Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 21
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 21 of 57 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast
Results 301 to 315 of 855
  1. #301
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Τι ακριβώς πρέπει να αντέξουν?
    τα προβλήματα

  2. #302
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    τα προβλήματα
    Για να αντέξεις τα προβλήματα πρέπει να παραδεχτείς πρώτα ότι υπάρχουν..Και μετά να τα συζητήσεις..Να βρεις λύση.. Όχι απλά να τα αντέξεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #303
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Για να αντέξεις τα προβλήματα πρέπει να παραδεχτείς πρώτα ότι υπάρχουν..Και μετά να τα συζητήσεις..Να βρεις λύση.. Όχι απλά να τα αντέξεις..
    εννοείται οτι έτσι είναι η διαδικασία

  4. #304
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    δυστυχώς συνεχίζω να συνομιλώ με τον πρώην εραστή μου στο messenger κρυφά απο τον άντρα μου. Προσπαθώ να δώ αν αξίζει να χωρίσω και να ζήσω μαζί του. Προσπαθώ να πάρω μια απόφαση απο την συμπερφορά του πρώην μου. Περιμένω να τελειώσουν οι εξετάσει και να πάρω αποφάσεις. Τώρα απλά κάνω υπομονή για τον γιό μου. Να περάσουν οι εξετάσεις και να τα διαλύσω. Φοβάμαι οτι αν μιλήσω σήμερα ο άντρα μου θα φύγει και το παιδί θα χάσει τις εξετάσεις. Ξέρω οτι ειναι ανηθικο αλλα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

  5. #305
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    δυστυχώς συνεχίζω να συνομιλώ με τον πρώην εραστή μου στο messenger κρυφά απο τον άντρα μου. Προσπαθώ να δώ αν αξίζει να χωρίσω και να ζήσω μαζί του. Προσπαθώ να πάρω μια απόφαση απο την συμπερφορά του πρώην μου. Περιμένω να τελειώσουν οι εξετάσει και να πάρω αποφάσεις. Τώρα απλά κάνω υπομονή για τον γιό μου. Να περάσουν οι εξετάσεις και να τα διαλύσω. Φοβάμαι οτι αν μιλήσω σήμερα ο άντρα μου θα φύγει και το παιδί θα χάσει τις εξετάσεις. Ξέρω οτι ειναι ανηθικο αλλα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.
    Μόνη σου δεν παίζει να μείνεις ε?

  6. #306
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Με τον άντρα μου είχαμε απομακρυνθεί πάρα πολύ. Γενικά πέρασα μια περίοδο τρομερής ανασφάλειας. Εκείνος μόνιμα στην δουλειά να προσπαθεί να λύσει τεράστια οικονομικά προβλήματα.

    Ο άντρας μου δεν μου στάθηκε συναισθηματικά.
    Ζήτησα διαζύγιο από τον άντρα μου και εκείνος άλλαξε τρομερά αλλά με μεγάλο κόστος.

    Δεν ξέρω τι αισθάνομαι. Νιώθω συναισθηματικά κενή. Δεν μπορώ πλέον να βρω αρμονία και ησυχία στην ζωή μου. Τα πάντα δείχνουν να είναι καλά και "σωστά" άλλα είμαι ακόμα μπερδεμένη. Παθαίνω κρίσεις θυμού και πανικού όταν είμαι μαζί του χωρίς να μου κάνει κάτι. Εκείνος είναι τρυφερός, υπομονετικός και προσπαθεί να μην με πιέζει. Τον έχω πληγώσει ανεπανόρθωτα αλλά είμαι ειλικρινής μαζί του.

    Πάντα ήθελα τα παιδιά μου να είναι καλά.

    Η ζωή που μου προσφέρει είναι ικανοποιητική ως καλή. Απλά δεν ξέρω τι πραγματικά νιώθω για εκείνον. Μέσα μου νιώθω την ανάγκη να αγαπήσω και να αγαπηθώ από έναν άντρα όπως παλιά. Έχω κολλήσει με το facebook και έχω πλέον ναρκισσιστική τάση. Μου αρέσει να με φλερτάρουν.

    Ο άντρας μου έχει πλέον έντονες ανασφάλειες και νιώθω τα μάτια του επάνω μου. Ξέρω ότι με αυτά που του έχω πει και κάνει δεν μπορεί εύκολα να με εμπιστευτεί. Εγω απλά δεν νιώθω κοντά του όπως ένιωθα πριν από το τρίτο άνθρωπο. Νιώθω ανασφάλεια αν θα μείνω μόνη μου. Αν θα πληγώσω τα παιδιά μου. Αφήνω τον χρόνο να δείξει αλλά ταυτόχρονα μερικές ημέρες νιώθω ότι δεν μου δείχνει τίποτα. Μου αρέσει να έχω μια σωστή οικογένεια αλλά χωρίς το αίσθημα της αγάπης γυναίκας προς σύζυγο δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο.
    Ετσι οπως τα λες εχει τελειωσει...
    Ακομα και για παιδια θα ειναι καλυτερο να εχουν δυο ευτυχισμενους χωρισμενους γονεις παρα τσακωμους και φλερτ με αλλους...

  7. #307
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μόνη σου δεν παίζει να μείνεις ε?
    νιώθω ερωτευμένη και νιώθω οτι αγαπάω τον πρώην

  8. #308
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    νιώθω ερωτευμένη και νιώθω οτι αγαπάω τον πρώην
    Αυτός ποιος είναι πάλι?

  9. #309
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    δυστυχώς συνεχίζω να συνομιλώ με τον πρώην εραστή μου στο messenger κρυφά απο τον άντρα μου. Προσπαθώ να δώ αν αξίζει να χωρίσω και να ζήσω μαζί του. Προσπαθώ να πάρω μια απόφαση απο την συμπερφορά του πρώην μου. Περιμένω να τελειώσουν οι εξετάσει και να πάρω αποφάσεις. Τώρα απλά κάνω υπομονή για τον γιό μου. Να περάσουν οι εξετάσεις και να τα διαλύσω. Φοβάμαι οτι αν μιλήσω σήμερα ο άντρα μου θα φύγει και το παιδί θα χάσει τις εξετάσεις. Ξέρω οτι ειναι ανηθικο αλλα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.
    μα σε ρωτησα αν σκοπευεις να ζησεις μαζι του και ειπες οτι δεν σκεφτεσαι ουτε για πλακα κατι τετοιο.
    απο που προεκυψε τωρα;
    εκεινος, θελει να ζησετε μαζι; θελει να μεγαλωσετε μαζι τα παιδια σου, η σκεφτεσαι να τα αφησεις τα παιδια σου;

  10. #310
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα σε ρωτησα αν σκοπευεις να ζησεις μαζι του και ειπες οτι δεν σκεφτεσαι ουτε για πλακα κατι τετοιο.
    απο που προεκυψε τωρα;
    εκεινος, θελει να ζησετε μαζι; θελει να μεγαλωσετε μαζι τα παιδια σου, η σκεφτεσαι να τα αφησεις τα παιδια σου;
    όχι και όχι

  11. #311
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    όχι και όχι
    οχια διμουτσουνη..
    (μας εχεις σκασει).

  12. #312
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Που λες μαρια επεστρεψα στο θρεντ, συγκεκριμενα πηγα μια σελιδα πισω, να διαβασω την μακροσκελη απαντηση σου στο μαυρο ανεκδοτο που ειχα κανει (αναφορικα με το ενδεχομενο καταρρευσης και τι κανεις για αυτο).

    Τωρα ειδα οτι το εσβησες ολο το κειμενο... Γιατι; Θυμαμαι μονο σε πολυ γενικες γραμμες τι ειχες γραψει.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #313
    george1520
    Guest
    Επειδή μια λέει και μια ξελεει.
    Μια λέει κάνει έρωτα σε δύο άντρες (αυτό το κάνω έρωτα με κάνει και γελώ συγνώμη), μετά λέει ότι σκέφτεται τον πρώην (που ήταν νυν???) , μετά λέει ότι δεν θα μείνει με τον εραστή αλλά μετά λέει ότι θέλει να μείνει.. Λέει ότι όταν κάνει σεξ με τον άντρα της είναι σαν και την βιάζει, μετά λέει ότι όταν κάνουν νιώθει ωραία.

    Και κάπου εκεί βλέπω το φως... Το βλέπετε?

  14. #314
    Χωρις να μπω σε ανάλυση σχέσεων, φιλικά ως γυναικα προς γυναικα θα σου απαντησω ως εξης. 1) Εισαι συνεξαρτωμενη απο τον αντρα σου; Οικονομικα;; 2) ο εραστης ειναι ενθουσιασμός, παθος, οξυγόνο μετα τη ρουτινα; Σε καθε περίπτωση αναλογισου εσυ μονον για εσενα τι δρόμο θελεις να βαδισεις. Με ψεμματα; Μπερδεματα; Τα παιδια θέλουν μια χαρουμενη μητερα με τον εαυτο και τη ζωη της. Πηγαινε σε ψυχοθεραπευτη για προσωπικη ενδυνάμωση να ξεθολωσεις το τοπιο. Αυτα τα λιγα απο εμενα. Μην βασιζεις την ευτυχια της ζωης σου σε κάποιο άλλο άντρα. Γινε ολοκληρη και οποιος μεινει ως σύντροφος ζωης διπλα σου να ξερει οτι το θελει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #315
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Χωρις να μπω σε ανάλυση σχέσεων, φιλικά ως γυναικα προς γυναικα θα σου απαντησω ως εξης. 1) Εισαι συνεξαρτωμενη απο τον αντρα σου; Οικονομικα;; 2) ο εραστης ειναι ενθουσιασμός, παθος, οξυγόνο μετα τη ρουτινα; Σε καθε περίπτωση αναλογισου εσυ μονον για εσενα τι δρόμο θελεις να βαδισεις. Με ψεμματα; Μπερδεματα; Τα παιδια θέλουν μια χαρουμενη μητερα με τον εαυτο και τη ζωη της. Πηγαινε σε ψυχοθεραπευτη για προσωπικη ενδυνάμωση να ξεθολωσεις το τοπιο. Αυτα τα λιγα απο εμενα. Μην βασιζεις την ευτυχια της ζωης σου σε κάποιο άλλο άντρα. Γινε ολοκληρη και οποιος μεινει ως σύντροφος ζωης διπλα σου να ξερει οτι το θελει.
    Μέχρι στιγμής μένει ο άντρας μου αλλά δεν νομίζω ότι πλέον ζούμε κάτι φυσιολογικό. Εγώ είμαι ερωτευμένη με κάποιον άλλον στο μυαλό μουκαι πλέον δεν λειτουργώ νορμάλ. Νιώθω πιεσμένη. Τώρα με την καραντίνα είμαι χειρότερα. Συνέχεια μαζί με τον άντρα μου. Οκ με βοηθάει στο σπίτι, με τα παιδιά, ψωνίζει, κάθομαι στην αγκαλιά του το βράδυ, κάνουμε σεξ αλλά το μυαλό μου είναι αλλού. Περιμένω ένα μήνυμα από εκείνον. Κόλλημα που με έχει διαλύσει. Μόνιμα επικριτική με τον άντρα μου. Εκείνος δεν μιλάει παρά θα με πάρει αγκαλιά.
    Last edited by mariasilk; 19-03-2020 at 16:35.

Page 21 of 57 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •