Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 57 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 855
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αρα.. Είχες σχέση με ένα..τον χωρισες.το είπες του άντρα σου, αυτός το δέχτηκε. Σου δείχνει αγάπη, σου δίνει σημασία αλλά εσύ νευριάζεις που σου τα δίνει όλα αυτά.. Αλλά του κάνεις έρωτα γιατί είσαι large.. Και σκέφτεσαι ταυτόχρονα τα 6 χρόνια που έμεινες κοντά του ενώ η συμπεριφορά του ήταν διαφορετικη από ότι περίμενες.. Και τώρα βρήκες άλλον, νομίζεις ότι είσαι ερωτευμένη μαζί του αλλά συνεχίζεις να κάνεις έρωτα του άντρα σου.. (λόγια δικά σου λέω).

    Εγώ δεν βρίσκω κανένα πρόβλημα σε όλα αυτά. Τι σε προβληματίζει εσένα?
    Οτι πρέπει να αποφασίσω τι θέλω απο την ζωή μου και να πάρω αποφάσεις.

  2. #167
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Οτι πρέπει να αποφασίσω τι θέλω απο την ζωή μου και να πάρω αποφάσεις.
    Χώρισε. Χθες.. Άστον άντρα σου να ζήσει ελεύθερος. Να βρει άλλη γυναίκα να της δώσει όλα αυτά που εσύ δεν εκτιμάς.. Να ζήσεις και εσύ τον έρωτα..

    Αλλά αυτό "του κάνω έρωτα χωρίς συναίσθημα" εγώ προσωπικά δεν το κατάλαβα. Σεξ κάνετε.. Ο καθένας για τους δικούς του λόγους.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    διότι δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν του κάνω έρωτα με συναίσθημα όπως παλιά.
    Έρωτα χωρίς συναίσθημα πρώτη φορά ακούω..
    Και καλά.. Όποιος δεν ξέρει τι να κάνει, κάνει έρωτα???
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #169
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Έρωτα χωρίς συναίσθημα πρώτη φορά ακούω..
    Και καλά.. Όποιος δεν ξέρει τι να κάνει, κάνει έρωτα???
    Θυμήθηκα ένα σλόγκαν.. "κάντε σεξ και όχι λίφτινγκ"..

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Έρωτα χωρίς συναίσθημα πρώτη φορά ακούω..
    Και καλά.. Όποιος δεν ξέρει τι να κάνει, κάνει έρωτα???
    Δεν νιώθω το ίδιο που ένιωθα κάποτε για εκείνον. Δεν νιώθω οτι είναι ο άντρα μου. Δεν νιώθω την ίδια αγάπη με παλιά.

  6. #171
    george1520
    Guest
    Χώρισε.. Τι συζητάμε? Τι θες? Αφού δεν είσαι καλά εκεί χώρισε.

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Χώρισε. Χθες.. Άστον άντρα σου να ζήσει ελεύθερος. Να βρει άλλη γυναίκα να της δώσει όλα αυτά που εσύ δεν εκτιμάς.. Να ζήσεις και εσύ τον έρωτα..

    Αλλά αυτό "του κάνω έρωτα χωρίς συναίσθημα" εγώ προσωπικά δεν το κατάλαβα. Σεξ κάνετε.. Ο καθένας για τους δικούς του λόγους.
    Μακάρι να μπορούσα αλλά έχω παιδιά και δεν έχουμε χρήματα για 2 σπίτια. Επίσης φοβάμαι να μείνω μόνη μου.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Μακάρι να μπορούσα αλλά έχω παιδιά και δεν έχουμε χρήματα για 2 σπίτια. Επίσης φοβάμαι να μείνω μόνη μου.
    Να μου πεις μένω μαζί του για οικονομικούς λόγους ή επειδή φοβάμαι οκ.. (σωστό ΔΕΝ είναι αλλά οκ)....Για τον έρωτα τι λες? Το κάνεις και αυτό για τα παιδιά σου???
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Χώρισε.. Τι συζητάμε? Τι θες? Αφού δεν είσαι καλά εκεί χώρισε.
    Την στιγμή αυτή το πρόβλημα το έχω εγώ. Εκείνος με έχει συγχωρέσει, έχει αλλάξει και είναι οτι καλύτερο μπορεί να κάνει δεδομένων των συνθηκών. Ξέρω οτι ειναι πληγωμένος. Ξέρω οτι του φέρομαι άσχημα και χωρίς συναίσθημα. Απο την άλλη δεν ξέρω αν το διαζύγιο θα έλυνε το δικό μου πρόβλημα ή θα μου δημιουργούσε περισσότερα. Σήμερα ο άντρα μου είναι σχεδόν τέλειος. Εγω έχω απομακρυνθεί. Εγω νιώθω δυστυχία κοντά του διότι μου θυμίζει αυτά που μου είχε κάνει παλαιότερα. Εκείνος μου μιλάει τρυφερά, με προσέχει πάντα, με βοηθάει στα πάντα και ταυτόχρονα τρέχει για όλους. Εκείνος με πήρε αγκαλιά όταν του είπα για την απιστία μου και κατάλαβε τα λάθη του. Ξέρεις τι είναι να έχεις βρεί αυτό που έψαχνες πριν απο 6 χρόνια και τώρα να μην νιώθεις εσύ καλά. Να μην μπορείς εσύ να δώσεις πίσω τα ίδια πράματα.

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Να μου πεις μένω μαζί του για οικονομικούς λόγους ή επειδή φοβάμαι οκ.. (σωστό ΔΕΝ είναι αλλά οκ)....Για τον έρωτα τι λες? Το κάνεις και αυτό για τα παιδιά σου???
    Αυτό το κάνω μήπως και μου δημιουργηθεί ξανά η φλόγα μαζί του.

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Να μου πεις μένω μαζί του για οικονομικούς λόγους ή επειδή φοβάμαι οκ.. (σωστό ΔΕΝ είναι αλλά οκ)....Για τον έρωτα τι λες? Το κάνεις και αυτό για τα παιδιά σου???
    Δεν είναι μόνο αυτό. Ξέρω οτι με αγαπάει και τον αγαπώ και εγώ αλλα όχι όπως παλιά.

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Αυτό το κάνω μήπως και μου δημιουργηθεί ξανά η φλόγα μαζί του.
    Και είπες μέχρι να "σου δημιουργηθεί" η φλόγα μαζί του,να πεταχτείς δύο λεπτά να ερωτευτείς κάποιον άλλον....
    Τι να σου πω..Οοοοση τρελή φαντασία και να έχω, αυτό το σενάριο δεν το πιάνω....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Και είπες μέχρι να "σου δημιουργηθεί" η φλόγα μαζί του,να πεταχτείς δύο λεπτά να ερωτευτείς κάποιον άλλον....
    Τι να σου πω..Οοοοση τρελή φαντασία και να έχω, αυτό το σενάριο δεν το πιάνω....
    Δεν το κάνω επίτηδες. Απλά θέλω να αγαπήσω και να με αγαπήσουν. Δεν νιώθω την αγάπη που είχα για τον άντρα μου. Ψάχνω να βρω μια ευτυχία με ανθρώπους που δεν ξέρουν τα προβλήματα μου.

  14. #179
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Την στιγμή αυτή το πρόβλημα το έχω εγώ. Εκείνος με έχει συγχωρέσει, έχει αλλάξει και είναι οτι καλύτερο μπορεί να κάνει δεδομένων των συνθηκών. Ξέρω οτι ειναι πληγωμένος. Ξέρω οτι του φέρομαι άσχημα και χωρίς συναίσθημα. Απο την άλλη δεν ξέρω αν το διαζύγιο θα έλυνε το δικό μου πρόβλημα ή θα μου δημιουργούσε περισσότερα. Σήμερα ο άντρα μου είναι σχεδόν τέλειος. Εγω έχω απομακρυνθεί. Εγω νιώθω δυστυχία κοντά του διότι μου θυμίζει αυτά που μου είχε κάνει παλαιότερα. Εκείνος μου μιλάει τρυφερά, με προσέχει πάντα, με βοηθάει στα πάντα και ταυτόχρονα τρέχει για όλους. Εκείνος με πήρε αγκαλιά όταν του είπα για την απιστία μου και κατάλαβε τα λάθη του. Ξέρεις τι είναι να έχεις βρεί αυτό που έψαχνες πριν απο 6 χρόνια και τώρα να μην νιώθεις εσύ καλά. Να μην μπορείς εσύ να δώσεις πίσω τα ίδια πράματα.
    Σου έχει κάνει πολλά τότε ε? Εσύ δεν πειράζει που τον κερατωσες τότε.. Εσύ δεν πειράζει που ερωτεύτηκες άλλον τώρα . Εσύ δεν πειράζει που του φέρεσαι τώρα τόσο άσχημα.. Σε 6 χρόνια από τώρα μπορει και να συντονιστειτε. Θα πάρεις εκδίκηση για τα 6 καταραμένα χρόνια και τότε θα είσαστε μια ευτυχισμένη οικογένεια.. Ή μήπως θα βρεις κάτι άλλο τότε να σε ενοχλεί;;

    Και όσο αφορά τον έρωτα (σεξ καλύτερα) .. Εγώ έρωτα δεν κάνω αν ξενερώσω μέχρι να ανάψει ξανά η φλόγα... Αν σβήσει δεν ανάβει με τίποτα..
    Εσυ τώρα πως γίνεται να ερωτεύτηκες άλλον και να κάνεις σεξ με τον άντρα σου περιμένοντας να έρθει ένα συναίσθημα... Δεν ξέρω.

    Γενικά η ιστορία που μας λες δεν στέκει από 50 μεριές..

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Δεν το κάνω επίτηδες. Απλά θέλω να αγαπήσω και να με αγαπήσουν. Δεν νιώθω την αγάπη που είχα για τον άντρα μου. Ψάχνω να βρω μια ευτυχία με ανθρώπους που δεν ξέρουν τα προβλήματα μου.
    Άλλο "ερωτευτηκα" και άλλο "ψάχνω να βρω ευτυχία"..
    Μάλλον να ξεφύγεις ψάχνεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 12 of 57 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •