Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 57 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 855
  1. #151
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Οταν έχω τα νεύρα μου και νιώθω ψυχολογικά χαμηλά και εκείνος βγάζει τις δικές του ανασφάλειες με εμένα, τότε θέλω να χωρίσω. Γενικά δεν μπορώ να βρω την ηρεμία μου διότι πιέζομαι. Δεν πάω σε ψυχίατρο καθώς δεν νιώθω οτι πρέπει να πάρω αγωγή εγώ. Δεν έκανα τίποτα κακό σε κανένα. Εμένα με διέλυσαν οι άλλοι. Απλά οταν δεν είμαι καλά δεν βρίσκω χαρά στην σχέση μου. Δεν μπορεί να με κάνει χαρούμενη. Εχω πολλά απωθημένα απο το παρελθόν που δεν με αφήνουν
    Θεωρείς ότι όσοι παίρνουν χάπια είναι όσοι κάνουν κακό στους άλλους? Σε πληροφορώ ότι οι άνθρωποι που κάνουν κακό στους άλλους δεν το καταλαβαίνουν και το παίζουν θύματα.. Πόσο μάλλον να πάνε και σε γιατρό για να τους δώσει αγωγή. Αυτοί που συνήθως παίρνουν χάπια είναι αυτοί που τους φέρθηκαν άσχημα, που τους κατέστρεψαν τον ψυχικό τους κόσμο και προσπαθούν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ να φτιάξουν αυτά που τους γκρέμισαν οι άλλοι.. Και αν πρέπει να διαλέξεις σε ποια από τις δύο κατηγορίες είσαι.. Σου λέω ότι σίγουρα δεν είσαι μόνο στην δεύτερη!!! Αν αγαπάς όπως λες τα παιδιά σου σταματά να κλαις για την μαύρη σου την μοίρα κάνε κάτι να βοηθήσεις τον εαυτό σου και να σταματήσεις να πληγώνεις ότι είναι δίπλα σου. Ααα και οι δικαιολογία "εμένα με πληγωσαν πρώτα" δεν στέκει!!! Δεν είναι η ζωή με πληγωσαν άρα γιαυτό πληγωνω.. Η ζωή είναι "ναι με πληγωσαν αλλά εγώ είμαι καλύτερος τους και δεν θα κάνω τα ίδια".

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θεωρείς ότι όσοι παίρνουν χάπια είναι όσοι κάνουν κακό στους άλλους? Σε πληροφορώ ότι οι άνθρωποι που κάνουν κακό στους άλλους δεν το καταλαβαίνουν και το παίζουν θύματα.. Πόσο μάλλον να πάνε και σε γιατρό για να τους δώσει αγωγή. Αυτοί που συνήθως παίρνουν χάπια είναι αυτοί που τους φέρθηκαν άσχημα, που τους κατέστρεψαν τον ψυχικό τους κόσμο και προσπαθούν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ να φτιάξουν αυτά που τους γκρέμισαν οι άλλοι.. Και αν πρέπει να διαλέξεις σε ποια από τις δύο κατηγορίες είσαι.. Σου λέω ότι σίγουρα δεν είσαι μόνο στην δεύτερη!!! Αν αγαπάς όπως λες τα παιδιά σου σταματά να κλαις για την μαύρη σου την μοίρα κάνε κάτι να βοηθήσεις τον εαυτό σου και να σταματήσεις να πληγώνεις ότι είναι δίπλα σου. Ααα και οι δικαιολογία "εμένα με πληγωσαν πρώτα" δεν στέκει!!! Δεν είναι η ζωή με πληγωσαν άρα γιαυτό πληγωνω.. Η ζωή είναι "ναι με πληγωσαν αλλά εγώ είμαι καλύτερος τους και δεν θα κάνω τα ίδια".
    Μπορεί να με νοιάζει εσωτερικά που τον πληγώνω αλλα του βγάζω τον χειρότερο εαυτό μου. Όταν είμαι έξαλλη και με νεύρα αδιαφορώ για εκείνον. Ας πληγωθεί και εκείνος. Δεν με νοιάζει. Με νοιάζει να ισορροπήσω εγώ. Αν ειναι συναισθηματικά αδύναμος δεν τον θέλω. Αν δεν μπορεί να με βοηθήσει δεν τον θέλω. Περιμένω να με στηρίξει όπως θέλω εγω. Να μην με πιέζει με τα δικά του συναισθήματα. Δεν θέλω να κάνω εγω πάλι τον μαλάκα για να είμαστε μαζί.

  3. #153
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Μπορεί να με νοιάζει εσωτερικά που τον πληγώνω αλλα του βγάζω τον χειρότερο εαυτό μου. Όταν είμαι έξαλλη και με νεύρα αδιαφορώ για εκείνον. Ας πληγωθεί και εκείνος. Δεν με νοιάζει. Με νοιάζει να ισορροπήσω εγώ. Αν ειναι συναισθηματικά αδύναμος δεν τον θέλω. Αν δεν μπορεί να με βοηθήσει δεν τον θέλω. Περιμένω να με στηρίξει όπως θέλω εγω. Να μην με πιέζει με τα δικά του συναισθήματα. Δεν θέλω να κάνω εγω πάλι τον μαλάκα για να είμαστε μαζί.
    Μα εγώ εδώ βλέπω ότι αυτός κάνει τον μαλακά.. Όχι εσύ.. Διάβασε ξανα αυτά που λες..

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μα εγώ εδώ βλέπω ότι αυτός κάνει τον μαλακά.. Όχι εσύ.. Διάβασε ξανα αυτά που λες..
    6 χρόνια έκανα υπομονή μαζί του. Εγώ έχω διαλυθεί ψυχολογικά. Το ξέρω ότι ακούγεται σαν διαγωνισμός. Αλλά εγώ έχω απωθημένα.

  5. #155
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    6 χρόνια έκανα υπομονή μαζί του. Εγώ έχω διαλυθεί ψυχολογικά. Το ξέρω ότι ακούγεται σαν διαγωνισμός. Αλλά εγώ έχω απωθημένα.
    Έμεινες ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΉ... ΔΙΚΉ ΣΟΥ. Στο έχω πει 50 φορές. Αν δεν ήθελες θα έπρεπε να είχες φύγει.
    Τι περιμενεις να ακούσεις? Τι θες να ακούσεις για να ηρεμήσεις? "οκ έχεις δίκιο"?

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έμεινες ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΉ... ΔΙΚΉ ΣΟΥ. Στο έχω πει 50 φορές. Αν δεν ήθελες θα έπρεπε να είχες φύγει.
    Τι περιμενεις να ακούσεις? Τι θες να ακούσεις για να ηρεμήσεις? "οκ έχεις δίκιο"?
    έμεινα για τα παιδιά μου. Δυστυχώς όμως σήμερα άνοιξα τα μάτια μου. σήμερα βλέπω την αλήθεια. Προφανώς και έχω δίκιο. Υπέμενα πολλά μαζί του. Επρεπε να με χάσει για να αλλάξει.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    νιώθω ερωτευμένη με κάποιον άλλον και δεν ξέρω τι να κάνω.

  8. #158
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    νιώθω ερωτευμένη με κάποιον άλλον και δεν ξέρω τι να κάνω.
    Καινούργιος αυτός?

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καινούργιος αυτός?
    Ναι καινούργιο

  10. #160
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Ναι καινούργιο
    Του άντρα σου συνεχίζεις να του κάνεις έρωτα?

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    ναι ακόμα αλλα δεν νιώθω καλά

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    ναι ακόμα αλλα δεν νιώθω καλά
    Εσύ μας κοροϊδεύεις..Δεν εξηγείται αλλιώς..
    Και αν δεν θέλεις γιατί το κάνεις? ΚΑΙ ερωτευμένη με άλλον...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #163
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    ναι ακόμα αλλα δεν νιώθω καλά
    Αρα.. Είχες σχέση με ένα..τον χωρισες.το είπες του άντρα σου, αυτός το δέχτηκε. Σου δείχνει αγάπη, σου δίνει σημασία αλλά εσύ νευριάζεις που σου τα δίνει όλα αυτά.. Αλλά του κάνεις έρωτα γιατί είσαι large.. Και σκέφτεσαι ταυτόχρονα τα 6 χρόνια που έμεινες κοντά του ενώ η συμπεριφορά του ήταν διαφορετικη από ότι περίμενες.. Και τώρα βρήκες άλλον, νομίζεις ότι είσαι ερωτευμένη μαζί του αλλά συνεχίζεις να κάνεις έρωτα του άντρα σου.. (λόγια δικά σου λέω).

    Εγώ δεν βρίσκω κανένα πρόβλημα σε όλα αυτά. Τι σε προβληματίζει εσένα?

  14. #164
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αρα.. Είχες σχέση με ένα..τον χωρισες.το είπες του άντρα σου, αυτός το δέχτηκε. Σου δείχνει αγάπη, σου δίνει σημασία αλλά εσύ νευριάζεις που σου τα δίνει όλα αυτά.. Αλλά του κάνεις έρωτα γιατί είσαι large.. Και σκέφτεσαι ταυτόχρονα τα 6 χρόνια που έμεινες κοντά του ενώ η συμπεριφορά του ήταν διαφορετικη από ότι περίμενες.. Και τώρα βρήκες άλλον, νομίζεις ότι είσαι ερωτευμένη μαζί του αλλά συνεχίζεις να κάνεις έρωτα του άντρα σου.. (λόγια δικά σου λέω).

    Εγώ δεν βρίσκω κανένα πρόβλημα σε όλα αυτά. Τι σε προβληματίζει εσένα?
    Και συγνώμη για το ύφος μου αλλά είμαι σίγουρος ότι τρολαρεις.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εσύ μας κοροϊδεύεις..Δεν εξηγείται αλλιώς..
    Και αν δεν θέλεις γιατί το κάνεις? ΚΑΙ ερωτευμένη με άλλον...

    διότι δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν του κάνω έρωτα με συναίσθημα όπως παλιά.

Page 11 of 57 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 13:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 22:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 13:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 16:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 13:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •