Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 20
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 20 of 57 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast
Results 286 to 300 of 855
  1. #286
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Βασικα αυτο που λεει η μαρια ειναι πως δεν εχει ακομα ανατιναχθει το συμπαν οικογενειακως εν μεσω ανεξελεγκτων αποκαλυψεων, ψυχολογικης καταρρευσης δικης της η ψυχολογικων δραματων των οικειων της.

    Αρα για την ωρα, ολα καλα.

    Δε μου λες μαρια... Το ξερεις το μαυρο ανεκδοτο με τον τυπο που πεφτει απο την πολυκατοικια και καθε οροφο που περναει ζουμαροντας προς το πεζοδρομιο λεει απο μεσα του "ως εδω, ολα καλα";
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #287
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Βασικα αυτο που λεει η μαρια ειναι πως δεν εχει ακομα ανατιναχθει το συμπαν οικογενειακως εν μεσω ανεξελεγκτων αποκαλυψεων, ψυχολογικης καταρρευσης δικης της η ψυχολογικων δραματων των οικειων της.

    Αρα για την ωρα, ολα καλα.

    Δε μου λες μαρια... Το ξερεις το μαυρο ανεκδοτο με τον τυπο που πεφτει απο την πολυκατοικια και καθε οροφο που περναει ζουμαροντας προς το πεζοδρομιο λεει απο μεσα του "ως εδω, ολα καλα";
    Χαχα. Εγώ δεν το ξέρω αλλά ήταν καλό.

  3. #288
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    Βόρεια Ελλάδα
    Posts
    11
    Le charme discret de la bourgeoisie.

  4. #289
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    [QUOTE=oboro;1097476]Βασικα αυτο που λεει η μαρια ειναι πως δεν εχει ακομα ανατιναχθει το συμπαν οικογενειακως εν μεσω ανεξελεγκτων αποκαλυψεων, ψυχολογικης καταρρευσης δικης της η ψυχολογικων δραματων των οικειων της.

    Αρα για την ωρα, ολα καλα.

    Δε μου λες μ
    Last edited by mariasilk; 09-03-2020 at 13:49.

  5. #290
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Μα δεν έχω τώρα προβλήματα στον γάμο μου. Εγώ έχω πρόβλημα από το παρελθόν μου και το λάθος που έκανα με την απιστία μου. Οι ψυχολόγοι μου λένε να δω αυτό που έχω σήμερα και να αφήσω το χθές. Δεν μπορώ όμως. Δεν είναι εύκολο διότι έχω κατεβάσει ρολά. Το σήμερα λοιπόν δεν το βλέπω. Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά ότι δεν μπορώ.
    μα, το λαθος με την απιστια σου, το συνεχιζεις!!! γιατι δεν το σταματησες αφου το αναγνωριζεις σαν λαθος;;;

    εχεις ανακοινωσει διαζυγιο που τωρα το ξανασκεφτεσαι, εχεις εραστη που συντηριες ενω ζητησες συγχωρεση απ τον ανδρα σου, σε συγχωρεσε, και εξακολουθεις να εξαπατας τον ανδρα σου, συνεχιζοντας τις επαφες με τον εραστη σου, λεγοντας οτι κανεις ταχα προσπαθειες να σωσεις τον γαμο σου (πηδιεσαι με τον αλλον ομως!!!).
    αν θεωρεις οτι δεν εχεις προβλημα με τον γαμο σου, τοτε εχεις προβλημα αντιληψης, η γνωσης της γλωσσας, δεν βλεπω αλλη εναλλακτικη...

    εχεις και προβλημα με τον γαμο σου, και προβλημα με τον παρτακισμο σου, και ελλειψη ενσυναισθησης για ΟΛΗ την υπολοιπη οικογενεια σου και εναν υπερμετρο εγωισμο που σε εχει φτασει σε εγκεφαλικο βραχυκυκλωμα (δεν μπορεις να βρεις επιχειρηματα να πεισεις τον εαυτο σου οτι εισαι σωστη ενω εξαπατας τον κοσμο ολο και κρατας ομηρο τον ανδρα σου ελγοντας ψεματα).
    και πρεμουρα να δωσεις προς τα εξω, σε αγνωστους (φαντασου σε γνωστους) την εικονα της επιτυχιας και της ευτυχισμενης οικογενειας/ευτυχισμενου γαμου.
    στην τοσο μεγαλη σαλατα που εχεις κανεις στον γαμο σου, καθεσαι και σχολιαζεις τι θα πεις στους αλλους γυρω σας ΑΝ χωρισεις . πες τους οτι ερωτευθηκες τονε ραστη σου και δεν τον θελεις πια ερωτικα τον ανδρα σου. θες μονο τα λεφτα του και την σιγουρια που σου προσφερει.
    πως σου φαιενται αυτο, για το τι θα λες στους αλλους;;;

  6. #291
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    [QUOTE=Remedy;1097535]μα, το λαθος με την απιστια σου, το συνεχιζεις!!! γιατι δεν το σταματησες αφου το αναγνωριζεις σαν λαθος;;;

    εχεις ανακοινωσει διαζυγιο που τωρα το ξανασκεφτεσαι, εχεις εραστη που συντηριες ενω ζητησες συγχωρεση απ τον ανδρα σου, σε συγχωρεσε, και εξακολουθεις να εξαπατας τον ανδρα σου, συνεχιζοντας τις επαφες με τον εραστη σου, λεγοντας

    δεν ζήτησα συγχώρεση. Του ειπα οτι δεν ένιωσα τύψεις
    Last edited by mariasilk; 09-03-2020 at 13:49.

  7. #292
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Θα κουραστείς να διαβάσεις...Τα τελευταία 2 χρόνια δεν δούλευα...Θα σου πω μια από αυτές τις μέρες γιατί αν μιλήσω για τώρα που ξαναγύρισα στην δουλειά θα με πιάσουν τα κλάματα ...
    Ξυπνάω να ετοιμάσω την κόρη μου για το σχολείο..Να της φτιάξω πρωινό, να την βοηθήσω να ντυθεί (δεν μπορεί μόνη της γιατί λόγο ιδιαιτερότητας αν κάτι δεν πάει όπως θέλει, θα την πιάσει κρίση και δεν θα πάμε ποτέ σχολείο).. Όλα αυτά τα κάνω δίνοντας το γάλα στο μωρό γιατί δυστυχώς ξυπνάνε ταυτόχρονα.. Φεύγει με τον πατέρα της για το σχολείο..Έχω 5 ώρες χωρίς την μικρή..Σε αυτές τις 5 ώρες πρέπει να ασχοληθώ με το μωρό, να μαζέψω το σπίτι, να μαγειρέψω, να πάω για ψώνια, να πάω σε τράπεζες, να απαντήσω στα τηλέφωνα που με παίρνουν από το σχολείο να μου πουν "κάντε κάτι γιατί η κόρη σας δεν μαζεύεται"...Όλα αυτά με το μωρό πάντα μαζί μου...
    Παω να την πάρω από το σχολείο (μαζί με το μωρό πάλι) και θα βγει 100% βουρκωμενη γιατί ο τάδε την έσπρωξε, ο άλλος την κορόιδεψε και πάει λέγοντας..Θα ακούσω τα παράπονα από τους δασκάλους..Μετά θα πάμε σπίτι να φάει..Το απόγευμα πρέπει να πάμε στο κέντρο λόγο και εργοθεραπειας το οποίο είναι σε άλλη περιοχή και πρέπει αναγκαστικά να είμαι εκεί μία ώρα να την περιμένω.. Θα γυρίσουμε να διαβάσουμε για το σχολείο..Θα πρέπει να την κάνω μπάνιο (άλλος πόνος αυτός γιατί κάθε φορά νομίζει ότι θα πνίγει)..Να φάει και να είμαι εκεί κολλημένη μέχρι να κοιμηθεί...
    Αυτή είναι μία ήρεμη μέρα..Υπάρχουν και οι μέρες γεμάτες κρίσεις για χίλιους λόγους..Γιατί μια καρέκλα στο σπίτι δεν είναι "ευθεία"..Γιατί πέρασε κάτω από το μπαλκόνι μία μηχανή με πολύ θόρυβο..Γιατί της μπήκε η ιδέα ότι θα πάρει μικρόβια από κάπου και πάει λέγοντας..
    Και μέσα σε όλα αυτά να τρέχουμε στον παιδοψυχίατρο, στον οφθαλμίατρο, στον παιδίατρο... Να πάω εγώ στον ψυχολόγο μου..Να πάω στην συμβουλευτική γονέων...
    Και γενικά και λογικά θέλω και εγώ το μπάνιο μου, το φαγητό μου, τον καφέ μου, τους γιατρούς μου...
    Κάθε βράδυ νιώθω ότι τελείωσε ένας αγώνας...
    Ο άντρας σου σε όλα αυτά που είναι ?
    Last edited by mariasilk; 09-03-2020 at 13:49.

  8. #293
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Ο άντρας σου σε όλα αυτά που είναι ?
    Μα γι αυτό είπα πιο πάνω ότι χωρίζω..Γιατί "δεν είναι"
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #294
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μα γι αυτό είπα πιο πάνω ότι χωρίζω..Γιατί "δεν είναι"
    δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά πως μπορεί ένας πατέρας να μην νοιάζεται για τα παιδιά του

  10. #295
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    χωρισε να δεισ τι ειναι ζωη θα τα κανεισ ολα αυτα και θα κλαισ ολη μερα μονη σου εγω εχω τρια παιδια οι γονεισ μου πεθαναν δουλευω ενταξει ενα θα σου πω φυσαω τη μυτη μου και πεταγονται δακρυα χωρισ να κλαιω αυτα κ κανε οτι νομιζεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #296
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά πως μπορεί ένας πατέρας να μην νοιάζεται για τα παιδιά του
    Μα νοιάζεται.. "Φέρνει τα λεφτά"
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #297
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μα νοιάζεται.. "Φέρνει τα λεφτά"
    με τέτοια προβλήματα δεν φτάνει

  13. #298
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    με τέτοια προβλήματα δεν φτάνει
    Επειδή όμως δεν το καταλαβαίνει..Δεν υπάρχει λύση...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #299
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Επειδή όμως δεν το καταλαβαίνει..Δεν υπάρχει λύση...
    Μερικοί άνθρωποι απλά δεν αντέχουν

  15. #300
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Μερικοί άνθρωποι απλά δεν αντέχουν
    Τι ακριβώς πρέπει να αντέξουν?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 20 of 57 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •