Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 57 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 855
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Άλλο "ερωτευτηκα" και άλλο "ψάχνω να βρω ευτυχία"..
    Μάλλον να ξεφύγεις ψάχνεις..
    Μπορεί αν και το ξέρω ότι είναι ανήθικο και πρόστυχο για τον άντρα μου.

  2. #182
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Μπορεί αν και το ξέρω ότι είναι ανήθικο και πρόστυχο για τον άντρα μου.
    Απορία. Με τον καινούργιο έχετε κάνει και σεξ ή πλατωνικός απλά για να ξεχνιέσαι?

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Και 200 σελίδες να γράψετε τα ίδια θα σας λέει η θεματοθέτρια.

    Ελπίζω μόνο να τρολάρει.

    Αλλιώς λυπάμαι τα παιδιά της.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Απορία. Με τον καινούργιο έχετε κάνει και σεξ ή πλατωνικός απλά για να ξεχνιέσαι?
    ΝΑΙ και αλλα έχω τυψεις

  5. #185
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    ΝΑΙ και αλλα έχω τυψεις
    Αρα κάνεις έρωτα σε δύο άντρες.. Εεε τουλάχιστον περνάς καλά σε αυτό τον τομέα..

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Τα τελευταία 3 χρόνια ζούσα μόνη μου. Ο άντρας μου πουθενά. Να πεθαίνει η μαμά μου και εκείνος αλλού. Ο πατέρας μου να έχει τρελαθεί. Σπάω και κάνω μια σχέση εκτόνωσης. Με αφήνει και εκείνος. Ξαφνικά και αφού ζητάω διαζύγιο ο άντρας μου θυμάται να αλλάξει και αλλαζςι. Περνά τα χίλια μύρια όλο το καλοκαίρι. Χάνει την εμπιστοσύνη του σε εμένα. Προσπαθεί να την ξανακερδίσει αλλά εγώ νιώθω ότι πιεζομαι. Τον πληγώνω συνέχεια με εκρήξεις θυμού. Υπομένει όσο μπορεί. Εγω προσπαθώ να.σωσωτον εαυτό μου. Δεν με νοιάζει τίποτα άλλο. Έχω φτάσει να του φέρομαι άσχημα και το ξέρω. Έχει χαθεί και εκείνος. Σκέφτομαι να χωρίσω, σκέφτομαι να μείνω για τα παιδιά. Εκείνος να με αγκαλιάζει. Μερικές φορές κάθομαι στην αγκαλιά του και κοιμάμαι αλλά δεν ξέρω αν είναι από συνήθεια. Κάνουμε έρωτα αλλά δεν ξέρω αν είναι από οικειότητα. Δεν ξέρω αν θέλω να χωρίσω και να.ζησω μόνη και.οπως καταλήξει. Σκέφτομαι τα παιδιά μου. Κάποια στιγμή θα σπάσει.Δεν μπορώ να τον βοηθήσω διότι.νιωθω κουρασμένη.

  7. #187
    george1520
    Guest
    Αν σταματήσεις να χρησιμοποιείς την φράση "μένω για τα παιδιά μου" τότε ίσως βρεις τι είναι καλύτερο να κάνεις..

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Όταν είμαι έξω μαζί του είναι ιδιαίτερα διαχυτικη. Στο σπίτι κρύβομαι συνέχεια για να μιλάω με τον εραστή μου. Έχω διαλυθεί ψυχολογικά. Δεν ξέρω τι θέλω. Κοροϊδεύω 2 ανθρώπους και τον εαυτό μου και τα παιδιά μου. Ψάχνω από τον άντρα μου να νιώσω ξανά ερωτευμένη όπως παλιά. Εκείνος μου δείχνει στοργή και έρωτα αλλά το μυαλό μου είναι αλλού. Τα έχω κάνει σκατα. Αλλά δεν μπορώ να ισορροπήσω.

  9. #189
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Όταν είμαι έξω μαζί του είναι ιδιαίτερα διαχυτικη. Στο σπίτι κρύβομαι συνέχεια για να μιλάω με τον εραστή μου. Έχω διαλυθεί ψυχολογικά. Δεν ξέρω τι θέλω. Κοροϊδεύω 2 ανθρώπους και τον εαυτό μου και τα παιδιά μου. Ψάχνω από τον άντρα μου να νιώσω ξανά ερωτευμένη όπως παλιά. Εκείνος μου δείχνει στοργή και έρωτα αλλά το μυαλό μου είναι αλλού. Τα έχω κάνει σκατα. Αλλά δεν μπορώ να ισορροπήσω.
    Μείνε μόνη σου. Να ηρεμήσεις κι εσύ και οι άλλοι.

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μείνε μόνη σου. Να ηρεμήσεις κι εσύ και οι άλλοι.
    κάτι τέτοιο θα σημαίνει διαζύγιο και δεν ξέρω αν το θέλω

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    κάτι τέτοιο θα σημαίνει διαζύγιο και δεν ξέρω αν το θέλω
    αν δεν τρολαρεις, πραγματικα δεν ξερεις καθολου τι σου γινεται. μια μας λες οτι η εξωσυζυγικη επαφη ηταν στο παρελθον και τελειωσε, μια μας λες οτι εχετε επαφες και του τηλεφωνεις κρυφα. μια μας λες τον βλεπεις σαν γκομενο τον ανδρα σου, μια μας λες οτι εισαι ξενερωμενη και σκεφτεσαι τον εραστη.
    αν ειναι αληθινο το θεμα, , πηγαινε σε εναν ψυχιατρο/ψυχοθεραπευτη, να σε βοηθησει να καταλαβεις τι σου συμβαινει και γιατι εισαι τοσο ασταθης..

  12. #192
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    κάτι τέτοιο θα σημαίνει διαζύγιο και δεν ξέρω αν το θέλω
    Άκου.. Κράτησε τον άντρα σου.. Τον γκομενο σου.. Και όλα καλά.. Αφού η λύση για να μην κοροϊδεύεις κανένα δεν συμβαδίζει με τα θέλω σου.. Συνέχισε να το κάνεις. Που είναι το πρόβλημα?

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Ο άντρας μου πλέον μου φέρεται πολύ καλά. Προσπαθεί να είναι τρυφερος αλλά έχει και αυτός τεράστιο στρες με όλα. Εγώ έχω κατεβάσει ρολά όταν είμαι σπίτι μου. Έξω είμαι μια χαρά μαζί του και νιώθω αρκετά ερωτικά. Σπίτι όμως μου έρχονται οι άσχημες αναμνήσεις και δεν μπορώ να ξεφύγω. Δεν μου κάνει τίποτα εκείνος απλά εγώ νιώθω ότι πνίγομαι. Σε κάθε περίπτωση ενθουσιάζομαι να μιλάω με κάποιον άλλον. Μου δίνει την χαρά που μου λείπει. Τυπικά η ζωή μου είναι καλή. Ουσιαστικά όμως νιώθω χάλια. Θέλω να περάσει ο καιρός να δω τι νιώθω για τον άντρα μου.

  14. #194
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Ο άντρας μου πλέον μου φέρεται πολύ καλά. Προσπαθεί να είναι τρυφερος αλλά έχει και αυτός τεράστιο στρες με όλα. Εγώ έχω κατεβάσει ρολά όταν είμαι σπίτι μου. Έξω είμαι μια χαρά μαζί του και νιώθω αρκετά ερωτικά. Σπίτι όμως μου έρχονται οι άσχημες αναμνήσεις και δεν μπορώ να ξεφύγω. Δεν μου κάνει τίποτα εκείνος απλά εγώ νιώθω ότι πνίγομαι. Σε κάθε περίπτωση ενθουσιάζομαι να μιλάω με κάποιον άλλον. Μου δίνει την χαρά που μου λείπει. Τυπικά η ζωή μου είναι καλή. Ουσιαστικά όμως νιώθω χάλια. Θέλω να περάσει ο καιρός να δω τι νιώθω για τον άντρα μου.
    Σήμερα δεν τον θες.. Αλλά σε 5 μέρες μπορεί να τον θες? Εσύ πάντως το έχεις τερματίσει.. Ή έχεις υπερβολική φαντασία και μας λες μια ωραία ιστορία.. Ή όλο αυτό είναι αλήθεια.. Και είναι τρομακτικηηηηηη

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σήμερα δεν τον θες.. Αλλά σε 5 μέρες μπορεί να τον θες? Εσύ πάντως το έχεις τερματίσει.. Ή έχεις υπερβολική φαντασία και μας λες μια ωραία ιστορία.. Ή όλο αυτό είναι αλήθεια.. Και είναι τρομακτικηηηηηη
    Και στους ψυχοθεραπευτές που πάω μένουν άφωνοι και δεν ξέρουν τι να μου πούνε. Έχω διαλυθεί.

Page 13 of 57 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •