους πολίτες που είχαν στην Μαύρη Λίστα του καθεστώτος και βαπτίζοντάς τους ως αρρώστους ήταν πανεύκολο να τους καθαρίσουν μέσα στην απομόνωση και μετά να πετάξουν τα κουφάρια τους στα κρεματόρια. Γιατί νομίζετε έφτιαξαν άρον άρον ειδικά νοσοκομεία;

    Είναι το τέλειο έγκλημα και το μόνο που χρειάζεται είναι μερικούς ελεγχόμενους γιατρούς του συστήματος να δράσουν σε συγκεκριμένα πόστα. Αν κάποιος προσπαθήσει να το αποκαλύψει, θα έχει την ίδια μοίρα.

    Μιλάμε για Νέο Ολοκαύτωμα, όπου χιλιάδες υγιείς Κινέζοι εξοντώνονται, απλά και μόνο επειδή ήθελαν να έχουν ελευθερία λόγου και άποψη για την κοινωνία τους! Οι συγγενείς τους θα νομίζουν ότι πέθαναν από τον ιό κι έτσι θα κλείσουν όλες οι υποθέσεις και η φασιστική κυβέρνηση της Κίνας θα γλιτώσει τις μελλοντικές εξεγέρσεις.

    Είναι ένα απάνθρωπο Κρόνιο Σχέδιο που μόνο ο Ναζισμός και ο Κομμουνισμός θα μπορούσε να το εφαρμόσει. Η ιστορία επαναλαμβάνεται σαν ανέκδοτο.

    Δε ξέρω αν στέκουν αυτές οι θεωρίες των Κινέζων, οπότε προτείνω να τις μελετήστε με επιφύλαξη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Στην Κινα μενουμε ? μην τρομοκρατουμε τον κοσμο, οπως οι ειδησεις .......τις οποιες δεν βλεπω εδω και 20 χρονια , τι μενδιαφερει ποιος σκοτωαε ποιον ?
    προ 20 ετων το κεντρικο δελτιο ειδησεων ηταν 15 λεπτα , ,μετρα εμφανιστηκαν τα παραθυρα , και ολο το κακο συναπαντημα ....ειναι μονο για ανεγκεφαλους , οπως και τα σηριαλς , και τα τα τηλεπαιχνιδια .....
    Last edited by Macgyver; 10-02-2020 at 03:07.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σιγα που δε μπορει να τους εντοπισει η κινεζικη κυβερνηση στο παραδεισο της τεχνολογιας απλως ολα συμβαινουν για να βρισκετε ο κοσμος στη ψευδαισθηση που ειναι ο βασικος τους στοχος αν δε τρομοκρατουν το κοσμο δε γινετε να προκοψουν ο μονος που δε φοβατε τιποτα ειμαι εγω και σκηνοθετησαν ενα σωρο σοου γυρω μου γιατι νομιζαν οτι ετσι θα ψαρωσω αλλα ακομα δε καταλαβαν οτι οταν αυτοι βλεπουν ενα εγω βλεπω χιλια ενα και ας κανω οτι δε βλεπω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    καλημερα.
    αν και ειμαι απο τους πλεον αμφισβητιες διαφορων θεωριων συνομωσιας και ειδικα καποιων που περιλαμβανουν ερπετοειδεις που ζουν στα εγκατα της γης και αλλες μαλακιες, θα ημουν πολυ προθυμη να εξετασω την συγκεκριμενη που λες, κι αυτο γιατι την εχω σκεφτει και μονη μου...
    δεν εχω σκεφτει την εκκαθαριση των αντικαθεστωτικων, αλλα ειναι μια πολυ λογικη πιθανοτητα για αυτα που γινονται.
    αυτα που εχω σκεφτει με το μικρο μου το μυαλο και με τα απλα στοιχεια που δινονται στην δημοσιοτητα, ειναι τα εξης:
    η θνησιμοτητα απο αυτο το πραγμα ειναι γυρω στο 2 %. ποσο νομιζετε οτι ειναι για μια "απλη" γριπη;;;; καπου εκει πρεπει να ειναι, αν οχι παραπανω.
    γιατι λοιπον τρελαινομαστε ετσι γι αυτον τον ιο;;; και καλα κανουν και στα αεροδρομια και με τις καραντινες, μονο που θα επρεπε να το κανουν και για αλλες μολυσματικες ασθενειες.

    το θεμα ομως ειναι η παρανοια που βαρεσε τους κινεζους.
    και ερωτω: υπαρχει ποτε πιθανοτητα, αν επιανε επιδημια γριππης στην ευρωπη η στην αμερικη, να μπουκαριζαν ετσι στα σπιτια και να τραβολογουσαν ανθρωπους να τους χωσουν με το ζορι στα νοσοκομεια, η να τους κανουν υποχρεωτικες εξετασεις στα σπιτια ΤΟΥΣ; το να περιοριστουν στα σπιτια το καταλαβαινω, αλλα να κανουν συλληψεις;;; μονο ολοκληρωτικο καθεστως θα εκανε τετοιο πραγμα, και φυσικα με μεγαλη ανεση θα πιστευα οτι αλλοι σκοποι κρυβονται πισω απο τετοιες συλληψεις.

    το αλλο;;;
    ακομα και σε υγιεις λεει, μονο ενας απο τους δυο του ζευγαριου μπορει να βγει εξω απο το σπιτι ακομα κι αν ειναι υγιεις! wtf????? τι ειδους μετρο ειναι αυτο; μοιαζει περισσοτερο με το "απαγορευονται οι συναθροισεις at all times"..
    ειμαι κι εγω πολυ σκεπτικη με το φαινομενο και σιγουρα απο τα στοιχεια που εχουμε δεν δικαιολογειται αυτη η υστερια που τους επιασε με τις συλληψεις.
    στο κατω κατω, αν οι συλληφθεντες ειναι πραγματικα αρρωστοι, θα επρεπε να χαιρονται που τους πανε για θεραπεια, μιας που εχει 80% ιασιμοτητα. γιατι κανουν ετσι και τους τραβολογανε σαν να τους πηγαινουν για εκτελεση;;
    κατι δεν παει καθολου καλα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    remedy, οι φασιστες του τωρα , ειναι οι Κινεζοι.......

Similar Threads

  1. ΘΕΩΡΙΕΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑΣ, ΝΑΖΙ ΚΑΙ NEFELIM
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 73
    Last Post: 06-08-2011, 05:10
  2. Replies: 26
    Last Post: 15-06-2011, 19:44

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •