Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 42
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 42 of 57 FirstFirst ... 32404142434452 ... LastLast
Results 616 to 630 of 855
  1. #616
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Πρωτα απο ολα, προσωπικα σε πιστευω διοτις δεν υπαρχει λογος να μπεις να γραψεις μια ψευτικη ιστορια, για πιο λογο να το κανεις? μα και δεν ειναι κατι το τοσο μυθικα ειδανικο για να ακουγετε ψεμα.
    Στο θεμα σου τωρα, λοιπον, η γνωμη μου ειναι οτι ειναι παρα πολυ δυσκολη στην εποχη μας να υπαρξουν δυο ανθρωποι ερωτευμενοι για τοσο πολλα χρονια! ειναι σχεδον απιθανο και απο τις δυο πλευρες για χιλιαδες λογους .Ο λογος που κραταει ομως δυο ανθρωπους να ειναι δεμενοι δεν ειναι αναγκη να ειναι το απολυτο συναισθημα του ερωτα, υπαρχουν αλλες συναισθηματικες αξιες που το κανουν κι μαλιστα πολυ πιο καλα διοτι ο ερωτας δεν περιλαμβανει παντα την απολιτη και ειρηνικη συνυπαρξη, απεναντιας πολλες φορες συμβαινει το αντιθετο.Ετσι λοιπον υπαρχουν συναισθηματα οπως της αγνης γαπης μεσα απο το νιαξιμο για τον αλλον, δλδ το να θελεις να ειναι υγειες, να περναει καλα ,υπαρχει η δυναμη του οτι οταν εισαι μαζι του μπορεις και περνας πολυ καλα, κουβεντιαζετε πολυ καλα, διασκεδαζετε πολυ καλα ,εχετε μια υπεροχη συμβιωση δλδ,αυτο δεν ειναι ερωτας αλλα βοηθαει να ειναι μαζι για παντα δυο ανθρωποι.Υπαρχουν κι πολλα αλλα,οπως εαν υπαρχουν παιδια στην μεση , και φυσικα ενα πολυ δυνατο ειναι η συνηθεια. Υπαρχει βεβαια και το οικονομικο - χωρις να θελω να σε προσβαλω, το λεω γενικα - κατις πολυ σημαντικο !
    Αυτο που θα ηθελα να πω,ειναι οτι μου κανει εντυπωση που λες ""να μου κανει ερωτα " και οχι να κανετε ερωτα!! ειναι πολυ εγωιστικο αλλα ταυτοχρονα μαρτηραει οτι υπηρχε ενα ειδος εξηπηρετησης απο αυτον προς εσενα, οτι το εκανε για να σε ευχαριστηση κι οχι για να ευχαριστηθειτε και οι δυο σας! ουτε καν την λεξη σεξ δεν γραφεις ωστε να φανει οτι υπηρξε εντονο παθος κι οτι ηταν τοσο δυνατο που εκανε το ταξιδι αυτο! Αυτο σε συνδιασμο με το να μην πραξεις πωτες κατι που να τον κανει να σε δει ως αναγκαια ,το να μην το προσεφερες κατις δλδ διοτι δεν στο ζητησαι αυτος, σε εφεραν σε ενοχες να νομιζεις οτι δεν υπηρξες σημαντικη, οτι δεν εισουν ακρογονιαιος λιθος για αυτον! και το καταλαβαινω,διοτι οι γυναικες θελετε να νιωθετε οτι χωρις εσας εμεις θα εχουμε προβλημα υπαρξης κατα καποιο τροπο,οχι με κακη εννοια, απεναντιας! το λεω με το οτι θελεις να νιωσεις και να ξερεις οτι ο ανδρας σου εξαρτατε απο εσενα! οταν λοιπον πωτες δεν ενιωσες αυτο το αισθημα ειναι λογικο αγχος να σε τριγυριζε, διοτις ευκολα θα μπορουσε να εχει αλλη γυναικα και να μην το παρεις χαμπαρι οταν δεν υπαρχει αυτη η αναγκαια υπαρξη του μεσα απο εσενα! ετσι λοιπον οι τυψεις και η αμφισβητηση τουΕΓΩ σου σε συνδιασμο με τα πολλα χρονια σε εκαναν να βρεις αλλον ανδρα για να μπορεσεις να νιωσεις την ναγκη της επιβεβαιωσης ως γυναικα οτι υπρχει ακομα απο τους υπολοιπους ανδρες η ελξη! το παθος γι εσενα! αρα θα υπαρχει κι απο αυτον !
    Αυτο νομιζω οτι συναιβει σε εσενα. Δεν νομιζω οτι φταιει πως επαψε τελευταιο καιρο να μην ειστε ερωτευμενοι, αυτο λυπαμαι αλλα εχει φυγει τα 3-4 χρονια που εισασταν μαζι! δεν ειναι δικη μου γνωμη αυτο ειναι απο πολλους ψυχολογους και ψυχαναλυτες οπου εχουν την αποψη οτι οσο πιο συγχρωνη και εξελυγμενη ειναι η κοινωνι ,η πολη που μενει ενα ζευγαρι τοσο πιο λιγο κραταει και ο πραγματικος τους ερωτας!
    Κάνεις λάθος. Έζησα τρέλα ερωτευμένη του για 15 χρόνια. Έχω ζήσει μαζί του εμπειρίες που άλλες γυναίκες θέλουν δέκα ζωές. Στα δέκα χρόνια που έστειλε 8001 τριαντάφυλλα. Έζησα τρομερά μαζί του. Από χορούς σε πρεσβείες μέχρι μπουζούκια στην Αθηνών. Ξέρεις πως είναι για μια γυναίκα να νιώθει η βασίλισσα ενός άντρα που όλοι θαυμάζουν. Τα ένιωσα όλα αυτά. Ένιωσα την απόλυτη ηδονή μιας ερωτικής σχέσης. Έκανα ταξίδια ξαφνικά χωρίς βαλίτσα. Τα ψώνιζα εκεί. Μείναμε μια εβδομάδα σε μια σουίτα χωρίς να βγούμε έξω και κλείναμε 12 χρόνια. Δεν ήθελα επιβεβαίωση. Απλά έπαψα να αγαπώ τον άντρα μου και ήθελα να αγαπήσω από την αρχή. Δεν είναι κακό αυτό. Γιατί στην Ελλάδα το λέμε κακό? Γιατί πρέπει να ψάχνω επιβεβαίωση? Επιβεβαίωση έχω πάρει για 15 χρόνια από έναν μοναδικό άντρα.

  2. #617
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Κάνεις λάθος. Έζησα τρέλα ερωτευμένη του για 15 χρόνια. Έχω ζήσει μαζί του εμπειρίες που άλλες γυναίκες θέλουν δέκα ζωές. Στα δέκα χρόνια που έστειλε 8001 τριαντάφυλλα. Έζησα τρομερά μαζί του. Από χορούς σε πρεσβείες μέχρι μπουζούκια στην Αθηνών. Ξέρεις πως είναι για μια γυναίκα να νιώθει η βασίλισσα ενός άντρα που όλοι θαυμάζουν. Τα ένιωσα όλα αυτά. Ένιωσα την απόλυτη ηδονή μιας ερωτικής σχέσης. Έκανα ταξίδια ξαφνικά χωρίς βαλίτσα. Τα ψώνιζα εκεί. Μείναμε μια εβδομάδα σε μια σουίτα χωρίς να βγούμε έξω και κλείναμε 12 χρόνια. Δεν ήθελα επιβεβαίωση. Απλά έπαψα να αγαπώ τον άντρα μου και ήθελα να αγαπήσω από την αρχή. Δεν είναι κακό αυτό. Γιατί στην Ελλάδα το λέμε κακό? Γιατί πρέπει να ψάχνω επιβεβαίωση? Επιβεβαίωση έχω πάρει για 15 χρόνια από έναν μοναδικό άντρα.
    δεν το λεμε κακο.
    βρες καποιον αλλον.
    αφου δεν αγαπας πια τον ανδρα σου. τι καθεσαι και κλαις πανω απο το χυμενο γαλα;
    κι εκεινος σε απατησε. πριν απο σενα μαλιστα.
    εσυ, γιατι δεν μπορεις να ξεπερασεις το οτι τον απατησες;

    το ιδιο πραγμα κανατε.
    αφου δεν τον αγαπας, ασε το βολεμα σου και βρες καποιον αλλον.
    γιατι συνεχιζεις το drama?

  3. #618
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν το λεμε κακο.
    βρες καποιον αλλον.
    αφου δεν αγαπας πια τον ανδρα σου. τι καθεσαι και κλαις πανω απο το χυμενο γαλα;
    κι εκεινος σε απατησε. πριν απο σενα μαλιστα.
    εσυ, γιατι δεν μπορεις να ξεπερασεις το οτι τον απατησες;

    το ιδιο πραγμα κανατε.
    αφου δεν τον αγαπας, ασε το βολεμα σου και βρες καποιον αλλον.
    γιατι συνεχιζεις το drama?
    Ξέρεις πολλούς άντρες να απαιτούν χωρίς σωματική επαφή? Θα σου πω μάλιστα ότι κάποια στιγμή μίλησα με την γκόμενα και μου το επιβεβαίωσε. Μου είπε ότι πέρασε πέντε χρόνια ψυχοθεραπεία για να ξεπεράσει έναν έρωτα με έναν άνθρωπο που δεν την ακούμπησε ποτέ. Εγώ είχα πάψει να τον αγαπάω ήδη τότε. Δεν ζήλεψα. Μάλλον την λυπήθηκα. Δεν έκανε τίποτα κακό. Ερωτεύτηκε έναν άντρα που δεν είχε ποτέ. Ένας έρωτας χωρίς αρχή και τέλος.

    Δεν συνεχίζω κανένα δράμα. Αυτά έζησα. Με βοήθησε η ψυχολόγος να καταλάβω ότι πρέπει να μείνω με τον άντρα μου και σου εξήγησα το γιατί. Μένω μαζί του από ψυχολογική ανάγκη για ηρεμία. Δεν μένω από ερωτική ανάγκη. Μένω μαζί του επειδή έχουμε δύο παιδιά, περνάμε καλά και είναι καλός εραστής. Απλά σήμερα είμαι ήρεμη διότι ξέρει ότι δεν τον αγαπώ ερωτικά.

  4. #619
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Ήταν ειλικρινής μαζί μου. Πολύ απλα και σταρατα. Τότε σταμάτησα στην ουσια να τον θαυμάζω και να τον αγαπώ. Θυμάμαι ότι έκανε ένα ταξίδι 44 ωρών για να μου κάνει έρωτα και να ξαναφύγει πίσω.
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Με πίεσε να του πω. Του είπα ότι ο άντρας μου έκανε 88 ώρες ταξίδι για να βρεθεί μαζί μου και το σεξ ήταν καταπληκτικό.






    Η Αμερικανίδα πριν από τρείς μήνες μου ζήτησε να κάνει μια συνεδρια με τον άντρα μου. Εκείνος την έκανε χωρίς κανένα πρόβλημα.

    Την επόμενη ημέρα μου λέει.. πως άντεξες τόσα χρόνια με έναν άνθρωπο που σε διαβάζει στο λεπτό. Που μπορεί να σε χειραγωγήσει τόσο εύκολα ? Δεν με χειραγωγήσε ποτέ της λέω.

    Μου έστειλε το βίντεο της συνεδρίας. Οι ρόλοι άλλαξαν σε πέντε λεπτά. Την έκανε να κλαει με αναφιλητα. Την διέλυσε ψυχολογικά καθώς ένιωσε ότι εκείνη προσπαθούσε να μπει στο μυαλό του χωρίς να της το έχει επιτρέψει. Τις έδινε απαντήσεις που την έκαναν να ρωτάει πράγματα που έβγαιναν εκτός ορίων. Της απαντούσε με ειλικρίνεια.

    Την είχα προειδοποιήσει. Μην κάνεις το λάθος να τον πιέσεις διότι θα σε διαλύσει. Μιλάει μόνο σε εμένα διότι με εμπιστεύεται.

    Από την μια ήθελα να γελάσω και από την άλλη ντράπηκα. Ντράπηκα διότι έβαλα τον άντρα μου να γίνει παιχνίδι μιας άλλης γυναίκας. Ντράπηκα που σταμάτησα να τον αγαπώ.

    Η ψυχολογος όταν ηρέμησε μου είπε ότι τέτοιοι άντρες είναι σαν τα ναρκωτικά. Σε φτάνουν στην υπέρτατη ηδονή αλλά σου αφήνουν τέτοια κατάλοιπα που θα σε κυνηγούν μια ζωή. Ευχαριστώ δεν θα πάρω. Την είχα προειδοποιήσει. Σκέψου της λέω να τον είχες γνωρίσει ερωτικά.

    Ποτέ δεν κατάλαβε κανένας και καμία ψυχολόγος ότι ένας τέτοιος άντρας μπορεί να αγαπήσει τόσο πολύ και να ελευθερώσει τέτοια ενέργεια που είτε την αντέχεις είτε όχι. Είναι δύσκολο να καταλάβεις πως μαζί σου είναι τόσο ήρεμος και στοργικός όταν αγαπάει.

    Γιατί λοιπόν μένω μαζί του και του κάνω σεξ χωρίς φιλιά. Είναι μια κοινή μας επιλογή. Εκείνος δεν έχει την δύναμη να αγαπήσει πάλι και μάλιστα μου λέει μάλλον κακό θα κάνω στις γυναίκες μετά από τέτοιες πληγές που μου έχεις κάνει. Πλέον δεν θα ανοιχτω ξανά και απλά θα τις τρελάνω. Εγώ από την άλλη νιώθω ότι με έχει γεμίσει με τα σημάδια του. Θα πρέπει να λέω ψέματα για μια ζωή για να βρω έναν άνθρωπο. Θα πρέπει να εξηγώ πως σταμάτησα να αγαπάω έναν τέτοιο άντρα. Επειδή οι άντρες είναι εγωιστές δεν θα καταλάβουν ποτέ πως μπορεί μια γυναίκα που τα έχει όλα απλά να σταματήσει να αγαπάει.
    Το έζησα με τον γκόμενο. Είδα στα μάτια του τον φόβο. Με είχε και δεν του έφτανα. Ήθελε να νιώθει ο πρώτος και ο μοναδικός. Δεν κατάλαβε ποτέ ότι δεν έπρεπε να ρωτάει πράγματα για το παρελθόν μου. Τον είχα προειδοποιήσει να μην το κάνει διότι θα πληγωθεί. Κανένας άντρας δεν θα νιώθει άνετα με μια γυναίκα που έχει δώσει και έχει πάρει τα πάντα. Νιώθουν ανήμποροι. Νιώθουν ότι πρέπει να είναι εκείνοι οι τρομεροί και φοβεροί. Δεν τους φτάνει η αγάπη μιας γυναίκας για το σήμερα. Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι απλά δεν μπορώ να πω ψέματα για την ζωή μου. Αυτή έζησα. Δεν θα λέω ψέματα για να τους μεγαλώσω τον εγωισμό.

    Έχουν φτάσει να μου την πέφτουν στο FB και να με ρωτάνε εάν έχω πάει σε όλα αυτά τα μέρη που έχω φωτογραφίες? Προφανώς και έχω πάει. Προφανώς και έχω ζήσει μια καλή ζωή με πολύ έρωτα και αγάπη. Προφανώς και πήγα με τον άντρα μου. Δεν καταλαβαίνουν ότι μπορεί να τα έχεις όλα και απλά να πάψεις να αγαπάς.

    Έπαψα βρε παιδιά και δεν νιώθω πλέον ενοχές. Απλά τελείωσε. Γιατί πρέπει να προσπαθείτε να φανείτε καλύτεροι? Δεν το ζητάω. Αφήστε πίσω το παρελθόν μου. Είναι δικό μου. Μην ψάχνετε να βρείτε ψεγάδια για να φανείτε καλύτεροι. Δεν χρειάζονται ψεγάδια για να πάψεις να αγαπάς. Αντίθετα. Τα ψεγάδια μερικές φορές λειτουργούν λυτρωτικά και διατηρούν τις σχέσεις.

    Αυτό έμαθα με την αμεριικανιδα. Στην Ελλάδα μάλλον έχουμε πολλά προβλήματα ειλικρίνειας στις σχέσεις και άρα δεν μπορούν να τα καταλάβουν. Πολύ ψέμα που εγώ σιχαίνομαι. Ψεύτικοι άνθρωποι που φοβούνται.

    Μετα μου λες για αληθειες ,αλλα νομιζω τελικα εδω μεσα καποιοι υποτιματε πολυ την νοημοσυνη των αλλων ,αλλα αφου σου αρεσει εγω παω πασο ..... κοιτα να εισαι πιο πιστικη ομως απο εδω και περα και αν θες τετοια συζητηση ,μια χαρα εδω ειμαστε ,αφου σου αρεσει εσενα εμας μας περισσεύει.....αλλα απο μερους μου μπορει να λεγονται που και που αληθειες γιατι ετσι μου αρέσει να μιλαω και ας ειναι σκληρες ,αυτη ειναι η ουσια τους αλλωστε ...

    Λοιπον ....
    Το ταξιδι των 44 ωρων εγινε 88 ωρων..
    Ετσι απο περιεργεια για πες μας ακριβως που ηταν ?
    Αλλα ασε μπορω να φανταστω που κατοικει ,σε αλλο πλανητη οπως και εσυ φανταζομαι και να ξερεις δεν το λεω καθολου ειρωνικα ,αληθεια ...


    Οσο για την ψυχολογο να της πεις στην επομενη συνεδρια να σκισει τα πτυχια της.....
    Αφου καταφερε πελετης ο οποιος ειναι τοσο σπουδαιος οσο λες και πανεξυπνος και χειραγωγει γυναικες, αλλά δεν μπορεσε να χειραγωγησει τον συνεταιρο που του εφαγε τοσο λεφτα και εκτος αυτου ,αντι να τον εχει χειροποδαρα δεμενο νομικα(λογο του μυαλου του ) ωστε να ειναι καλυμμενος ,επεσε αυτος σε καταθληψη, να την φτασει σε σημειο να κλαψει μεσα σε πεντε λεπτα,τι να πω ...αφωνη που λενε ...
    Ξερεις και αυτο ειναι αντιεπαγγελματικο..

    Αν καταφερε εσενα ενας τετοιος ανθρωπος να ασκησει ολη αυτη την εξουσια επανω σου και δεν σε χωριζει,εγω νομιζω οτι ο λογος που το κανει ειναι οτι δεν προκειται να βρει αλλη τετοια γυναικα με τετοιο μυαλο και προσωπικοτητα για να τα κανει ολα αυτα .
    Οσο για τις φιλες σου που λες οτι σε ζηλευουν ,αν ειναι αυτες που εισασταν μαζι στα μαγικα ταξιδια και στις δεξιωσεις δεν μου κανει εντυπωση ειλικρινα ..Τα ιδια μυαλα εχετε γι αυτο συμφωνειται ...

    Απλα να ξερεις οτι λιγες θα ηταν οι γυναικες που θα ηθελαν ενα τετοιο αντρα ...Τωρα αν καταφερε να χειραγωγησει και την ψυχολογο και μαλιστα σε πενντε λεπτα σου ειπα ,βρηκες την ψυχολογο που εψαχνες γι αυτο κουμπωσατε ,αλλα εγω τελικα προτιμω του Ελληνες ,δεν θα σου ζητησω συστασεις .....


    Τωρα για τον εραστη τι να πω βρε κοριτσι μου ειλικρινα ...Ολοι αυτοι καπως ετσι ξεκινανε ...
    Πονεμενοι ,κατατρεγμενοι που ψαχνουν μια μητρικη φροντιδα ,φανταζομαι σου εχει πει οτι απο εσενα ακουσε και τα λογια που δεν ειχε ακουσει ποτε απο την κακια την μανα του που τον κακομεταχειριζοταν και πολλα πολλα αλλα που οταν στο τελος καταλαβεις οτι στα λενε γιατι θελουν μονο και μονο να σε πηδηξουν ,εκει ακριβως καταλαβαινεις ποση αρρωστια κουβαλανε και αυτοι ..
    Δεν το λες και νορμαλ ενας αντρας να θελει να πηδηξει την υποτιθεμενη μανα του ...Ποια γυναικα πεσμου σε παρακαλω εξιταρατε απο αντρα που της λεει μου θυμιζεις την μανα μου γι αυτο και σε αγαπάω?
    Ποσο αρρωστια κρυβει αυτο μεσα του ...
    Στην περιπτωση σου θα του ελεγα και πιστεψε με πιανει ,αφου με βλεπεις σαν την μανα σου τοτε αντε στο καλο παλικαρι μου και κοιτα να τρως καλα και να φορας ζακετα για να μην κρυωνεις ....
    και οχι να παρατησεις αυτο τον αντρα που λες οτι εχεις για ενα τετοιο τυπο...
    Ξερεις παιζει και αλλο σεναριο με εραστες ...Το χρημα ,αλλο παραγοντας ,αν δουν οτι υπαρχει κιολας ,ξεκινανε ετσι πονεμενα και μετα αρχιζουν και σε πετανε μπηχτες για αυτοκινητα που δεν εχουν ,για αλλα πραγματα που τους λειπουν αλλα εσυ εισαι τυχερη που τα εχεις και αν θες μπορεις να τους "δανεισεις ¨,ετσι ξεκινανε παντα ,ωστε να παρουν αυτα που θελουν ...
    Ετσι μεταξυ σοβαρου και αστείου που λενε .....
    Πως εσυ τοσο εξυπνη γυναικα αφεθηκες σε ενα τετοιο ανθρωπο ειλικρινα στο λεω αφου ειναι αληθεια συνεχιζεις και υποτιμας και τον ευατο σου με ολο αυτο και ολη σου την οικογενεια ...


    Αφου λοιπον αποφασισες να μεινεις με τον αντρα σου ,μπραβο σου ,εστω και αργα καταλαβες τι εστι γκομενος ,αλλα κοιτα απο εδω και περα να στηριξεις την αποφαση σου ,να ξεχασεις οτι εγινε και να πας παρακατω ..


    Αλλιως παρε ολες αυτες τις σελιδες που εγραψες ,συμπληρωσε και ενα ωραιο επιλογο και στελτες σε εναν εκδοτικο οικο και σου υπογραφω θα γινει ενα ακομα Βest Seller ...'
    Οχι τιποτα να βγει και κατι καλο απο ολη αυτο το μελανι που εχει χυθει εδω μεσα και ισως αποκτησεις ενα επιπλεον εισοδημα αφου πλεον ειστε χρεωκοποιμενοι .Γιατι εμενα αυτη την περιδο αν ειχα αποφασισσει να μεινω με τον αντρα μου αυτο θα με απασχολουσε ,να βρω λυσεις για να εχω εξτρα εισοδηματα ,οχι τιποτε αλλο εχετε και παιδια μην το ξεχναμε και οπως και να γινει οποτε ζοριζομαι για κατι εστιαζω εκει και παντα πετυχαινω το στοχο μου ...
    Τωρα αν εσυ θυμηθηκες μετα απο τοσα χρονια γαμου και δυο παιδια να ζησεις την ζωη που δεν εζησες και να βγαλεις ολα σου τα αποθημενα εκεινα τι φταινε ρε συ να ζουνε τετοιες καταστασεις .

    Ελεγες πριν καποιες σελιδες για την κορη σου που ειναι μικρη ....Καντα ολα στην ακρη βρε κοριτσι μου και για χαρη της εφοσον αποφασισες να μεινεις δωστεις ενα σωστο πρότυπο μητερας που πρεπει να εχει σαν κοριτσακι και αυτη στο μυαλο της ,γιατι αργοτερα θα λυσεις τα δικα σου και θα τρεχεις να μαζεψεις της κορης σου με ολα αυτα που ζει το παιδι ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #620
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Ξέρεις πολλούς άντρες να απαιτούν χωρίς σωματική επαφή? Θα σου πω μάλιστα ότι κάποια στιγμή μίλησα με την γκόμενα και μου το επιβεβαίωσε. Μου είπε ότι πέρασε πέντε χρόνια ψυχοθεραπεία για να ξεπεράσει έναν έρωτα με έναν άνθρωπο που δεν την ακούμπησε ποτέ. Εγώ είχα πάψει να τον αγαπάω ήδη τότε. Δεν ζήλεψα. Μάλλον την λυπήθηκα. Δεν έκανε τίποτα κακό. Ερωτεύτηκε έναν άντρα που δεν είχε ποτέ. Ένας έρωτας χωρίς αρχή και τέλος.

    Δεν συνεχίζω κανένα δράμα. Αυτά έζησα. Με βοήθησε η ψυχολόγος να καταλάβω ότι πρέπει να μείνω με τον άντρα μου και σου εξήγησα το γιατί. Μένω μαζί του από ψυχολογική ανάγκη για ηρεμία. Δεν μένω από ερωτική ανάγκη. Μένω μαζί του επειδή έχουμε δύο παιδιά, περνάμε καλά και είναι καλός εραστής. Απλά σήμερα είμαι ήρεμη διότι ξέρει ότι δεν τον αγαπώ ερωτικά.
    ναι, ξερω. υπαρχουν κι αλλοι υποκριτες. δεν ηταν ο μονος...
    ενταξει, αν παραμυθιαζεις τον εαυτο σου με τις σαχλαμαρες που σου ειπε ο σουπερ συζυγος, δεν απορω που εχεις βραχυκυκλωσει...
    επειδη δεν της επιανε το χερι δεν υπηρξε σωματικη επαφη!!! στο ειπε και το πιστεψες οτι ειναι οκ, αν δεν της πιανει το χερι, και το λες και παραεξω!!!
    δλδ το οτι της επιανε ολο το σωμα και εκαναν σεξ , ΔΕΝ ειναι σωματικη επαφη. επρεπε να της πιασει και το χερι...
    ας της επιανε το χερι, χωρις να την πηδαει... καλυτερα θα ηταν...

    αυτο που βλεπω οτι ο κ. τελειος σας εστειλε και τις δυο στον ψυχιατρο... εκτος αν επιλεγει γυναικες που παραμυθιαζονται ευκολα και εισασταν ηδη για ψυχιατρο.
    το οτι δεν τον ειχε ποτε, εννοειται οτι ισχυει, αλλα ισχυει για ολες τις γυναικες και ανδρες που μπαινουν σε σχεσεις με δεσμευμενους κι ελπιζουν να τους χωρισουν. ολες στον ψυχιατρο καταληγουν , αν δεν ξερουν που πανε και μπλεκουν.
    αυτο ομως δεν εχει σχεση με το "χερι". το οτι δεν της επιανε το χερι ειναι αστεια δικαιολογια του για να υπονοει οτι δεν μετραει αυτο το κερατο.
    πραγματικα αστειο...

    το οτι δεν τον αγαπουσες ηδη, ειναι αλλο κεφάλαιο, αλλα μην μας λες οτι δεν εκανε και τπτ επειδη δεν της επιανε το χερι... αυτα ειναι υποκρισιες.
    η γυναικα πηγε στον ψυχιατρο επειδη δεν καταφερε να τον χωρισει, οχι επειδη δεν της επιανε το χερι...τα αλλα της τα επιανε..

    ΑΥΤΑ ΕΖΗΣΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΑ ΛΙΒΑΝΙΖΕΙΣ;;;; αφου σε βοηθησε τοσο η καλη αμερικανιδα ψυχιατρος που σου ειπε οτι την εβγαλε νοκ αουτ ο συζυγος στα 5 λετπα, γιατι δεν προχωρας; γιατι τα λιβανιζεις ακομα και τα επαναλαμβανεις; αυτη η ψυχολογος, η ζει μονο στο μυαλο σου, η ειναι ασχετη. αν ζει στο μυαλο σου, γραψε μυθιστορημα.

    ωραια! λες, πηρες αποφασεις και εισαι μια χαρα με αυτες. καλη ζωη, λοιπον!!!!
    γιατι τα λιβανιζεις παλι;
    γιατι εισαι παλι εδω να τα επαναλαμβανεις; ποιο ειναι το προβλημα τωρα; αφου στα ελυσε ολα, η ψυχολογος.
    Last edited by Remedy; 07-01-2021 at 10:53.

  6. #621
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μετα μου λες για αληθειες ,αλλα νομιζω τελικα εδω μεσα καποιοι υποτιματε πολυ την νοημοσυνη των αλλων ,αλλα αφου σου αρεσει εγω παω πασο ..... κοιτα να εισαι πιο πιστικη ομως απο εδω και περα και αν θες τετοια συζητηση ,μια χαρα εδω ειμαστε ,αφου σου αρεσει εσενα εμας μας περισσεύει.....αλλα απο μερους μου μπορει να λεγονται που και που αληθειες γιατι ετσι μου αρέσει να μιλαω και ας ειναι σκληρες ,αυτη ειναι η ουσια τους αλλωστε ...

    Λοιπον ....
    Το ταξιδι των 44 ωρων εγινε 88 ωρων..
    Ετσι απο περιεργεια για πες μας ακριβως που ηταν ?
    Αλλα ασε μπορω να φανταστω που κατοικει ,σε αλλο πλανητη οπως και εσυ φανταζομαι και να ξερεις δεν το λεω καθολου ειρωνικα ,αληθεια ...


    Οσο για την ψυχολογο να της πεις στην επομενη συνεδρια να σκισει τα πτυχια της.....
    Αφου καταφερε πελετης ο οποιος ειναι τοσο σπουδαιος οσο λες και πανεξυπνος και χειραγωγει γυναικες, αλλά δεν μπορεσε να χειραγωγησει τον συνεταιρο που του εφαγε τοσο λεφτα και εκτος αυτου ,αντι να τον εχει χειροποδαρα δεμενο νομικα(λογο του μυαλου του ) ωστε να ειναι καλυμμενος ,επεσε αυτος σε καταθληψη, να την φτασει σε σημειο να κλαψει μεσα σε πεντε λεπτα,τι να πω ...αφωνη που λενε ...
    Ξερεις και αυτο ειναι αντιεπαγγελματικο..

    Αν καταφερε εσενα ενας τετοιος ανθρωπος να ασκησει ολη αυτη την εξουσια επανω σου και δεν σε χωριζει,εγω νομιζω οτι ο λογος που το κανει ειναι οτι δεν προκειται να βρει αλλη τετοια γυναικα με τετοιο μυαλο και προσωπικοτητα για να τα κανει ολα αυτα .
    Οσο για τις φιλες σου που λες οτι σε ζηλευουν ,αν ειναι αυτες που εισασταν μαζι στα μαγικα ταξιδια και στις δεξιωσεις δεν μου κανει εντυπωση ειλικρινα ..Τα ιδια μυαλα εχετε γι αυτο συμφωνειται ...

    Απλα να ξερεις οτι λιγες θα ηταν οι γυναικες που θα ηθελαν ενα τετοιο αντρα ...Τωρα αν καταφερε να χειραγωγησει και την ψυχολογο και μαλιστα σε πενντε λεπτα σου ειπα ,βρηκες την ψυχολογο που εψαχνες γι αυτο κουμπωσατε ,αλλα εγω τελικα προτιμω του Ελληνες ,δεν θα σου ζητησω συστασεις .....


    Τωρα για τον εραστη τι να πω βρε κοριτσι μου ειλικρινα ...Ολοι αυτοι καπως ετσι ξεκινανε ...
    Πονεμενοι ,κατατρεγμενοι που ψαχνουν μια μητρικη φροντιδα ,φανταζομαι σου εχει πει οτι απο εσενα ακουσε και τα λογια που δεν ειχε ακουσει ποτε απο την κακια την μανα του που τον κακομεταχειριζοταν και πολλα πολλα αλλα που οταν στο τελος καταλαβεις οτι στα λενε γιατι θελουν μονο και μονο να σε πηδηξουν ,εκει ακριβως καταλαβαινεις ποση αρρωστια κουβαλανε και αυτοι ..
    Δεν το λες και νορμαλ ενας αντρας να θελει να πηδηξει την υποτιθεμενη μανα του ...Ποια γυναικα πεσμου σε παρακαλω εξιταρατε απο αντρα που της λεει μου θυμιζεις την μανα μου γι αυτο και σε αγαπάω?
    Ποσο αρρωστια κρυβει αυτο μεσα του ...
    Στην περιπτωση σου θα του ελεγα και πιστεψε με πιανει ,αφου με βλεπεις σαν την μανα σου τοτε αντε στο καλο παλικαρι μου και κοιτα να τρως καλα και να φορας ζακετα για να μην κρυωνεις ....
    και οχι να παρατησεις αυτο τον αντρα που λες οτι εχεις για ενα τετοιο τυπο...
    Ξερεις παιζει και αλλο σεναριο με εραστες ...Το χρημα ,αλλο παραγοντας ,αν δουν οτι υπαρχει κιολας ,ξεκινανε ετσι πονεμενα και μετα αρχιζουν και σε πετανε μπηχτες για αυτοκινητα που δεν εχουν ,για αλλα πραγματα που τους λειπουν αλλα εσυ εισαι τυχερη που τα εχεις και αν θες μπορεις να τους "δανεισεις ¨,ετσι ξεκινανε παντα ,ωστε να παρουν αυτα που θελουν ...
    Ετσι μεταξυ σοβαρου και αστείου που λενε .....
    Πως εσυ τοσο εξυπνη γυναικα αφεθηκες σε ενα τετοιο ανθρωπο ειλικρινα στο λεω αφου ειναι αληθεια συνεχιζεις και υποτιμας και τον ευατο σου με ολο αυτο και ολη σου την οικογενεια ...


    Αφου λοιπον αποφασισες να μεινεις με τον αντρα σου ,μπραβο σου ,εστω και αργα καταλαβες τι εστι γκομενος ,αλλα κοιτα απο εδω και περα να στηριξεις την αποφαση σου ,να ξεχασεις οτι εγινε και να πας παρακατω ..


    Αλλιως παρε ολες αυτες τις σελιδες που εγραψες ,συμπληρωσε και ενα ωραιο επιλογο και στελτες σε εναν εκδοτικο οικο και σου υπογραφω θα γινει ενα ακομα Βest Seller ...'
    Οχι τιποτα να βγει και κατι καλο απο ολη αυτο το μελανι που εχει χυθει εδω μεσα και ισως αποκτησεις ενα επιπλεον εισοδημα αφου πλεον ειστε χρεωκοποιμενοι .Γιατι εμενα αυτη την περιδο αν ειχα αποφασισσει να μεινω με τον αντρα μου αυτο θα με απασχολουσε ,να βρω λυσεις για να εχω εξτρα εισοδηματα ,οχι τιποτε αλλο εχετε και παιδια μην το ξεχναμε και οπως και να γινει οποτε ζοριζομαι για κατι εστιαζω εκει και παντα πετυχαινω το στοχο μου ...
    Τωρα αν εσυ θυμηθηκες μετα απο τοσα χρονια γαμου και δυο παιδια να ζησεις την ζωη που δεν εζησες και να βγαλεις ολα σου τα αποθημενα εκεινα τι φταινε ρε συ να ζουνε τετοιες καταστασεις .

    Ελεγες πριν καποιες σελιδες για την κορη σου που ειναι μικρη ....Καντα ολα στην ακρη βρε κοριτσι μου και για χαρη της εφοσον αποφασισες να μεινεις δωστεις ενα σωστο πρότυπο μητερας που πρεπει να εχει σαν κοριτσακι και αυτη στο μυαλο της ,γιατι αργοτερα θα λυσεις τα δικα σου και θα τρεχεις να μαζεψεις της κορης σου με ολα αυτα που ζει το παιδι ...
    Από το Περθ της Αυστραλίας στην Αθήνα μέσω Ντουμπάι με τρανζιτ και πίσω.

    Ο άντρας μου σου είπα είναι έξυπνος και χειραγωγεί. Της απαντούσε με ειλικρίνεια. Απλά την είπε και που λέει πάντα στους ψυχολόγους. Δεν έχω προβλήματα να λύσω που δεν έχω λύσει. Σταμάτησα να αγαπάω την μάνα μου και δεν έχει να κάνει με τον τρόπο που μεγάλωσα. Στατιστικά πολλοί αγαπούν την μάνα τους και είναι μαλακες με χιλιάδες προβλήματα. Έχω το δικό μου κουτάκι που το έχω φτιάξει για εμένα. Δεν το μοιράζομαι με ξένους. Η ψυχολόγος τον ρώτησε τι είναι αυτό που θέλει. Της απάντησε απλά ότι δεν χρειάζεται κάποιος να θέλει πράγματα που έχει ήδη ζήσει.
    Ο γκόμενος δεν ανήκει σε αυτες τις κατηγορίες. Μια χαρά άντρας είναι αλλά δυστυχώς έχει πολλά ψυχολογικά.

    Η κόρη μου είναι μια χαρά. Το λέω ειλικρινά. Δεν τσακωνόμαστε, δεν μιλάμε άσχημα, κάνουμε σεξ και τα παιδιά το ξέρουν. Το ότι δεν φιλιομαστε το ξέρουμε μόνο εμείς.
    Θα καθίσουμε στο τζάκι με το κρασάκι μας και θα μιλάμε. Απλά δεν υπάρχει το φιλί.

    Σου εξήγησα από πριν ότι πάντα είχαμε μοναδική σχέση.

  7. #622
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, ξερω. υπαρχουν κι αλλοι υποκριτες. δεν ηταν ο μονος...
    ενταξει, αν παραμυθιαζεις τον εαυτο σου με τις σαχλαμαρες που σου ειπε ο σουπερ συζυγος, δεν απορω που εχεις βραχυκυκλωσει...
    επειδη δεν της επιανε το χερι δεν υπηρξε σωματικη επαφη!!! στο ειπε και το πιστεψες οτι ειναι οκ, αν δεν της πιανει το χερι, και το λες και παραεξω!!!
    δλδ το οτι της επιανε ολο το σωμα και εκαναν σεξ , ΔΕΝ ειναι σωματικη επαφη. επρεπε να της πιασει και το χερι...
    ας της επιανε το χερι, χωρις να την πηδαει... καλυτερα θα ηταν...

    αυτο που βλεπω οτι ο κ. τελειος σας εστειλε και τις δυο στον ψυχιατρο... εκτος αν επιλεγει γυναικες που παραμυθιαζονται ευκολα και εισασταν ηδη για ψυχιατρο.
    το οτι δεν τον ειχε ποτε, εννοειται οτι ισχυει, αλλα ισχυει για ολες τις γυναικες και ανδρες που μπαινουν σε σχεσεις με δεσμευμενους κι ελπιζουν να τους χωρισουν. ολες στον ψυχιατρο καταληγουν , αν δεν ξερουν που πανε και μπλεκουν.
    αυτο ομως δεν εχει σχεση με το "χερι". το οτι δεν της επιανε το χερι ειναι αστεια δικαιολογια του για να υπονοει οτι δεν μετραει αυτο το κερατο.
    πραγματικα αστειο...

    το οτι δεν τον αγαπουσες ηδη, ειναι αλλο κεφάλαιο, αλλα μην μας λες οτι δεν εκανε και τπτ επειδη δεν της επιανε το χερι... αυτα ειναι υποκρισιες.
    η γυναικα πηγε στον ψυχιατρο επειδη δεν καταφερε να τον χωρισει, οχι επειδη δεν της επιανε το χερι...τα αλλα της τα επιανε..

    ΑΥΤΑ ΕΖΗΣΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΑ ΛΙΒΑΝΙΖΕΙΣ;;;; αφου σε βοηθησε τοσο η καλη αμερικανιδα ψυχιατρος που σου ειπε οτι την εβγαλε νοκ αουτ ο συζυγος στα 5 λετπα, γιατι δεν προχωρας; γιατι τα λιβανιζεις ακομα και τα επαναλαμβανεις; αυτη η ψυχολογος, η ζει μονο στο μυαλο σου, η ειναι ασχετη. αν ζει στο μυαλο σου, γραψε μυθιστορημα.

    ωραια! λες, πηρες αποφασεις και εισαι μια χαρα με αυτες. καλη ζωη, λοιπον!!!!
    γιατι τα λιβανιζεις παλι;
    γιατι εισαι παλι εδω να τα επαναλαμβανεις; ποιο ειναι το προβλημα τωρα; αφου στα ελυσε ολα, η ψυχολογος.
    Σου είπα ούτε το χέρι. Τι δεν καταλαβαίνεις . Δεν την πήδηξε.

  8. #623
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Από το Περθ της Αυστραλίας στην Αθήνα μέσω Ντουμπάι με τρανζιτ και πίσω.

    Ο άντρας μου σου είπα είναι έξυπνος και χειραγωγεί. Της απαντούσε με ειλικρίνεια. Απλά την είπε και που λέει πάντα στους ψυχολόγους. Δεν έχω προβλήματα να λύσω που δεν έχω λύσει. Σταμάτησα να αγαπάω την μάνα μου και δεν έχει να κάνει με τον τρόπο που μεγάλωσα. Στατιστικά πολλοί αγαπούν την μάνα τους και είναι μαλακες με χιλιάδες προβλήματα. Έχω το δικό μου κουτάκι που το έχω φτιάξει για εμένα. Δεν το μοιράζομαι με ξένους. Η ψυχολόγος τον ρώτησε τι είναι αυτό που θέλει. Της απάντησε απλά ότι δεν χρειάζεται κάποιος να θέλει πράγματα που έχει ήδη ζήσει.
    Ο γκόμενος δεν ανήκει σε αυτες τις κατηγορίες. Μια χαρά άντρας είναι αλλά δυστυχώς έχει πολλά ψυχολογικά.

    Η κόρη μου είναι μια χαρά. Το λέω ειλικρινά. Δεν τσακωνόμαστε, δεν μιλάμε άσχημα, κάνουμε σεξ και τα παιδιά το ξέρουν. Το ότι δεν φιλιομαστε το ξέρουμε μόνο εμείς.
    Θα καθίσουμε στο τζάκι με το κρασάκι μας και θα μιλάμε. Απλά δεν υπάρχει το φιλί.

    Σου εξήγησα από πριν ότι πάντα είχαμε μοναδική σχέση.

    Ειλικρινα το τερματισες και οι απαντησεις σου δειχνουν αυτο που λεμε τοσο καιρο οτι ωραια σε πιστευουμε, ειναι αληθεια αλλα δυστυχως δεν εχεις λυσει πολλα ..

    Δεν υπαρχει κοριτσι μου τετοιο συνεχες πολυωρο ταξιδι οκ?
    Και να υπαρχει αντε να το δεχτω δεν γινεται να το κανει και μαλιστα για ενα μισαωρο,ωριαίο (δεν ξερω και ουτε με νοιαζει) σεξακι οπως μας λες και να φυγει αμεσως για αλλες 44 ή 88 τελικα ηταν το ταξιδι ..Αστο αυτο το καψαμε ..δεν εχεις τοτε αντρα ,τον σουπερμαν εχεις και μονο η μπερντα του λειπει...

    Δεν μιλαω για την δικη σου μανα ...Δεν καταλαβες ....εσυ μια χαρα εισαι σε αυτο το κομματι μας το ειπες αλλωστε...
    Ο γκομενος σου ανηκει εκει.... και παλι αυτο που λες δεν στεκει βρε παιδι μου ...Μια χαρα και ψυχολογικα οπως λες εχει λογικη?
    Το μια χαρα θα ηταν να ειναι αν ο γκομενος που βλεπει την γυναικα που γουσταρει και αγαπαει να τυραννιεται , να την κανει να νοιωσει τοση ασφαλεια διπλα του που να μην υπολογιζει τιποτα αρκει να ειναι μαζι και οχι να βγαζει τα δικα του ψυχολογικα επανω της και να την επιβαρύνει με ζηλειες και ανοητα παιδιαρισματα που μας ειπες πιο πανω .........Αυτοι ειναι αντρες, ολοι οι αλλοι ασε να εχω αλλη αποψη ...στο λεω ομως ο γκομενος και ο καθε γκομενος προκειμενου να πηδηξει κανει τα παντα οτι και να λες ,τωρα αν βρίσκουν γυναικες που παραμυθιαζονται τι να πω ,βρισκουν και τα κανουν...
    Να ξερεις ολα αυτα τα τυπακια κουβαλανε του κοσμου τα ψυχολογικα και βρηκες και εσυ το στοιχειο σου ,αυτο που ειπες ,να κανεις την νοσοκομα ..

    Καταλαβαινεις οτι λεμε τα ιδια απλα εσυ τα βλεπεις απο την δικη σου πλευρα και εγω ειμαι ο τριτος αυτη την στιγμη που σου λεω αυτα που βλεπω παντα ομως με αυτα που μου λες ..
    Τυπακια που μπλεκουν με παντρεμενες και με ολα αυτα που σου εχω αναφερει ,οπως ειπες και εσυ κουβαλανε τερατα οχι απλως ψυχολογικα ..Εσυ ομως αφου ειδες οτι εχει ψυχολογικα γιατι δεχτηκες να χαλασεις αυτο που ειχες ?
    Την νοσοκομα μπορεις να την κανεις ανετα και χωρις το ερωτικο ,δεν σε δικαιολογει αυτο ,αντιθετως κατανοητο να βοηθησεις ενα φιλο και εκει μαζι σου .....Αρα και εσυ σεξακι εψαχνες ...παρ ολο που το ειχες οπως λες ...
    Εγω θα το ελεγα πλεονεξια αυτο ,πολυ ευγενικα ....

    Αντε να σχολιασω και το παιδι...
    Σορυ αλλα πας καλα ?Ξερει το παιδι ποτε εσεις πηδιεσται?Γιατι κοριτσι μου πηδημα ειναι αυτο που κανεις με τον αντρα σου ..Ερωτας ειναι αλλο και μην το χρησημοποιεις αυτο γιατι ειναι κριμα ,χαλας μια μαγικη λεξη ...
    Ρωτα σε παρακαλω αυτη την υπεροχη ψυχολογο σου αν λεω χαζα ή οχι ...Το παιδι πρεπει να αντιλαμβανεται ποτε βρισκεσται εσεις ή οχι ?ειπαμε ....
    Τα παιδια μην τα υποτιμας ,καταβαινουν πολυ καλα αν η μαμα σεβεται τον μπαμπα ..το γεγονος οτι ξερει του κρεβατιου σας δεν λεει κατι ..

    Και να πω και ενα σοκιν?Δεχεσαι εναν ανθρωπο να σε ακουμπαει παντου να κανεις οτι πρεπει για να ολοκληρωθει αυτη η πραξη μην μπω σε αλλες λεπτομεριες και σε ζοριζει ενα απλο φιλι?
    Γιατι σεξακι με τηλεπαθεια ή εξ αποστασεως δεν το λες σεξ ...βαραω μ@λ@κι@ λεγετε σορυ κιολας και εκει ναι συμφωνω υπαρχει το μονοπλευρω ...

    Αυτα και αλλα πολλα που δεν λεγονται δημοσια γιατι ξεφευγουμε ,αλλα γυναικες ειμαστε και μαλιστα γυναικες που η ηλικια μου αλλα και πολυ περισσοτερο η δικη σου, ξερει πολυ καλα το αντικειμενο και πως λεγεται το καθετι ...Ειδικα οι γυναικες μεταξυ μας μην υποτιμαμαι η μια την νοημοσυνη της αλλης ...Ξερουμε τι να κανουμε και πως μπορουμε εναν ανθρωπο να τον κανουμε να νοιωθει θεο και εμεις απλα να ειμαστε αλλου αν αυτο θελει ...

    Γι αυτο σου λεω ,ο αντρας σου και ο γκομενος σου μια χαρα περνανε με εσενα ...εσυ αν δεχεσαι να χαραμιζεις ετσι τον ευατο σου ειναι καθαρα δικο σου θεμα και δικη σου επιλογη ,κανενα θεμα ..

    Αλλα το αρρωστο και το αναξιοπρεπες μην το περναμε και σαν φυσιολογικο ,μην γινουμε αυτα που κοροιδευουμε, σε αυτο νομιζω συμφωνουμε .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #624
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Δεν υπαρχει κοριτσι μου τετοιο συνεχες πολυωρο ταξιδι οκ?
    Και να υπαρχει αντε να το δεχτω δεν γινεται να το κανει και μαλιστα για ενα μισαωρο,ωριαίο (δεν ξερω και ουτε με νοιαζει) σεξακι οπως μας λες και να φυγει αμεσως για αλλες 44 ή 88 τελικα ηταν το ταξιδι ..Αστο αυτο το καψαμε ..δεν εχεις τοτε αντρα ,τον σουπερμαν εχεις και μονο η μπερντα του λειπει...
    Yπάρχει για να πας Αυστραλία πάνω κάτω τόσες ώρες θέλεις αφού θα κάνει 3-4 στάσεις μέχρι να φτάσει. Και ω ναι αν το μυαλό μου ή το θέλω μου, μου έλεγε έφυγες για να βρεις το άτομο που θα σε ανεβάσει στα ουράνια έστω για δύο ώρες και μετά πάλι πίσω, θα το έκανα, χωρίς δεύτερη σκέψη. Είναι η δύναμη του μυαλού και του θέλω. Και μόνο που ξέρεις πως σε 50 ώρες θα είσαι στα ουράνια, έφυγες χωρίς δεύτερη σκέψη. Ναι είμαστε τοσο μαλάκες οι άνδρες!

    Και βασικά δεν είναι μαλακία είναι λογικό. Βλέπει κάποιος και ερωτεύεται πχ κάποια που έχει αντίθετες πολιτικές απόψεις, αντίθετες συνήθειες, αντίθετα πιστεύω κτλ. Ο τύπος την θέλει σαν τρελός όμως, δεν έχει σημασία τι θα γίνει στην συνέχεια, σημασία έχει το τώρα, τι πιστεύεις ότι θα κάνει αν την θέλει σαν τρελός; Δεν θα πνίξει τα πάντα για να είναι μαζί της αφού εκείνος την θέλει τόσο πολύ; Ακόμα και το άσπρο για παρτι της θα το κάνει μαύρο. Είναι αυτό που λεμε αυτή θα σε βάλει να ξυρίσεις και το μουστάκι γιατί έτσι είναι όταν χάνεις τον έλεγχο ή όταν είναι αδύνατο να υποτάξεις το θέλω σου!

  10. #625
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Yπάρχει για να πας Αυστραλία πάνω κάτω τόσες ώρες θέλεις αφού θα κάνει 3-4 στάσεις μέχρι να φτάσει. Και ω ναι αν το μυαλό μου ή το θέλω μου, μου έλεγε έφυγες για να βρεις το άτομο που θα σε ανεβάσει στα ουράνια έστω για δύο ώρες και μετά πάλι πίσω, θα το έκανα, χωρίς δεύτερη σκέψη. Είναι η δύναμη του μυαλού και του θέλω. Και μόνο που ξέρεις πως σε 50 ώρες θα είσαι στα ουράνια, έφυγες χωρίς δεύτερη σκέψη. Ναι είμαστε τοσο μαλάκες οι άνδρες!
    Ειπα να δεχτω το 44 ωρες οκ και μπαρβο σας !
    Αλλα 88 μας ειπε ποιο κατω ...ειπα μονο αν φοραει την μπερντα του σουπερμαν θα παιξει κατι τετοιο!

    Σημειο υπερβολης θα ελεγα εφοσον μιλαμε για αληθειες!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #626
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ειπα να δεχτω το 44 ωρες οκ και μπαρβο σας !
    Αλλα 88 μας ειπε ποιο κατω ...ειπα μονο αν φοραει την μπερντα του σουπερμαν θα παιξει κατι τετοιο!

    Σημειο υπερβολης θα ελεγα ...
    Είναι και το γύρνα για αυτό είπε 88 ώρες. Πάντως Μαριλού εγώ σου λέω πως ένας άνδρας αν θέλει κάποια γυναίκα θα ξυρίσει και το μουστάκι που είχε από τότε που το άφησε για πάρτι της. Είναι έτσι. Σκέψου κάτι απλό φαντάσου να γνωρίζα μια που να είναι όπως την θέλω, αλλά να ζει με το μοτο πατρίδα-θρησκεία-οικογένεια και να μου λέει πχ τις Κυριακές θα πηγαίνουμε εκκλησία να κοινωνούμε, τις Τέταρτες και τις Παρασκευές θα νηστεύουμε, θα κάνεις το ένα, θα κάνεις το άλλο, θα ψηφίζεις αυτό που θα σου πω εγώ κτλ, τι πιστεύεις θα της έλεγα όχι; Ουτε κατά διάνοια... θα μου πεις θα ήταν ψεύτικο γιατί θα της έλεγες ναι ενώ δεν τα πιστεύεις, αλλά μην νομίζεις αν κάθε μέρα ζεις με ένα συγκεκριμένο τρόπο τότε αυτός ο τρόπος γίνεται συνήθεια και στο τέλος τα πιστεύεις. Και οκ μην ξεχνάς πως εξυπηρετείται το ύψιστο άγαθο, δηλαδή το δικό μου θέλω....

  12. #627
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ναι είμαστε τοσο μαλάκες οι άνδρες!
    Δεν ειστε βρε mind γιατι υποτιμαται τον ευατο σας ετσι..
    Το να κανεις εσυ αυτο το ταξιδι παει να πει οτι βρηκες αυτο που ψαχνεις και αντι να συμβιμβαστεις με κατι εύκαιρο που εχεις κοντα σου προτιμας να κανεις ενα τοσο μεγαλο ταξιδι ..

    Εδω μαγκια δικη σου αλλα και εκείνης που καταφερε και σου ξυπνησε ολο αυτο,μην τα βλεπουμε ολα ετσι ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #628
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Είναι και το γύρνα για αυτό είπε 88 ώρες. Πάντως Μαριλού εγώ σου λέω πως ένας άνδρας αν θέλει κάποια γυναίκα θα ξυρίσει και το μουστάκι που είχε από τότε που το άφησε για πάρτι της. Είναι έτσι. Σκέψου κάτι απλό φαντάσου να γνωρίζα μια που να είναι όπως την θέλω, αλλά να ζει με το μοτο πατρίδα-θρησκεία-οικογένεια και να μου λέει πχ τις Κυριακές θα πηγαίνουμε εκκλησία να κοινωνούμε, τις Τέταρτες και τις Παρασκευές θα νηστεύουμε, θα κάνεις το ένα, θα κάνεις το άλλο, θα ψηφίζεις αυτό που θα σου πω εγώ κτλ, τι πιστεύεις θα της έλεγα όχι; Ουτε κατά διάνοια... θα μου πεις θα ήταν ψεύτικο γιατί θα της έλεγες ναι ενώ δεν τα πιστεύεις, αλλά μην νομίζεις αν κάθε μέρα ζεις με ένα συγκεκριμένο τρόπο τότε αυτός ο τρόπος γίνεται συνήθεια και στο τέλος τα πιστεύεις. Και οκ μην ξεχνάς πως εξυπηρετείται το ύψιστο άγαθο, δηλαδή το δικό μου θέλω....

    Σου απαντησα πιο πανω !

    Γιατι ολο αυτο να το δειτε ενοχικα ?Ικανοιποιει το θελω σας και το θελω αυτης της γυναικας ?
    Ολους εμας μας περισευει ..Μαζι σου σε αυτο!

    Αλλου ειναι το θεμα που συζηταμε με την Μαρια
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #629
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Η Μαρία έχει μπλέξει με sapiosexual που της έχει εγκλωβίσει το μυαλό, γιατί αυτό κάνουν αυτοί βγάζουν έναν εαυτό που εγκλωβίζει, χωρίς να χειραγωγούν, απλώς είναι αυτοί που είναι και δεν μπορείς να τα βάλεις με τέτοιο τύπο εύκολα, είναι τέτοια η συγκαταβατικότητα τους που δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνεις ή σήμερα λες θα κάνω αυτό και αύριο χωρίς να έχει συζητηθεί κάτι θα έχει αλλάξει γνώμη μόνο αν έχει κάποιος την δύναμη να κάνει την υπερβολή μπορεί να ξεπεράσει ένα τέτοιο άνθρωπο!

  15. #630
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Η Μαρία έχει μπλέξει με sapiosexual που της έχει εγκλωβίσει το μυαλό, γιατί αυτό κάνουν αυτοί βγάζουν έναν εαυτό που εγκλωβίζει, χωρίς να χειραγωγούν, απλώς είναι αυτοί που είναι και δεν μπορείς να τα βάλεις με τέτοιο τύπο εύκολα, είναι τέτοια η συγκαταβατικότητα τους που δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνεις ή σήμερα λες θα κάνω αυτό και αύριο χωρίς να έχει συζητηθεί κάτι θα έχει αλλάξει γνώμη μόνο αν έχει κάποιος την δύναμη να κάνει την υπερβολή μπορεί να ξεπεράσει ένα τέτοιο άνθρωπο!

    Ασχετο αλλά αυτος ο χαρακτηρισμος πραγματικα ποσο με ¨κλωτσαει ¨οταν τον διαβαζω ...Ειδικα οταν το διαβασα πρωτη φορα εδω μεσα και εψαξα να δω σε ποιους απευθυνεται ...
    Τελικα αλλο αυτο ειναι πολυ αντιφατικο ...Ανθρωποι που διεγείρονται ερωτικά από το μυαλό και τη διορατικότητα ενός άλλου ανθρώπου να ονομαζονται ετσι ,ξερεις εμας το πρωτο συνθετικο αλλου μας παει ....
    Αλλα ειδα και την αναλυση-σημασια της και ενταξει καπως το αφομοιώνεις ολο αυτο μετα ,αλλα και παλι ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 42 of 57 FirstFirst ... 32404142434452 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •