Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 37
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 37 of 57 FirstFirst ... 27353637383947 ... LastLast
Results 541 to 555 of 855
  1. #541
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγω διαβάζω. Αλλά όσο και να διαβάζω δεν καταλαβαίνω γιατί μένεις με αυτόν τον άντρα. Και ούτε γιατί αυτός συνεχίζει να μένει μαζί σου.
    Για να την παρηγορεί και να την βοηθήσει να ξεχάσει τον γκόμενο...

    Και όχι ούτε ειρωνεύομαι ούτε κάνω πλάκα ...Αυτό μας λέει ...Έχει αμέριστη συμπαράσταση σε αυτό το κομμάτι ...

    Βγάλε συμπέρασμα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #542
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Για να την παρηγορεί και να την βοηθήσει να ξεχάσει τον γκόμενο...

    Και όχι ούτε ειρωνεύομαι ούτε κάνω πλάκα ...Αυτό μας λέει ...Έχει αμέριστη συμπαράσταση σε αυτό το κομμάτι ...

    Βγάλε συμπέρασμα ...
    Τι να πω... Μπορεί να υπάρχουν και τέτοιοι άντρες.
    Και όχι, ούτε εγώ ειρωνεύομαι.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #543
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Τι να πω... Μπορεί να υπάρχουν και τέτοιοι άντρες.
    Και όχι, ούτε εγώ ειρωνεύομαι.
    Να τους χαίρονται οποίες τους έχουν δικαίωμα τους !

    Αυτό λέμε τόσο καιρό! Δικαίωμα σας να κάνετε ότι θέλετε στο σπίτι σας ...
    Γιατί δεν το παιρνει απόφαση αυτό είναι το θέμα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #544
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ο χρονος θα σου λύσει το πρόβλημα...

  5. #545
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Τι να πω... Μπορεί να υπάρχουν και τέτοιοι άντρες.
    Και όχι, ούτε εγώ ειρωνεύομαι.
    εγω βλεπω οτι δειχνει κατανοηση ο ανθρωπος κι αυτο με κανει να σκεφτομαι οτι εχει βρεθει στην θεση της, οτι ουτε εκεινος ειναι ερωτευμενος, αλλα την αγαπαει και δεν θελει να χωρισουν. αλλα ερωτευμενος δεν ειναι, αν δειχνει ΤΟΣΗ κατανοηση. .. Απλα εκεινος εχει αποδεχθει οτι ειναι πλεον σε αλλη φαση ο γαμος τους, αλλα δεν θελει να τον διαλυσει. θελει να διατηρησουν την συντροφικη τους σχεση για τα γεραματα τους..

  6. #546
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω βλεπω οτι δειχνει κατανοηση ο ανθρωπος κι αυτο με κανει να σκεφτομαι οτι εχει βρεθει στην θεση της, οτι ουτε εκεινος ειναι ερωτευμενος, αλλα την αγαπαει και δεν θελει να χωρισουν. αλλα ερωτευμενος δεν ειναι, αν δειχνει ΤΟΣΗ κατανοηση. .. Απλα εκεινος εχει αποδεχθει οτι ειναι πλεον σε αλλη φαση ο γαμος τους, αλλα δεν θελει να τον διαλυσει. θελει να διατηρησουν την συντροφικη τους σχεση για τα γεραματα τους..
    Αυτο ειναι το συμπερασμα που έχει βγει για εναν ανθρωπο που μειωνετα καθε μερα η αντρικη του αξιοπρεπεια?

    Συνεχιστε να γραφεται τετοια και μετα να μην διαμαρτυρομαστε για τα κερατα που φυτρωνουν μεσα σε γαμους και σχεσεις...
    Για τις φεμινιστικες αποψεις οτι και η γυναικα πρεπει να ειναι ανεξάρτητη και οχι να εξαρταται απο τον αντρα της και να τα περιμενει ολα απο αυτον..
    Για τον δυναμισμό που πρεπει να δειχνουν οι γυναίκες και να ειναι ικανές να αναλάβουν τις ευθύνες και να μεγαλώνουν μονες τους με αξιοπρέπεια τα παιδιά τους και ας ματώνουν στην κυριολεξία ....

    Που πηγαν ολα αυτα που κατα καιρους εδω μεσα γραφοταν ολοκληρα κατεβατά ?

    οι ανθρωποι θελουν βοηθεια και οι δυο ...τιποτα απο ολα αυτα δεν ειναι υγιες και νορμαλ ...

    μπορει οταν ξαναβρουν τον ευατο τους και οι δυο ομως, να ειναι το τελειότερο ζευγαρι για τα επομενα χρονια..τωρα ομως δεν υπαρχει τιποτα υγιες μεσα σε ολο αυτο οτι και να λεμε.

    Μακαρι να δεχτουν την βοηθεια που χρειαζονται!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #547
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτο ειναι το συμπερασμα που έχει βγει για εναν ανθρωπο που μειωνετα καθε μερα η αντρικη του αξιοπρεπεια?

    Συνεχιστε να γραφεται τετοια και μετα να μην διαμαρτυρομαστε για τα κερατα που φυτρωνουν μεσα σε γαμους και σχεσεις...
    Για τις φεμινιστικες αποψεις οτι και η γυναικα πρεπει να ειναι ανεξάρτητη και οχι να εξαρταται απο τον αντρα της και να τα περιμενει ολα απο αυτον..
    Για τον δυναμισμό που πρεπει να δειχνουν οι γυναίκες και να ειναι ικανές να αναλάβουν τις ευθύνες και να μεγαλώνουν μονες τους με αξιοπρέπεια τα παιδιά τους και ας ματώνουν στην κυριολεξία ....

    Που πηγαν ολα αυτα που κατα καιρους εδω μεσα γραφοταν ολοκληρα κατεβατά ?

    οι ανθρωποι θελουν βοηθεια και οι δυο ...τιποτα απο ολα αυτα δεν ειναι υγιες και νορμαλ ...

    μπορει οταν ξαναβρουν τον ευατο τους και οι δυο ομως, να ειναι το τελειότερο ζευγαρι για τα επομενα χρονια..τωρα ομως δεν υπαρχει τιποτα υγιες μεσα σε ολο αυτο οτι και να λεμε.

    Μακαρι να δεχτουν την βοηθεια που χρειαζονται!
    μαλλον δεν καταλαβαινεις.
    αυτο που διαβασες, δεν ηταν κριτικη στην σταση του.
    δεν την επικροτω.
    ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ Η ΑΣΧΗΜΑ.

    για το οτι θελει βοηθεια η μαριαταδε, το εχω πει με το καλημερα και το λεω συνεχως. για να πω αν θελει βοηθεια ο ανδρας της, πρεπει να μιλησω μαζι του. μπορει ο ανδρας της να ξερει πολυ καλα τι κανει, οσο και να μην μας αρεσει η σταση του, και να μην θελει καμια βοηθεια...

    για εμενα, αν ξερει οτι τον κερατωσε η γυναικα του και το ανεχεται και την λιβανιζει, σημαινει οτι το εχει κανει κι αυτος και δεν το θεωρει σοβαρο αφενος κι οτι θελει να συνεχισουν να ζουν μαζι, αφετερου.

    τα κερατα δεν θα τα σταματησω εγω, αν ριξω το αναθεμα στις συμπεριφορες τους, θα τα σταματησει η καθε παντρεμενη/ος που καμαρωνει απο μπροστα για εναν τελειο γαμο που με την πρωτη ευκαιρια τον προδιδει καιτ ον γεμιζει κερατα, απο πισω...

  8. #548
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαλλον δεν καταλαβαινεις.
    αυτο που διαβασες, δεν ηταν κριτικη στην σταση του.
    δεν την επικροτω.
    ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ Η ΑΣΧΗΜΑ.

    για το οτι θελει βοηθεια η μαριαταδε, το εχω πει με το καλημερα και το λεω συνεχως. για να πω αν θελει βοηθεια ο ανδρας της, πρεπει να μιλησω μαζι του. μπορει ο ανδρας της να ξερει πολυ καλα τι κανει, οσο και να μην μας αρεσει η σταση του, και να μην θελει καμια βοηθεια...

    για εμενα, αν ξερει οτι τον κερατωσε η γυναικα του και το ανεχεται και την λιβανιζει, σημαινει οτι το εχει κανει κι αυτος και δεν το θεωρει σοβαρο αφενος κι οτι θελει να συνεχισουν να ζουν μαζι, αφετερου.

    τα κερατα δεν θα τα σταματησω εγω, αν ριξω το αναθεμα στις συμπεριφορες τους, θα τα σταματησει η καθε παντρεμενη/ος που καμαρωνει απο μπροστα για εναν τελειο γαμο που με την πρωτη ευκαιρια τον προδιδει καιτ ον γεμιζει κερατα, απο πισω...
    Αφου βρε συ Ρεμ εισαι τοσο κάθετη και το φωναζεις κιολας παει να πει οτι ξερεις ποια εχει τον τελειο γαμο και απο πισω εχει γεμισει τον αντρα της κερατο γιατι δεν βγαινεις να την ξεμπροστιασεις για να μην εχει τα μουτρα να ξαναπει το οτιδηποτε?

    Εμενα αν με ενοχλουσε ποια τοσο πολυ αυτη η εικονα θα το ελεγα ευθεως ...
    ελα εδω ρε συ κοπελια που βροντοφωναζεις γι αυτο το τελειο που εχεις ...τι μας λες αφου εισαι με τον ταδε και τον αντρα σου τον εχεις φλωμωσει στο κερατο...

    Αυτο γιατι σε καθε ευκαιρια ειδικα οταν συζηταμε μαζι το αναφερεις συνεχεια .....
    Εγω ετσι πρατω ,οτι εχω να πω το λεω απο μπροστα ειδικα αν κατι με ενοχλει τοσο πολυ....

    Και δεν το λεω μονο σε εσενα αλλα σε οσους ¨ζηλευουν" πραγματα τα οποια δεν καταφεραν να εχουν και αντι να προσπαθουν να δουν στον ευατο τους τα λαθοι που τους οδηγησαν στην μοναξια τους προτιμουν να κανουν τον ανουσιο κριτη των παντων με τα μεγαλα λογια τους .....

    Ας μαθουμε επιτελους να χαιρομαστε με την χαρα του αλλου και να προσφερουμε βοηθεια οταν ο αλλος την χρειαζεται...
    Αν δεν ειμαστε ικανοι τουλαχιστον ας αραξουμε στην γωνια μας και να μην κρινουμε....

    Και δεν χρειαζεται να υπογραμμίζεις και να φωναζεις ,ξερουμε πολυ καλα και να διαβαζουμε και να καταλαβαινουμε πλεον συμπεριφορες ατομων που κρυβονται πισω απο τα γραφομενα τους ....

    Μετα απο τοσο καιρο εδω μέσα κάποιος ανετα καταλαβαίνει τι μπορει να πει ο αλλος ακομα και με μια του προταση !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #549
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω βλεπω οτι δειχνει κατανοηση ο ανθρωπος κι αυτο με κανει να σκεφτομαι οτι εχει βρεθει στην θεση της, οτι ουτε εκεινος ειναι ερωτευμενος, αλλα την αγαπαει και δεν θελει να χωρισουν. αλλα ερωτευμενος δεν ειναι, αν δειχνει ΤΟΣΗ κατανοηση. .. Απλα εκεινος εχει αποδεχθει οτι ειναι πλεον σε αλλη φαση ο γαμος τους, αλλα δεν θελει να τον διαλυσει. θελει να διατηρησουν την συντροφικη τους σχεση για τα γεραματα τους..
    Έχεις δίκιο. Αν ήταν ερωτευμενος θα ζήλευε, θα ξεσπαγε, θα είχε πάρα πολύ θυμό. Του έχει μείνει μόνο η ΑΝΘΡΏΠΙΝΗ αγάπη μάλλον..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #550
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Έχεις δίκιο. Αν ήταν ερωτευμενος θα ζήλευε, θα ξεσπαγε, θα είχε πάρα πολύ θυμό. Του έχει μείνει μόνο η ΑΝΘΡΏΠΙΝΗ αγάπη μάλλον..
    ακριβως....

  11. #551
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    @μαριλου
    μα δεν ειναι μια και δυο...
    ειναι πολλες και πολλοι.
    και δεν εχει σημασια αν ευοδωθηκε το κερατο. σημασια εχει και το να ψαχνονται ενω διαφημιζουν εναν τελειο γαμο.
    μην πας μακρια. ακομα και η μαριαταδε σε απειρα μηνυματα της, με τα σωστα της καθοταν και μας ελεγε για τον τελειο γαμο , με τα παιδια που δεν καταλαβαινουν τιποτε, που δεν θελει να χαλασει (και το μονο προβληματακι ειναι οτι η ιδια δεν γουσταρει τον συζυγο και ειναι ερωτευμενη με αλλον. λεπτομερειες δηλαδη..)..
    και να ξεμπροστιασω ποιαν/ον απ ολους, και για ποιον λογο; θα σταματησουν οι συμπεριφορες αυτες; ΟΧΙ! δικαιωμα τους δεν ειναι να κανουν οτι θελουν στην ζωη τους; ΝΑΙ!
    την αυτοκριτικη του την κανει ο καθενας για τον εαυτο του, δεν απολογειται σε αγνωστους στο ιντερνετ.

  12. #552
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ολα ψευτικα σε τουτο το δουνια
    Madam è mesie
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #553
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    @μαριλου
    μα δεν ειναι μια και δυο...
    ειναι πολλες και πολλοι.
    και δεν εχει σημασια αν ευοδωθηκε το κερατο. σημασια εχει και το να ψαχνονται ενω διαφημιζουν εναν τελειο γαμο.
    μην πας μακρια. ακομα και η μαριαταδε σε απειρα μηνυματα της, με τα σωστα της καθοταν και μας ελεγε για τον τελειο γαμο , με τα παιδια που δεν καταλαβαινουν τιποτε, που δεν θελει να χαλασει (και το μονο προβληματακι ειναι οτι η ιδια δεν γουσταρει τον συζυγο και ειναι ερωτευμενη με αλλον. λεπτομερειες δηλαδη..)..
    και να ξεμπροστιασω ποιαν/ον απ ολους, και για ποιον λογο; θα σταματησουν οι συμπεριφορες αυτες; ΟΧΙ! δικαιωμα τους δεν ειναι να κανουν οτι θελουν στην ζωη τους; ΝΑΙ!
    την αυτοκριτικη του την κανει ο καθενας για τον εαυτο του, δεν απολογειται σε αγνωστους στο ιντερνετ.
    Ρεμ δεν υπάρχει τέλειος γάμος γιατί τα βλέπουν κάποιοι έτσι?
    Όποιος τον έχει ας βγει να το κάνει σημαια του.
    Θα του βγάλω το καπέλο !
    Θα χαρώ με την χαρά του πραγματικά !
    Γιατί όλο αυτό θέλει πολύ κόπο και θυσία να κρατηθεί με ότι αυτό συνεπάγεται ...

    Και φυσικά ο συγκεκριμένος γάμος της Μαρίας...δεν είναι τελειος ...Αλλωστε ένα γάμο δεν τον χαρακτηρίζεις επιτυχημένο αν δεν περάσουν τουλάχιστον κάποια εύλογα χρόνια ..Όλα στα αρχή είναι ρόδινα ..όσο περνούν τα χρόνια σκάνε τα πυροτεχνήματα του και εκεί φαίνεται αν είσαι ικανός να κάθεσαι και να τα χαζεύεις ή να τρέχεις να κρυφτείς από αυτά ....

    Και αν πάλι δεν τα καταφέρεις πάλι δεν σε κρίνει κανένας ...
    Άλλα είναι αυτά που θα καθορίσουν το τι άνθρωπος είσαι ...

    Πολύ σωστά λοιπόν λες ότι πια είσαι εσύ που θα την ξεμπροστιασεις???

    Άρα ποια είσαι εσύ ,εγώ και ο καθένας μας που στην θέα ενος τέτοιου γάμου θα αρχίσουμε να τον κρίνουμε και να λέμε ότι δεν ισχύει κάτι τετοιο..ότι μπορεί να έχει γκόμενο και χίλια άλλα δύο...

    Όσο βλέπεις ένα σπίτι να κρατιέται δεν μιλάς αυτό είναι νόμος γιατί δεν μας πέφτει λόγος .
    Αυτό λέω !
    Αν αυτή που το υπερηφανεύεται το βράδυ μουσκευει το μαξιλάρι από την απελπισια της και την δυστηχια της πρόβλημα της .
    Αν θέλει μπορεί να ζητήσει η ίδια βοήθεια δεν θα την κρίνει κάποιος ...
    Αρκεί να έχει επίγνωση των πράξεών της και να είναι σε θέση να δεχτεί-δεχτουν βοήθεια γιατί ως γνωστών ειναι δύο σε όλο αυτό ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #554
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγω εκανα 10 χρονια ψυχοθεραπεια για να μη φωναζω και να μη μαλωνω και πηρα χαπια για να ειμαι ηρεμοσ απο εκει κ περα παω στη δουλεια παιρνω το μεροκαματο το δινω στα παιδια για μενα δε με νοιαζει περα απο το να εχω καφε κ τσιγαρα τα αλλα ολα ειναι για τα παιδια εγω εφαγα σε διασκεδασεισ λεφτα επι πασοκ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #555
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    η αγαπη ,και ο ερωτας ειναι ενα συναισθημα που θελει να το αποδεχωντε αλλα και να το προσφερουν χωρις ανταλλαγμα και τα δυο προσωπα! Η αγαπη θελει να μπορεις να βρησκεις δυναμη να στεκεσαι στον ανθρωπο σου οταν αυτος δεν ειναι δυνατος, οτν αυτος παιρναει ασχημα, η οταν αυτος δεν μας κανει δωρα, ταξιδια .Ενα αλλο θεμα με την αγαπη και ειδικα με τον ερωτα ειναι οτι αναμεσα σε δυο ανθρωπους οπου μπορει να ειναι μαζι 3 χρονια ,δεν μπορει να ειναι συνεχομενο το αισθημα αυτο! ο ερωτας ειναι μια αισθηματικη φαση οπου λογο της εντασης της δεν μπορει να ειναι και δεν εχει υπαρξει πωτες συνεχης ,ολη μερα και 365 το χρονο. Αλλοι λενε οτι ειναι ανα μηνες , το ειδανικο ειναι να σημπιπτουν οι εποχες του συναισθηματος και στους δυο ταυτοχρωνα αυτο κανει εναν ερωτα πολυ δυνατο ! ζηλευτο μερικες φορες στα ματια και στα ζευγαρια τα γυρο, ομως κι οπως θα εχετε παρατηρησει αυτοι οι ερωτες εχουν και τις πιο δυνατις κοντρες και τις πιο ασχημες εντασεις διοτις οπως σημβαινει να υπαρχει ταυτοχρονα κι στους δυο την ιδι εποχη ετσι τυχαινει και να μην νιωθουν και οι δυο τυποτα καποια διαστηματα αρα υπαρχει ο κυνδηνος να σπασουν.Σε αντιθεση με τα ζευγαρια οπου ναι μεν δεν σημπηπτουν οι ιδες μερες παντα αλλα υπαρχει το ομορφο το να ειναι στην εποχη του το ενα απο τα υο προσωπα την αντιστοιχη εποχη οπου το αλλο δεν ειναι ετσι αυτα τα ζευγαρια μπορει να μην ειναι τοσο παθιασμενα αλλα ειναι παντα δεμενα αφου ειτε ο ενας ειτε ο αλλος το σωζει!
    Το παραπανω δεν ειναι δικη μου γνωμη! και συγουρα δεν το μεταφερω με τον καλητερο τροπο, αφου μου το εχει αναφερει η ψυχοθεραπευτρια μου .
    Αυτο ομως που θελω να πω ειναι στην συμφορμιττησα οτι εαν μπορεσει να αλλαξει μεσα της το σκοπο στο συναισθημα της δλδ να θυσιασει κατα καποια εννοια την δικη της πνευματικη χαρα για να την προσφερει απο αγαπη στον ανδρα της ισως αυτο φτιαξερι τα πραγματα ποσο μαλον οταν υπαρχει στην μεση οικογενεια.

Page 37 of 57 FirstFirst ... 27353637383947 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 13:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 22:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 13:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 16:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 13:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •