Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 34
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 34 of 57 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast
Results 496 to 510 of 855
  1. #496
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το χοντρενεις πολύ ρε συ τώρα ...
    Άκου εκεί να σε πηδάει ώρες ...έλεος πόσο χυδαιο ακόμα θα το κάνεις ...
    Τι είσαι και να κάθεσαι τόσες ώρες να δέχεσαι κάτι τέτοιο αφού λες ότι δεν θες ...
    Πραγματικά πόσο πιο αηδία το κάνεις ..

    Συμφωνώ απόλυτα ότι μια παντρεμενη γυναίκα ξέρει πολύ καλά αν κάνει ο άντρας της μαλακια ...

    Και αν θα την κανει εχει και εκείνη μερίδιο ευθύνης....
    Δεν ξυπνάει μια μέρα ο άλλος που τα έχει όλα και στην κρεβατοκάμαρα του και στην κουζίνα του (καταλαβαίνεις τι λέω) και λέει τώρα θα την κάνω την λαμόγια ...

    Αλλά ρε συ φίλη όταν πας με αλλων δεν είναι το ίδιο μετά ότι και να λες ...
    Δεν πως να στο πω ...δεν βγαίνει ...

    Δεξου το επιτέλους και προχωρα ,σιγά το πράγμα ούτε πρώτη θα είσαι ούτε τελευταία ...
    κάτσε βρε κορίτσι μου. Δεν το πιάνω αυτό. Δεν είμαι αυτής της σχολής. Στην κρεβατοκάμαρα δεν έχω σκοπό να σε κάνω να νιώσεις εσύ καλά. Άμα θέλεις νιώθεις. Κουζίνα .... κάτσε ρε φίλε υπηρέτρια ψάχνεις ή την μανούλα σου? Εγω τέτοια αγοράκια δεν θέλω. Ξέρω οτι το 99% των αντρων αυτό θέλει αλλα εγω δεν το κάνω. Μπορεί να θέλω να το κάνω για τον γκόμενο στο μυαλό μου αλλά σε κανένα τρίμηνο θα βαρεθώ.


    Εκεί που συμφωνώ είναι οτι όταν η γυναίκα απατά μετά δεν βγαίνει. Εκεί είναι το λάθος μου. Απλά ήμουνα χάλια ψυχολογικά. Ερωτεύτηκα όμως και ήμουνα χάλια. Δηλαδή εμείς οι γυναίκες δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε λάθη?

  2. #497
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το χοντρενεις πολύ ρε συ τώρα ...
    Άκου εκεί να σε πηδάει ώρες ...έλεος πόσο χυδαιο ακόμα θα το κάνεις ...
    Τι είσαι και να κάθεσαι τόσες ώρες να δέχεσαι κάτι τέτοιο αφού λες ότι δεν θες ...
    Πραγματικά πόσο πιο αηδία το κάνεις ..

    Συμφωνώ απόλυτα ότι μια παντρεμενη γυναίκα ξέρει πολύ καλά αν κάνει ο άντρας της μαλακια ...

    Και αν θα την κανει εχει και εκείνη μερίδιο ευθύνης....
    Δεν ξυπνάει μια μέρα ο άλλος που τα έχει όλα και στην κρεβατοκάμαρα του και στην κουζίνα του (καταλαβαίνεις τι λέω) και λέει τώρα θα την κάνω την λαμόγια ...

    Αλλά ρε συ φίλη όταν πας με αλλων δεν είναι το ίδιο μετά ότι και να λες ...
    Δεν πως να στο πω ...δεν βγαίνει ...

    Δεξου το επιτέλους και προχωρα ,σιγά το πράγμα ούτε πρώτη θα είσαι ούτε τελευταία ...
    Τι μερίδιο ευθύνης έχει μια κολλητή μου που έχει φάει 5 κέρατα? Δηλαδή θα πρέπει να το παίζουμε γκόμενες για να μην χάσουμε το κελεπούρι? Κάτσε διότι εγώ δεν είμαι έτσι. Εγω τέτοια προβλήματα δεν είχα μαζί του ποτέ. Πλήρη εμπιστοσύνη μου είχε και του είχα. Οκ πέθανε η μάνα μου εκείνος δεν μου συμπαραστάθηκε όπως ήθελα εγω και έκανα μια μαλακία. Οκ ερωτεύτηκα. Οκ ένιωσα γυναίκα. Δεν πίστεψα ποτέ ότι θα του φερόμουν ποτέ τόσο άσχημα μετά. Αυτό δυστυχώς με άλλαξε μαζί του. Τοτε το θεωρούσα λογικό να μου συμβεί. Αυτός σε κατάθλιψη και εγω να τρέχω στα νοσοκομεία. ΟΚ τότε ένιωσα οτι θα ήθελα κάποιον να με γνοιαστεί. Εκεί τον έφτυσα πλέον και μιλούσα με τον γκόμενο. Δεν ήθελα τον άντρα μου κοντά μου τότε. Ειχα τον γκόμενο. Αυτά συμβαίνουν όμως. Οταν κατάλαβα το λάθος μου δεν ένιωσα τύψεις. Θυμό ένιωσα που αναγκάστηκα να ζω με ένα άνθρωπο που δεν ήθελα. Μετά με αφήνει ο γκόμενος αφού δεν ήξερα αν θέλω να χωρίσω. Ερωτεύτηκα και σιγά σιγά μου φευγει.

    Τι να δεχτώ ακριβώς? οτι έκανα μαλακία και πλέον πρέπει να χάσω και τον άντρα μου που με συγχώρεσε επειδή εμένα δεν μου βγαίνει? Δηλαδή να διαλύσω μια οικογένεια επειδή ήμουνα αδύναμη? Τι να πω στα παιδιά μου έκανα μια μαλακία που δεν πρέπει να την κάνουν οι γυναίκες? Δεν μπορώ να το κάνω αυτό.

  3. #498
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    κάτσε βρε κορίτσι μου. Δεν το πιάνω αυτό. Δεν είμαι αυτής της σχολής. Στην κρεβατοκάμαρα δεν έχω σκοπό να σε κάνω να νιώσεις εσύ καλά. Άμα θέλεις νιώθεις. Κουζίνα .... κάτσε ρε φίλε υπηρέτρια ψάχνεις ή την μανούλα σου? Εγω τέτοια αγοράκια δεν θέλω. Ξέρω οτι το 99% των αντρων αυτό θέλει αλλα εγω δεν το κάνω. Μπορεί να θέλω να το κάνω για τον γκόμενο στο μυαλό μου αλλά σε κανένα τρίμηνο θα βαρεθώ.


    Εκεί που συμφωνώ είναι οτι όταν η γυναίκα απατά μετά δεν βγαίνει. Εκεί είναι το λάθος μου. Απλά ήμουνα χάλια ψυχολογικά. Ερωτεύτηκα όμως και ήμουνα χάλια. Δηλαδή εμείς οι γυναίκες δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε λάθη?
    Μάλιστα να συνοψίσουμε ...
    Στο κρεβάτι δεν θες να κάνεις τον άλλο να νοιώθει καλά παρα μόνο εσύ ...Εργάτης ο κακομοίρης ο άλλος ,να βαράει γκασμα και εκεί...

    Φαντάζομαι να μπεις στην κουζίνα και να περιποιηθεις την οικογένεια σου ουτε λόγος ...
    Άσε όλες εμάς τις δουλαρες να το κάνουμε γιατί είμαστε και μαζοχες πως να το κάνουμε ..
    Γουστάρουμε τρελλα να περιποιούμαστε τον άντρα μας και τα παιδιά μας και φυσικά και το αντίθετο...

    Θέλεις ένα άντρα να σε ικανοποιεί σεξουαλικά και να τον αλλάζεις ανά τρεις μήνες ...Εδώ σου βγάζω το καπέλο ..Ομολογώ τέτοια γούστα ούτε από το μυαλό δεν μου έχουν περάσει....

    Για θύμισε μου σε παρακαλώ γιατί παντρεύτηκες?
    Σε είπε κανένας να το κάνεις??

    Και γιατί σε παντρεύτηκε ο καλός σου?

    Α ξέχασα μάλλον έτσι μόνο πλήρωνε ο άντρας σου τα έξοδα σου ...
    Τι άλλο να σου πω ...και εσένα και τον άντρα σου που διάλεξε μια τέτοια γυναίκα για να κάνει οικογένεια ...

    Χορηγό ψάχνεις καλή μου εσύ όχι άντρα ....

    Βρε τι ανακαλύπτει κανείς στα 50 φεύγα του ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #499
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μάλιστα να συνοψίσουμε ...
    Στο κρεβάτι δεν θες να κάνεις τον άλλο να νοιώθει καλά παρα μόνο εσύ ...Εργάτης ο κακομοίρης ο άλλος ,να βαράει γκασμα και εκεί...

    Φαντάζομαι να μπεις στην κουζίνα και να περιποιηθεις την οικογένεια σου ουτε λόγος ...
    Άσε όλες εμάς τις δουλαρες να το κάνουμε γιατί είμαστε και μαζοχες πως να το κάνουμε ..
    Γουστάρουμε τρελλα να περιποιούμαστε τον άντρα μας και τα παιδιά μας και φυσικά και το αντίθετο...

    Θέλεις ένα άντρα να σε ικανοποιεί σεξουαλικά και να τον αλλάζεις ανά τρεις μήνες ...Εδώ σου βγάζω το καπέλο ..Ομολογώ τέτοια γούστα ούτε από το μυαλό δεν μου έχουν περάσει....

    Για θύμισε μου σε παρακαλώ γιατί παντρεύτηκες?
    Σε είπε κανένας να το κάνεις??

    Και γιατί σε παντρεύτηκε ο καλός σου?

    Α ξέχασα μάλλον έτσι μόνο πλήρωνε ο άντρας σου τα έξοδα σου ...
    Τι άλλο να σου πω ...και εσένα και τον άντρα σου που διάλεξε μια τέτοια γυναίκα για να κάνει οικογένεια ...

    Χορηγό ψάχνεις καλή μου εσύ όχι άντρα ....

    Βρε τι ανακαλύπτει κανείς στα 50 φεύγα του ...
    Θέλεις να μου πεις ότι γουστάρεις να φροντίζεις τον άντρα σου? Γιατί ανίκανος είναι να φροντίσει τον εαυτό του. Εμένα και σιδέρωνε μόνος του και μαγειρεύει τρεις φορές την εβδομάδα και σκούπα θα βάλει και θα σφουγγαρίσει και θα κάνει μπάνια. Σιγά τα ωά. Λογικό δεν είναι να μοιράζεται μαζί μου τις δουλειές? Κάτσε διότι δεν σε πιάνω. Λογικό δεν είναι να κάνουμε έρωτα όποτε θέλω εγώ? δεν το καταλαβαίνω αυτό? Βρε θα με τρελάνετε τελείως. Τώρα που μεγάλωσα και βαρέθηκα αφού έχει τις αντοχές ας κάνει περισσότερα. Πασά στο κεφάλι μου δεν θέλω. Για αυτό τον παντρεύτηκα. Εμένα με παντρεύτηκε διότι δεν είχε τέτοια κολλήματα. Τίποτα δεν πλήρωνε με τον τρόπο αυτό. Γουστάρει και τα κάνει. Αυτό δεν τον μειώνει πουθενά σαν άντρα. Αντίθετα θα έλεγα. Απλά τώρα σου είπα εγω δεν θέλω τίποτα απο αυτά. Δεν θέλω να τα κάνει διότι ξέρω οτι τα κάνει για εμένα. Μου λέει αφού έχεις παραιτηθεί απο αυτά τι να κάνουμε. Κάποιος πρέπει να τα κάνει. Τραβάει το μανίκι μόνος του.

  5. #500
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Θέλεις να μου πεις ότι γουστάρεις να φροντίζεις τον άντρα σου? Γιατί ανίκανος είναι να φροντίσει τον εαυτό του. Εμένα και σιδέρωνε μόνος του και μαγειρεύει τρεις φορές την εβδομάδα και σκούπα θα βάλει και θα σφουγγαρίσει και θα κάνει μπάνια. Σιγά τα ωά. Λογικό δεν είναι να μοιράζεται μαζί μου τις δουλειές? Κάτσε διότι δεν σε πιάνω. Λογικό δεν είναι να κάνουμε έρωτα όποτε θέλω εγώ? δεν το καταλαβαίνω αυτό? Βρε θα με τρελάνετε τελείως. Τώρα που μεγάλωσα και βαρέθηκα αφού έχει τις αντοχές ας κάνει περισσότερα. Πασά στο κεφάλι μου δεν θέλω. Για αυτό τον παντρεύτηκα. Εμένα με παντρεύτηκε διότι δεν είχε τέτοια κολλήματα. Τίποτα δεν πλήρωνε με τον τρόπο αυτό. Γουστάρει και τα κάνει. Αυτό δεν τον μειώνει πουθενά σαν άντρα. Αντίθετα θα έλεγα. Απλά τώρα σου είπα εγω δεν θέλω τίποτα απο αυτά. Δεν θέλω να τα κάνει διότι ξέρω οτι τα κάνει για εμένα. Μου λέει αφού έχεις παραιτηθεί απο αυτά τι να κάνουμε. Κάποιος πρέπει να τα κάνει. Τραβάει το μανίκι μόνος του.
    Δεν τα κάνει για σένα, τα κάνει γιατί κάποιος πρέπει να τα κάνει. Δεν το καταλαβαίνεις; Δηλαδή θα αφήσει ένα σπίτι να γίνει μπουρδέλο; Οσο μιλάς περισσότερο για τον άνδρα σου τόσο περισσότερο βλέπω τον εαυτό μου σε αυτόν. Είναι πολύ τυχερός και άτυχος παράλληλα. Τυχερός γιατί σε έχει, άτυχος γιατί δεν τον θες σεξουαλικά. Τον καταλαβαίνω απόλυτα ξέρω ακριβώς πως νιώθει... Αυτός σε έχασε από την αναποδιά του να υποθέσω ε; Επιασε πάτο και εκεί σε έχασε ε;

  6. #501
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Φιλενάδα άλλο βοηθάω ,συμμετέχω στις δουλειές και άλλο του βάζω φακιολι ..

    Πραγματικά έχεις χάσει κάθε ιχνος αξία.

    Αν θυμάμαι καλά έλεγες ότι ερχοταν κομμάτια ο άνθρωπος αργά από την δουλειά. ..
    Τι έκανε μετά καθόταν έβαζε φακιολη και ξεκινούσε τα οικοκυρικα ..
    Εσύ όλη μέρα τι έκανες ?

    Και οκ γούστο μου και καπέλο μου να τον περιποιουμε αλλά όταν ο άλλος γυρνάει κατάκοπος από την δουλειά το ίδιο και εγώ δεν θα του βάλω το φακιολι ,θα πάρω μια γυναίκα να με βοηθήσει ..
    Τι σκατα δουλεύουμε τόσες ώρες ..Σε αυτά θα κολλαμε..έτσι νομίζω ...

    Σιγά το πράγμα ...

    Τι είναι δηλαδή οι δουλειές του σπιτιού τιμωρία και όποιος χάσει τις κάνει?

    Μοιράζομαι αλλά με ορια ειδικά όταν δουλευουν και οι δύο..και σε δουλειές και σε παιδιά ...

    Ναι εγώ αν και στην ηλικία που είμαι θέλω τον άντρα ,ΆΝΤΡΑ...σε όλα του ...
    Να μπορώ να στηριχτώ επάνω του στα δύσκολα και όχι μια ζωή να τον νταντευω ..
    Ο λόγος του και οι κινήσεις σε όλα τα θέματα να είναι με βάση την λογική και τα θέλω μας ...Να μπορώ να μιλάω μαζί του και να παιρνουμε από κοινού αποφάσεις και όχι ότι λέω εγώ να γίνεται ..

    Άντρα που να του λέω έχω γκόμενο γιατί δεν με φτιάχνεις εσύ στο κρεβάτι και μετά να τον στέλνω να καθαρίσει μπάνια και να φτιάξει και κάνα ρυμαδοφαι να φάμε δεν θέλω ...χάρισμα σου να τον χαίρεσε κορίτσι μου ..όλος δικό σου και μην φοβάσαι δεν θα στο πάρει καμία..


    Τι έρωτα να κάνεις καλή μου έτσι όπως τον έχεις καταντησει τον κακομοίρη...
    Πεσμου τι ερωτικό να σου βγάλει αυτός ο άνθρωπος ...

    Τον έχεις βγάλει ανίκανο επαγγελματικά....άβουλο σε ότι αφορά τις αποφάσεις σας ...ανίκανο να σε κάνει να νοιώσεις όμορφα στο κρεβάτι ..
    Και τώρα μας λες ότι εσύ κάθεσαι και τον απολαμβάνεις στα οικοκυρικα ..

    Εσύ θα μας τρελλανεις αλλά ευτυχώς βλέπουμε σε τι κατάσταση σε έχουν φέρει τα θέλω σου και οι επιλογές σου ..


    Κάτσε καλή μου εκεί που είσαι ... τέτοιο άντρα πολυεργαλειο που θα βρεις? πλάκα κάνεις τώρα ????


    Ήθελα να ήξερα πραγματικά πόσα κιλά τρελλα κουβαλας αλήθεια τώρα .....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #502
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Θέλεις να μου πεις ότι γουστάρεις να φροντίζεις τον άντρα σου? Γιατί ανίκανος είναι να φροντίσει τον εαυτό του. Εμένα και σιδέρωνε μόνος του και μαγειρεύει τρεις φορές την εβδομάδα και σκούπα θα βάλει και θα σφουγγαρίσει και θα κάνει μπάνια. Σιγά τα ωά. Λογικό δεν είναι να μοιράζεται μαζί μου τις δουλειές? Κάτσε διότι δεν σε πιάνω. Λογικό δεν είναι να κάνουμε έρωτα όποτε θέλω εγώ? δεν το καταλαβαίνω αυτό? Βρε θα με τρελάνετε τελείως. Τώρα που μεγάλωσα και βαρέθηκα αφού έχει τις αντοχές ας κάνει περισσότερα. Πασά στο κεφάλι μου δεν θέλω. Για αυτό τον παντρεύτηκα. Εμένα με παντρεύτηκε διότι δεν είχε τέτοια κολλήματα. Τίποτα δεν πλήρωνε με τον τρόπο αυτό. Γουστάρει και τα κάνει. Αυτό δεν τον μειώνει πουθενά σαν άντρα. Αντίθετα θα έλεγα. Απλά τώρα σου είπα εγω δεν θέλω τίποτα απο αυτά. Δεν θέλω να τα κάνει διότι ξέρω οτι τα κάνει για εμένα. Μου λέει αφού έχεις παραιτηθεί απο αυτά τι να κάνουμε. Κάποιος πρέπει να τα κάνει. Τραβάει το μανίκι μόνος του.
    Και γιατί δεν τον αφήνεις τον άνθρωπο στην ησυχία του αλλά κάθεσαι εκεί και του μαυριζεις τη ζωή? Γιατί δεν θέλεις τίποτα από αυτά λες. Τότε γιατί είσαι εκεί?

    Και εννοείται πως δεν θα απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #503
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Φιλενάδα άλλο βοηθάω ,συμμετέχω στις δουλειές και άλλο του βάζω φακιολι ..

    Πραγματικά έχεις χάσει κάθε ιχνος αξία.

    Αν θυμάμαι καλά έλεγες ότι ερχοταν κομμάτια ο άνθρωπος αργά από την δουλειά. ..
    Τι έκανε μετά καθόταν έβαζε φακιολη και ξεκινούσε τα οικοκυρικα ..
    Εσύ όλη μέρα τι έκανες ?

    Και οκ γούστο μου και καπέλο μου να τον περιποιουμε αλλά όταν ο άλλος γυρνάει κατάκοπος από την δουλειά το ίδιο και εγώ δεν θα του βάλω το φακιολι ,θα πάρω μια γυναίκα να με βοηθήσει ..
    Τι σκατα δουλεύουμε τόσες ώρες ..Σε αυτά θα κολλαμε..έτσι νομίζω ...

    Σιγά το πράγμα ...

    Τι είναι δηλαδή οι δουλειές του σπιτιού τιμωρία και όποιος χάσει τις κάνει?

    Μοιράζομαι αλλά με ορια ειδικά όταν δουλευουν και οι δύο..και σε δουλειές και σε παιδιά ...

    Ναι εγώ αν και στην ηλικία που είμαι θέλω τον άντρα ,ΆΝΤΡΑ...σε όλα του ...
    Να μπορώ να στηριχτώ επάνω του στα δύσκολα και όχι μια ζωή να τον νταντευω ..
    Ο λόγος του και οι κινήσεις σε όλα τα θέματα να είναι με βάση την λογική και τα θέλω μας ...Να μπορώ να μιλάω μαζί του και να παιρνουμε από κοινού αποφάσεις και όχι ότι λέω εγώ να γίνεται ..

    Άντρα που να του λέω έχω γκόμενο γιατί δεν με φτιάχνεις εσύ στο κρεβάτι και μετά να τον στέλνω να καθαρίσει μπάνια και να φτιάξει και κάνα ρυμαδοφαι να φάμε δεν θέλω ...χάρισμα σου να τον χαίρεσε κορίτσι μου ..όλος δικό σου και μην φοβάσαι δεν θα στο πάρει καμία..


    Τι έρωτα να κάνεις καλή μου έτσι όπως τον έχεις καταντησει τον κακομοίρη...
    Πεσμου τι ερωτικό να σου βγάλει αυτός ο άνθρωπος ...

    Τον έχεις βγάλει ανίκανο επαγγελματικά....άβουλο σε ότι αφορά τις αποφάσεις σας ...ανίκανο να σε κάνει να νοιώσεις όμορφα στο κρεβάτι ..
    Και τώρα μας λες ότι εσύ κάθεσαι και τον απολαμβάνεις στα οικοκυρικα ..

    Εσύ θα μας τρελλανεις αλλά ευτυχώς βλέπουμε σε τι κατάσταση σε έχουν φέρει τα θέλω σου και οι επιλογές σου ..


    Κάτσε καλή μου εκεί που είσαι ... τέτοιο άντρα πολυεργαλειο που θα βρεις? πλάκα κάνεις τώρα ????


    Ήθελα να ήξερα πραγματικά πόσα κιλά τρελλα κουβαλας αλήθεια τώρα .....
    Μαριλού θα σου πω κάτι και αν θέλεις πίστεψε το. Είναι τόσο αλλοπρόσαλος ο εγκέφαλος που αυτό που για κάποιον είναι διαστροφή για κάποιον άλλον είναι ευτυχία. Δεν θα το καταλάβεις μάλλον γιατί ξεπερνάει την μέση ανθρώπινη λογική και είναι φυσικό, αλλά πίστεψε με υπάρχουν άνδρες που γουστάρουν σκύλες, πεθαίνουν για αυτές. Δίνουν ισορροπία στη ζωή κάποιων ανδρών. Και επειδή είναι δυσεύρετες σκαλώνουν σε αυτές όταν τις βρούν. Και λες μα καλά τι κάθεται και κάνει μαζί της, δεν βλέπει πως τον έχει καταντήσει σκυλάκι; Δεν μπορεί όμως αυτός ο άνθρωπος που είναι πέτρα στην κανονική του ζωή εκτός γάμου, να είναι έτσι και στο γάμο, κάπως πρέπει να πάρει ανάσες και αυτές οι γυναίκες τους δίνουν ανάσες. Αν με ρωτήσεις θα ήθελες μία τέτοια γυναίκα δίπλα σου; Θα σου έλεγα θα ήταν η ευτυχία μου υπό την προυπόθεση όμως να μην την χάσω στο δρόμο από άλλον, γιατί αν την χάσω, ε μετά την έχασα.

    Το λάθος του άνδρα της είναι πως συνεχίζει να είναι μαζί της γιατί την έχει κλειδωμένη ως την πρέζα του. Αυτή η γυναίκα είναι η πρέζα του. Στα παπάρια του τι θα πει ο κόσμος και για αυτό και δεν την στέλνει... Το θέμα είναι πως δεν τον στέλνει αυτή όμως. Στείλτον, τόσα χρόνια τον έχει υπό με τον τρόπο της, τώρα την επιασαν οι συναισθηματισμοί; Ο άνδρας είναι μια χάρα άνδρας και πίστεψε με πολύ περισσότερο άνδρας από αυτούς που κυκλοφοράνε έξω. Μπορεί να έχει 50 γκόμενες καμία όμως δεν θα γίνει πρέζα του όπως αυτή. Και η πρέζα όμως κόβεται είτε επειδή το θέλει ο πρεζάκιας είτε επειδή στερεύει η αγορά...

  9. #504
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Φιλενάδα άλλο βοηθάω ,συμμετέχω στις δουλειές και άλλο του βάζω φακιολι ..

    Πραγματικά έχεις χάσει κάθε ιχνος αξία.

    Αν θυμάμαι καλά έλεγες ότι ερχοταν κομμάτια ο άνθρωπος αργά από την δουλειά. ..
    Τι έκανε μετά καθόταν έβαζε φακιολη και ξεκινούσε τα οικοκυρικα ..
    Εσύ όλη μέρα τι έκανες ?

    Και οκ γούστο μου και καπέλο μου να τον περιποιουμε αλλά όταν ο άλλος γυρνάει κατάκοπος από την δουλειά το ίδιο και εγώ δεν θα του βάλω το φακιολι ,θα πάρω μια γυναίκα να με βοηθήσει ..
    Τι σκατα δουλεύουμε τόσες ώρες ..Σε αυτά θα κολλαμε..έτσι νομίζω ...

    Σιγά το πράγμα ...

    Τι είναι δηλαδή οι δουλειές του σπιτιού τιμωρία και όποιος χάσει τις κάνει?

    Μοιράζομαι αλλά με ορια ειδικά όταν δουλευουν και οι δύο..και σε δουλειές και σε παιδιά ...

    Ναι εγώ αν και στην ηλικία που είμαι θέλω τον άντρα ,ΆΝΤΡΑ...σε όλα του ...
    Να μπορώ να στηριχτώ επάνω του στα δύσκολα και όχι μια ζωή να τον νταντευω ..
    Ο λόγος του και οι κινήσεις σε όλα τα θέματα να είναι με βάση την λογική και τα θέλω μας ...Να μπορώ να μιλάω μαζί του και να παιρνουμε από κοινού αποφάσεις και όχι ότι λέω εγώ να γίνεται ..

    Άντρα που να του λέω έχω γκόμενο γιατί δεν με φτιάχνεις εσύ στο κρεβάτι και μετά να τον στέλνω να καθαρίσει μπάνια και να φτιάξει και κάνα ρυμαδοφαι να φάμε δεν θέλω ...χάρισμα σου να τον χαίρεσε κορίτσι μου ..όλος δικό σου και μην φοβάσαι δεν θα στο πάρει καμία..


    Τι έρωτα να κάνεις καλή μου έτσι όπως τον έχεις καταντησει τον κακομοίρη...
    Πεσμου τι ερωτικό να σου βγάλει αυτός ο άνθρωπος ...

    Τον έχεις βγάλει ανίκανο επαγγελματικά....άβουλο σε ότι αφορά τις αποφάσεις σας ...ανίκανο να σε κάνει να νοιώσεις όμορφα στο κρεβάτι ..
    Και τώρα μας λες ότι εσύ κάθεσαι και τον απολαμβάνεις στα οικοκυρικα ..

    Εσύ θα μας τρελλανεις αλλά ευτυχώς βλέπουμε σε τι κατάσταση σε έχουν φέρει τα θέλω σου και οι επιλογές σου ..


    Κάτσε καλή μου εκεί που είσαι ... τέτοιο άντρα πολυεργαλειο που θα βρεις? πλάκα κάνεις τώρα ????


    Ήθελα να ήξερα πραγματικά πόσα κιλά τρελλα κουβαλας αλήθεια τώρα .....
    Οταν είχα την μάνα μου δεν με στήριξε. Οκ έμεινε με τα παιδιά σε άλλη πόλη μόνος του και τα παράτησε όλα για δυο μήνες αλλα τι να κάνουμε έτσι ειναι αυτά τα πράγματα. Ηξερα ότι είχε μόλις ξεπεράσει την κατάθλιψη αλλα ήταν αργα. Για εμένα οι δουλείες του σπιτιού είναι ανάθεμα. Λεφτά για γυναίκα δεν είχαμε. Τώρα που έχουμε δεν με νοιάζει. ΟΚ εγω δεν δουλεύω σαν και αυτόν εδω και 12 χρόνια. Δουλευω 2-3 ώρες την ημέρα.

    Με τα παιδιά έμεινα σπίτι για να τα μεγαλώσω. Χάθηκα σαν γυναίκα. Φακιολι δεν βάζω. Εχω μια φίλη μου που έχει γυναίκα 4 φορές την εβδομάδα. Μια χαρά είναι. Μεγαλώνει τα παιδιά της ξεκουραστα.

  10. #505
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Και γιατί δεν τον αφήνεις τον άνθρωπο στην ησυχία του αλλά κάθεσαι εκεί και του μαυριζεις τη ζωή? Γιατί δεν θέλεις τίποτα από αυτά λες. Τότε γιατί είσαι εκεί?

    Και εννοείται πως δεν θα απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση...
    Σου είπα πλέον φοβάμαι να μην χάσω και αυτά που έχω. Δεν τον ενοχλώ καθόλου. Μην με πιέζεις του λέω επειδή δεν μου βγαίνει. Δηλαδή δεν μπορείς ρε φίλε να με αφήσεις στην ησυχία μου?

  11. #506
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μαριλού θα σου πω κάτι και αν θέλεις πίστεψε το. Είναι τόσο αλλοπρόσαλος ο εγκέφαλος που αυτό που για κάποιον είναι διαστροφή για κάποιον άλλον είναι ευτυχία. Δεν θα το καταλάβεις μάλλον γιατί ξεπερνάει την μέση ανθρώπινη λογική και είναι φυσικό, αλλά πίστεψε με υπάρχουν άνδρες που γουστάρουν σκύλες, πεθαίνουν για αυτές. Δίνουν ισορροπία στη ζωή κάποιων ανδρών. Και επειδή είναι δυσεύρετες σκαλώνουν σε αυτές όταν τις βρούν. Και λες μα καλά τι κάθεται και κάνει μαζί της, δεν βλέπει πως τον έχει καταντήσει σκυλάκι; Δεν μπορεί όμως αυτός ο άνθρωπος που είναι πέτρα στην κανονική του ζωή εκτός γάμου, να είναι έτσι και στο γάμο, κάπως πρέπει να πάρει ανάσες και αυτές οι γυναίκες τους δίνουν ανάσες. Αν με ρωτήσεις θα ήθελες μία τέτοια γυναίκα δίπλα σου; Θα σου έλεγα θα ήταν η ευτυχία μου υπό την προυπόθεση όμως να μην την χάσω στο δρόμο από άλλον, γιατί αν την χάσω, ε μετά την έχασα.

    Το λάθος του άνδρα της είναι πως συνεχίζει να είναι μαζί της γιατί την έχει κλειδωμένη ως την πρέζα του. Αυτή η γυναίκα είναι η πρέζα του. Στα παπάρια του τι θα πει ο κόσμος και για αυτό και δεν την στέλνει... Το θέμα είναι πως δεν τον στέλνει αυτή όμως. Στείλτον, τόσα χρόνια τον έχει υπό με τον τρόπο της, τώρα την επιασαν οι συναισθηματισμοί; Ο άνδρας είναι μια χάρα άνδρας και πίστεψε με πολύ περισσότερο άνδρας από αυτούς που κυκλοφοράνε έξω. Μπορεί να έχει 50 γκόμενες καμία όμως δεν θα γίνει πρέζα του όπως αυτή. Και η πρέζα όμως κόβεται είτε επειδή το θέλει ο πρεζάκιας είτε επειδή στερεύει η αγορά...
    Κάτσε ρε συ mind γιατί θα το κάψω τελείως ....

    Αυτοί οι άνθρωποι τι γουστάρουν δηλαδή...Μια γυναίκα που δεν έχει ίχνος σεβασμού στον άντρα της?
    Που τους μειώνει συνέχεια ??

    Και όλα αυτά που έχουμε αναφέρει?
    Ποιος νορμάλ άντρας τα δέχεται όλα αυτά ?
    Είναι άρρωστο πραγματικά ..

    Και γιατί να δέχεσαι μια τέτοια κατασταση...τι έχεις κάνει και τιμωρεις με τέτοιο τρόπο τον ευατο σου ..

    Ειλικρινά όχι δεν μπορεί να το χωρέσει αυτό το πράγμα το δικό μου μυαλό ....
    Αυτοί οι άντρες πραγματικά αν αρέσκονται σε τέτοιες γυναίκες και τις βρουν να τις κρατήσουν με νύχια και με δόντια..
    Γιατί στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για δύο τελείως νοσηρες προσωπικότητες ...

    Εδώ πραγματικά δεν έχω να πω τίποτε άλλο και ούτε νομίζω κάποια γιατρός να μπορέσει να λύσει μια τέτοια κατάσταση ...
    Αν τα έχουνε βρει μεταξύ τους μεγια τους και χαρά τους ..
    Μην πάμε όμως να περάσουμε το τελείως άρρωστο σαν μια νορμάλ κατάσταση ...


    Μα μόνο στην ιδέα ότι είσαι σε αυτή την κατάσταση πραγματικά δεν λέω τίποτε άλλο maid...
    Έχουμε πει κάποια πράγματα και ειλικρινά νομίζω ότι εσύ δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία ..

    Λυπάμαι για εσένα ...κάνεις δεν το αξίζει αυτό ....
    Αν πάλι θέλεις να ζεις έτσι είναι δικό σου θέμα και σεβαστό .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #507
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Σου είπα πλέον φοβάμαι να μην χάσω και αυτά που έχω. Δεν τον ενοχλώ καθόλου. Μην με πιέζεις του λέω επειδή δεν μου βγαίνει. Δηλαδή δεν μπορείς ρε φίλε να με αφήσεις στην ησυχία μου?
    Αυτά που έχεις? Τι είναι "αυτά που έχεις "? Γιατί εγω το μόνο που σε βλέπω να έχεις είναι ένα ΑΤΜ και μια οικιακή βοηθό. (Μεταξύ μας πιστεύω ότι πιο πολύ θα σεβοσουν την οικιακή βοηθό)..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #508
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μαριλού θα σου πω κάτι και αν θέλεις πίστεψε το. Είναι τόσο αλλοπρόσαλος ο εγκέφαλος που αυτό που για κάποιον είναι διαστροφή για κάποιον άλλον είναι ευτυχία. Δεν θα το καταλάβεις μάλλον γιατί ξεπερνάει την μέση ανθρώπινη λογική και είναι φυσικό, αλλά πίστεψε με υπάρχουν άνδρες που γουστάρουν σκύλες, πεθαίνουν για αυτές. Δίνουν ισορροπία στη ζωή κάποιων ανδρών. Και επειδή είναι δυσεύρετες σκαλώνουν σε αυτές όταν τις βρούν. Και λες μα καλά τι κάθεται και κάνει μαζί της, δεν βλέπει πως τον έχει καταντήσει σκυλάκι; Δεν μπορεί όμως αυτός ο άνθρωπος που είναι πέτρα στην κανονική του ζωή εκτός γάμου, να είναι έτσι και στο γάμο, κάπως πρέπει να πάρει ανάσες και αυτές οι γυναίκες τους δίνουν ανάσες. Αν με ρωτήσεις θα ήθελες μία τέτοια γυναίκα δίπλα σου; Θα σου έλεγα θα ήταν η ευτυχία μου υπό την προυπόθεση όμως να μην την χάσω στο δρόμο από άλλον, γιατί αν την χάσω, ε μετά την έχασα.

    Το λάθος του άνδρα της είναι πως συνεχίζει να είναι μαζί της γιατί την έχει κλειδωμένη ως την πρέζα του. Αυτή η γυναίκα είναι η πρέζα του. Στα παπάρια του τι θα πει ο κόσμος και για αυτό και δεν την στέλνει... Το θέμα είναι πως δεν τον στέλνει αυτή όμως. Στείλτον, τόσα χρόνια τον έχει υπό με τον τρόπο της, τώρα την επιασαν οι συναισθηματισμοί; Ο άνδρας είναι μια χάρα άνδρας και πίστεψε με πολύ περισσότερο άνδρας από αυτούς που κυκλοφοράνε έξω. Μπορεί να έχει 50 γκόμενες καμία όμως δεν θα γίνει πρέζα του όπως αυτή. Και η πρέζα όμως κόβεται είτε επειδή το θέλει ο πρεζάκιας είτε επειδή στερεύει η αγορά...
    Δεν ήταν έτσι. Αυτό το έπαθε όταν απίστησα. Έκανα το λάθος τότε να του πω να τα ξαναβρούμε. Ήθελα τότε πολύ. Στην πορεία όμως κατάλαβα ότι δεν ήθελα και δεν μπορούσα. Αυτό τον τρέλανε. Εκεί δεν του άφησα περιθώρια. Μπήκα σε κατάθλιψη εγω και απλά εκείνος κάνει οτι κάνει κάποιος που αγαπάει. Δεν είναι ωραίο να τον γράφεις τον άλλον και να είσαι με ένα κινητό στο χέρι και να χαζεύεις μαλακίες. ΟΚ καταλαβαίνω οτι το κάνει και για παιδιά και προσπαθεί. Εκανε ότι ήταν δυνατόν να με ξανακερδίσει και συνεχίζει. Τι να πω τωρα οτι δεν προσπάθησε. Προσπάθησε. Εγω μάλλον δεν προσπάθησα σωστά. Τωρα έγω λέω οτι αφού δεν μου βγήκε 1,5 χρόνο δεν θα μου βγει ποτέ και έχω παραιτηθεί.

  14. #509
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κάτσε ρε συ mind γιατί θα το κάψω τελείως ....

    Αυτοί οι άνθρωποι τι γουστάρουν δηλαδή...Μια γυναίκα που δεν έχει ίχνος σεβασμού στον άντρα της?
    Που τους μειώνει συνέχεια ??

    Και όλα αυτά που έχουμε αναφέρει?
    Ποιος νορμάλ άντρας τα δέχεται όλα αυτά ?
    Είναι άρρωστο πραγματικά ..

    Και γιατί να δέχεσαι μια τέτοια κατασταση...τι έχεις κάνει και τιμωρεις με τέτοιο τρόπο τον ευατο σου ..

    Ειλικρινά όχι δεν μπορεί να το χωρέσει αυτό το πράγμα το δικό μου μυαλό ....
    Αυτοί οι άντρες πραγματικά αν αρέσκονται σε τέτοιες γυναίκες και τις βρουν να τις κρατήσουν με νύχια και με δόντια..
    Γιατί στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για δύο τελείως νοσηρες προσωπικότητες ...

    Εδώ πραγματικά δεν έχω να πω τίποτε άλλο και ούτε νομίζω κάποια γιατρός να μπορέσει να λύσει μια τέτοια κατάσταση ...
    Αν τα έχουνε βρει μεταξύ τους μεγια τους και χαρά τους ..
    Μην πάμε όμως να περάσουμε το τελείως άρρωστο σαν μια νορμάλ κατάσταση ...


    Μα μόνο στην ιδέα ότι είσαι σε αυτή την κατάσταση πραγματικά δεν λέω τίποτε άλλο maid...
    Έχουμε πει κάποια πράγματα και ειλικρινά νομίζω ότι εσύ δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία ..

    Λυπάμαι για εσένα ...κάνεις δεν το αξίζει αυτό ....
    Αν πάλι θέλεις να ζεις έτσι είναι δικό σου θέμα και σεβαστό .
    Οταν δεν σε κερατώσει και δεν την χάσεις σε σέβεται με το τρόπο της. Ξέρει πως είσαι κάτι δυσεύρετο γιατί μπορείς και την "υπομένεις". Την "υπομένεις" γιατί έτσι κοντρολάρεται ο εαυτός σου. Θέλεις κάποιον να σε κοντρολάρει, δεν μπορείς να είσαι πάντου από την ώρα που ξυπνάς μέχρι την ώρα που θα κλείσεις τα μάτια σου ο alpha male σε όλα, θα εκραγεις, θα σε πιάσει έπαρση και θα νιώθεις θεός και άλλα τέτοια. Θέλεις κάποιον που να μπορεί να σε προσγειώνει στη γη. Θέλεις κάποιον που να σε έχει στη τσίτα και όχι στο σε έχω δεδομένη κτλ...Δεν είναι υπηρέτης της, είναι οικογενειάρχης και προσπαθεί για το καλό μιας οικογένειας. Και εγώ προσπαθώ για το καλό του σπιτιού μου, με τη διαφορά πως έχω κανάκεμα όταν γυρνάω. Θα έχω φαί έτοιμο, θα έχω πάντα ρούχα σιδερωμένα, θα μου κάνει μασαζάκι να ξεπιαστεί το σώμα μου, θα έχω σπίτι καθαρό που δεν θα του λείπει τίποτα, τουλάχιστον όταν η γυναίκα μου δεν έχει κατάθλιψη, γιατί αν έχει τότε έρχεται κάποια και τα κάνει για να μην κάθομαι και τα κάνω εγώ. Αν δεν έκανα σκληρή δουλειά θα τα έκανα μόνος μου, δεν θα ήθελα ούτε γυναίκα, αλλά δεν μπορώ να ξεκωλόνομαι από τις 6 το πρωί στο τρέξιμο και να έχω να κάνω και όλα αυτά.

    Τέλος πάντων η ουσία είναι μια και μια και μιλαμε για εμένα, ξέρεις το χώρο εργασίας μου, εκεί δεν σου λέω πως είναι όλοι, αλλά δεν έχει να κάνεις με Αντρες στους οποίους πρέπει για το καλό όλων να επιβάλλεις πράγματα; Αυτό σου δίνει δύναμη ψυχική όταν βλέπεις ότι αποδίδει, πρέπει όμως κάπου να νιώσω μια ισοροπία την οποία όταν δεν την νιώθω σκάω μέσα μου. Οταν δεν έχω κάποια να με περιπαίξει και να με κοντρολάρει, χάνομαι ξεφεύγω υπάρχουν στιγμές που ξεφεύγω από την έπαρση που με πιάνει... Δεν μπορώ να είμαι πάντα ο μάτσο, δεν αντέχεται....

  15. #510
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αυτά που έχεις? Τι είναι "αυτά που έχεις "? Γιατί εγω το μόνο που σε βλέπω να έχεις είναι ένα ΑΤΜ και μια οικιακή βοηθό. (Μεταξύ μας πιστεύω ότι πιο πολύ θα σεβοσουν την οικιακή βοηθό)..
    επειδή μου είχες μιλήσει για το δικό σου πρόβλημα. Εγω δεν είχα τέτοιο πρόβλημα να πω την αλήθεια. και για εμένα και για τα παιδιά σκυλί είναι. Λογικός είναι και θα βοηθήσει. Απλά εγώ κατέρρευσα με την μάνα μου και είχα και τα προβλήματα στον γάμο μου και απλά μου βγήκαν απωθημένα. Τοτε επειδή ήδη δεν ένιωθα κοντά του τον ακύρωσα. Δεν είναι οτι δεν μου συμπαραστάθηκε. Δεν έφταιγε εκείνος για την μάνα μου. Εκατσε με τα παιδία για πάνω απο δυο μήνες. Βοήθεια από γιαγιάδες και παππούδες δεν είχαμε ποτέ. Η πεθερά μου στην κοσμάρα της και πραγματικά την μισώ εδω και χρόνια. Εμεινε πίσω μόνος του. Δεν κατάλαβα τότε τι τράβηξε. Το θεώρησα δεδομένο οτι πρέπει να τα τραβήξεις και ταυτόχρονα να είσαι κοντά μου. Ητανε κοντά μου αλλα τον έδιωχνα. Δεν τον ήθελα διότι ένιωθα καλύτερα με κάποιον άλλον που με έκανε να γελάω. Τον ερωτεύτηκα και τα υπόλοιπα τα ξέρετε.

Page 34 of 57 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •