Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 57 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 31 to 45 of 855
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι δεν εκανες τα πραγματα που ηθελες στην ζωη σου; σε παντρεψαν με το ζορι με τον φτωχο βιοπαλαιστη; αν δεν ηθελες να μην τον παντρευοσουν.
    απο την ηλικια των παιδιων, βλεπω οτι δεν παντρευτηκες και κοριτσακι. ωριμη γυναικα ησουν. ας μην τον παντρευοσουν αν ηθελες πλουτη.
    κι αν μετανιωσες, γιατι δεν χωρισες αντι να δηλητηριαζεις καθε μερα τα παιδια σου (που ταχα σκεφτεσαι); χιλιαδες χωριζουν και ζουνε μια χαρα μετα.
    ΕΠΙΛΟΓΕΣ εκανες. αυτες που ηθελες, τοτε.
    μην κανεις τον οσιομαρτυρα.
    δεν ειναι οτι δεν εκανες αυτο που πραγματικα ηθελες, ειναι οτι τα θελεις ολα δικα σου και χωρις κοπο.
    αυτο ειναι που σε μπερδευει.
    σε τι ησουν σωστη συζυγος, οταν τον απατησες αντι να μιλησεις ειλικρινα η να χωρισεις;
    στο οτι ο ανθρωπος προσπαθουσε να σωσει το σπιτι σας κι εσυ εψαχνες γκομενο;
    ουτε τα παιδια σε κρατανε πισω , ουτε τιποτε. αυτες ειναι δικαιολογιες. τα παιδια θα ειναι καλυτερα εξω απο το καταθλιπτικο τοπιο που τους εχετε φιαξει.
    αυτο που σε κραταει ειναι ο φοβος μην χασεις το βολεμα σου, εναν να σε παρακαλαει και γερασεςι μονη σου.
    τιποτε αλλο δεν σε κραταει.

    κοιτα γυρω σου για να καταλαβεις εστω και στα 50 οτι η γη δεν γυριζει γυρω απο εσενα.
    μακαρι να σε αφησει μπας και εσυ παρεις την ζωη σου στα χερια σου, και εκεινος βρει μια να τον αγαπαει.

    Επι 6 χρόνια ζούσα με έναν άνθρωπο αδιάφορο για εμένα. Χωρίς καμία
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 17:58.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Επι 6 χρόνια ζούσα με έναν άνθρωπο αδιάφορο για εμένα. Χωρίς καμία συναισθηματική σύνδεση. Με φασαρίες και λεκτική κακοποίηση. Ειχε τα προβλήματά του αλλα εγω ήμουνα εκεί
    ενταξει.
    λες ομως οτι δεν εχεις πλεον αισθηματα και το μονο που σε κραταει ειναι ο φοβος να μην γερασεις μονη σου.
    χωρισε λοιπον αντι να τρελαινεσαι και παρε το ρισκο να γερασεις μονη σου.

  3. #33
    ntinti
    Guest
    Τις απαντήσεις που θα δώσεις στον ευατο σου για το τι πρέπει να κάνεις θα τις πάρεις μόνο με κριτήριο τα σημερινά δεδομένα......

    Άσε τι έγινε παλιά ,άλλωστε τα παλιά πέρασαν και είναι στο χέρι σας να ξεχαστούν....
    Δες την ζωή σου σήμερα πως είναι ,αντέχεις ,μπορείς ή καλύτερα είσαι διατεθημενη να κάνεις μια Νέα υγιείς αυτή την φορά αρχή ?
    Αν Ναι Κάνε μια τελευταία συζήτηση μαζί του λύστε ότι σας απασχολεί και αφεισε τα εκεί ,ξεχάστε τα και συνεχίστε.....
    Αν όχι Κάντε ότι καλύτερα και για εσένα αλλά και για εκείνον ......

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Εγώ δεν είμαι και η πιο κατάλληλη για συμβουλές εδώ αλλά συμφωνώ με ntinti...
    Αν δεν αντέχεις πάρε το ρίσκο και χώρισε..
    Αν όμως θέλεις να μείνεις.. Δεν μπορείς να μείνεις έτσι.. Αυτός να σου φέρεται καλά και εσύ να του χτυπάς τι έγινε στο παρελθόν.. Γιατί τότε πάλι σε χωρισμό θα πάει όλο αυτό.. Προφανώς δεν έχει γίνει συζήτηση για ότι έχει κάνει.. Και λογικό είναι τώρα να τα πετάς συνέχεια όλα μαζεμένα.. Είναι άλυτα..
    Κάνε μια συζήτηση (αν αποφασίσεις να μείνεις).. Βάλτε τα όλα κάτω.. Λύστε ότι σας απασχολεί και μετά τέρμα.. Μη ξαναβάλεις το παρελθόν μπροστά..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγώ δεν είμαι και η πιο κατάλληλη για συμβουλές εδώ αλλά συμφωνώ με ntinti...
    Αν δεν αντέχεις πάρε το ρίσκο και χώρισε..
    Αν όμως θέλεις να μείνεις.. Δεν μπορείς να μείνεις έτσι.. Αυτός να σου φέρεται καλά και εσύ να του χτυπάς τι έγινε στο παρελθόν.. Γιατί τότε πάλι σε χωρισμό θα πάει όλο αυτό.. Προφανώς δεν έχει γίνει συζήτηση για ότι έχει κάνει.. Και λογικό είναι τώρα να τα πετάς συνέχεια όλα μαζεμένα.. Είναι άλυτα..
    Κάνε μια συζήτηση (αν αποφασίσεις να μείνεις).. Βάλτε τα όλα κάτω.. Λύστε ότι σας απασχολεί και μετά τέρμα.. Μη ξαναβάλεις το παρελθόν μπροστά..
    Έχουν γίνει πολλές συζητήσεις και του έχω εξ
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 17:58.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Έχουν γίνει πολλές συζητήσεις και του έχω εξηγήσει ότι είναι πολύ δύσκολο για εμένα να τα βάλω όλα πίσω τόσο άπλα. Εκείνος βιάζεται και δεν βλέπει πολλές φορές την προσπάθεια που κάνω και εγώ. Αρρώστησα πλέον και δεν μπορώ τόσο απλά να του δώσω αυτά που θέλει. Δεν νιώθω ψυχικά έτοιμη διότι είμαι πολύ κουρασμένη.
    Κατανοητό.. Αλλά δεν κάνει καλό ούτε σε σένα ούτε σε αυτόν αυτή η κατάσταση..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #37
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Έχουν γίνει πολλές συζητήσεις και του έχω εξηγήσει ότι είναι πολύ δύσκολο για εμένα να τα βάλω όλα πίσω τόσο άπλα. Εκείνος βιάζεται και δεν βλέπει πολλές φορές την προσπάθεια που κάνω και εγώ. Αρρώστησα πλέον και δεν μπορώ τόσο απλά να του δώσω αυτά που θέλει. Δεν νιώθω ψυχικά έτοιμη διότι είμαι πολύ κουρασμένη.
    Το είπες μόνη σου......
    Είναι πολύ δύσκολο να τάφεισεις πίσω .....
    Όποτε????
    Δεν μπορεί να χτιστεί μια υγιεί σχέση όταν με την πρώτη ευκαιρία αναμασαμε καταστάσεις και πράγματα του παρελθόντων. .
    Είναι νόμος για εμένα, ή τα συζητάς και τα αφεινεις πίσω, τα σβήνεις ,ή το τελειώνεις .....
    Είναι τσεκαρισμενο, αν σε κάθε ευκαιρία για καβγά αναμασαμε όλα αυτά τότε η κατάσταση κάθε φορα θα ξεφεύγει και κάθε φορά θα γίνεται χειρότερη...,,

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Το είπες μόνη σου......
    Είναι πολύ δύσκολο να τάφεισεις πίσω .....
    Όποτε????
    Δεν μπορεί να χτιστεί μια υγιεί σχέση όταν με την πρώτη ευκαιρία αναμασαμε καταστάσεις και πράγματα του παρελθόντων. .
    Είναι νόμος για εμένα, ή τα συζητάς και τα αφεινεις πίσω, τα σβήνεις ,ή το τελειώνεις .....
    Είναι τσεκαρισμενο, αν σε κάθε ευκαιρία για καβγά αναμασαμε όλα αυτά τότε η κατάσταση κάθε φορα θα ξεφεύγει και κάθε φορά θα γίνεται χειρότερη...,,
    δεν μπορώ να κάνω άλλες υποχωρήσεις. Εχω καταπιεστεί πολλά χρόνια. Το αφήνω και όπου βγει ....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Έχεις καταλάβει ότι τον κακοποιείς εσύ τώρα;
    Αν του λες όντως όλα αυτά και δεν τρολάρεις, πραγματικά τον κακοποιείς.
    Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο πρέπει να μισείς έναν άνθρωπο για να του λες κατάμουτρα ...α εσύ μου κάνεις καλύτερο έρωτα από τον γκόμενο...α όταν φεύγεις είμαι καλύτερα, όταν είσαι εδώ δεν αντέχω... αυτά είναι κανονική κακοποίηση! Προσπαθείς να τον εκδικηθείς για τον τρόπο που σου φερόταν στο παρελθόν; Κι απορώ δηλαδή πως κι ο άλλος κάθεται και τα ανέχεται όλα αυτά..ποιος ξέρει κι αυτός τι δικά του θεματα κουβαλάει.

    Το θέμα είναι ότι εσείς ως ενήλικες μπορείτε να κακοποιείται όσο θέλετε ο ένας τον άλλον ή τους εαυτούς σας, τα παιδιά σας όμως δεν σας φταίνε τίποτα να ζουν σε ένα τόσο νοσηρό περιβάλλον.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    [QUOTE=elisabet;1093196]Έχεις καταλάβει ότι τον κακοποιείς εσύ τώρα;
    Αν του λες όντως όλα αυτά και δεν τρολάρεις, πραγματικά τον κακοποιείς.
    Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο πρέπει να μισείς έναν άνθρωπο για να του λες κατάμουτρα ...α εσύ μου κάνεις καλύτερο έρωτα από τον γκόμενο...α όταν φεύγεις είμαι καλύτερα, όταν είσαι εδώ δεν αντέχω... αυτά είναι κανονική κακοποίηση! Προσπαθείς να τον εκδικηθείς για τον τρόπο που σου φερόταν στο παρελθόν; Κι απορώ δηλαδή πως κι ο άλλος κάθεται και τα ανέχεται όλα αυτά..ποιος ξέρει κι αυτός τι δικά του θεματα κουβαλάει.

    Το θέμα είναι ότι εσείς ως ενήλικες μπορείτε να κακοποιείται όσο θέλετε ο ένας τον άλλο
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 17:58.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Μια χαρά οικογένεια είμαστε
    ε μάλλον τρολάρεις τώρα

    Μια χαρά οικογένεια με μια σύζυγο που ήταν έτοιμη να τα τινάξει όλα στον αέρα και να φύγει με τον γκόμενο; Που λέει ότι καταρρέει ψυχολογικά επειδή δεν μπορεί να βλέπει τον άντρα της και να της θυμίζει όσα πέρασε; Που φροντίζει να του υπενθυμίζει συνεχώς ότι είχε άλλον και που δηλώνει ευθαρσώς πως και πάλι μόλις βρει τον επόμενο θα τον αφήσει και θα φύγει;

    Για τόσο ηλίθια τα χεις τα παιδιά σου;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    ε μάλλον τρολάρεις τώρα

    Μια χαρά οικογένεια με μια σύζυγο που ήταν έτοιμη να τα τινάξει όλα στον αέρα και να φύγει με τον γκόμενο; Που λέει ότι καταρρέει ψυχολογικά επειδή δεν μπορεί να βλέπει τον άντρα της και να της θυμίζει όσα πέρασε; Που φροντίζει να του υπενθυμίζει συνεχώς ότι είχε άλλον και που δηλώνει ευθαρσώς πως και πάλι μόλις βρει τον επόμενο θα τον αφήσει και θα φύγει;

    Για τόσο ηλίθια τα χεις τα παιδιά σου;

    Τα παιδιά μου δεν γνωρίζουν τίποτα. Το τι νιώθω
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 17:58.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Τα παιδιά μου δεν γνωρίζουν τίποτα. Το τι νιώθω εγώ και ο άντρα μου δεν τα έχουν επηρεάσει. Είμαστε εξαιρετικοί γονείς και οι 2. βγαίνουμε με τον σύζυγο παρέα, βγαίνουμε με τα παιδιά. Πάμε εκδρομές, κλπ. Ειμαστε πάντα δίπλα τους σαν γονείς. Εχουμε και οι 2 ένα υψηλό επίπεδο.
    άρα είναι ηλίθια και δεν έχουν καταλάβει πως και οι δύο τους γονείς καταρρέουν ψυχολογικά. Αυτό λες. Οκ.

  14. #44
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Τα παιδιά μου δεν γνωρίζουν τίποτα. Το τι νιώθω εγώ και ο άντρα μου δεν τα έχουν επηρεάσει. Είμαστε εξαιρετικοί γονείς και οι 2. βγαίνουμε με τον σύζυγο παρέα, βγαίνουμε με τα παιδιά. Πάμε εκδρομές, κλπ. Ειμαστε πάντα δίπλα τους σαν γονείς. Εχουμε και οι 2 ένα υψηλό επίπεδο.
    Και οταν γινει το μπαμ και χωρισετε θα ψαχνωνται τα παιδια να βρουν το γιατι. .....

    Κάθε φορά που σε διαβάζω πάντα στο ιδιο καταλήγω !
    Πάρε τις αποφάσεις σου ,εσυ έχεις την πίτα εσυ και το μαχαίρι ....Και τα δυο όμως δύσκολα φτιάχνουν κάτι ενιαίο. ...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Έχεις καταλάβει ότι τον κακοποιείς εσύ τώρα;
    Αν του λες όντως όλα αυτά και δεν τρολάρεις, πραγματικά τον κακοποιείς.
    Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο πρέπει να μισείς έναν άνθρωπο για να του λες κατάμουτρα ...α εσύ μου κάνεις καλύτερο έρωτα από τον γκόμενο...α όταν φεύγεις είμαι καλύτερα, όταν είσαι εδώ δεν αντέχω... αυτά είναι κανονική κακοποίηση! Προσπαθείς να τον εκδικηθείς για τον τρόπο που σου φερόταν στο παρελθόν; Κι απορώ δηλαδή πως κι ο άλλος κάθεται και τα ανέχεται όλα αυτά..ποιος ξέρει κι αυτός τι δικά του θεματα κουβαλάει.

    Το θέμα είναι ότι εσείς ως ενήλικες μπορείτε να κακοποιείται όσο θέλετε ο ένας τον άλλον ή τους εαυτούς σας, τα παιδιά σας όμως δεν σας φταίνε τίποτα να ζουν σε ένα τόσο νοσηρό περιβάλλον.
    ν
    Ο άντρας μου με αγαπάει υπερβολικά και το ξέρω. Δεν θέλ
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 17:58.

Page 3 of 57 FirstFirst 123451353 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 13:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 22:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 13:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 16:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 13:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •