Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 57 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 46 to 60 of 855
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    ν
    Ο άντρας μου με αγαπάει υπερβολικά και το ξέρω. Δεν θέλω να τον κακοποιώ αλλα δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά πολλές φορές. αν θέλει μπορεί να φύγει. Δεν τον υποχρεώνω να μείνει και να με ανεχτεί. Δική του απόφαση είναι να παραμείνει δίπλα μου. Πάνω από όλα είναι ο φίλος μου και πάντα στην σχέση μας έτσι ήμασταν. Τα λέγαμε όλα. Αυτό που έχω με τον άντρα μου ειναι κάτι εξαιρετικό.
    Φυσικά και αν θέλει μπορεί να φύγει. Το ότι δεν φεύγει ενώ ξεκάθαρα τον κακοποιείς κρύβει την δική του ψυχοπαθολογία.
    Όπως μπορούσες κια συ να φύγεις τα προηγούμενα χρόνια που αυτός ήταν αδιάφορος και σε κακοποιούσε λεκτικά όπως είπες....αλλά και συ δεν έφυγες. Προτίμησες να μείνεις και να αρρωστήσεις.

    Και σε πιστεύω ότι δεν θες να τον κακοποιείς. Το κάνεις όμως.

    Αν ήταν εξαιρετικό αυτό που έχεις με τον άντρα σου και η οικογένεια σου τέλεια όπως θες να την παρουσίασεις δεν θα χρειαζόταν ούτε αυτός ψυχίατρο, ούτε εσύ θα κατέρρεες. Ούτε προφανώς θα είχες βρει γκόμενο. Είναι τρομερα αντιφατικά αυτά που λες. Εχεις πιαστεί από το παραμύθι της τέλειας οικογένειας επειδή δεν έχεις το θάρρος να χωρίσεις και προσπαθείς να καταλάβεις τι φταίει που νιώθεις άθλια....το ότι δεν υπάρχει πουθενά η τελειότητα που προβάλεις...αυτό φταίει.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Φυσικά και αν θέλει μπορεί να φύγει. Το ότι δεν φεύγει ενώ ξεκάθαρα τον κακοποιείς κρύβει την δική του ψυχοπαθολογία.
    Όπως μπορούσες κια συ να φύγεις τα προηγούμενα χρόνια που αυτός ήταν αδιάφορος και σε κακοποιούσε λεκτικά όπως είπες....αλλά και συ δεν έφυγες. Προτίμησες να μείνεις και να αρρωστήσεις.

    Και σε πιστεύω ότι δεν θες να τον κακοποιείς. Το κάνεις όμως.

    Αν ήταν εξαιρετικό αυτό που έχεις με τον άντρα σου και η οικογένεια σου τέλεια όπως θες να την παρουσίασεις δεν θα χρειαζόταν ούτε αυτός ψυχίατρο, ούτε εσύ θα κατέρρεες. Ούτε προφανώς θα είχες βρει γκόμενο. Είναι τρομερα αντιφατικά αυτά που λες. Εχεις πιαστεί από το παραμύθι της τέλειας οικογένειας επειδή δεν έχεις το θάρρος να χωρίσεις και προσπαθείς να καταλάβεις τι φταίει που νιώθεις άθλια....το ότι δεν υπάρχει πουθενά η τελειότητα που προβάλεις...αυτό φταίει.

    Δεν μπορώ να σου εξηγήσω μαι σχέση μεταξύ 2 ανθρώπων Πρέπει να μ
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 16:57.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Δεν μπορούσα να χωρίσω και έκανα υπομονή. Είχα 2 παιδιά, δεν είχα χρήματα, κανέναν γονιό να με βοηθήσει.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Δεν μπορούσα να χωρίσω και έκανα υπομονή. Είχα 2 παιδιά, δεν είχα χρήματα, κανέναν γονιό να με βοηθήσει.
    Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω κάτι (πες με ηλιθια).. Πως μπορεί να υπάρχει σεξουαλικη ζωή με κάποιον που κατά τα άλλα λες ότι δεν τον αντέχεις...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Σήμερα νιώθω το μεγάλο θύμα της υπόθεσης και πραγ
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 16:57.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω κάτι (πες με ηλιθια).. Πως μπορεί να υπάρχει σεξουαλικη ζωή με κάποιον που κατά τα άλλα λες ότι δεν τον αντέχεις...
    Υπάρχουν και βιολογικές ανάγκες και πιστεύω ότι αν χάσουμε την επαφή θα το διαλυσουμε τελείως. Μου αρέσει να νιώθω γυναίκα. Μου αρέσει να τον νιώθω να μου κάνει έρωτα. Μερικές φορές μου βγάζει συναίσθημα και άλλες όχι.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Σήμερα νιώθω το μεγάλο θύμα της υπόθεσης και πραγματικά είμαι. Έκανα τα πάντα για τα παιδιά μου. Σήμερα έχουμε βρει μια ισορροπία σαν οικογένεια. Ο άντρας μου τρέχει για όλους μας. Πλέον είναι αυτό που πάντα ήθελα. Απλά εγώ νιώθω μακρυά του. Θυμώνω εύκολα μαζί του. Δεν τον δικαιολογώ πλέον. Απλά μου έχει βγάλει ένα τεράστιο θυμό. Άφησα τον γκόμενο για την οικογένεια μου διότι την έβαλα υψηλότερα. Σημερα νιώθω ότι κάνω πάλι υπομονή για να δώσω μια ευκαιρία. Είναι δύσκολο για εμένα αλλά έχω τα παιδιά μου. Σήμερα έχω και έναν άντρα σωστό. Περιμένω να ηρεμήσω λιγο για να δω που θα βγει η σχέση μας. Έχω πολλά σωματικά και ψυχολογικά προβλήματα. Το ξέρω. Δεν ξέρω όμως αν περάσουν όλα αυτά αν θα μπορέσω να ισορροπήσω και μαζί του. Δεν είναι εύκολη κατάσταση. Ενδεχομένως να έχω και κατάθλιψη και να χρειαστώ αγωγή αλλά με την ψωρίαση τα πράματα δεν είναι εύκολα. Όσο εκείνος είναι δίπλα μου καταλαβαίνω την αγάπη του.
    Καλά θα κάνεις να βρεις έναν καλό και σωστό ψυχολόγο.. Έτσι θα βοηθήσεις την ψυχολογική σου κατάσταση και κατ επέκταση θα δεις πιο καθαρά τι θέλεις.. Εκτός από αυτό θα πας καλύτερα με την ψωριαση.. Όπως ξέρεις είναι αυτοανοσο νόσημα.. Και με αυτή την κατάσταση χειροτερεύει..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Υπάρχουν και βιολογικές ανάγκες και πιστεύω ότι αν χάσουμε την επαφή θα το διαλυσουμε τελείως. Μου αρέσει να νιώθω γυναίκα. Μου αρέσει να τον νιώθω να μου κάνει έρωτα. Μερικές φορές μου βγάζει συναίσθημα και άλλες όχι.
    Δεν μπορώ να το αναλύσω αυτό.. Δηλαδή αυτά που σκέφτεσαι (το παρελθόν κτλ) τα σκέφτεσαι μόνο έξω από το κρεβάτι;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλά θα κάνεις να βρεις έναν καλό και σωστό ψυχολόγο.. Έτσι θα βοηθήσεις την ψυχολογική σου κατάσταση και κατ επέκταση θα δεις πιο καθαρά τι θέλεις.. Εκτός από αυτό θα πας καλύτερα με την ψωριαση.. Όπως ξέρεις είναι αυτοανοσο νόσημα.. Και με αυτή την κατάσταση χειροτερεύει..
    Εκεί πλέον πάω καλά. Πήγαμε στους καλ
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 16:57.

  10. #55
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Δεν μπορώ να το αναλύσω αυτό.. Δηλαδή αυτά που σκέφτεσαι (το παρελθόν κτλ) τα σκέφτεσαι μόνο έξω από το κρεβάτι;
    Ακριβώς αυτό σκέφτηκα...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Δεν μπορώ να το αναλύσω αυτό.. Δηλαδή αυτά που σκέφτεσαι (το παρελθόν κτλ) τα σκέφτεσαι μόνο έξω από το κρεβάτι;
    έξω από το κρεβάτι όπως και όταν είμαστε εκδρομή ή σε πάρτι.απλα το μυαλό μου ξεφεύγει. Η καθημερινή μου ζωή όμως με διαλύει. Αυτά μου επισημαίνει και εκείνος ότι τον τρελαίνει. Απλά δεν είμαι καλά εγώ.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Εκεί πλέον πάω καλά. Πήγαμε στους καλύτερους γιατρούς. Τώρα έχω πρόβλημα με τις αρθρωσεις μου. Κάνω ψυχοθεραπεία αραιά και που διότι δεν βλέπω κάποια βοήθεια. Τι ακριβώς να μου πούνε? Τις αδυναμίες μου τις ξέρω.
    Μα ψυχοθεραπεια δεν κάνουμε για να μάθουμε τις αδυναμίες μας.. Αυτές όλοι τις ξέρουμε.. Αλλά για να μας βοηθήσει να τα βρούμε με τον εαυτό μας.. Να δούμε τι αξίζουμε.. Τι θέλουμε.. Να δούμε την αλήθεια..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    έξω από το κρεβάτι όπως και όταν είμαστε εκδρομή ή σε πάρτι.απλα το μυαλό μου ξεφεύγει. Η καθημερινή μου ζωή όμως με διαλύει. Αυτά μου επισημαίνει και εκείνος ότι τον τρελαίνει. Απλά δεν είμαι καλά εγώ.
    Δηλαδή αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι εσύ δεν θέλεις αυτόν τον άνθρωπο στην ζωή σου.. Αλλά το κάνεις μαζί του μια χαρά επειδή υπάρχουν όπως λες "βιολογικές ανάγκες".. Αλλά σου αρέσει πολύ όλο αυτό..
    Κάπου εγώ σε χάνω ή εσύ δεν το εξηγείς σωστά......
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Δεν μπορώ να το αναλύσω αυτό.. Δηλαδή αυτά που σκέφτεσαι (το παρελθόν κτλ) τα σκέφτεσαι μόνο έξω από το κρεβάτι;
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μα ψυχοθεραπεια δεν κάνουμε για να μάθουμε τις αδυναμίες μας.. Αυτές όλοι τις ξέρουμε.. Αλλά για να μας βοηθήσει να τα βρούμε με τον εαυτό μας.. Να δούμε τι αξίζουμε.. Τι θέλουμε.. Να δούμε την αλήθεια..
    Την αλήθεια την ξέρω. Φοβάμαι να τα τιναξω όλα
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 16:57.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Έχω ζήσει έναν τεράστιο έρωτα και αγάπη με έναν άνθρωπο μου ένα
    Last edited by mariasilk; 14-02-2020 at 16:57.

Page 4 of 57 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •